Şimdi Ara

Yağ Oranını Düşürme Tavsiye Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • %15 yağ oranımı %10 a felan düşürmem lazım yani 2 3 kg yağ yakmam gerek.koşarak kardiyo yaparak felan kilo verebilirim evet bunu biliyorum ama benim akıl istediğim konu beslenme mevzusu.kasları eritmeden nasıl yağ yakıcam.full proteinli beslenip ağır mı girmeliyim ?

• evet
  • Beslenme işi çok detaylı ve özen gösterilmesi gereken bir olay heleki amaç yağ yakmaksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semavi7 kullanıcısına yanıt
    söylemesi ayıp evde bakvala yapmışlar benim yağ yakmaya başlama işi yarına kaldı :D bugün 4 5 dilim gömerim
  • http://www.agirsaglam.com/intermittent-fasting/

Bi Araştır

Uyguluyorum, memnunum

• Haftada 1 veya 2 kere (2 ağır gelir)
    Kendi vücut ağırlığınla ya da koşu ile son hız son eforda kalbin güm güm atacak kadar zorla
    4-5 dk kendini zorlasan yeter.

macfit salonlarında GFX diye bir antrenman yaptırıyorlar, kendi vücut ağırlığın ya da 1 kettlebell ile kalori yakımı konusunda inanılmaz etkili.

Vücut çalışmanda varsa kardiyo yu çıkar böyle birşey ekle. Çok sert birkaç dk yeterli.
  • Birde bcaa tavsiye ederim gerçekten definasyonda çok işe yarıyor. Fakat saf bcaa al. Bazılarının içinde başka aminolar kafein falan oluyor onlara gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Haftada 1 veya 2 kere (2 ağır gelir)
    Kendi vücut ağırlığınla ya da koşu ile son hız son eforda kalbin güm güm atacak kadar zorla
    4-5 dk kendini zorlasan yeter.

macfit salonlarında GFX diye bir antrenman yaptırıyorlar, kendi vücut ağırlığın ya da 1 kettlebell ile kalori yakımı konusunda inanılmaz etkili.

Vücut çalışmanda varsa kardiyo yu çıkar böyle birşey ekle. Çok sert birkaç dk yeterli.

hocam çok sert birkaç dakika diyorsunuz ama salgılanan kortizol kas yıkımına sebebiyet veriyor. Kilo vermek amaçlı ise doğru ama kas kazanımı+yağ azaltma için yanlış bir önerme. Onun yerine koşu bandında 1 dakika 8-9 hızda 2 dakika ise 6 hızında koşulması daha iyi yağ yakımı için.
  • mesela yağ yakmak istiyorsan sabah kahvaltı etme. karb tüketimini azalt ama sıfıra da indirme. şekeri unut
  • -Kesha- kullanıcısına yanıt
    Bu abartılmış bir youtube bilgisi.
    Kas yakmak o kadar kolay değil. İnsanlar diyetlerin sonunda sarkoplazma suyunu bloatı kaybedince kas kaybettim sanıyor tamamen bununla aynı korkudan gelen bir çekince bu.

Ne kadar kortizol ile ne kadar kas yıkımı olabileceğini düşünüyorsunuz ki?

Bahsettiğiniz kadar muhtemel olsa yani nabzı 130'a çıkan herkes kas kaybetse hayatınız boyunca dünyada kas kütlesi yüksek olan ya da atletik yapılı insan bile göremezdiniz.

Kaldıki yüzlerce spor var hem nabzı yüksek çalıştıran hemde bunu uzun süre devam ettiren. Bu adamlar ölsün o zaman :)

o kadar korkmayın bu youtube efsanelerinden. 5kg yağı almakta vermekte kolaydır, ama 5kg kası almakta vermekte zordur. En az 1 yıllık bir süreçtir 5kg kas inşa etmek, keza yıkmak daha uzundur :) (atrofiden bahsetmiyorum)

Ya çok uzun bir sürece yayacaksın yağ yakmayı ya da böyle birkaç püf nokta ile yağ yakım şartlarını hızlandıracaksın.

Ki zaten bahsettiğin şey HIIT, HIIT'in başarılı olmasını sağlayan şeyde nabzı anlık hızlandırmak.
    Yazdığın şey eğerki nabız 120'yi geçmeyen düşük efor kardiyo olsaydı cevabında çelişki olmazdı. Ama yazdığın HIIT zaten benim bahsettiğim şey ile aynı sonuca bağımlı çalışan bir sistem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 25 Temmuz 2017; 16:47:28 >

• Sonra idmanda bayılsın ? Saçma sapan iş yapmayın lütfen bu kafada olan kaç kişinin bayılmasına şahit oldum.
  • JeNyoOps kullanıcısına yanıt
    Antrenmana aç karnına git demedim ki. Antrenmana akşam gittiğini düşünmüştüm.
    Ben antrenmana aç gidiyorum. Hiç bir problem de olmuyor güç düşüşü hariç. O da diyet yaptığım için normaldir. Senin bayılıyo dediklerin nasıl nefes alıp vereceğini bilmiyordur.
  • Yoo gayet açlıktan ve gel gelelim kastaki glikojen miktarı az olursa proteinden yicek bu sefer ? eee kas yapacam diye kastan oldun
    Öyle bir dünya yok. Intermittent Fasting diye bir olay var. Millet cayır cayır aç da gidiyor antrenmana. Bcaa ile desteklendiğinde aç antrenman hiç bir zarar getirmez.
  • definasyon mu yapıyorsun ki ? 1 tane koyu kahve içip spora gidicen ? çok iyi bir kış geçirenler anca bunu yapar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.