Şimdi Ara

YAĞINI SUYUNU KOY 500.000 KM GİDER... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
2.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Toyota avensis 2.0 1999 aracım yeni satıldı 450.000 kmdeydi motoruda %85 di lpg yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmae0671 -- 17 Ağustos 2016; 15:35:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: garmae0671

Toyota avensis 2.0 1999 aracım yeni satıldı 450.000 kmdeydi motoruda %85 di lpg yok

LPG siz iyi kullanmışsınız açıkçası Ben bir araca LPG takılıyorsa mutlaka takardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: garmae0671

Toyota avensis 2.0 1999 aracım yeni satıldı 450.000 kmdeydi motoruda %85 di lpg yok

LPG siz iyi kullanmışsınız açıkçası Ben bir araca LPG takılıyorsa mutlaka takardım.

Aracı 440.000 da aldım zaten benim şaşırdığım yönü araç 2003 ten beri yatıyor olması. 4 yıl içinde yapılmış kilometresi. LPG uyumlu ama zaten kısa süre bindim 50 kuruş civarı yakıyordu açıkcası gerek duymadım.

• Sadece yağ su değil ki olay. Bi dolu parça değişiyor, sanki beleş değişiyor gibi aracın motoru şu kadar km gitti hala kapak açılmadı diyorlar.

Yahu bunun ABS beyni, fren tertibatı, alternatör, klima kompresörü bir dolu parçası var, bunları değiştiriyorsun hatta bazı araçların bu parçaları kronik bozuk oluyor. Paso masraf yapıyorsun, hani yağ ve su ? Bi dolu para çıktı cebinden ?

Geçiniz edenim. Motor bloğu de genelleme yapma.

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Hocam doğrusu nedir ? Yazın öğrenelım bır gun araba alırsam aklımda olmuş olur.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Sanırım benzin kadar yağ da yakıyordur

Aksiyon u arttıralım

• Kıbrıs'ta öğrenci iken mercedes taksiler 750bin ile 1 milyon arasındaydı km leri... Eğer hala kullanılıyorlarsa 2 katı kadar daha devirmişlerdir. Taksi kullana kullana samimi olmuştuk adamlarla hakikaten yağını suyunu koyup biniyorlardı... şimdi yeni kanun falan geldiyse değişti ise arabalar bilemem..
  • 92 model şahini var babamın. ilk sahibiyiz 473 bin km de hala herşey tıkır tıkır çalışıyor bu gidişle 1 milyon km yi görücez
  • Ne olduğu belli olmayan yan sanayi parçalar, LPG, 10 numara yağ vb. bileşenlerin yoğun olduğu arabalarda biraz zor gibi. Ama adam akıllı bakılıp düzgün yakıt kullananlar kolay kolay sorun vermez.
  • ne kadar elektronik o kadar sorun ae101 corola yağını koy su koymasan bile gider
  • Fiat Marea 1997 İtalyan. 2005 2006 gibi lpg takılmıştı diye hatırlıyorum. Paraya azıcık sıkıştığımız devirde eniştemin ısrarı ile aracı ona verdik. Araç elektronik olarak çok garip tasarlandığı için elektrik sorunları dışında motorda hiçbir sorun yok. 400 bin de. 2009 da bu araba ile İzmir Çeşme otobanında 210u görmüştük.

Şimdi 2007 Liberty miz var. Geçen 10 bin bakımı için gittik kendisi 200 bin de. Full lpg li kullanıldı. 30 bin küsürde 2010 yılında alınmıştı. Sorunu yok bununda ama motor aşınma %sini falan ölçtürmedik hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 17 Ağustos 2016; 18:42:35 >
  • Yillar once bir honda legend agirladik oto yikamada.489bin,ve tik yoktu arabada.ve kullanıldığı ülke arabistan.dusunun artik olur mu olmaz mi.

• Dayimin 1994 model mazda 323u var,3-4 senedir sadece lpg ile gidiyor,hala tikir tikir calisiyor.

• benim arac albea km 626 bin km 800 tl civari bi masrafi var mekanik olarak zincir vites kutusu herseyini yapip 3 4 sene sorunsuz binerim

• Bunu Toyota için söyleyenleri çok duydum
  • Biraz da tuz at tadından yenmez.

• 425 bin km'de mitsubishi pajero biliyorum 88 model 2.6 litre benzinli
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.