Şimdi Ara

Yaban Hayat (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de çok bilgim yok ama kuşları yılın 365 günü görebiliriz. Tabi mevsime ve bulunduğumuz yere göre farklı kuşları görürüz. Kendi deneyimime göre kışın daha çok yırtıcı kuş gördüğümü söyleyebilirim mesela...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Sezon bitti diyebilir miyiz? Çok tecrübem yok ama kuşlar artık göç etti sanırım. Sonbahar-kış döneminde çekebileceğimiz hangi kuşlar var?

Kuşlar için sezon bitmez, kış sezonunda kuzey ülkelerinden yabani ördek, martı türleri ülkemize geliyor. Su seviyesinin sığ olduğu sazlı sulak alanlar her mevsimde çeşitli kuş türlerine ev sahipliği yapar. Ama kelebekler için sezon bitti diyebiliriz, en azından kuzeyde :)
  •  Yaban Hayat
  • Burada (Adana)kışın da az da olsa kelebek görüyorum. Kuş her mevsim var :)

• H. Sonu Antalya’ya gideceğim Arap bülbülü varmış oralarda çekebilirim umarım. Kuş için bildiğiniz yerler var mı Antalya-Burdur-Isparta civarında?

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

H. Sonu Antalya’ya gideceğim Arap bülbülü varmış oralarda çekebilirim umarım. Kuş için bildiğiniz yerler var mı Antalya-Burdur-Isparta civarında?

Maalesef :(
  • Arap bülbüllerini şehirde bulmak çok kolay. Sabah erken ve akşam üstü bir parka gidin bol miktarda görürsünüz. En azından burada öyle ormanlarda da görüyorum ama aşırı ürkek ve hareketliler ben ormanda hiç yakalayamadım

•  Yaban Hayat
  • @ŞahEser güzel kare hocam, Trakuş' ta da görmüştüm. :) Elinize sağlık.

2 tane florya...

Yaban Hayat
    European Greenfinch by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    European Greenfinch by keynowski, on Flickr

• Orman alaca ağaçkakanı...

Yaban Hayat
    Hide and seek by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    Great Spotted Woodpecker by keynowski, on Flickr

• Ağaçkakanı güzel yakalamışsınız :)
  • Çok teşekkürler hocam, bugün aynı yere gittim. 3 tane ağaçkakan geldi yine :) Sanırım hepsi orman alaca ağaçkakanı idi. (Bir çeşme başının hemen arkasında ağaçkakanın durduğu ağaç, önce o ağaca konup sonra su içiyorlar.)
  • ademyagiz A kullanıcısına yanıt
    Hocam Ahmet Demir isminde okuldan vs. bir arkadaşınız var mıydı? Benim hemşehrim olur da. Aynı iş yerindeyiz bugün adınızı andık biraz. :)
  • keynowski K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sizin son fotoğraflar da çok güzel olmuş. Trakus dan ben de takip ediyorum sizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Hocam Ahmet Demir isminde okuldan vs. bir arkadaşınız var mıydı? Benim hemşehrim olur da. Aynı iş yerindeyiz bugün adınızı andık biraz. :)

Marmara Üni, Elektrik Öğretmenliğinde (2004 mezunuyum) Ahmet Demir adında arkadaşım vardı, aynı kişiden bahsediyorsak çok selamımı söyleyin kendisine:)

Huş Kelebeği

http://www.trakel.org/kelebekler/?fsx=2fsdl15@d&idx=59452&title=hus_kelebegi#.We7QtGh-qUk

Yaban Hayat

• Evet aynı kişi. Onun da selami var. Elinize sağlık çok güzel olmuş.

• İdas mavisi

Yaban Hayat
    Plebejus idas by keynowski, on Flickr

Çokgözlü dafnis

Yaban Hayat
    Polyommatus daphnis by keynowski, on Flickr

Küçük ateş

Yaban Hayat
    Lycaena thersamon by keynowski, on Flickr

• Serçe
     Yaban Hayat
  • Kızılbacak

Yaban Hayat

Flamingo

Yaban Hayat

Ağaç Serçesi

Yaban Hayat

• Eline sağlık @ademyagiz hocam, güzel kareler. Özellikle flamingo çok güzel. Ben henüz tanışamadım bu güzel türle. :)

Ben de 2 sincap yükleyeyim. :)

Yaban Hayat
    Squirrel by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    Squirrel by keynowski, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.