Şimdi Ara

YAĞINI SUYUNU KOY 500.000 KM GİDER...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
119
Cevap
2
Favori
2.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 94
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mr.big (7 mesaj) Pi (3 mesaj) metinTasci (3 mesaj) Lord Sparhawk (3 mesaj) garmae0671 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (58 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (5 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8067 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu tabiri hemen hemen her araç için duyuyorum. Ama sanayiler ne hikmetse hep motor yemiş etmiş araçlarla dolu, malum ilan sitesinde çok az sayıda var bu araçlardan. Onları da şaşkınlıkla izliyoruz "vay be" diyor almayı aklımızdan bile geçirmiyoruz. Efsane taksici örnekleri veriyoruz.

Ve bunu hemen her usta söylüyor.

Abi bunun yağını suyunu eksik etme seni 500.000 rahat götürür.

kaç tane 500.000 km lik araç gördünüz de ömür biçiyorsunuz araca ? bunun 50 tane etkeni var, "tüm olay yağ ve su mu ?" motordan kastın ne ?

özetle uydurma tabirlerden biridir. tamam gidebilir, eyvallah. Ama söyleyen ustalar klasik sanayi kafası söylüyor bunu... Gerçi neyi bilimsel konuşuyorlar ki ?

|
    |
  • Yarbay
    16456 Mesaj
    Bizde zaten imkani yok. Masallah benjamin button bizim arabalar. Yas aldikca km genclesiyor

Duzgun bakildigi surece 500 binler bence hayal degil. Ama ikinci ellerde gorulemez bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    7317 Mesaj
    insan gibi kullanan için su ve yağ bakımı zamanında yap hiçbirşey olmaz...
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    bugüne kadar kendi gözlerimle gördüğüm, içine bindiğim en yüksek kmli araba mercedes w211 kasa e 220 cdi idi.

417.000 km deydi araç, geçen sene bindim. şu anda 500 lere gelmiştir
    |
    |
  • Yarbay
    8067 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Bizde zaten imkani yok. Masallah benjamin button bizim arabalar. Yas aldikca km genclesiyor

Duzgun bakildigi surece 500 binler bence hayal degil. Ama ikinci ellerde gorulemez bence

bizdeki araçlar defalarca motor yapılmış ve km düşürülmüş olduğu için pek göremiyoruz .

çünkü her motor yaptıran km sıfırlıyor

• Yarbay
    16456 Mesaj

Abi ne olursa olsun. Motor sifirlandi diye km mi dusurulur. Cezalar dogru ve duzgun uygulanmali. Tek cozum bu

|
    |
    mr.big kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6475 Mesaj
    Önce şunu sormak lazım kaç kişi aldığı arabayla 500bin km yapıyor? Ben çevremde 200binden fazla yapan görmedim.
  • Yarbay
    4171 Mesaj
    90lı yıllarda üretilen japon araçları için geçerlidir. az lektornik aksam olması da yardımcı olur bu efsaneye.
    |
    |
  • Yarbay
    3563 Mesaj
    Memleketimizde araçların km.si bayanların yaşı gibidir, pek değişmez.

Araba ister 5 yaşında olsun ister 15 yaşında olsun km.si sabit 100 bin ile 200 bin arasındadır
  • Yarbay
    5807 Mesaj
    Yağını suyunu koymak az iş mi? Kaç sürücü yapabiliyor :) Bu forumdan öğrendiğime göre pek az sürücü bunu yapabiliyor.

Birisi %100 antifiriz kullanıyorum diyor, beş kişi de artı veriyor mesela. Şimdi bu altı sürücüden birisinin hortumu yüksek fosfattan dolayı beklenmedik bir erken zamanda yırtılacak. Veya parçaları pompayı bozacak. Otoyolda olursa su eksiltecek. Suyla irtibatı kesilen müşür hararet ışığını yakana kadar zaten geç kalacek. Al işte, gitti motor sanayiye. Şimdiki motorlar sorunsuzlukta iyi, ama böyle aksaklıklarda mukavemetleri daha zayıf, kitapçıklarını harfiyen okumak lazım.
  • Yarbay
    2949 Mesaj
    Mercedes toyota mazda honda. 500bin i göremezse kullananda vardır bi sorun.

• Yüzbaşı
    741 Mesaj

Hocam bizim albea ticari takside 500 bin km calisti, ticariden ayirip hususi yaptik suan kendimiz kullaniyoruz. Motor saat gibi derler ya aynen oyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U.C.Y -- 14 Nisan 2016; 17:17:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lord Sparhawk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1301 Mesaj

Bilgisizliğime verin, %100 antifriz zararlı mıdır?
    |
    |
    Karbon 12 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7133 Mesaj

Evet,cok yogun oldugu icin devirdaimi zor oluyor,antifiriz ureticileri %50 %50 su antifiriz karisimi oneriyor

%100antifiriz tek faydasi suyun kaynama sicakligini +180lere cikartiyor buda iyi birsey :)

%100antifirizin donma isisi -12 bunada dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 14 Nisan 2016; 17:28:37 >
    |
    |
    senged kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1044 Mesaj
  • Yarbay
    6475 Mesaj

Ticaride normal, ticari demiyorum hususi. Hususide çoğu kişi 100bini görmeden aracını değiştiriyor.
    |
    |
    U.C.Y kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1067 Mesaj
    900 binde makyajlı tüplü focus 1 gördüm.
    Ben ikna oldum.

• Yarbay
    8067 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: _Emir

900 binde makyajlı tüplü focus 1 gördüm.
    Ben ikna oldum.

Burada asıl mesele motor yapılıp yapılmaması aslında... Milyon km lik Isuzu, 2 . 5 milyon luk 0403 de gördüm yoksa.

|
    |
  • Yüzbaşı
    716 Mesaj
    Ben de 470 binlerde dacia taksi görmüştüm İzmir'de adam yemin etmişti motora anahtar değmedi henüz diye

|
    |
  • Yarbay
    3948 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.