Şimdi Ara

Yaban Hayat (278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında elimde araziye son zamanlarda çıkmam sayesinde epey kuş fotoğrafı var. Tabi başrolde, her arazide karşıma çıkan şahinleri ara ara hatırlamak da istiyorum. Bir de bugün gittiğim arazide Bilecik' te "kızıl şahin" den daha büyük yırtıcı kuşları ilk kez gördüm. Fotoğraflarını de çektim. Çok iyi olmadı fotoğraflar, çünkü çok uzakta ve yüksekte süzülüyorlardı. Yalnız biri akbaba diğeri de kartaldı (bence). Trakuş' taki tür sayfama birini ekledim birini de yarın ekleyeceğim. Bence tanım alabilecek kadar net fotoğraflar. Benim için çok heyecanlı bir gün oldu. :) Bunun şerefine yine bir şahin paylaşıyorum.

Şahin kalkışı :)

Yaban Hayat
    Common Buzzard' s Take off by keynowski, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keynowski -- 19 Mart 2016; 2:11:32 >

• keynowski K kullanıcısına yanıt
    Şahin kalkışı çok yakışıklı olmuş. Çok güzel yakalamışsınız.
  • Çok teşekkür ederim hocam, sağolun. Yere konmuştu. Araçla giderken gördük, ses çıkarıp uçmasını sağladık. Fotoğrafı böyle elde ettim. :) Yerde de fotoğrafı vardı ama bu daha iyi gibi geldi bana.
  • Yine iyi olmayan bir fotoğraf :(
    Türü doğru tespit ettiysem Küçük Kumkuşu
     Yaban Hayat
    Calidris minuta - Little Stint - Küçük Kumkuşu - 1 by OmarDaing, on Flickr

• Şahin çok güzel hakkateen.. ben kertik yapamayalı baya oluyor :)

Trakuştan baktım ama emin değilim, biraz paslandım sanırım :)
  • @ademyagiz teşekkürler hocam.
    Birkaç gün önce şu üçayağı aldım.https://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=8253
    İlk kez denedim, bu karabatağı çektim. Benim hoşuma gitti üçayak, kullanımı rahat. Makineyi de her yöne rahatlıkla hareket ettirebiliyorum. Uzaktaki kuşların bile şaşırtıcı şekilde net çıktığını görünce sevindim doğrusu. Arazide yürürken kullanabilir miyim bilmiyorum ama sabit bir yerde beklerken kullanması çok keyifli.

Yaban Hayat
    Great Cormorant by keynowski, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keynowski -- 19 Mart 2016; 22:18:34 >

• Karabatak çok güzel olmuş. Tripodd da hayırlı olsun.
    Tripod kullanmak kuş peşinde gezerken kullanmak çoook zor. Ancak bir yer belirleyip kuşların gelmesini bekliyorsak işe yarar en azından ben kullanamadım diyeyimde genelleme yapmış olmayayım
    Geçenlerde silifkede GÖKSU DELTASI-PARADENİZ ve AKGÖL LAGÜNÜ'ne gittik normalde kuş cennetiymiş ama avcılar yakın zamanda sazlığı yakmışlar, neredeyse hiç kuş yokdu. Monopod götürmüştüm kuşlar için kullanma fırsatı olmadı ama taşıması çok kolay hatta hiç yük yapmadı diyebilirim.
    Adem üstad o paz sizden kaynaklı değil benim fotoğraftan :)
  • Teşekkürler hocam, sağolun. Belki bir de kamuflaj örtüsü bulursam bir yere oturup makineyi de üçayağa takıp bekleyebilirim :) Özellikle sulak alanlarda işe yarayabilir diye düşünüyorum. Üçayak 1,5kg ve makine+lens de 2kg aslında arazide taşıyabilirim de ama aniden bir kuş görürsem çabuk bir şekilde kurup fotoğraf çekebilir miyim bilmiyorum. :)
  • Leylekler gelmeye başladı. :) Bugünden...

Yaban Hayat
    White Stork by keynowski, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keynowski -- 20 Mart 2016; 21:31:26 >

•  Yaban Hayat
    *** by Arranger, on Flickr

• Şans ve şanssızlık...18 Mart günü daha önce birçok kez gittiğim arazide 3 saat arayla gökyüzünde süzülen iki büyük yırtıcı kuş gördüm. Bilecik' te bunları görebileceğimi ummazdım. Çok heyecan vericiydi. Ama sert ve ters güneş ışığından dolayı pek net fotoğraflar elde edemedim. Gördüğüm bu kuşlar Kara akbaba ve Kaya kartalı...Yüzüne bakılabilir kalitede olmadıklarından dolayı flickr da paylaşıma açmadım bu fotoğrafları ama yine de burada paylaşmak istedim. :)

Yaban Hayat
    IMG_5460 by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    IMG_5678ps by keynowski, on Flickr

• vayyy mükemmel..

kartalın üzerine pek gitmeyecek ama ben de pendik sahilde çektiğim karga ve martıyı paylaşayım :)

Bu mesaja eklenen görseller:

Yaban Hayat Yaban Hayat

• keynowski K kullanıcısına yanıt
    Kenan hocam böyle fotoğraflarıda en azından burada paylaşın. Fotoğraf kalitesi değide kuşlar çok karizmatikler hem de çok güzel poz vermişler.

Adem üstad martı çok güzel olmuş.

Bu da benden günün son karesi. Çok yabai değil ama
     Yaban Hayat
    Columbiformes - Pigeon-Güvercinler-1 by OmarDaing, on Flickr

• Martıyı çok beğendim hocam elinize sağlık. Ben bir kere İstanbul Tuzla sahilinde martıları çekmiştim. Ama bilinçsizce hep genç ve türü belli olmayanları çekmişim. Bu yüzden listemde bir tane karabaş martı dışında martı yok. :) Bir daha oralara gidersem ona göre martıları çekeceğim. Sizin martı da karabaş martı galiba, bendeki pek güzel değildi. Sizinki çok yakışıklıymış. :)
  • Güvercin de çok güzel hocam elinize sağlık. Farklı türdeki fotoğrafları pek iyi olmasa da burada paylaşmaya çalışacağım. Bir dahaki arazim bu kara akbaba ve kaya kartalını gördüğüm yere olacak. Bakarsınız daha iyi bir görüntülerini elde edebilirim. :)
  • Uzunkuyruklu baştankara...Baştankara ailesinin 4.ferdini de görüntüledim. (Çam, mavi ve büyük baştankaradan sonra). Kaldı 3 tane (kayın, akyanaklı ve bıyıklı baştankara) :)

Yaban Hayat
    Long-tailed Tit by keynowski, on Flickr

• ak yanaklı bana da kertik :) uzunkuyruk güzel olmuş selamlar :)
  • Teşekkürler Adem hocam, selamlar. Umarım bulursunuz akyanaklıyı da. Yeni bir kuş bulunca insan heyecanlanıyor ve seviniyor. En güzeli de doğa sürprizlerle dolu; nerede ne ile karşılacağımız belli olmuyor. :)
  • Güneşlenen ağaç serçesi... :)

Yaban Hayat
    Sunbathing by keynowski, on Flickr

• Çok severim bu keratayı :)
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.