Şimdi Ara

Yağ eksiltme. ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 355 bin km de 2011 model renault sümbül marka aracım var. bugün yağını kontrol ettiğimde bir miktar eksilttiğini farkettim. bakımı yeni yapıldı. 500 km yol gitmişim. eksozdan mavi duman atmıyor. sizce sorun ne olabilir. cevaplar için teşekkürler şimdiden..

Yağ eksiltme. ..

• Tam olması gereken yerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözle görülür kaçak yoksa hiç uğraşma

• çentiğin olduğu yer ful oluyorsa 500 kilometrede o kadar eksiltmesinin imkanı yok eksik yağ koymuş olmasınlar ?
  • eksik yağ konulmadıysa 500 kmde 0.5 lt eksilmiş gibi 500 km sonra minimuma inecektir. doğru yağ konulduğuna emin olun. dpfsiz euro4 motora 5w40 konuyor.
  • Yağ değişiminde max. çizgisine kadar doldurulduğuna emin miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağ filtresi değiştiyse ve uygun miktardan az konulduysa böyle olabilir. Ek olarak araç düz zeminde ve motor soğuk olmalı.

• 500 km önce değişen yağın rengi böyle siyah olmaz bence. Yağı gözünüzün önünde değiştirdiler değil mi? Acaba yağın yarısını boşaltıp, sadece yarısı kadar yeni yağ mı eklediler. Sahtekârlar yüzünden iyice paranoyak olduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

500 km önce değişen yağın rengi böyle siyah olmaz bence. Yağı gözünüzün önünde değiştirdiler değil mi? Acaba yağın yarısını boşaltıp, sadece yarısı kadar yeni yağ mı eklediler. Sahtekârlar yüzünden iyice paranoyak olduk.
    hacı araç 355 binde. ben satın almadan önce bakımın ne zaman yapıldığı belirsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Yağ filtresi değiştiyse ve uygun miktardan az konulduysa böyle olabilir. Ek olarak araç düz zeminde ve motor soğuk olmalı.
    araç düz zeminde ve 3 gündür çalıştırmadım. tüm filtreler değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Yağ değişiminde max. çizgisine kadar doldurulduğuna emin miyiz?
    evet. gözümün önünde yapıldı her şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

eksik yağ konulmadıysa 500 kmde 0.5 lt eksilmiş gibi 500 km sonra minimuma inecektir. doğru yağ konulduğuna emin olun. dpfsiz euro4 motora 5w40 konuyor.
    10w40 konuldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

hacı araç 355 binde. ben satın almadan önce bakımın ne zaman yapıldığı belirsiz.

Alıntıları Göster
    Ne biliyim ben. İlk mesajınızda bakımı yeni yapıldı, 500 km yol gittim yazınca sen ne anlarsın. 🤷‍♂️

• Castrol mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Minimum seviyeye gelmedigi sürece problem yok. Bizim milletteki bu yag eksiltme huyunu anlamiyorum. 400 bin kilometreye yaklaşmış motor. Zamanla her şey aşınıyor. motor yağlarıda bin yıl geçse yıpranmayacak diye bir kaide yok. Fizik kanunlarına aykiri bir kere. yüksek enerji ile çalışan her şey aşınır. daha doğada aşınmayan bir madde yok. kaldi ki söz konusu kaç yıllık motor.

Şayet sıkıntı olacaksaydi bu kadar yag eksiltme, bu aracin fabrikası var. argesi var. yapan tasarlayan düşünen mühendisleri var. gidipte yag cubuguna minimum seviye ibaresini aşağı koymazlardi. derlerdi kardeşim bu araba yag eksiltmeyecek.

• 2011 model arabaya 355 bin yaptırmışlar, bırakta eksiltsin biraz. motör ekmeğini yemeye başlamış. belli bir sıkıntısı yoksa ilave yağ koyup kullanmaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: refleks_22

2011 model arabaya 355 bin yaptırmışlar, bırakta eksiltsin biraz. motör ekmeğini yemeye başlamış. belli bir sıkıntısı yoksa ilave yağ koyup kullanmaya devam
    ne alaka? 2013 fluecemiz vardı. 487 binde sattık. zerre yağ eksiltmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Castrol mu?
    Mutul...
  • Normal. Filtre emmiş olabilir, yağ eklemeye gerek yok fabrikadan tam orta seviyede çıkar. Şuanda gayet iyi bir seviyede ayrıca X olan bölgeye ulaşmaması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 26 Mayıs 2020; 14:33:13 >
  • Kaliteli yağ bu şekilde olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.