Şimdi Ara

Yabancı Sınırlaması ve Fenerbahçe'nin Kabul Etmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HeartQuake

quote:

Orijinalden alıntı: Mmtkrc

quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

quote:

Orijinalden alıntı: Sakin ol Sampuan

bu karar öyle hop diye verilecek bir karar degil. bu karari alirsin onaylarsin en az 2 yil sonra yururluge koyarsin ki, takimlarda o zamana kadar kadrolarini belirlesin kafasinda ki takimi kursun. ben hala bu sekilde kalacagina inanmiyor ab statusunden umutlutum.

ee geçen sezon başında söylendi böyle olcağı zaten ? o yüzden Fenerbahçe Alperi transfer etti. geçen sene bu duyurulduğunda aklınız nerdeydi ? ama doğru herşey çeyrek finalden sonra başladı. 2008 de biz bas bas bağırırken kafanız nerdeydi ?

Geçen sezon söylendi Fenerbahçe bu sezon Alper'i transfer etti. Devre arasında Webo'yu Ziegler'i getirdi. Bu yıl Holmen'i, Kadlec'i getirdi. Senin 10 yabancın olmuş hala tarafsın. Bizim aklımız senin aklının yetmediği yerde. Bu yüzden yazdığımdan hiçbir şey anlamamışsın.

sen tam kavrayamamışsın olayı ben anlatayım.adam Sakin ol Sampuana cevap vermiş,senin yazdıklarınla alakası yok,aynı şu an benim ilk mesajınla ilgili konuşmadığım gibi,bu bir.ikincisi dediklerinle bu alıntıladığın 2 mesaj arasında hiçbir bağlantı yok.Fenerbahçe isterse 18 tane yabancı alsın,bu seni ilgilendirmez.bu kuralı 2-3 yıl önce duyurursun sonra kademeleri olarak geçirirsin bu düzene,buna eyvallah.ama uzun süre önce duyurulmuş bu düzene tam lig başlamadan itiraz edersen buna karşı olmak çok da anlamsız değil.ciddiye almamam gerekirdi cevabı olmayınca karşısındakine hakarete başvuran birine ama cevap vermek istedim yine de.

Siz fenerliler olaya Aziz Yıldırım gözüyle baktığınız için size laf atlatmak zor. Biz burada Türk futbolunun Avrupa'da önüne engeller konuluyor diyoruz, adam gelmiş burda neler diyor

• AB serbest kararı filan çıkmayacak.. fenerin istemediği bir karar bu federasyondan çıkmaz.
  • Yabancı oyuncu gelince, GS'yi durduramazlar. Ondan yapmıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün mü açıklanıyor karar?
  • iyi ki bi alperi aldilar he... ondan yedikleri kazik yuzunden itiraz ediyolardir kurala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mmtkrc kullanıcısına yanıt
    1 yıl öncesinden alınan kararlara neden son dakika alınmış kararlar gibi bakıldığını anlamış değilim. Play-offlar için de denildi, Galatasarayın şampiyon olmasını engellemek için sonradan bi playoff icat edildi falan diye. oysa sezon sonunda playoff oynanacağını herkes biliyodu. yine aynı olaya döndü.
    Fenerbahçe açıkcası neye güvenerek böyle bişeyi istemiyo anlamadım. Bence eğer yerli kalitesine bakılırsa beşiktaş iki takımdan da güçlü.
    Eğer 6+0 olarak kalırsa Fenerbahçede Recep Salih bolca şans bulur bu ve türk futbolu için iyi bişey, 6+0 bu tarafıyla savunulabilecek bişey....
  • Volkan 4 yıllık 10m euro
    Selçuk 2m euro
    Topuz 2m euro
    Alper 6.25+6m euro

6-0-4 olucak diye fazladan zarar ettim 25m euro Ab kararı çıkıcaksa tazminatımızı yayın gelirinden versinler sonra Ab kararı çıksın

Madem tek isteyen biziz herkes bu seneliğine 1m euro daha az kazanmayı kabul etsin.

Yoksa tahkime gidiyoz ordan dönmemesi imkansız ona göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

1 yıl öncesinden alınan kararlara neden son dakika alınmış kararlar gibi bakıldığını anlamış değilim. Play-offlar için de denildi, Galatasarayın şampiyon olmasını engellemek için sonradan bi playoff icat edildi falan diye. oysa sezon sonunda playoff oynanacağını herkes biliyodu. yine aynı olaya döndü.
    Fenerbahçe açıkcası neye güvenerek böyle bişeyi istemiyo anlamadım. Bence eğer yerli kalitesine bakılırsa beşiktaş iki takımdan da güçlü.
    Eğer 6+0 olarak kalırsa Fenerbahçede Recep Salih bolca şans bulur bu ve türk futbolu için iyi bişey, 6+0 bu tarafıyla savunulabilecek bişey....

Söylediklerinde kısmen haklılık payı var, ama yabancı sınırlaması ile beraber 2 milyonluk oyuncu en az 6 ediyor. Altyapılardan çıkan oyuncuları saysan 1 elin parmaklarını geçmez. Dolayısıyla bir kazanım olacağını da düşünmüyorum. Tabii ki olay Galatasaray'ı engellemek ya da engellememekten ibaret değil. Türk futbolu engelleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Volkan 4 yıllık 10m euro
    Selçuk 2m euro
    Topuz 2m euro
    Alper 6.25+6m euro

6-0-4 olucak diye fazladan zarar ettim 25m euro Ab kararı çıkıcaksa tazminatımızı yayın gelirinden versinler sonra Ab kararı çıksın

Madem tek isteyen biziz herkes bu seneliğine 1m euro daha az kazanmayı kabul etsin.

AB statüsü gelicek istedin kadar itiraz et hic bisey cikmaz.

6+0+4 degisirse o zaman itiraz hakkı dogar ama AB statüsüne kimse itiraz edemez yasa ve anlaşmalar böyle çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

AB serbest kararı filan çıkmayacak.. fenerin istemediği bir karar bu federasyondan çıkmaz.

Bu olay bittiğinde ben burda olucam o zaman konuşuruz :D

O AB gelicek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sakin ol Sampuan

bu karar öyle hop diye verilecek bir karar degil. bu karari alirsin onaylarsin en az 2 yil sonra yururluge koyarsin ki, takimlarda o zamana kadar kadrolarini belirlesin kafasinda ki takimi kursun. ben hala bu sekilde kalacagina inanmiyor ab statusunden umutlutum.

ee geçen sezon başında söylendi böyle olcağı zaten ? o yüzden Fenerbahçe Alperi transfer etti. geçen sene bu duyurulduğunda aklınız nerdeydi ? ama doğru herşey çeyrek finalden sonra başladı. 2008 de biz bas bas bağırırken kafanız nerdeydi ?

Koskoca Fenerbahçe tüm umutlarını bir Alper'e mi bağladı yani. Alper'mi Fenerbahçe'yi tek başına şampiyon yapacak. Bırakın Allah aşkına. Herşeye muhalefetsiniz her zamanki gibi. Sonra neden herkes Fenerbahçe'den nefret ediyor diye merak ediyorsunuz.

yav he he.Selçuk tek başına sizi şampiyon yapmadı mı ? Alper neden yapamasın ?

Alper var Salih var Hasan Ali var . En önemliside yıllarca kalemizi koruyacak yerli kalecilerimiz var.O yüzden yabancı sınırlamasını istemiyorlar.

Ayrıca bende 6+2+2 yi isterim ama her ne kadar saçma olsada kimse 6+0+4 içinde itiraz edemez.1 yıl önceden bu söylenmişti.O zaman itiraz etseydiniz.

1 yıl önce açıklasınlar biz transferimizi ona göre yapalım 1 yıl sonra daha uygulanmadan kaldırılsın.OLDU.

Alper'den başka yerli transferi yapmadığınız halde 3 tane yabancı oyuncu aldınız. Elinizde kaç tane Yabancı oyuncu var önce bir ona bak sonra muhalefet ol.

• Mmtkrc kullanıcısına yanıt
    Sence Türk futbolunun sorunu yabancı sınırı mı ? Şöyle anlatıyım diyelim ki, sınırlar kalktı fiyatlar düştü alperi 3 milyona aldın Serdar Azizi 2 ye aldın peki ya sonrası ? Arkadaş antalyasporlu deniz barış yada akhisarlı eminin fiyatı 100 bin dolara bile düşse kime ne ? sorun zaten türk futbolu 2 tane adam yetiştirmiş olması Alper, Serdar Aziz...

Yabancı sınırlaması yada AB oyuncu sınırsızlığı konusunda örnek verilen ülkeler futbolu zaten altyapıya bağlamış olan ülkeler. yabancı sınırlaması yok diye hollandadan, fransadan, almanyadan,İspanyadan örnek vermek ne kadar doğru bilemiyorum. Bu ülkelerde eminim alt yapılarda amcasının oğlunu antrenör yapan, eskiden hayranı olduğu vasıfsız eski şöhretli futbolcuları milli takımlara yerleştirenler yöneticiler ve yabancı oyuncu olsun da taştan olsun diye tuttuğunu getiren teknik direktörler yoktur.

Kendi takımımdan örnek veriyim, Fenerbahçenin geçen yılki 8 yabancısı içinde sadece Sow ve Webodan verim alabildik.
    Fenerbahçede durum böyleyse, yabancı sınırı kalkınca seyreyle sen anadolu kulüplerinin getireceği oyuncuları. 1 tane türk oyuncusu da oynatmazlar.
    Sence sırf Galatasarayda iyi bi teknik direktör var yabancı transferinde hata az yapılır diye 18 takımlı bi ligde böyle bi kararın alınması doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mmtkrc

Türk futbol tarihinde akla mantığa sığmayan bu yıl ki yabancı sınırlaması henüz kulüp yönetimini beceremimiş kişiler tarafından Türk futboluna bir şekilde entegre edilmeye çalışılıyor. Kulüp yönetemeden kulüpler yönetmeye kalkan bu kişilerin, ne yapmak istediği, neye hizmet etmek istedikleri ve kime hizmet etmek istedikleri gayet açık ve anlaşılır bir hal almıştır.

6+0+4 yabancı kuralı bu yıl Avrupa'da biraz kıpırdanan futbol takımlarının önüne konulmuş engel olmakla beraber, bu takımlara mali külfetini de arttırmaktadır. Bu kural şayet uygulanırsa kulüpler ellerindeki yabancıları yani 4 yabancı futbolcuyu birden bir anda elinden çıkaramayacağına göre hiç oynamayan 4 futbolcuya milyonlarca euro ödemek zorunda kalacaktır. Oysa Avrupa futboluna baktığımız zaman başarılı olan ve kupa kazanan kulüplerin liglerinde herhangi bir yabancı sınırlaması bulunmamakta. Ancak bu gibi sınırlamalar olmadıkça Porto, Benfica gibi kulüpler oyuncu alıp yetişitrip değerlendirip satabilmektedir. Oysa yabancı kontenjanı nedeniyle Türkiye'de hiçbir kulüp genç ve gelişmeye açık yabancı futbolcuya yatırım yapma şansını bulamamakta ve ülke ekonomisiyle beraber futbol ekonomisine de katkı sağlayamamakta.

Tüm bunlar bir yana, işin en ilginç tarafı ise kadrosunda 10 yabancı futbolcusu bulunan Fenerbahçe 17 kulüp dışında kalan tek takım. En çok itiraz etmesi gereken takımlardan biri olan Fenerbahçe neden itiraz etmiyor?

1-Zamanında biz demiştik sınırsız olsun kimse istememişti.
    2-Bu işler çocuk oyuncağı değil, her takımın programı vs. var. Biz programı eski sisteme göre yapmışız 1m euro etmiyecek alpere bi dünya para vermişiz. İş işten geçtikten sonra diğerleri sınır kalksın diyor. Böyle kararları en az 1 sene öncesinden alacaksın ki herkes ona göre ayarlasın kendini.

• quote:

Orijinalden alıntı: zorlu3453

quote:

Volkan 4 yıllık 10m euro
    Selçuk 2m euro
    Topuz 2m euro
    Alper 6.25+6m euro

AB statüsü gelicek istedin kadar itiraz et hic bisey cikmaz.

6+0+4 degisirse o zaman itiraz hakkı dogar ama AB statüsüne kimse itiraz edemez yasa ve anlaşmalar böyle çünkü.

Neden itiraz ediyim ki ben sadece bu sene çıkmasına karşıyım.Zaten Kulüpler birliği Ab serbestliği için karar almadı 6-2-2 olsun diye karar aldı.

Çoğu kulüp istemeden Ab kararı gelmez.

O kararın bu sene çıkacağını sanmıyorum.Tff büyük ihtimail 6-2-2 kararı alır bugün.

• ilave: yabancı sınırının kalkmasından yanayım, ama belli bir program dahilinde ve kısıtlamalarla.

ab üyesi futbolcular içinde belli başlı kıstaslar olması gerekir, yoksa ilhan cavcav dede bütün san marinoluları getirip italyan diye kakalar millete
  • Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Kulüpler Birliği'nin yabancı statüsü konusundaki önerilerini değerlendirmek için 5 Temmuz Cuma günü saat 10:00'da İstinye'deki binasında toplanacak.

TFF yetkililerinin bugün toplanacağı ve yabancı kontenjanı için konusunda gelen önerileri değerlendireceği iddia edilmişti ancak Sporx'in ulaştığı kesin bilgilere göre, TFF yetkilileri 5 Temmuz Cuma saat 10:00'da toplanacak ve konu hakkındaki kesin kararını açıklayacak.

Kritik toplantı öncesi Kulüpler Birliği, dün toplandı. F.Bahçe ve Karabük dışında 16 Süper Lig kulübünün temsilcisi, toplantıya iştirak etti. Sürpriz gelişmelere sahne olan toplantıda daha önce 17 Süper Lig kulübünün destek verdiği öne sürülen, G.Saray'ın ısrarla savunduğu, F.Bahçe'nin ise ısrarla karşı çıktığı AB formülüne yeterli destek çıkmadı.

Geçen sezon uygulanan 6+2+2 formülü için TFF'ye tavsiyede bulunulması görüşü ağır basarken TFF, cuma günü alacağı kararla ya G.Saray'ı ya da F.Bahçe'yi mutlu edecek.

Kaynak : Sporx.com

Hani herkes Ab kararını destekliyordu?

Adamlar benim dediğim gibi 6-2-2 olmasını istemiş Tff den

6-2-2 hayırlı olsun o zaman bizim için fazla değişien birşey olmucak

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

Sence Türk futbolunun sorunu yabancı sınırı mı ? Şöyle anlatıyım diyelim ki, sınırlar kalktı fiyatlar düştü alperi 3 milyona aldın Serdar Azizi 2 ye aldın peki ya sonrası ? Arkadaş antalyasporlu deniz barış yada akhisarlı eminin fiyatı 100 bin dolara bile düşse kime ne ? sorun zaten türk futbolu 2 tane adam yetiştirmiş olması Alper, Serdar Aziz...

Yabancı sınırlaması yada AB oyuncu sınırsızlığı konusunda örnek verilen ülkeler futbolu zaten altyapıya bağlamış olan ülkeler. yabancı sınırlaması yok diye hollandadan, fransadan, almanyadan,İspanyadan örnek vermek ne kadar doğru bilemiyorum. Bu ülkelerde eminim alt yapılarda amcasının oğlunu antrenör yapan, eskiden hayranı olduğu vasıfsız eski şöhretli futbolcuları milli takımlara yerleştirenler yöneticiler ve yabancı oyuncu olsun da taştan olsun diye tuttuğunu getiren teknik direktörler yoktur.

Kendi takımımdan örnek veriyim, Fenerbahçenin geçen yılki 8 yabancısı içinde sadece Sow ve Webodan verim alabildik.
    Fenerbahçede durum böyleyse, yabancı sınırı kalkınca seyreyle sen anadolu kulüplerinin getireceği oyuncuları. 1 tane türk oyuncusu da oynatmazlar.
    Sence sırf Galatasarayda iyi bi teknik direktör var yabancı transferinde hata az yapılır diye 18 takımlı bi ligde böyle bi kararın alınması doğru mu?

Yabancı sınırı kalkmalı ve kulüplere kadrosunda kendi altyapısından yetişmiş en az 3+2 kuralı getirilmelidir. 3'ü 11 de oynamalı diğer 2 si yedekte kalabilmelidir. Benim düşüncem sistemin bu şekilde olmasından yana. İşte o zaman altyapıdaki oyuncuları görme ve değerlendirme fırsatı doğabilir. Beşiktaş'ta yıllardır Muhammed konuşuluyor, bu sistem olsa teknik direktörler ona bir şekilde şans tanımak zorunda kalacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kılpaçino

ilave: yabancı sınırının kalkmasından yanayım, ama belli bir program dahilinde ve kısıtlamalarla.

ab üyesi futbolcular içinde belli başlı kıstaslar olması gerekir, yoksa ilhan cavcav dede bütün san marinoluları getirip italyan diye kakalar millete

O adamın bu ülkede yapamyacağı şey yok

• quote:

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Kulüpler Birliği'nin yabancı statüsü konusundaki önerilerini değerlendirmek için 5 Temmuz Cuma günü saat 10:00'da İstinye'deki binasında toplanacak.

TFF yetkililerinin bugün toplanacağı ve yabancı kontenjanı için konusunda gelen önerileri değerlendireceği iddia edilmişti ancak Sporx'in ulaştığı kesin bilgilere göre, TFF yetkilileri 5 Temmuz Cuma saat 10:00'da toplanacak ve konu hakkındaki kesin kararını açıklayacak.

Kritik toplantı öncesi Kulüpler Birliği, dün toplandı. F.Bahçe ve Karabük dışında 16 Süper Lig kulübünün temsilcisi, toplantıya iştirak etti. Sürpriz gelişmelere sahne olan toplantıda daha önce 17 Süper Lig kulübünün destek verdiği öne sürülen, G.Saray'ın ısrarla savunduğu, F.Bahçe'nin ise ısrarla karşı çıktığı AB formülüne yeterli destek çıkmadı.

Geçen sezon uygulanan 6+2+2 formülü için TFF'ye tavsiyede bulunulması görüşü ağır basarken TFF, cuma günü alacağı kararla ya G.Saray'ı ya da F.Bahçe'yi mutlu edecek.

Kaynak : Sporx.com

Hani herkes Ab kararını destekliyordu?

Adamlar benim dediğim gibi 6-2-2 olmasını istemiş Tff den

6-2-2 hayırlı olsun o zaman bizim için fazla değişien birşey olmucak

Herkes AB yi istiyor diye birşey soylenmedi sadece Galatasaray dedi bunu ve yapmazsaniz AIHM ne gideriz dediler AB mecbur gelicek.

Eger 6+2+2 gelirse fener tahkime giderse düşer.

• quote:

Volkan 4 yıllık 10m euro
    Selçuk 2m euro
    Topuz 2m euro
    Alper 6.25+6m euro

AB kararı çıkarsa havanızı alır dönersiniz tahkimden.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.