Şimdi Ara

Yabancı Sınırı Geri Geldi [RIP Türk Futbolu] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madem 12 yabancı olacak hepsi ilk 11'de biri kulübüde olsun. 8+2+2 nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 29 Mayıs 2020; 14:43:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siannis

Ben Fenerbahçe taraftarıyım. Fanatik de sayılmam o yüzden rahatça yazabilirim. Bu iş kulüplerin kendi kendine çabaları. Ama orada kalması gerekir. 3-5 gazeteci de çanak tutuyor. Yani Fenerbahçe istiyor, Beşiktaş istiyor kısmı hikaye. Taraftar açısından söylüyorum.

O taraftarı, salgın sonrası tribüne çekemezlerse, o Bein üyeliklerini aldıramazlarsa Türk futbolu hepten biter ekonomik olarak. Taraftarlarla zıtlaşmayı göze alacaklarını sanmam.

Bir defa Galatasaray taraftarı şu anda ayağa kalkar. Ki haklıdır da. Benim gibi Fenerbahçe veya diğer takımları tutan, ona buna yancı olmayan, münferit taraftarlar da bu işi boykot eder.

Tek kaygım, Şenol Güneş'in yabancı limitini desteklemesi... Adam iyi hoca eyvallah tamam da şu işlere girmemesinden yanayım. Adam saha içinde zaten işini iyi yapıyor. Gerisine karışmasa daha iyi bence.

Yabancı kısıtlaması gelirse, hele hele de şu saatten sonra tekrar zorla çer-çöp adamları bize zorla izlettirmeye kalkarlarsa ben de iptal ederim her şeyi. Ben kendi adıma, bıktım Serdar Kesimal, Mehmet Topuz, Alper Potuk vs görmekten...

7 senedir aralıksız kombine alan birisiyim. Elimden geldiğince (işim icabı da Ankara-İstanbul arası çok seyahat ettiğim için) maçlara giderim. Gidemediğim zamanlarda da İstanbul ofisimizden maça gitmek isteyen birisine veririm hakkımı. Kısaca hiç boş kalmaz yerim.

Ant olsun ki böyle bir kararda kombine yenilemem. Bein üyeliğini de anında iptal ettiririm. Zaten Fenerbahçe'nin tadı-tuzu yok bu ara. Bir de pek vizyoner başkanımız bu işi desteklerse ben eminim ki pek çok taraftar bu işe tepki koyar. Bilinçli ve kararlı bir tepki süreci de bu iş onaylansa bile yarı yoldan döndürür.

Sanki sahada 2-3 fazla yerli oyuncu oynayınca, Messi çıkartıyoruz hemen içimizden... İşte gördük, son dönemin en dominant milli takımı, yabancı sınırı yokken çıktı ortaya...

Demek ki kimlikte yazan ülke değil, oyuncudaki yetenek ile oluyor bu iş. Salak saçma kısıtlarla bir arpa boyu yol gidilemez. Anlamış olmamız gerek artık bunu...

Öne çıkardım konuyu da.
    Ben zaten aklı başında kimsenin bu kararı savunduğunu düşünmüyorum. Bu işin tutulan takımla alakası yok. Mert Hakan ve Emre Kılınç'a imza attıran kısa vadeli iyi bir hamle yapmış olur. Fakat uzun vadeli eninde sonunda kaybeden kulüplerimiz olacak.

Bunu savunan TFF yöneticileri, kulüp başkanları ve teknik direktörleri anlamakta çok zorlanıyorum. Dediğin gibi Şenol Güneş çıkıyor limiti savunuyor. Bu adam değil miydi Napoli'ye karşı 11 yabancıyla çıkıp CL tarihinde ilk defa bir Türk kulübünü 11 yabancıyla sahaya süren? Bu adam Fabri, Marcelo, Talisca, Atiba, Aboubakar, Gomez, Babel, Quaresma gibi yabancılarla CL tarihinde ilk kez bir Türk kulübünü namağlup gruptan çıkaran? Geçenlerde bir haber çıkmıştı Galatasaray hariç tüm kulüpler sınırı istiyor diye. Demek ki doğruymuş. 17 takımın kulüp yöneticileri neyi planlıyor gerçekten çok merak ediyorum.

Ben de 10 senedir aralıksız kombine alıyorum ve kaçırdığım maç sayısı iki elin parmağını geçmez. Aynı zamanda 17-18 senedir Digiturk üyesiyim. Eğer gerçekten doğruysa bu saatten sonra kombine de almam Digiturk'ü de iptal ettiririm.

Fatih Terim'in getirdiği bu düzende fazla yabancı oynatanlardan para toplanıp bu para ile altyapılara yatırım yapılacaktı fakat ansızın bir gece Demirören tarafından bu kural kaldırıldı. Bu kadar sorumsuz, umursamaz ve futboldan anlamayanlarla Türk futbolu gelişemez.
  • Şimdi burda birşey derdim de neyse..

Yıllar önce Fenerbahçe dünya yıldızlarını getirip istediği transferleri yaparken çekememezlikten Fenerbahçe'yi yabancı takım haline gelmekle suçlayanlar bunda bile Fenerbahçe'yi suçluyor pes diyorum.

Yahu bir konuda da mağdur edebiyatı yapmayın gerçekten sıktınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 29 Mayıs 2020; 18:34:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Şimdi burda birşey derdim de neyse..

Yıllar önce Fenerbahçe dünya yıldızlarını getirip istediği transferleri yaparken çekememezlikten Fenerbahçe'yi yabancı takım haline gelmekle suçlayanlar bunda bile Fenerbahçe'yi suçluyor pes diyorum.

Neden o zaman Ali Koç geçen sene devre arasından itibaren tüm Türk oyuncuları topluyor? Neden hala ısrarla çıkıp her röportajında Türk oyunculara yöneleceğiz diyor? Ali Koç yabancı sınırını istediğini defalarca röportajlarında direkt olarak olmasa da belli etti. Sana geçen seneyi biraz hatırlatayım. Ali Koç önce spor bakanıyla ardından da Nihat Özdemir'le görüşme yaptı. Bu görüşmelerden sonra transferleriniz Tolgay, Tolga, Serdar, Deniz, Sadık, Altay, Murat Sağlam, Ferdi gibi isimler.
  • çok kaliteli futbol izliyorduk ya level atlayacağız bununla
  • Eğer böyle bir karar alınsın Türk milli takımı da eski haline döner. Bir daha da uluslararası bir turnuvayı ölene kadar göremeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Şimdi burda birşey derdim de neyse..

Mağdur edebiyatı yapılmasının sebebi şu, Fenerbahçe her yükselişe geçtiği iddialı kadro kuracağı zamanlar bu sınır genişletiliyor Galatasaray aynı şeyi yaptığı zamanlar daraltılıyor. Fenerbahçe Avrupa'da en iyi zamanını geçirdiği sezon bu kuralı sezon ortasında genişlettiler Ocak ayında.

Galatasaray 2 kere bu saçma kural yüzünden en iyi mali dönemlerinde transfer ettiği futbolcuları tribüne gönderdi, kural o kadar saçmaydı ki sırf yabancı futbolcular yedek kulübesinde bile durmasın diye tribüne gönderildi.

Bu kural Galatasaray farkı açmasın diye bir önlem olarak kullanılıyor senelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eski Açık Sarı Desene

Mağdur edebiyatı yapılmasının sebebi şu, Fenerbahçe her yükselişe geçtiği iddialı kadro kuracağı zamanlar bu sınır genişletiliyor Galatasaray aynı şeyi yaptığı zamanlar daraltılıyor. Fenerbahçe Avrupa'da en iyi zamanını geçirdiği sezon bu kuralı sezon ortasında genişlettiler Ocak ayında.

Galatasaray 2 kere bu saçma kural yüzünden en iyi mali dönemlerinde transfer ettiği futbolcuları tribüne gönderdi, kural o kadar saçmaydı ki sırf yabancı futbolcular yedek kulübesinde bile durmasın diye tribüne gönderildi.

Bu kural Galatasaray farkı açmasın diye bir önlem olarak kullanılıyor senelerdir.

Alıntıları Göster
    Beni alıntılama holiganlarla futbol konuşmam
  • Ne güzel kaçış, verecek cevap olmadığı zaman "Ben holiganlarla futbol konuşmam".

Bunu diyen adamın Fenerbahçe bölümünün en holigan üyelerinden birisi olması da ayrı bir ironi
    Ne insanlar var şu forumda ben her istediğimi yazayım birisi bana cevap vermesin beni haksız çıkartmasın ben hep haklı kalayım.
  • Eski Açık Sarı Desene kullanıcısına yanıt
    Zihniyet konusu bu tiplere yetki verincede yorrum silerler yeni türkiyenin bastrıılmış yasakçı zihniyeti , tahammulu olmayan acınası ınsanlar var forum yonetiminde , kullanıcıdan çokta birşey bekleme bence...
  • miskin_yek kullanıcısına yanıt
    Ben bu arkadaşa Galatasaray'ın stadı hakkında vs açılan bir kaç konuda ağzının payını verdim, orada hala cevap vermediği mesajlarım duruyor.
    Tahminimce haksız çıkmaktan korkuyor o yüzden tartışmalardan kaçıyor.

Bir de millete holigan diyor halbuki hepimizden daha holigandır kendisi
  • Eski Açık Sarı Desene kullanıcısına yanıt
    Yıllar önce Fenerbahçe dünya yıldızlarını getirip .. Şu cümle üstüne laf mı anlatılır , o dünya yıldızlarından bir 11 kur desen yarısını bulamaz takımın.
  • eski hesabım "neo nesil, wake up lieutenant" ile de iddia ettiğim gibi.

Herhangi bir Türk takımı şl'den 3 puanı alsın bu sınırla, hesabımı sınırsız çizdiriyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 30 Mayıs 2020; 20:0:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işin kötü tarafı sınırın kalktığı 3. sezon dursun un kafa bastı 11 de serbest olduğuna

biz sınır geldikten sonra 2 yıl daha 11 yabancı oynayabilmek için itiraz etmeliyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eski Açık Sarı Desene

Ne güzel kaçış, verecek cevap olmadığı zaman "Ben holiganlarla futbol konuşmam".

Bunu diyen adamın Fenerbahçe bölümünün en holigan üyelerinden birisi olması da ayrı bir ironi
    Ne insanlar var şu forumda ben her istediğimi yazayım birisi bana cevap vermesin beni haksız çıkartmasın ben hep haklı kalayım.
    O hep öyle ya, adamı alıntılayan otomatik holigan oluyor, vermeyeceksin cevap kendi kendine konuşacak.
  • Erol Bulut:''14 yabancı serbest! Sen 4 yabancı alacağım diyorsan 4 al! Sana kimse, 14 yabancı futbolcu var diye, altyapıya yatırım yapma demiyor ki''(Sporx)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-51A1FC2AA -- 2 Haziran 2020; 14:19:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatasaray taraftarıyım ve her ne kadar canım sıkılsa da faydalı olacağını düşünsem cidden destek veririm. ciddi söylüyorum.

ama yok kardeşim yok. yabancı sınırı gelince bu işler düzelmeyecek hatta daha da kötü olacak. bu durumu biz kaç yıl yaşadık.

bakın böyle sınırlamalarda yerli oyuncu tembelleşiyor. adam ne de olsa ipe ipe oynatacaklar diyip geliştirmiyor kendini. 3 kuruşluk futbolcu milyon etmeye başlıyor. normalde 5 kuruş maaş alacakken milyon almaya başlayınca futbolcu şımarıyor. yahu neresinden bakarsanız bakın bu sistem bizde işlemiyor. yine aynı olacak.

ayrıca şimdi neden kimse milli takıma bakmıyor? bu yabancı sınırı kaldırıldı kaldırılalı milli takımdaki değişim ne yönde oldu? şu an harika genç bir takımımız var ve bu takım bu zamanda şekillendi.

haydi onu da geçtim. 3 5 yılda bir sistemin verimliliğini ölçebilir misiniz?

ayrıca şu da bir gerçek ki fener Türk gençlere sağlam yatırım yaptı ve bu sınırlama en çok fenerin işine yarayacak. Ne gs ne beşiktaş 2 3 senede kaliteli bir Türk futbolcu kadrosunu elde edemez. ama fenerin neredeyse hazır. berkesinden tutun ferdisine hepsi buna hazırlık olarak yapılmış demekki.
  • Gelsin. Artık direkt CL'ye gitme ihtimali kalmadı bu sene ucundan yakalasak seneye zaten kesin ilk 10'dan düşeriz. Gidince de görüyoruz ne olduğunu. Hiç olmazsa kulüpler gereksiz masraf yapmaz altyapıya önem verir. Geçmişte olmadık isimlere ne kadar paralar döküldüğünü herkes gördü benzer hatalar yapılmaz.
  • iyi oldu.

izlememek için sebep lazımdı
  • Eğer bu kurallar çıkarsa Türk futbolu can çekişme safhasından intihar safhasına geçmiş olur. Zaten berbat yönetiliyoruz, taraftar tamamen bırakır takımları. Anca TS ve GS doldurur tribünü. Belki Sergen farkı da olabilir tabi.

1- 8+2+2 ne iğrenç formüldür. Kaç taneyse söyle işte.

2- Türk milli takımı biter. Yerli futbolcu kendisini geliştirmez çünkü hedefi olmayacak.

3- Elindeki sözleşmeli oyuncular ne olacak, Kontrat feshetmek çok maliyetli. Göndermeden alamazsın. Yerli oyuncu uzun süreli kontrat talep eder. Sonra da yatar kulübede.

4- 32 yaş mümkün değil, Kimseyi getiremezsin. 31 yaşında aldığın ne olacak seneye gönderecek misin? 30-34 arası futbolcunun en verimli zamanı. Eğer profesyonel ise maksimum tecrübe ile oynar. Drogba-Gomez-Sosa-Alex-Hagi-Etoo-R.Carlos vs. bin tane oyuncu sayabilirsin. Ayrıca eğer adamsan takımında 1 yıldız varsa ondan öğreneceğin aşırı şey vardır.

En önemlisi Beinsports'u kim alacak? İnşallah yılan haberdir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.