Şimdi Ara

Yaban Hayat (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goksel_k

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Yaban Hayat

Neresi burası hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Orijinalden alıntı: goksel_k

Neresi burası hocam?

Masai Mara, Antalya hayvanat bahçesi şubesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademyagiz

quote:

Orijinalden alıntı: McYC

Adem abi yeni gördüm, National Geographic mayıs sayısında, sizin kareniz bölümünde fotoğrafınız yayınlanmış sanırım. Sf 16'da, iki tane kaplumbağanın olduğu, Gebze' de çektiğiniz bir fotoğraf. İsim benzerliği yoksa, tebrik ederim

Teşekkür ederim, evet benim fotoğrafımı yayınlamışlar :)

Çok tebrik ederim Adem abi :)

Sen mi yoladın fotoğrafı ?

Bu arada kelebek çok güzel gerçekten ellerine sağlık. Türü de çok güzelmiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McYC

Adem abi yeni gördüm, National Geographic mayıs sayısında, sizin kareniz bölümünde fotoğrafınız yayınlanmış sanırım. Sf 16'da, iki tane kaplumbağanın olduğu, Gebze' de çektiğiniz bir fotoğraf. İsim benzerliği yoksa, tebrik ederim

Teşekkür ederim, evet benim fotoğrafımı yayınlamışlar :)

Çok tebrik ederim Adem abi :)

Sen mi yoladın fotoğrafı ?

Bu arada kelebek çok güzel gerçekten ellerine sağlık. Türü de çok güzelmiş :)

evet ben göndermiştin, 1,5 sene sonra yayınladılar:D

• iyimiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GylR?

quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

Yaban Hayat

Red Dragonfly (Kırmızı Yusufcuk) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Brown Dragonfly (Kahverengi Yusufcuk) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Blue Dragonfly (Mavi Yusufcuk) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Bee by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Bu resimler için hangi ekipmanları kullandınız ?

55-250

• Emre hep kelebeklerin aktif olduğu saatlerde çıkıyorsun sanırım, o yüzden zor yerlerde çekiyorsun. sana tavsiyem akşam üzeri 7 gibi veya sabah 8 den önce araziye çık. ya da kapalı havaları dene :) bu zamanda bir çiçek koparıp kelebeğin önüne tutarsan yürüyerek üzerine çıkacaktır. sonra o çiçeği güzel bir yere koyup istediğin gibi çekebilirsin. kelebeği tutmaya çalışma, zarar verebilirsin.
  • quote:

Emre hep kelebeklerin aktif olduğu saatlerde çıkıyorsun sanırım, o yüzden zor yerlerde çekiyorsun. sana tavsiyem akşam üzeri 7 gibi veya sabah 8 den önce araziye çık. ya da kapalı havaları dene :) bu zamanda bir çiçek koparıp kelebeğin önüne tutarsan yürüyerek üzerine çıkacaktır. sonra o çiçeği güzel bir yere koyup istediğin gibi çekebilirsin. kelebeği tutmaya çalışma, zarar verebilirsin.

Tesekkur ederim abi tavsiyelerin icin. Ben genellikle ikindi vakitleri cikiyorum bir yere konmalarini beklemek cok zor oluyor, surekli hareket halindeler. Bundan sonra dedigin sekilde yapacagim bu isleri bilgisiz sekilde yapinca gercekten cok zor oluyor.. Sizlerden cok sey ogrendim, ogrenmeye de devam ediyorum cektiklerim sizlerin eserleri.

• Emre bir tavsiye de benden gelsin. Mümkün olduğunca yandan çekmeye çalış kelebekleri. Arkadan ya da çaprazdan çok estekik görünmüyor ve kelebeğin esas güzelliği yan desenleriyle ortaya çıkıyor :)

Ellerine sağlık bu arada
  • quote:

Emre bir tavsiye de benden gelsin. Mümkün olduğunca yandan çekmeye çalış kelebekleri. Arkadan ya da çaprazdan çok estekik görünmüyor ve kelebeğin esas güzelliği yan desenleriyle ortaya çıkıyor :)

Ellerine sağlık bu arada

Bende aksine on taraftan cekmeye calisiyordum.. Tesekkur ederim buda aklimda olacak.
  •  Yaban Hayat

Hoopoe (İbibik) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Kentish Plover (Akça Cılıbıt) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Lizard (Kertenkele) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

Yaban Hayat

Goldfinchs (Sakalar) by Emre Aksu (Life in Nature), on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Aksu -- 29 Mayıs 2013; 11:40:38 >

• Ben de millet nerede diyordum ! Meğer şenlik burada imiş !!!
    quote:

Kertenkeleni beğendim...
    -
    Ördek mevsiminden bir ördekli foto daha. Fırsat bulabilsem daha çok ördeklerim buraları da :) Ancak bu kadar olabiliyor.

Yaban Hayat

• Jiddi hocam ellerine sağlık, bayıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Ben de millet nerede diyordum ! Meğer şenlik burada imiş !!!
    quote:

Kertenkeleni beğendim...
    -
    Ördek mevsiminden bir ördekli foto daha. Fırsat bulabilsem daha çok ördeklerim buraları da :) Ancak bu kadar olabiliyor.

Yaban Hayat

Tesekkurler hocam. Ordekler harika..

• quote:

quote:

Teşekkürler ederim arkadaşlar... Valla bu 40-150mm. lens fiyatını hak eden bir lens imiş. Fakat kullanmak için bu lense ihtiyaç duyulacak sahneler bulmak gerek. Lensten sebep dağ,bayır, park, kır arazi aracı gibi gezer olduk. 4 çekerimiz de yok, 2 ayakla zor iş. Ne ise ki m43 gövde ve ekipmanlarımız hafif de biraz oradan kurtarıyoruz.

Emre, bir kargam var ki :p pehhh deeeeermişim fena yakalamışım. Dur, heyecan olsun biraz. Yarın ekliyim buraya onu da . . .

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

quote:

Teşekkürler ederim arkadaşlar... Valla bu 40-150mm. lens fiyatını hak eden bir lens imiş. Fakat kullanmak için bu lense ihtiyaç duyulacak sahneler bulmak gerek. Lensten sebep dağ,bayır, park, kır arazi aracı gibi gezer olduk. 4 çekerimiz de yok, 2 ayakla zor iş. Ne ise ki m43 gövde ve ekipmanlarımız hafif de biraz oradan kurtarıyoruz.

Emre, bir kargam var ki :p pehhh deeeeermişim fena yakalamışım. Dur, heyecan olsun biraz. Yarın ekliyim buraya onu da . . .

Bu kadar ovulen bir kargadan cok sey bekliyorum hocam artik.

• quote:

Bu kadar ovulen bir kargadan cok sey bekliyorum hocam artik.

Hah şimdi kendi kendimi bitirdiğim andır işte. Ne abartırsın kendini :) Yarın koca bir balon patlayacak burada o zaman. Dur kimse görmeden o yukarıdaki mesajımı değiştireyim bari .
  • Amannisa

Yaban Hayat
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Orijinalden alıntı: lastelbruz

Yaban Hayat

Ne güzel poz da vermiş, elinize sağlık.

Baya uzun süre poz verdi :)
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.