Şimdi Ara

Yabancı Diziler ve Eşcinsellik

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
2.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dramatic_television_series_with_LGBT_characters

Arkadaşlar bir şey kafama çok takılıyor. Ne kadar yabancı dizi izlersem izleyeyim içinde muhakkak bir eşcinsel karakter oluyor.

Yani amaç ne?

Batılıların kültürlerinde bu durum çok yer ettiği için mi bu kadar çok dizide var? Yoksa bu Amerikan hükümetinin yeni nüfus kontrol yöntemi falan mı?

• Sempatik tipleri eşcinsel gösterip hepimizi eşcinsel yapmaya çalışıyolar. Yaşadığımız gezegen, dünya daha fazla insanı kaldırabilecek durumda değil. Erkek-erkek veya kadın-kadın birleşimi de çocuk yapmayı sağlamadığı için nüfus artışı yavaşlıyor. Katliam yaparak herkesi öldürmeye çalışsalar daha iyi olurdu ama..
  • Son zamanlarda fırladı bu mevzu. Önceden yoktu diyemeyiz ama bu kadar değildi. Zaten yabancı diziler de kendi ülkelerinde paralı kanallarda olduğu için normal cinselliği geçmişler artık heralde. Şahsen indirip izlediğim için o sahmeleri atlıyorum, 2 erkeğin şeyapmasını izlemeye lüzum yok diye düşünüyorum. :) Hoşuna gidene lafımız yok tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların eşcinsellere karşı ön yargılarını kırmak için güzel oluyor diyebilirim. Ama tabi abartılı sahneler beni çok rahatsız ediyor, o da bir gerçek
  • Bir de eş cinsellerin hemen hepsi sempatik rollerde. Toplumu buna alıştırıp göze normal gelmesini sağlamak istiyorlar. Yozlaşmadan kaçış yok.

• niye doğuda eşcinsel yok mu ? hiç mi oğlancı arap duymadınız ?
  • Bu konuya insanların önyargılı yaklaşmasını önlemek için muhtemelen. Cidden artık her dizide en az bir tane var. Amerika eşcinsel evliliği de kabul etti geçtiğimiz yıl. Tabuları yıkmak için TV çok kullanışlı bir alet. İnsanlara eşcinselliğin kötü bir yanı olmadığını göstermeye çalışıyorlar. Dizinin akışını çok etkilemedikçe sıkıntı yok ama bazı (özellikle gençliğe hitap eden dizilerde) sevişme sahneleri o kadar uzun ve gereksiz oluyor ki resmen sıkılıyorum.
  • film sektörü o kadar duyarlı ki bu konuya insanların ön yargılı yaklaşmalarını önlemek için ekliyorlar eşcinsel karakterleri zaten, film yapımcıları o kadar iyi insanlar ki afrikada ki iç savaşlarını, çocuk ölümlerini de bu yüzden ekliyorlar zaten, silahlanmayı yavaşlatıp insana verilen değeri artırdıkları için de çok iyidir bu film sektörü mensupları amaçları asla para değildir!

farklı olan şeyler daha çok dikkat çeker neden olacak! adamların umrunda mı sizin eşcinsel olup olmayışın veya başka şeyler....düşünmeden konuşanlar diyecek ki ya adamlar eşcinselliği işliyor hacı duyarlılık oluşturmaya çalışıyorlar HBO, WB en iyisi ya ... diyecekler. Bu kadar basit düşünmemek lazım...
  • Sempatik tipleri eşcinsel gösterip hepimizi eşcinsel yapmaya çalışıyolar. Yaşadığımız gezegen, dünya daha fazla insanı kaldırabilecek durumda değil. Erkek-erkek veya kadın-kadın birleşimi de çocuk yapmayı sağlamadığı için nüfus artışı yavaşlıyor. Katliam yaparak herkesi öldürmeye çalışsalar daha iyi olurdu ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 3 Mayıs 2016; 23:15:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin dozajı kaçmış durumda.
  • Sopranos
    Oz
    Six feet under
    Penny Dreadful
    GoT
    Prison Break

İzleyipte aklıma gelen diziler bunların içinde en beteri OZ da idi.İçlerinden en gereksiz eş cinsellik Penny Dreadful sahnelerinde mevcut.Diğerlerini anlarımda bu diziye koymaları ayrı bir saçmalık.

Lost
    Breaking Bad
    SoA
    Bunlarda varmıydı hatırlamıyorum.

Gerçi Türk dizilerinin de yabancı dizilerden farkı yok ahlak konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokalp.

Sopranos
    Oz
    Six feet under
    Penny Dreadful
    GoT
    Prison Break

İzleyipte aklıma gelen diziler bunların içinde en beteri OZ da idi.İçlerinden en gereksiz eş cinsellik Penny Dreadful sahnelerinde mevcut.Diğerlerini anlarımda bu diziye koymaları ayrı bir saçmalık.

Lost
    Breaking Bad
    SoA
    Bunlarda varmıydı hatırlamıyorum.

Gerçi Türk dizilerinin de yabancı dizilerden farkı yok ahlak konusunda.

Evet türk dizilerindede ahlaki problemler var ama bu konuda yabancı dizilerle kıyas kabul etmez.

Bir kere şiddet sahneleri, uyuşturucu sahneleri, çıplaklık vs. hem serbest hem de çok aşırı kullanılıyor yabancı dizilerde.
    Bu kadarla sınırlı değil. Ensest çok daha fazla yabancı dizilerde. Hadi kardeşi geçtim birde kendi anasıyla yatmalarıda koymuşlar(Bk. Boardwalk Empire).

Geçen bu forumda bir arkadaş yazmıştı çocuğa şiddet sahneleri bile varmış bir dizide(Penny Dredfull konusunda yazılıydı.).

Tamam bunlar kurmaca eserler ama 'EĞLENCE' başlığı altında bunları izlemek ahlaki olarak ne kadar doğru?
  • Bide bu işi aşırı zorlama şekilde vermeleri yok mu? Yani öyle insanları eşcinsel yapıyorlar ki hiçbir mantığı yok.

Mesela Mr. Robot' ta Tyrell Wellick. Aga bu adamın bir hatunu var ki iki orduyu birbirine kırdıracak bir güzellikte. Bu adamın o karıyı bırakıp erkeklere dadanmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Ya da Kaptan Flint, Frank Underwooth gibi karakterler bir önceki bölüme kadar bambaşka bir şekildeyken bir sonraki bölümde aniden eşcinsel oluyorlar.
  • Çok basit bi yöntemi var.Izlememek.Izlemeyin

• Tabuları yıkmak için yapıyorlar muhtemelen sonuçta bunların gösterilmesi insanları eşcinsel yapamaz veyahut özendiremez cinsel seçilim sonradan kazanılan bir durum değil kişi eşcinsel ise toplumda en ufak eşcinselliği özendirecek davranış olmasa bile o kişi eşcinsel olucaktır Orta Doğu'nun en olmaz denilen yerlerinde bile eşcinsel insanlar var.

Taş gibi kızı bırakıp erkeği seçen erkeklerde Biseksüelliği temsil ediyor bize tuhaf geliyor ama kişi hem erkeğe hem kadına aşık olabiliyor Biseksüellikte insanlar arasında rastlanan bir cinsel seçilim.

Eşcinsellik daha genel olarak cinsel seçilim bir hastalık olmadığından insanların sonradan karar vermedikleri bir şey olduğu halde toplumda hasta ve zararlı muamelesine uğramalarını engellemek bir nevi tabuları yıkmak için tv lerde sıkça kullanılıyor olabilirler diye düşünüyorum. Ayrıca Nufus kontrolü ne alaka eşcinsellik insan nufusunu tehdit eden yada azaltan bir durum değil insanların çoğu cinsel seçilim olarak heteroseksüel olurlar hem aile planlaması var tıp çok ilerlerdi böyle paranoyak şeylerle uğraşmazlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogan Umut -- 19 Mayıs 2016; 4:17:27 >
  • Bende bıktım, direk atlıyorum o sahneleri. Cidden rahatsız ediyor
  • Trump'ın başa gelmesiyle önümüzdeki süreçte bu tür sahneler azalacaktır.

Herkes Demokrat Parti'nin dünyaya ahlaksızlığı yaymak istediğini gördü. Oğlancı Hillary ve Obama'nın skandalları(örn; Pizzagate) da gün gün açığa çıkıyor. Bu dizilerde artan eşcinsellik o ahlaksızların projelerinden biriydi bence.
  • Ayrım yapmıyoruz mesajı vermek amaçları saçma sapan alakasız rollere siyahi hintli vs. Konması her şeye eşcinsellik yerleştirme bu kadınlarla çekilecek ocean serisi vs.

• Mokunu çıkartıyolar
  • Bu durumun normal birşey olduğunu aşılamaya çalışıyorlar. Oradaki karakterlere özenip, yoldan çıkanlarda olmuş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Bide bu işi aşırı zorlama şekilde vermeleri yok mu? Yani öyle insanları eşcinsel yapıyorlar ki hiçbir mantığı yok.

Mesela Mr. Robot' ta Tyrell Wellick. Aga bu adamın bir hatunu var ki iki orduyu birbirine kırdıracak bir güzellikte. Bu adamın o karıyı bırakıp erkeklere dadanmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Ya da Kaptan Flint, Frank Underwooth gibi karakterler bir önceki bölüme kadar bambaşka bir şekildeyken bir sonraki bölümde aniden eşcinsel oluyorlar.

Tyrell wellick hırsından(şirkette yükselebilmek icin) yapmıştı diye hatırlıyorum hocam.

Dc dizilerinde de olması özellikle rahatsız edici bir durum bence. Her dizisinde mutlaka eşcinsel Karakter oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.