Şimdi Ara

Yabancı Sınırı Varken Türk Futbolcuları Yıldız Sanıyorduk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yabancı sınırı olunca ligimiz o kadar kalitesiz oluyordu ki azıcık top oynayanı süper yıldız sanıyorduk o yüzden Milli takımı bu kadar büyütüyoruz bizim kalitemiz bu işte fazla zorlamaya gerek yok.

Çağların oynadığı futbol orta da işte takımın tek başına en iyiydi bizim ligden avrupaya transfer yapan son zamanlarda tek futbolcu Cengiz falanda gitti ama çok yanlış takıma gitti. Başakşehirden Romaya mı gidilir kardeşim İtalya gibi zor lige, bizim futbolcularda gram akılda yok ne yazık ki.

• Melo bu ülkede nerdeyse yıldız statüsüne ulaşacaktı ligin rezilliğini burdan anlayabilirsiniz. Az bir şey top oynayan adam gelsin ligin altını üstüne getiriyor zaten.
  • Medya pompalaması o denli büyük ki nasıl sanmayacaksın.

Baki Mercimek için fan clup sayfası açılıyordu, seviye ortada işte.

Avrupalıkarın gözünde tüm Türk kulüpleri 4. Torba takımı seviyesi averaj kulüpleri. Sırf bu yüzden yabancı oranlar eleştirilmiyor mu Türkiye'de.

Türkiye'den Azerbaycan ligine bakınca neler aklınıza geliyor. Aynısı Avrupadan Türkiye'ye bakılınca Avrupa'da hissediliyor.

Birde sınır getirince tam Afganistan, Irak ligi seviyesine de geçişi başarıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 7 Ekim 2017; 2:14:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BullPoweR7

Melo bu ülkede nerdeyse yıldız statüsüne ulaşacaktı ligin rezilliğini burdan anlayabilirsiniz. Az bir şey top oynayan adam gelsin ligin altını üstüne getiriyor zaten.

Sallamak için sallamayın melo o kadar kötüydiki İntere gitti bizden sonra şimdi " ama mancini istedi onu hede hödö " diyenler gelir.

Azıcık iyi oynayayını kral yapmıyoruz örnek ; biz tolgayı eleştiriyorduk bu sene eleştiridi dozu azaldı çünkü tolganın kalitesi belli olmayınca olmuyor şimdi sakatlanınca eminin GS taraftarı içten içe sevindi çünkü Feghouliye yer açıldı şimdi anladınmı iyi oyuncu ve kalite farkını ?
  • Oliver Wood kullanıcısına yanıt
    Özenti cevaplardan bıktım. İnter'e giden Melo ne yaptı? Kaç sezon oynadı? İnter'de 1 tane iyi oynadığı maçı göster bana fakat bulamazsın. Tolga sakatlanınca GS taraftarı sevindi mi? Ben yanlış bölüme mi girdim acaba hatta konusu açılmıştı şu maçta Tolga olsaydı diye. Bir kişi de Tolga ilk 11'e yazılması gereken ilk kişi demişti. Dürüst değilsiniz. Mesela 2 gol atan Maicon Avrupa'da bir ligde oynasa 2 golü 25 haftada anca atar. Burda tek maçta atıyor. Farkı anladın mı şimdi?

Yani ben burda bitik Adebayor'un ligimizde neler yaptığını da söylerim. Elimde argümana dair birçok örneğim var fakat sen yine kabul etmeyeceksin fanatizme kapılıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 7 Ekim 2017; 2:56:24 >
  • BullPoweR7 kullanıcısına yanıt
    Melo'ya kimse yıldız demedi ama verdiğin cevap onu bizim abartığımızı söylemen. Biz Meloyu İyi oynaması yanı sıra taraftara oynadığı için sevdik kimse meloya winner falan demedi şuan zaten
  • Narevu kullanıcısına yanıt
    Sana mı soracağım ne yorum yapacağımı 10 yaş altı futboldan anlamayan ergen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 7 Ekim 2017; 4:13:23 >
  • Oliver Wood kullanıcısına yanıt
    Melo buraya vasat altı bir oyuncu ve geldi abarttınız. Adam gitti İnter'e hala Galatasaray'a istediniz şimdi döneklik yapmayın burda normal yorum yapan insanlara da fanatizmle bulaşmayın.
  • İyi bir melo dünyanın her takımında oynar .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözünüzü seveyim ülke olarak sporun hangi dalında başarılıyız ki futbolda yabancı sınırlaması ile bir yerlere gelebilelim. Sorunu sadece yüzeysel anlam da arayıp bir günah keçisi bulup bütün boku ona atmakta üstümüze yok. Bizim sorunumuz kafa da beyler kafa da. Her şeyin kolayını bulup emeksiz bir yerlere gelmeye, emeksiz paralar kazanmaya programlandık. Eğitim sistemi, Aile yapısı ve Toplum bunun için de yoğrulmuş, buradan büyüyüp çıkan gençlerden bir şeyler beklemek hayal, hayal sadece. Sen bu Ülkenin çocuklarına doğru düzgün eğitim veremiyorsan, doğru düzgün iş ahlakı,disiplin veremiyorsan, bir yerlere gelmek için birilerinin eline bakması gerekmediğini kanıtlayamıyorsan, Ahlaklı olanın sürekli neden kaybettiğini açıklayamıyorsan, liyakat sistemini rafa kaldırıyorsan, büyüme çağında doğru dürüst bir beslenmeyi sağlayamıyorsan, en basitinden bir et yedirtemiyorsan vs vs, bu çamurdan sen nasıl üstü başı temiz birileri çıkmasını bekliyorsun. Sorun Türk futbolunda değil, sorun Ülke de.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Gözünüzü seveyim ülke olarak sporun hangi dalında başarılıyız ki futbolda yabancı sınırlaması ile bir yerlere gelebilelim. Sorunu sadece yüzeysel anlam da arayıp bir günah keçisi bulup bütün boku ona atmakta üstümüze yok. Bizim sorunumuz kafa da beyler kafa da. Her şeyin kolayını bulup emeksiz bir yerlere gelmeye, emeksiz paralar kazanmaya programlandık. Eğitim sistemi, Aile yapısı ve Toplum bunun için de yoğrulmuş, buradan büyüyüp çıkan gençlerden bir şeyler beklemek hayal, hayal sadece. Sen bu Ülkenin çocuklarına doğru düzgün eğitim veremiyorsan, doğru düzgün iş ahlakı,disiplin veremiyorsan, bir yerlere gelmek için birilerinin eline bakması gerekmediğini kanıtlayamıyorsan, Ahlaklı olanın sürekli neden kaybettiğini açıklayamıyorsan, liyakat sistemini rafa kaldırıyorsan, büyüme çağında doğru dürüst bir beslenmeyi sağlayamıyorsan, en basitinden bir et yedirtemiyorsan vs vs, bu çamurdan sen nasıl üstü başı temiz birileri çıkmasını bekliyorsun. Sorun Türk futbolunda değil, sorun Ülke de.

+ sporda başarılı sayılabilecek derece eden sporcuların bazılarının kökeni de yabancı.

örnek etiyopya asıllı elvan abeyle...
    örnek güreşte altın madalya kazanan ramazan pehlivanoğlu
    örnek kenyalı polat

yani örnekler çoğaltılabilir. bizim altyapımız eksik.
    en basit örneği benim ilkokuldan lise sona kadar spor bölümünde atletizm veya koşu adına herhangi bir şey yapmadığım. futbol, basketbol veya çok nadiren voleybol oynardık. başka spor yok sanki.

eğitim evde başlar ilkokulda devam eder lise de pekiştirilir ve üniversite de uzmanlık edindirilir. bizde üniversite mezunlarına 1-2-3. sınıflarından herhangi gördükleri bir dersten sınav yapılsa %95 i kalır. bizim eğitim anlayışımız günü kurtarmak.

ekleme yapmak istiyorum: aurellio zamanında milli takımda o bölgede oynayacak oyuncu olmadığı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alınmıştı. sanki o zaman yabancı sınırı yoktu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muskeder -- 7 Ekim 2017; 9:44:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Gözünüzü seveyim ülke olarak sporun hangi dalında başarılıyız ki futbolda yabancı sınırlaması ile bir yerlere gelebilelim. Sorunu sadece yüzeysel anlam da arayıp bir günah keçisi bulup bütün boku ona atmakta üstümüze yok. Bizim sorunumuz kafa da beyler kafa da. Her şeyin kolayını bulup emeksiz bir yerlere gelmeye, emeksiz paralar kazanmaya programlandık. Eğitim sistemi, Aile yapısı ve Toplum bunun için de yoğrulmuş, buradan büyüyüp çıkan gençlerden bir şeyler beklemek hayal, hayal sadece. Sen bu Ülkenin çocuklarına doğru düzgün eğitim veremiyorsan, doğru düzgün iş ahlakı,disiplin veremiyorsan, bir yerlere gelmek için birilerinin eline bakması gerekmediğini kanıtlayamıyorsan, Ahlaklı olanın sürekli neden kaybettiğini açıklayamıyorsan, liyakat sistemini rafa kaldırıyorsan, büyüme çağında doğru dürüst bir beslenmeyi sağlayamıyorsan, en basitinden bir et yedirtemiyorsan vs vs, bu çamurdan sen nasıl üstü başı temiz birileri çıkmasını bekliyorsun. Sorun Türk futbolunda değil, sorun Ülke de.

+ sporda başarılı sayılabilecek derece eden sporcuların bazılarının kökeni de yabancı.

örnek etiyopya asıllı elvan abeyle...
    örnek güreşte altın madalya kazanan ramazan pehlivanoğlu
    örnek kenyalı polat

yani örnekler çoğaltılabilir. bizim altyapımız eksik.
    en basit örneği benim ilkokuldan lise sona kadar spor bölümünde atletizm veya koşu adına herhangi bir şey yapmadığım. futbol, basketbol veya çok nadiren voleybol oynardık. başka spor yok sanki.

eğitim evde başlar ilkokulda devam eder lise de pekiştirilir ve üniversite de uzmanlık edindirilir. bizde üniversite mezunlarına 1-2-3. sınıflarından herhangi gördükleri bir dersten sınav yapılsa %95 i kalır. bizim eğitim anlayışımız günü kurtarmak.

ekleme yapmak istiyorum: aurellio zamanında milli takımda o bölgede oynayacak oyuncu olmadığı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alınmıştı. sanki o zaman yabancı sınırı yoktu !

Bu düzenin üzerine istediğin alt yapıyı kur ileri de yine gidip duvara toslarsın. Şu an hem ahlaki, hem manevi, hem de maddi, Ülkeyi düzeltelim desek en az bir 50 sene lazım. Bozulma o kadar derinlere işledi ki, artık birbirimizden, en yakınlarımızdan kopar olduk, bundan arınmak kolay değil. Bu Ülkeden neler bekliyorduk, ne hayallerimiz vardı, sürekli birilerinin, kendilerinin bile inanmadığı ideolojik hayallerine kurban gittik. Geldiğimiz noktayı gördükçe kahrolmamak elde değil.

• Yabancı sınırı oldugu zaman 500 bin euro vermeyicegin adama 5-8 milyon euro ödemek zorunda kalıyorsun. 1 milyon euro yıllık ücret alamayacak kalitedeki adamlara 3-4 milyon euro yıllık maaş ödemek zorunda kalıyorsun ve bu ballı kontratı alan oyuncu ne yapıyor biliyor musun kendini geliştirmek için hiç bir şey yapmıyor. Çünkü gelebilecegi en yüksek makama Bjk , Fb ve Gs ye transfer olarak geldigini düşünüyor. Sırf türk pasoportu oldugu için Almanya daki kalitesiz adamlara bile milyon eurolar bonservis ödemek zorunda kalıyorsun. Geçmite bir çok örnegi var. Tarık Çamdal , Volkan Şen , Olcan Adın gibi oyuncular kendilerine kulüp bulamıyor şu anda. Yabancı sınır olsaydı bunlar kapışılıyor olucaktı. Başka bir artısı futbolcu en yüksek parayı verene değil kendini geliştirmek için avrupaya gidiyor atrık.
    Bugün örnekleri ortada Cengiz Ünder , Melih Demiral , Cağlar Söyüncü bunlar en iyi örnekleri .Eğer yabancı sınırı olsaydı Cengiz Ünder i FB , Gs veya Bjk almak için birbiriyle yarışacak 3-4 milyonluk yıllık sözleşme imzalıycak ve hiç bir şekilde kendini geliştirmiyecekti bu oyuncu.
    Bu kadar örnek varken bu kadar olumlu gelişme varken TFF nin ve Şenol beyimizin hala yabancı sınırını savunuyor olması akıl tutulması olarak görüyorum ben. Tek argümanlarıda maçtan önce istiklal marşını okuyacak oyuncu olmaması , istiklal marşını seyirci okur siz bize güzel oyun verin !

• Türk oyunculardan general olmaz , asker olur.

Yabancı sınırı bir daha gelirse dibe vururuz , bir daha da kimse toparlayamaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.