Şimdi Ara

Yaban Hayat (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çektiğin fotoğraflar kompozisyon olarak bana göre zaten kötü değiller.
    ama fotoğraf işleme konusunu ciddi bir şekilde araştırmalı ve uygulamalısın. işledikten sonra %100 boyutuna al ve kontrol et oldumu olmadımı diye

Fotoğrafların %100 boyutundaki bozukluğu çoğu kişi farketmiyor diye önemsememezlik yapma, paylaştığın boyutlardaki ufak halleriyle de olsa ben farkettim ve uyardım istersen dikkate alırsın yada almazsın senin bileceğin konu, ama güzel fotoğrafları daha güzel yapmak senin elinde, daha çirkin yapmakta.

kolay gelsin.

• Fotografi sizin yazdiginiz uygulama ile isledim basarili olmus muyum? Youtube'da Turkce anlatimli vardi.. Detayi sadece objeye verdim.

@dgnzcn Son fotografimi inceler misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Aksu -- 13 Haziran 2013; 22:56:40 >
  • Bak hocam bunda diğerlerinde ki gibi susluboya efekti olmamış. Bence diğer fotoğrafların orjinalleri duruyorsa yeniden işleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Bak hocam bunda diğerlerinde ki gibi susluboya efekti olmamış. Bence diğer fotoğrafların orjinalleri duruyorsa yeniden işleyin

Maalesef yok. Keske daha onceden ogrenseymisim.. Bundan sonrakileri oyle isleyecegim artik.
  • Çok daha iyi olmuş böyle , kuşların renklerini de korumayı unutmayın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Bak hocam bunda diğerlerinde ki gibi susluboya efekti olmamış. Bence diğer fotoğrafların orjinalleri duruyorsa yeniden işleyin

Maalesef yok. Keske daha onceden ogrenseymisim.. Bundan sonrakileri oyle isleyecegim artik.

O yüzden size Raw fotoğrafları saklayın diyorum. Photoshop inanılmaz gelişiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oculomotorius

Çok daha iyi olmuş böyle , kuşların renklerini de korumayı unutmayın :)

En cok kuslarin rengini onemsiyorum zaten.
  • Emre Aksu kullanıcısına yanıt
    SIKINTI GÖRÜNMÜYOR
  • Canon kiss x4 canon 70-200 f4L is usm:
     Yaban Hayat
    200mm, f4, iso100, 1/800sn
  • @First_Person
    Kargayı net ve güzel yakalmışsınız.

Saz Kamışçını;

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birder -- 15 Haziran 2013; 11:28:51 >

• @Oculomotorius, sağ olun hocam ben de sizin Saz Kamışçını'nızı çok beğendim. Özellikle 2. fotoğrafta yüzünü çok iyi yakalamışsınız.

Kuşu nasıl böyle farklı ağaçlarda takip edebildiniz, çok yüksek zoomlu bir lens mi kullandınız, yoksa sizi peşi sıra ağaçtan ağaca dolaştırdı mı?

Gri leş kargasından devam:
     Yaban Hayat

200mm, f4, iso800, 1/1600sn
  • 300mm lens kullanıyorum, hepsi farklı olabilir çok fazla var saz kamışcını aynı noktada farklı ağaçlarda denk geldim orda bulunurken,

leş kargasıda çok güzel. Pek kargaları yerde göremiyorum ben :)

• Pardon, ben nedense aynı kuş olduklarını zannettim. Aslında ben de kargalara fazlaca yerde denk gelmiyorum. Gelirsem de çok uzaktan oluyor, 200mm lens ile çekemiyorum. Ama bu karga piknikçilerin yiyeceklerine yakın olmak hatırına insanlara çok sokuldu, ben de fırsattan istifade ona sokuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

Pardon, ben nedense aynı kuş olduklarını zannettim. Aslında ben de kargalara fazlaca yerde denk gelmiyorum. Gelirsem de çok uzaktan oluyor, 200mm lens ile çekemiyorum. Ama bu karga piknikçilerin yiyeceklerine yakın olmak hatırına insanlara çok sokuldu, ben de fırsattan istifade ona sokuldum.

:D artık leş değil yemek artıklsrı yiyorlar , merak ettim neden iso 800 yapıp 1/1600 pozlama kullandınız kumlanma riskine girdiniz, 1/500 pozlama yeterli oluyor genelde kuşlarda

• Haklısınız. Kuş geldiğinde ışığa göre tam zıt taraftaki kedi ve yavrularını çekiyordum, ayarlar hiç uygun değildi. Kuş çekerken nokta ışık ölçümü, ai servo odaklama ve seri çekim tercih ediyorum. Canon 550D (X4) gövde kullanıyorum, giriş seviyesi bir gövde olduğu için, tek tek her ayarı menüden seçip, tekerlek ile değiştirmem gerekiyor, bu da biraz zaman alıyor. Kuşlar bu kadar yakında her zaman denk gelmiyor, her an uçma durumu da olabilirdi, zaman kazanmak için hemen tekerleği spor moduna getirdim ve çekmeye başladım, o yüzden öyle oldu.
  • Ben de oyle tahmin ettim özel bir sebebi mi var yok da diye sormuştum teşekkürler ,

• quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

@Oculomotorius, sağ olun hocam ben de sizin Saz Kamışçını'nızı çok beğendim. Özellikle 2. fotoğrafta yüzünü çok iyi yakalamışsınız.

Kuşu nasıl böyle farklı ağaçlarda takip edebildiniz, çok yüksek zoomlu bir lens mi kullandınız, yoksa sizi peşi sıra ağaçtan ağaca dolaştırdı mı?

Gri leş kargasından devam:
     Yaban Hayat
    200mm, f4, iso800, 1/1600sn

Ellerine esağlık hocam çok hoşuma gitti

• Teşekkür ederim hocam.
  •  Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufocu -- 15 Haziran 2013; 22:45:27 >

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.