Şimdi Ara

Yabancı Plaka Bir Araç TR de nekadar kalabilir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
96.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bende kıbrıs plakalı bi araç var bunu türk plaka yapma işlemi kolaymıdır pahalımıdır bilen varmı ?
  • bide araçlar 6 ay kalıyo ruhsat sahibinden başkası kullanamıyo
  • Yokmu şu konuya açıklık getirecek bilen bir insan yada resmi bir yazı herkes yorumlamış ama anlaşılır bişey yok
  • yeni düzenleme geldi diye biliyorum,ilgim olmadığı için bakmamıştım ayrıntılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elchelo16

Yokmu şu konuya açıklık getirecek bilen bir insan yada resmi bir yazı herkes yorumlamış ama anlaşılır bişey yok

http://www.gumruk.gov.tr/TR-TR/SSS/Sayfalar/Kisisel.aspx
  • eziyet.
  • Yurt dışından araç getirip kullanmak için tek çözüm çift işiniz olması 6 ay yurt dışında 6 ay Türkiye de çalışırsanız sıkıntısız ucuz araca binmiş olursunuz bu yöntemden başka da yolu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremeenvy

o zaman burda araç alıcaana o kişi ordan iki tane alsın.nası olsa burdaki bi tane fiyatına ordan iki tane hayli hayli alır
    6 ay biriyle dolaşsın.sonra çıksın dışarı onu bıraksın diğerini alsın.ooh mis

iyi fikir Bu vergiler bizi yedi bitrdi ya bizde binmek isitoyruz bmw ye ya
  • Arkadaşlar son durum nedir bu konuda? TR'de kalma süresi 2 yıl oldu mu yoksa hala tartışılıyor mu?
  • 6 ay kalıyor ama mesela araba senin üzerine.6 ay kaldıktan sonra çıkış yaparsan arabanın başka birine devrini yapman lazım.Sokamassın yoksa.
  • 6 ay burada 6 ay orada kalmak şartıyla süre sınırı yok diye biliyorum ben.
  • Anladığım kadarıyla işin en pratik yolu arabayı BG'dan alıp ülkemize getirmek, altı ay kullanmak ve ardından arabayı BG'ye gidip satmak. BG'dan yeni aracı alıp giriş yapmak ve bunu devridaim haline getirmek. Dur bakalım BG çifte vatandaşlık veriyor mu araştırayım :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursunasker

6 ayda bir değil. Eskiden öyleydi.
    Şu anda yabancı plakalı bir araç Türkiye'de en fazla 180 gün kalabiliyor.
    15-20 kere girip çıksa da şey değişmiyor. İster bir kerede kalsın ister çok kerede.
    Toplamı 180 günden fazla olamaz (183 de olabilir, hangisini esas alıyorlar bilmiyorum).

Hoca Sen Naptın Ya
  • arkadaşlar kanun tasarısının yasalaşmasına az kaldı 2012 yılı deniyor,dişinizi sıkın...
  • merhaba kolaygelsin

ben tr de üni de okuyorum alman vatandaşıyım(turk vatamdaşlığım yok.. ama mavi kartım var) 2 kardesim var. kardeşlerimde alman vatandaşı almanyadan bi araç aldım diyelim..
    180 gün kullandım.. kardeşime satıp tr ye sokabilirmiyim tekrar?
    bide satıs işlemleri türkiyeden yapılabiliyomu?
    kasko ve sigorta işlemleri nasıl ve nerde yapılıyo?

diğer bi konu
    yabancı plakaların 2 yıl kalma durumu kesin olarak ne zaman cıkıcak.. bi çok söylenti var ?

saygılar iyi çalışmalar
  • öyle olursa türkiyede yabancı plakalı araçlardan geçilmez ya düşünsenize
  • http://www.samanyoluhaber.eu/?4650

2 yıla çıkmış.Yaşadık yani :)
  • Arkadaşlar anlaşılmayacak birşey yok aracı yabancı yerden aldığınızda Türkiyeye girdiği vakit 6 ay süresi var süre dolmadan bi kaç gün önce aldığınız ülkeye giriş yapmanız gerek ordada 6 ay kalması gerekiyor böyle dönüyor parası olan 2 araç alıpta yapar ama zahmetli biraz.
  • Bizim burada var bir tane kendimi bildim bileli burada duruyor...Anlamıyorum nasıl bir şey?
  • Misal 2 araç aldın
    ikiside farklı kişiler üzerine
    iki araçta 6 ay sonra çıkış yaptı
    yurtdışında araçları birbirlerine sattılar
    araçları değiştirip
    tekrar giriş yapabilirler mi ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.