Şimdi Ara

Yabancıya ucuz tatiller (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leonardo34

phattaya ve phuket fiyatlarıda çok uygunlaştı eskiye göre

Alıntıları Göster
    nasıl yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonardo34

phattaya ve phuket fiyatlarıda çok uygunlaştı eskiye göre

Alıntıları Göster
    yabancıya uygun ama bize göre değil..
  • Türkiye’ye İngiliz akını: İspanya’yı geçtik!

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat satışlarının paketi 2018’de yüzde 84 arttı. İngiltere merkezli Thomas Cook’un verilerine göre Türkiye paketlerinin satışı, 2018’de favori destinasyonlardan İspanya ve Kanarya Adaları’nı geçti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/turkiyeye-ingiliz-akini-ispanyayi-gectik-40814214
  • Ukraynalıların 1 milyon 284 bin kişiyle tatil turizminde en fazla tercih ettiği ülke Türkiye olurken, geçen yıl Türkiye’den Ukrayna’ya giden turist sayısı 270 bin kişi gibi önemli bir düzeye ulaştı. Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Ukrayna raporunda, bu yıl Ukraynalı turist sayısının 1 milyon 500 bine ulaşmasının, Türkiye’den gidişlerde de en az yüzde 20 artış öngörüldüğü belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/tercihlerini-turkiyeden-yana-kullandilar-rakam-hizla-artti-40816017

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Türkiye’ye İngiliz akını: İspanya’yı geçtik!

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat satışlarının paketi 2018’de yüzde 84 arttı. İngiltere merkezli Thomas Cook’un verilerine göre Türkiye paketlerinin satışı, 2018’de favori destinasyonlardan İspanya ve Kanarya Adaları’nı geçti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/turkiyeye-ingiliz-akini-ispanyayi-gectik-40814214
    Sterlin zaten olmus neredeyse 6 lira.Ingilizler Türkiye'de tatil yapmayacakta nerede yapacak

• quote:

Orijinalden alıntı: voyager33

Sterlin zaten olmus neredeyse 6 lira.Ingilizler Türkiye'de tatil yapmayacakta nerede yapacak

Alıntıları Göster
    aynen hocam + artı teşvikler var :)
  • paramızın 5 paralık değeri kalmadı...avrupa zaten pahalı..türkiyeden ucuz ülkemı bulacaklar...avrupada 1 ogun yemek fıyatına adam burda hersey dahil otelde kalıyor..ama turk vatandasları kalamıyor...saka gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

paramızın 5 paralık değeri kalmadı...avrupa zaten pahalı..türkiyeden ucuz ülkemı bulacaklar...avrupada 1 ogun yemek fıyatına adam burda hersey dahil otelde kalıyor..ama turk vatandasları kalamıyor...saka gibi...
    Marmaris ve İçmeler, en ucuz paket tura sahip (1 Mayıs - 30 Eylül - 2 kişi bir haftalık tatil) destinasyonlar arasında 348 poundla 5. sırada yer aldı.

http://www.turizmguncel.com/haber/ingiltere'de-marmaris-paket-turu-348-santorini-paket-turu-577-pound-h34471.html

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Daha geçen sene alanya’da denk geldim 12’de otelin barı paralıya dönüyor rus karıları kapanmasına 10 dk kala gitti bardak bardak aldılar pet şişeye döktüler sonra genel müdür tarzı bi dayıp gelip bağırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupayı ayrı bir bölüme bırakmak gerekir. Rus ukraynalıya gelecek olursak hiçte ucuza gelmiyorlar adamlarda 1 dolar 25-30 ruble grivna 265 dolar 7.000 grivna yapar sizce 7.000 grivna azmıdır? Türkiyede iskandinavya turu katılıp gittiğinizi düşünün 7.000 Türk lirasına geçen sene alanyada tanışdığım bir rus kızı whatsapp’ta görüştüm ben bu yaz tekrar gidicem sende gel dedim çok zor dedi. Moskovada bir avm’de bebek arabası satıyor ukraynada yaşayan bir başka bir kızı ise Türkiyeye davet ettim gelemem Türkiye çok pahalı diye bir kelime kullandı yani rusların kazakların ukraynalıların zenginleri gelip tatil yapıyor diğerleride yıllarca biriktirip 5-10 senede anca bir gelebiliyor burada herhangi bir siyası görüşürü savunmuyorum sadece gerçekleri söyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic Reflection

Acaba ukraynaya gidip bir kaç gün gezip oradan turu satın alsam, gelip kemerde tatil yapabilir miyim Birde para birimi ile kıyaslarsak falan şaka gibi. Günlük 30 tl ye bırak tatili kapısından içeri almaz bunlar.
    Aynen oyle yapsan daha mantıklı. Hemde yabancı bir ülkeyi gezmiş olursun. Hemde telefon elektronik vb vergisiz alirsın. Türkiye taltilinide ordan alirsan bedavaya getirmiş olursun. böyle düşününce çok mantıklı geldi vallahi.

Bu arada acaba yurtdışında ki tanidiklarada aldirta biliriz Türkiye paketlerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: müslümbabacı

Avrupayı ayrı bir bölüme bırakmak gerekir. Rus ukraynalıya gelecek olursak hiçte ucuza gelmiyorlar adamlarda 1 dolar 25-30 ruble grivna 265 dolar 7.000 grivna yapar sizce 7.000 grivna azmıdır? Türkiyede iskandinavya turu katılıp gittiğinizi düşünün 7.000 Türk lirasına geçen sene alanyada tanışdığım bir rus kızı whatsapp’ta görüştüm ben bu yaz tekrar gidicem sende gel dedim çok zor dedi. Moskovada bir avm’de bebek arabası satıyor ukraynada yaşayan bir başka bir kızı ise Türkiyeye davet ettim gelemem Türkiye çok pahalı diye bir kelime kullandı yani rusların kazakların ukraynalıların zenginleri gelip tatil yapıyor diğerleride yıllarca biriktirip 5-10 senede anca bir gelebiliyor burada herhangi bir siyası görüşürü savunmuyorum sadece gerçekleri söyledim
    ben yurtdışında yaşıyorum, en iyi fiyatı Türkiye ve Mısır veriyor. buralara parası yetmeyen,italya,yunanistan,ispanya,taylanda rüyasında bile gidemez, zaten bu ülkelerde herşey dahil yok.

fotoyu kışın çektim 200-300 dolar, uçak gidiş dönüş+otel transfer+herşey dahil 7 gece 8 gün ,tatil paketi daha ne olacak tı 50 dolar filan mı?

ben izmir lviv gidiş dönüş pegasus sadece 890 lira ödedim :)

şimdi ukraynalı,rus,belarus alım gücü düşükse ne yapabiliriz ki?

ozaman paralı turist çek ona göre politika üret,ingiliz,alman,fransız bunların alım gücü yüksek.

ispanya : 30 milyon turist toplamda ingiliz+alman turist çekiyor, toplamda 80 milyon turist çekiyor :)

• müslümbabacı M kullanıcısına yanıt
    size karşı değil, burda bazı turizmci arkadaşlar türkler yok açık büfe saldırıyor vs diyor,olabilir ,ama slavların alayı böyledir, geçen yıl çıkan bir haber ortaya paylaşıyorum.

Rus turistin valizinden çıkanlar şoke etti

http://www.posta.com.tr/rus-turistin-valizinden-cikanlar-soke-etti-haberi-1310610
  • İstanbul’da yaşıyorum. Geçen gün pamukkale ve kleopatra havuzuna gittim. Havuzda ve pamukkale’de tek türk bendim. Her yerde rus, ukraynalı, uzak doğulu, biraz da italyan ve ispanyol turistler vardı. Arap hiç yok. Suriyeli hiç yok. Nasıl sevindim, mutlu oldum bilemezsiniz. Suriyeli ve arap turist dışında turist görmeye hasret kalmışız. Bırakın gelsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 5 Mayıs 2018; 18:15:11 >
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Uçak biletine çok para vermişsiniz 2017 temmuz ayında 2018 haziran için kiev uçuşu buldum vergiler herşey dahil 150 Tl’di ukrayna hava yolları ile Atatürk airporttan kalkış ben almadım tabi uzun vadede önümü göremediğim için Kharkiv uçuşlarıda 350-400 tl arasında seyir ediyodu birde pegagusla uçmuşssunuz biz kharkive atlas global ile gitmişttik

• Arkadaşlar uzun yıllar ülkesinde turizm işiyle uğraşmış bir rus bayan arkadaşımdan bu olayın aslını öğrendim. Yarın detaylı anlatacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: müslümbabacı

Uçak biletine çok para vermişsiniz 2017 temmuz ayında 2018 haziran için kiev uçuşu buldum vergiler herşey dahil 150 Tl’di ukrayna hava yolları ile Atatürk airporttan kalkış ben almadım tabi uzun vadede önümü göremediğim için Kharkiv uçuşlarıda 350-400 tl arasında seyir ediyodu birde pegagusla uçmuşssunuz biz kharkive atlas global ile gitmişttik
    yurtdışından izine geldim vakit yoktu gezi planım vardı, burda anlatmak istediğim bir tc vatandaşı ödediği uçak bileti,onların tüm tatil parası,olay o,ukraynaya thy de uçuyor bilet fiyatlarını söylemeye gerek yok :)

ayrıca siz istanbul uçuşları filan yazmışsınız, ben izmir yazdım,iç hatlar aktarmada var, izmir-ist,lviv gidiş dönüş 890 lira, şuan biletler daha fazla döviz endeksli,pegasus sayfasından bakılabilir ilgilenenler. atlasla hiç uçmadım ukraynaya bilgim yok, atlas ukrayna pazarından çıkmış öyle bir haber okudum.

olay benim tatil yapmam değil, benim 600 dolara bilet aldığımda var thy, uzak doğu,konu ben siz değil.

şunu anlatıyorum,yabancıya ülkemizde verilen fiyat tc vatandaşından ucuz,buna dikkat çektim,bir bakış açısı ilgilenen olur yorumu katar tartışır. katılmayabilir, açıklarsa öğrenmiş olabilir,yok rus ukraynalı fakirmiş o beni ilgilendirmez. ben ingiltere vizesi almaya çalışırken Türkler fakir diye kolaylık sağlamıyor ki, bir ton evrak, maddi durumun yeterli değilse vize vermiyor,ülkesine bile sokmuyor.

Kısaca şunu net söyleyebilirim birçok ülkede bulundum, ama turiste daha ucuz tatil yaptıran ülke Türkiye, Diğer bulunduğum ülkelerde kendi vatandaşına 5 birim ise, turiste 7, 10 vs, hiçbir zaman ucuz olmaz, tek bizde var bu olay ona dikkat çektim :)

• Arkadaşlar bu olay şöyleymiş. Eski sovyet rusyasında 1-10 mayısta ülkede tüm işçilere bayram olarak kutlanırmış. Hatta putin’e kadar böyleymiş ama putin bu izni 1-3 mayıs olarak değiştirmiş. Ama bazı beyaz yakalı ya da yönetici olarak çalışanlar hala 1-10 mayıs izin yapabiliyormuş. Buna istinaden ukrayna ve rusya gibi ülkelerde turizm firmaları ani promosyon yapıyormuş. Hemen basıp gitmek gibi. Mesela bu tatil promosyonu 1 - 8 mayıs arası 1 hafta ve listedeki otellermiş. Ama bu oteller çok ucuz, merkeze epey uzak ve fazla imkanı olmayan oteller dedi arkadaşım. Bu yüzden bu otellerde sadece oda + kahvaltı olur. Ayrıca bu fiyatlar uçak bileti ücretiymiş. Otel + transfer bedavaymış. Burada maksat türk yetkililer turistin otele vereceği paradan daha fazlasını harcatmakmış. Uzak bir otele yerleştirip araç kiralamasını, araca benzin almasını, gittiği barda restoranda harcama yapmasını sağlamakmış ama bilmiyor ki sizin türkler (yetkililer) bu promosyon tatile gelen rus ülkesinde ayda 300 dolara çalışır. Onlar (türk yetkililer) sadece böbürlenir şu kadar turist geldi diye. Aynen böyle anlattı. Hatta whatsapp’da sesli anlattı. Keşke yollayabilsem

• Aynen otelde çalışan güvenlikçi bile böbürleniyor yok müşteri çok kalitesiz ucuza geliyorlar diye 😀 rus geçen sene sahilde 25-30 dolarını kaybetmiş onu arıyodu harçlık olarak o kadar koyabilmiş sanırım parada harcamıyorlar ki açık büfe kapanana kadar içiyorlar kapanmasına 10 dk kala hepsi gidiyo bardak bardak alıp şişeye dolduruyolar hatta genel müdür tarzı bi adam epey bağırmıştı clube gidiyolar yanında 1 verilen bir içkiyi içip geceyi bitiriyolar onlarada hak veriyorum adam 25 ruble veriyor 1 dolar alıyor o 1 dolarda bizim 4 liramız yapıyor ee clublerde bira zaten 20 tl’den başlıyo

• İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, bu yıl Türkiye'ye 3 milyon İngiliz turistin gelmesini beklediklerini bildirdi. Chilcott, "Bu sene İngiltere'den gelen turistler rekor kıracak gibi" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/resmen-rekora-kosuyor-40829406
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.