Şimdi Ara

Yağ Değişimi Sonrası Mavi Duman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2010 model 1.3 dizel opel corsa sahibiyim araç 105 binde. Şimdiye kadar 5 30 yağ kullanıyordum bu yağ değişiminde 0 40 yağ ile değiştirdim fakat yağı değiştirdiğim günden beri mavi duman çıkıyor arabadan ve yanık yağ kokusu geliyor eksozdan. Gazı kökleyince mavi dumanı görebiliyorum. Yağ inceldiği için mi bu sıkıntı yoksa bilmeden motora zarar mı verdim görüşleriniz nedir?

• fazla yag konulmustur cektir
  • EndlessPowerr E kullanıcısına yanıt
    Aynen yağ ince geliyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Aynen yağ ince geliyor olabilir.
    Durum düzeldi. Yağ farklı olduğu için eski yağdan kalan birinkitiler bir süre yandı. Şu an aracın performansı on numara oldu. Çok memnunum. Araçta dpf olmamasına rağmen dpf'li yağ kullandım, araba resmen kayıyor maşalllahı var. İlk viskozite 0 olduğu için hemen marş alıyor burası eksi 7 görmesine rağmen. Sağolun cevaplarınız için. İlla ki birileri yine aynı sorunu yaşar ve bu konuya ulaşır ileride. Mobil 1 esp dpf'li 0 40 yağ 1.3 corsa dizel için idealmiş bunu öğrenmiş oldum . Eski yağa göre daha iyi gittiğini farkediyorum aracın. tabi bu motoru iyi olanlar için yoksa segmanlardan yağ ince olduğu için sızıntı olabilir ve araçları yağ eksiltebilir. Bende bu sorun yok çünkü arac gerçekten hiç hor kullanılmadı motoru baya sağlam maşallahı var. Motorunuza güveniyorsanız da tavsiye ediyorum tşkler cevaplar için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.