Şimdi Ara

ya şaka değil gerçekten açılmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vay be...bu kadar çok ateist in dolandığı internette bu kadar kutsal bir konunun tartışmaya açılması onlara malzeme yapılması reyting uğruna hiç doğru değil..inançlar tartışmaya açık değildir bu insanın insana saygısı gereğidir.siz ne derseniz deyin inançlı inancından inançsız inançsızlığınan vaz geçmez eğer bu lince gönlünüz razıysa izleyin.

din insanların frenidir o olmazsa namussuzluk hırsızlık arsızlık tavana vurur şimdiki gibi.

nimetlere şükür etmek vicdan gereğidir çevrenize baktığınızda gördüğünüz her nimet hiçten var olmamıştır.

ateistler konu dışında çılgınlar gibi serbestçe yazıp linç ederken umarım şükür diyene huop dinci deyip yazılarını artık silmezsiniz.

bölüme girişte inançlıysan yazarsın değilsen yazamazsın diye sormak abes olmuş çünkü

bu konuyu tartışmaya açmak bile hatadır.

sanki forumda hep iyi niyetli insanlar dolaşıyormuş gibi gençlerin yanlış bilgilerle kafa karıştırmayla karşılasmalarına engel olunmalı.

din anlayışı basittir,....üzerine bakarsın sagına soluna bakarsın sana verilen ekmeğe suya barınağa şükredersin budur,

teşekkür ettiğiniz için sizi yereceklerse yersinler.

gençler akıllı olmalıdır her insan sizi kendi yoluna çekmek isteyecektir dogru yoldan ayrılmayın

bunca senelik tecrubem gereği olumlu her yazının silindiğini kötüleyen her yazının durduğunu bildiğimden uzatmayacağim.

kutsal olanı tartışmaya açmayın çünkü internette kötü niyetli insanlar dolu gençleri zehirlemelerine imkan vermek geleceğimizi yıkar.amaçları da bu,

onlar her yerde doğru yoldan ayrılmayın,uyanık olun internetteki her yazılana inanmayın onu yazanlara bakın.

dinci dediğin menfaatçi insandır ben menfaatci değilim sadece bana bu kadar nimeti verene kufur etmeniz garibime gidiyor o kadar.

olumlu yazı ya silinir kötüleseydim dururdu.

zeki olun beyler her sarıklı dostunuz olmadığı gibi her dostum diyende dostunuz değildir aklın yolu bir,

kitapta yazanları anlayamayıp din i kendi menfaatlerine kullanan kötü niyetli insanlara bakıpta demek din bu deyip ondan yüz çevirmeyin...insanların bu hali kendi hırslarının sonucu...önemli olan sizin ne anladığınızdır.

insanları frenleyen bir şey olmasaydı düşünün neler yaparlardı....görüyoruz.

dünyayı anlayabilmek için bir ömür gerekir dünyaya yeni gelmiş körpe beyinler henüz anlamadıkları bir konu hakkında ne yorum yapabilir..onu anlamak için yanlız kalmak aç kalmak nice mücadeleler gerekir zora düşer ve bana yardım et dersin bu da olmasa ortalıkta hiç olur dolanırsın insanoğlu yanlızdır her zorlukta el açar sona yaklaştığında kimi arar bulursun kime yardım et dersin insanoğlu menfaati yoksa size yardım etmez size acımaz..bu sebeple yaşamadan zorluk çekmeden hayat tecrubesi olmadan sona yaklaşmadan evinde pijama elinde hamburger sıcak evinde yorum yazan çocuk size ne yazacak ön yargılarını mı.

bu konu henüz yetmemiş insanların kısıtlı tecrubelerini aşar...her şey reyting değildir.onu daha fazla hırs için harcamayın.kazanılan size fazlasıyla yeter.gorup şukretmek kafi.

gençler uyanık olun henüz dünyaya yeni geldiniz ne biliyorsunuz ne yaşadınız ne gördünüz ki onu anlayasınız...önce tecrubelenin sonra yorum yapın,

insanoğlu sizi harcadığında er geç onu arayacaksınız.

hazır olun...

bu bölümü keşfettikleri anda ateistler buraya doluşacaklar...akıllı olanı kimse doğru yoldan çeviremez.

gerçi dertleri aslında din değil devleti bölmek ama olsun kendilerini kandırırlar.inançlarınızla oynatmayın...geldiler

başarılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 16 Aralık 2020; 21:9:21 >

• Bu kafadakiler çarpıtmayı, yalanı çok sever.

Kuran, inanmayanların hepsini öldürün demez. Sizinle savaştayken sizi öldürmek için saldıran düşmanları öldürün der. Bunun mağdurlukla alakası nedir? Tam tersini düşün Hz. Muhammed zamanında O'nu öldürmek için gelenlere " boynumu size teslim ediyorum ve gelin beni öldürün" mü demesi gerekiyordu.

Burası işid vs. teröristlerin sapkınlıklarının üzerinden islamı karalamanın yeri değil. Yanlış gelmişsin.
  • sakin ol. bu kadar korkacak bir şey yok. inancın o kadar kutsalsa insanlar araşırıp yine o inancı seçer.
    ()

inançların kutsallığı ise bir sınır çizilmesi gereken bir şey.
    senin inancın benim kellemi istiyorsa, ben saygı göstermek zorundaysam, boynumu sana teslim etmem ve gel beni öldür yeter ki inancın mağdur olmasın mı demem gerekiyor?

komik olmayın. saygı karşılıklıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuasudba kullanıcısına yanıt
    Bu kafadakiler çarpıtmayı, yalanı çok sever.

Kuran, inanmayanların hepsini öldürün demez. Sizinle savaştayken sizi öldürmek için saldıran düşmanları öldürün der. Bunun mağdurlukla alakası nedir? Tam tersini düşün Hz. Muhammed zamanında O'nu öldürmek için gelenlere " boynumu size teslim ediyorum ve gelin beni öldürün" mü demesi gerekiyordu.

Burası işid vs. teröristlerin sapkınlıklarının üzerinden islamı karalamanın yeri değil. Yanlış gelmişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuasar.p -- 17 Aralık 2020; 23:46:43 >
  • Kuasar.p kullanıcısına yanıt
    tam tersine, takiye denen şeyi kim icat etti?

bana şunu şöyle, dinden döneni vurun diyen kim?
    önceden inanıp, sonra dinsiz olan birisinin katlini emrediyor mu emretmiyor mu?

ben dinden dönmüş biri olarak, katlimi emreden dine saygısızlık olmasın diye kendimi mi öldürmeliyim

Bir yanlış bilgi daha. Diyanet'in tefsirinde açıkça görüldüğü gibi Kuran'da öyle bir hüküm bulunmuyor.

Alıntı

metni:
    “İçinizden kim dininden döner de kâfir olarak ölürse...” cümlesinde geçen ve iki şeyin birbiri peşine, biri diğerinden hemen sonra olduğunu bildiren “fâ” harfinden yola çıkan bazı müfessir ve fakihler, mürtedin ceza olarak öldürüleceğine bu âyeti delil göstermiş; âyeti “Bir kimse dininden döner dönmez ölmez, kendi haline bırakılsa yıllarca yaşayabilir; ‘döner de arkasından ölürse’ demek ‘ceza olarak öldürülürse’ demektir” şeklinde anlamışlardır (İbn Âşûr, I, 335). Halbuki ileride açıklayacağımız “Dinde zorlama yoktur” (Bakara 2/256) meâlindeki âyet, insanların dine girmek için de girdiği dinde kalmak için de zorlanamayacaklarını açık ve kesin olarak ifade etmektedir. Mürtedi ceza olarak öldürmek onu dinde kalmaya zorlamaktır. Zorla da müslüman olunamayacağına göre onun, münafık olarak yaşamasını teşvik etmektir. Hem münafıklığı yeren hem de dinde zorlamanın câiz olmadığını bildiren âyetler bu anlayışa manidir. Bundan da çıkan sonuç, mürtedin öldürülmesinin “dinden dönme suçuna” değil, “müslümanlara karşı savaşma” suçuna bağlı ve böyle bir tesbite dayalı bulunduğudur.

yanlış değil kuzum.
    kurandan daha sahih hadisler var.
    ve o hadislerden birisinde dinden döneni vurun diyor.
    hadisler olmadan namazı bile doğru düzgün kılamazsın. rekatları vs kuranda yoktur.
    bana burada edebiyat yapma o yüzden. sadece acemi kandırırsın böyle.

Diyanet açıklaması var işte daha neyin ısrarı bu. Yalan hadislere ve senin gibi zehir saçanlara inanan yok merak etme. Allah akıl fikir versin.

inkara devam.

“Müslüman bir kimsenin kanının dökülmesi ancak şu üç şeyle helal olur: Evli olup zina eden, haksız yere bir kimseyi öldüren ve dinini terk edip cemaatten (İslam camiasından) ayrılan kimse.” (Müslim, Kasame, 25, 26 ; Tirmizi, Hudud, 15; Ebu Davud, Hudud, 1; Nesaî, Kasame, 5, 14)

dininizi biz öğretiyoruz size, komediye bak.

bir insan inandığı dini niye araştırmaz hiç anlamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Benim için Diyanet'in açıklaması yeterlidir. Seni yalanlarınla/şaşkınlığınla baş başa bırakıyorum. Aklı başında düşünen bir insan zaten Kuran'la çelişen bilgilerin gerçek olmadığını çok iyi bilir.

hadise yalan diyip kendine müslüman demek.
    neyse tamam ben yalancı olayım.
    daha da yazma bana.

• @kuasudba Birinin niyeti kötü olunca her türlü yalana başvurur.

Sana göre aşağıdaki uydurma sözler de hadistir herhalde. Bunlara inanmazsak müslüman olmuyoruz değil mi? Allah akıl fikir versin sana.

Kadına yazı öğretilmemelidir; dikiş ve Nur Suresi öğretilmelidir. (İbnü’l Cevzi)

Bulaşıcı hastalık yoktur. (Buhari, Müslim, Tirmizi, Ebu Davud, Mecmau’z-zevaid)

Erkeğe zevcesini neden dövdüğü sorulmaz. (Ebu Davud)

Toprağa diri diri gömülüp, katledilen bir çocuk cehennemliktir. (Ebu Davud)

Bir gün Muhammed peygamber, bir Yahudi tarafından büyülenmiş ve şuursuz bir biçimde günlerce ortalıkta dolaşmış. (Buhari, Hanbel)

Köpekler katledilmelidir. (Müslim)

Güneş, şeytanın iki boynuzu arasında doğar. (Buhari)

Kadına danışılmalı ve ne derse, tam tersi yapılmalıdır. (Suyuti)

Yemekten sonra eller, dille yalanmadan ya da birisine yalatılmadan mendile silinmemelidir.(Buhari, Müslim, Ebu Davud)

Allah, Muhammed Peygamber ile görüşmüş ve el sıkışmış. (Hanbel)

Hayatında üç kez tövbe etmiş bir kişi, o dakikadan sonra ne kadar günah işlerse işlesin Allah tarafından affedilir. (Buhari, Müslim)

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.