Şimdi Ara

Yağmur sensörü sorunu??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
22.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • jel buldum defalarca çıkar tak saatlerce uğraştım ama yok yağmur sensörü çalışmıyor. İşine geldiği zaman nadir çalışıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

Sorunumla ilgili bir servisle görüştüm bu tarz cihazları satıp montajını yapıyorlar.
    Görevli arkadaş bana yaşadığım sorunla ilgili 2 kesin ihtimalden bahsetti.
    Birincisi silikon jelin temiz olması, toz veya kir barındırmaması lazım dedi. Benim cihazdaki silikon jelde toz ve kir var, suda temizleyip kurutup öyle takmam lazımmış.
    İkincisi ise sensörü cama çok iyi yapıştırıp iyice sıkıştırmak gerekiyor dedi.

Bu arada silikona zarar gelirse 40-50 tl civarı bişey olduğunu da söyledi o küçücük silikon parçasının. Çok dikkat etmek lazım.

Söylenenler dahilinde sabah uygulamayı yapacam, inşallah hallederim yoksa verdiğim paraya yazık olacak..

Yalnız hala anlamadığım nokta şurası, sensörü cama bastırdığım zaman camda hiç su olmamasına rağmen neden çalışıyor? Neden camda su varmış veya sensöre su değimiş gibi çalıştırıyor silecekleri? O anda silikon jel veya sensör hareket ediyor olması cihaza yağmur damlası var anlamında sinyal mı gönderiyor ki?

Bastırdığında çalışmasının sebebi ışığın kırılmasıdır. Yağmur yağdığında da aynı şekilde, camdan sensöre ulaşan ışınlar yağmur damlası ile kırılır. Bu sayede sensör devreye girer. Kuru havada elini camın üstüne yaklaştırdığında da sensörün devreye girdiğini göreceksin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.