Şimdi Ara

Ya biz (ateistler) yanılıyorsak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
1
Favori
4.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RealW

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sortenner

Güzel bir tespit ve açıklama yapmışsın hocam teşekkür din din diyerek milleti kandiriyorlar kendinileri lüks içinde yaşıyorlar ben bir ateist olarak o insanlara acıyorum ama diğerleri ...

Lükse içinde yaşıyorlar ha.

Şu anda Suriyede üstlerine tonlarca bomba yağan kim ? Filistinde üstüne gazetecilerin önünde kurşuna dizilenler kim ? Doğu Türkistan ve Myanmar'da zulüm edilenler kim ? Hepsi MÜSLÜMAN

Müslümanlardan başka herkes rahat içinde yaşıyor. Bu dünyada hep müslümanların arkasından oyun çevirildi. Çünkü o inanca sahip devletler büyürse dünya islamiyetle tanışacak.

Bu sermaye sahiplerinin işine gelmez. Sizin gibilerden para kazanmaları gerekiyor. Onun için bu yüce İSLAMI bitirmeye çalışıyorlar. Buna rağmen tüm bu küfre rağmen Allah bu dünyaya azabını göndermiyor. Sonra niye haşa merhametsiz oluyor. İstediğin küfrü et, hakaret et sonra beni niye yakıyor ? Aslında şu zamanda birçok insanın firavun dönemindeki gibi helak olduğunu izleyebilirdik ama sırf en çok sevdiği Son Peygamber'e (Aleyhi Salatu ve Selam) teşekkür edin.

Bu adam da Hristiyan. Rahat yaşamış gibi mi görünüyor?

Ya biz (ateistler) yanılıyorsak

Amerika'daki evsizlerin çoğu Hristiyan, rahat mı yaşıyorlar?

Peki Hitler'in öldürdüğü Yahudiler? Rahat mı yaşıyorlardı sence? Fırınlarda yakılıyorlardı.

Bıktırdı şu acındırma edebiyatın. 200-300 yıl öncesine kadar gayet güçlüydü müslümanlar da. Ne zaman özgür düşüncenin önemini anlayacaksınız, o zaman tekrar düzgün yaşayacaksınız. Eskiden öyleydiniz, El Maarri gibi İslama demediğini bırakmayan biri eceliyle öldü. Hem de 1000'li yıllarda.

Ne yaptıysanız birbirinize yaptıklarınız yüzünden oldu. Hiç batılılar şöyle batılılar böyle demeyin. Kafanızı çalıştırın, birlik olun, kendinizi kurtarın. Emeviler Fransa'ya dayanmıştı, o zaman da mı arkalarından iş çevriliyordu? Avrupa'ya İslamı götürmüşlerdi? Avrupalılar İslamla tanıştı?

Kimse İslamı bitirmeye çalışmıyor. Müslümanlar dışında.

Müslümandan başka herkes rahat yaşıyormuş. Kargalar bile güler buna.

quote:

kendinileri lüks içinde yaşıyorlar

Ben o üyenin şu cevabına yanıt verdim. Bana bunu neye gelip söylüyorsun ki ?

O zaman neden gelip şu din doğrudur bu din doğrudur tartışmasına giriyorlar ? Hani kendilerinin inanma serbestliği vardı ? Hani o dinlerde doğru olabilirdi ? Biz bunlara karışınca neden saygı duymuyorsun diyorsunuz. Ben şimdi gidip buna islamı anlatsam niye adamın dinine karışıyorsun diyeceksiniz. Yazdığınızın farkında mısınız ? Söyledikleriniz hepsi birbiri ile çelişiyor.

Saygı duyma zaten. Ben "ateizm" için saygı beklemiyorum. "İslam"a da saygı duymuyorum. Benim saygı duyduğum şey sensin, insan olman.

Yapmanız gereken şey etrafınızda yaşayan insanlara saygı duymaktır. Ateizme saygı duymayın, bir fikre saygı duymak mantıksızdır zaten.

İslamı anlattığı için kime laf ettik ki? Anlatıyorsunuz zaten. Hristiyan_Turk nickli bir üye vardı bak, Hristiyanlığı anlatıyordu. Gidip de anlatma, bunlar yalan demedim kendisine. Ama siz müslümanlar gidip adama demediğinizi bırakmadınız. Bak ne diyorum, "adama" demediğinizi bırakmadınız. Bu yüzden gerisiniz işte, tam da bu yüzden zulüm görüyorsunuz. Siz insanlara odaklanıyorsunuz, odaklanmanız gereken şey fikirler. Gelip de "o zaman niye tartışıyorsunuz" demen mantıksız.

Ayrıca "müslüman" arap prensleri, "müslüman" şeyhler gayet zenginler. Dini de kullanıyorlar halkı susturmak için ve zengin olmak için. Arkadaş onları kastetmiş.

quote:

Saygı duyma zaten. Ben "ateizm" için saygı beklemiyorum. "İslam"a da saygı duymuyorum. Benim saygı duyduğum şey sensin, insan olman.

Ben bir ateist bile olsa yeter ki düzgün olsun onunla konuşurum. Yani bir yardıma ihtiyacı olsa yardım ederim. Başka bir şey olarak da düşünebilirsin. Bu benim insanlık vazifem.

quote:

Yapmanız gereken şey etrafınızda yaşayan insanlara saygı duymaktır. Ateizme saygı duymayın, bir fikre saygı duymak mantıksızdır zaten.

Ben zaten o fikre saygı duymam dedim. İnsanı hiç saydığı mı nereden çıkarttın ?

quote:

İslamı anlattığı için kime laf ettik ki? Anlatıyorsunuz zaten. Hristiyan_Turk nickli bir üye vardı bak, Hristiyanlığı anlatıyordu. Gidip de anlatma, bunlar yalan demedim kendisine.

Öncelikle eğer böyle söylüyorsan neden o fotoğrafı gösteriyorsun ?

quote:

Ama siz müslümanlar gidip adama demediğinizi bırakmadınız. Bak ne diyorum, "adama" demediğinizi bırakmadınız. Bu yüzden gerisiniz işte, tam da bu yüzden zulüm görüyorsunuz. Siz insanlara odaklanıyorsunuz, odaklanmanız gereken şey fikirler. Gelip de "o zaman niye tartışıyorsunuz" demen mantıksız.

Adama ne demişiz getirsene. Herhangi bir hakaret ettiğimi hatırlamıyorum. Ayrıca o bizim dinimize iftira atıyordu. Bizde onları düzeltmeye çalışıyorduk. Aynı bu forumda ateistlerin yaptığı gibi. Bir tanesi gelmiş diyorki hristiyanlık ile islam aynı şeye inanıyor. Şimdi buna cevap vermek demediğimizi bırakmamak mı oluyor ? Ne diyeyim ki !

quote:

Ayrıca "müslüman" arap prensleri, "müslüman" şeyhler gayet zenginler. Dini de kullanıyorlar halkı susturmak için ve zengin olmak için. Arkadaş onları kastetmiş.

Eğer bir günahları varsa bu prenslerin hesabını verirler. Zaten bir tek ülke olarak biz Suriye gibi yerlerde kalanlara yardım ediyoruz. Zaten bu insanlar arap devletlerine isyan ediyor. Bende sevmiyorum bu gibi adamları. O kadar müslüman yardıma muhtaç iken sadece müslümanda olmayabilir. Gidip milyonlarca para bir futbol takımına bastırırsan öbür dünyada hesabını verirler.

Ayrıca bu prenslerden daha zengin olan ve dünyayı yöneten yahudilerden bi bahsederim sana ağzın açık kalır. Dünyayı şimdi bunlar yönetiyor. Tek içimizdeki zenginler mi suçlu ? Biri de diyordu ki yahudiler ne yapmış bu millete veya dünyaya nedir bunların bu söylenişleri diye Hiçbir şeyden haberiniz yok. Birde her şeyi bilmiş gibi yorum yapıyorsunuz.

O fotoğrafla "dünyada sadece müslümanlar zulüm görüyor" iddiana cevap veriyordum.

Ve Hristiyan_Turk'ün konuştuğu konudan iki alıntı, kendisi çileden
    çıkıp size cahil ve radikal demeden önce (P. Alemdar nickli müslüman üye her şeye çok aklı başında ve seviyeli cevap vermişti, hatırlıyorum.):

quote:

Konuda fırsatçı bir misyoner belirmiş, gül gül öldük.

quote:

İslám'a hakaret ederekte hiç bir yere varamassın, o kutsal metin dediğin kitabın kaç tane değiştirilmiş versiyonu var sen hangisine inanıyorsun , Allah'a baba sıfatı takan kitabamı inanıyorsun ?
    Kur'an ise tektir, Allah'ın kelamıdır, sizin inciliniz gibi 50 çeşit versiyonu YOK.
    İslám ile putperestliği aynı kefeye koyacak kadarda alçalmışsın. Alçaklığında boğulacaksın.

Buradan sonra Hristiyan da size hakaret etmeye başladı zaten

Yahudiler nereden çıktı? Yahudiler dini mi kullanıyorlar zenginleşmek için? Kafalarını kullanıyorlar. Hristiyan cemaat liderleri, müslüman şeyhler vs. dini kullanıyor. Petrolden zengin olan araplar da halkı dinle susturuyor. Bir de, kabenin çevresine yapılan dev oteller var. O konuya hiç girmeyelim.

Ayrıca, dediklerimin çoğunda genel, İslam dünyası hakkında konuştum, sana yönelik değil. Yoksa Salman Rüşdi hakkında ölüm fetvası veren; Kuran yaktı diye (Ki yakmamış bile, iftiraymış. Kız Kuran öğretmeniymiş) Farkhunda'yı taşlarla sopalarla dövüp, üstünden arabayla geçip, dere yatağına atan, sonra da benzinle yakan sen değilsin. Zihniyetten bahsediyorum. Bu kafaya sahip o insanlar daha uzun süre sömürülecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi bunlar muhammed isa musa gelmeden öncede halk arasında söylenen efsanelerdi .

• quote:

Yahu dalga mı geçiyorsunuz ? Bir sürü kaynaktan gelen bilgiler bunlar. Onlar sadece bugünkü süpermen vs gibi kahramanlık hikayeleri. Gittikçe mantıksız konuşmaya başladınız. İslam ciddi bir konudur. Nereden nereye getirdiniz ! Bunlarla aynı tutuyorsanız, o sizin sorununuz inanabilirsiniz. Zaten anlamanızı beklemiyorum.

Arkadaşım seninkiside bir sürü kaynaktan gelen bilgi. Adamlarınkine yalan diyosun. Tamam bencede yalan. Neye göre diyosun ama? Seninki niye doğru? Ben niye doğru kabul edeyim seninkini?

En başta demişsin ya onların mucizesi var mı bizim var diye. Ondan soruyorum.
  • quote:

Yahu dalga mı geçiyorsunuz ? Bir sürü kaynaktan gelen bilgiler bunlar. Onlar sadece bugünkü süpermen vs gibi kahramanlık hikayeleri. Gittikçe mantıksız konuşmaya başladınız. İslam ciddi bir konudur. Nereden nereye getirdiniz ! Bunlarla aynı tutuyorsanız, o sizin sorununuz inanabilirsiniz. Zaten anlamanızı beklemiyorum.

Yahu kardeşim , senin en baştan beri tartışman hata. Adamlar ateizmi bıraktılar, hristiyanlığı, budizmi vs.. savunmaya geçtiler ve sen hala cevap veriyosun. Biz bu arkadaşlara zorla İslámı anlatamayız, önce kendilerininin anlamak istemesi gerekir. Ben bir video sundum, bu videoda 5-6 tane bilimsel gerçeğin 1400 yıl önceden Kur'an'da yazdığını gösterdik. Önce onlar bunu açıklasınlar, bırak nasıl istiyorlarsa öyle düşünsünler, birşeyleri anlattıkça, başka şeylerden konu açıp kendileri sıra haklı çıkma çabasındalar. Bunu göremiyomusun ? Sen yazdıkça , onlarda yazıyor, konu olmadık yerlere gidiyor farkında değilmisin ?
    Bir süre sonrada yine en başa dönüyorlar, çocuk oyuncağına çeviriyolar konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnksy92 -- 23 Şubat 2016; 12:36:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnksy92

quote:

Yahu kardeşim , senin en baştan beri tartışman hata. Adamlar ateizmi bıraktılar, hristiyanlığı, budizmi vs.. savunmaya geçtiler ve sen hala cevap veriyosun. Biz bu arkadaşlara zorla İslámı anlatamayız, önce kendilerininin anlamak istemesi gerekir. Ben bir video sundum, bu videoda 5-6 tane bilimsel gerçeğin 1400 yıl önceden Kur'an'da yazdığını gösterdik. Önce onlar bunu açıklasınlar, bırak nasıl istiyorlarsa öyle düşünsünler, birşeyleri anlattıkça, başka şeylerden konu açıp kendileri sıra haklı çıkma çabasındalar. Bunu göremiyomusun ? Sen yazdıkça , onlarda yazıyor, konu olmadık yerlere gidiyor farkında değilmisin.

Yaptıkları hatayı düzeltiyorum. Hep çarpıtıyorlar. Onun için cevap veriyorum. Ayrıca o Kuranı Kerimde yaşanmış olayları biz daha önce buralarda bunlara çok tartıştık. Cevap veremiyorlar. Tekrar aynı şeyi söylüyorlar sanki cevap alamamışlar gibisinden. Dediğim gibi hep çarpıtıyorlar. Birde bize laf atıyorlar. İnsana saygı gösterme davranışı buymuş demek ki bunlarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• https://eksisozluk.com/entry/42916302

Islamın nasıl geliştiğini anlatmış arkadaş

• Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    Sonrada diyorsunuz ki niye en ufak ayrıntısına kadar Allah her şeyi anlatıyor. Böyle adamlara o kadına onları yapanlara bunları söyleyeceksin ki sonra ben duymadım demesinler. Başka biri bunu yapmayabilir ama bazılarının anlaması için söylenmesi lazım. Herkes aynı zekaya sahip değil.

Ayrıca o hristiyan türkün ne yaptığını bilmiyorsun ve benim ne anlattığımı anlamıyorsun lafı başka yerlere getirme. Resmen islamı çarpıtıyordu. Tabii gelip orada öyle cevaplar verirler. hristiyanlık ile islam aynı diyenler gibi gelip burada söylenirlerse tabii bunlarda bunları söyler. Ayrıca söyledikleride doğrudur. Kendi kafalarına göre din oluşturdular.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Arkadaşım seninkiside bir sürü kaynaktan gelen bilgi. Adamlarınkine yalan diyosun. Tamam bencede yalan. Neye göre diyosun ama? Seninki niye doğru? Ben niye doğru kabul edeyim seninkini?

Sana akıl verilmiş irade verilmiş. Git araştır nasıl bulacağını. Mesela git youtube da bak bir ateist veya hristiyan nasıl müslüman olmuş ?

Mesela şu videoyu izle, daha birçok video var bununla ilgili youtube da.

• hsnksy92 kullanıcısına yanıt
    Kimsenin diğer dinleri savunduğu yok.
    Siz savunmak için bizde bilimsel mucize var 1500 sene önce adam yazmış bak diyorsunuz bizde diğer dinde yazan bilimsel mucize var o niye doğru olmasın diyoruz sizinki neden doğru oluyor şuanki bilgilerin çoğu antik yunan da mevcuttu o zaman Zeus doğru Tanrı .??? Hala daha pilot kalem saatçi mevzusuna çekiyorsunuz birisi açıkladığı zaman hemen imtihan . Kuranın ayetlerini iniş sırasına göre okursan insanlar nasıl kandırılmış anlarsın önce , oku yeminle ben doğru tanrıyım ota boka yemin ederek sonra yakarım cehenneme atarım sonra her yere yayın gerekirse öldürün en son bakın bu barış dini ...

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnksy92

quote:

Yahu kardeşim , senin en baştan beri tartışman hata. Adamlar ateizmi bıraktılar, hristiyanlığı, budizmi vs.. savunmaya geçtiler ve sen hala cevap veriyosun. Biz bu arkadaşlara zorla İslámı anlatamayız, önce kendilerininin anlamak istemesi gerekir. Ben bir video sundum, bu videoda 5-6 tane bilimsel gerçeğin 1400 yıl önceden Kur'an'da yazdığını gösterdik. Önce onlar bunu açıklasınlar, bırak nasıl istiyorlarsa öyle düşünsünler, birşeyleri anlattıkça, başka şeylerden konu açıp kendileri sıra haklı çıkma çabasındalar. Bunu göremiyomusun ? Sen yazdıkça , onlarda yazıyor, konu olmadık yerlere gidiyor farkında değilmisin ?
    Bir süre sonrada yine en başa dönüyorlar, çocuk oyuncağına çeviriyolar konuyu.

Şunu belirtmek lazım hristiyanlığı savunmuyorum. Arkadaşın yanlış bildiği ve burada yanlış söylediği şeyleri düzeltmeye çalışıyorum bildiğim kadarıyla. Bu da ahlaklı bir insan olmanın gereğidir. Ben burada Hristiyanlara yapılan bir saygısızlığı düzelttiğim gibi, yabancı bir forumda Müslümanlara karşı saygısızlık yapanları, bilmediği şeyler hakkında saçma sapan konuşanları görürsem de müdahale ederim. doğrusu neyse söylerim. Böyle bir ayrım yapmam. Hayatımda da yapmadım.

• quote:

Sonrada diyorsunuz ki niye en ufak ayrıntısına kadar Allah her şeyi anlatıyor. Böyle adamlara o kadına onları yapanlara bunları söyleyeceksin ki sonra ben duymadım demesinler. Başka biri bunu yapmayabilir ama bazılarının anlaması için söylenmesi lazım. Herkes aynı zekaya sahip değil.

Ayrıca o hristiyan türkün ne yaptığını bilmiyorsun ve benim ne anlattığımı anlamıyorsun lafı başka yerlere getirme. Resmen islamı çarpıtıyordu. Tabii gelip orada öyle cevaplar verirler. hristiyanlık ile islam aynı diyenler gibi gelip burada söylenirlerse tabii bunlarda bunları söyler. Ayrıca söyledikleride doğrudur. Kendi kafalarına göre din oluşturdular.

Biliyorum hristiyanın ne dediğini. Muhammede putperest diyordu. Bunu derken de incildeki "Yahya son peygamberdir" ayetine dayandırıyordu. O da, sizin faraklit ayetini çarpıttığınızı söylüyor.

E hristiyana göre siz de kafanıza göre din oluşturmuşsunuz, bu konuyu hristiyanlar basıp sana alçak dese, fırsatçı misyoner dese hoşuna gidecek mi

Polinezya yerlilerinin inandığı bir din vardır, "kargo kültü". Bu insanlar Avrupalılar oraya gittiğinde onlara belli aralıklarla malzeme geldiğini farketmişler. Sonra da "Avrupalılara denizin ötesinden kargo gönderen tanrılar var" gibi bir düşünceye varmışlar.

Neyse, Avrupalılar sömürecek bir şey bulamayıp gittikten 20 yıl sonra Hristiyan bir misyoner yerlilere Hristiyanlığı anlatmaya gitmiş ama yerliler fazla bağnaz çıkmış kargo kültü konusunda. Misyoner en son demiş ki, "Siz 20 yıldır kargo bekliyorsunuz, bakın gelmiyor işte." yerliler de "Siz de 2000 yıldır İsa'yı bekliyorsunuz." demiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Sana akıl verilmiş irade verilmiş. Git araştır nasıl bulacağını. Mesela git youtube da bak bir ateist veya hristiyan nasıl müslüman olmuş ?

Mesela şu videoyu izle, daha birçok video var bununla ilgili youtube da.

Ben Aşil ve Hectorun hikayesinden farklı bir şey görmedim.
    İstersen hemen çekeyim bi vidyo yutuba koyayım. Odinden işaret istedim o sırada eve kuzgun girdi falan diye.

Kafamıza göre din mi oluşturmuşuz ? Belli ki çarpıtmak için bunları yazıyorsun. Sana en doğru cevabı bile veririm ama zamanıma yazık. Hatta bu gerçek din ile ilgili bir konuda bunu detaylıca açıkladım.

İşinize gelmediği için cevap veremediniz. Daima cevap verdiğimiz şeyleri cevap almamış gibi yine soruyorsunuz. Birde bana ahlaktan bahsediyorlar. İnsana saygı duymaktan bahsediyorlar. Yazık gerçekten yazık.

• Sırf anlamamak için okuyorsun adam orda hristiyana göre sizin inancınız saçma demiş

• hsnksy92 kullanıcısına yanıt
    Zorla din dayatmıyorsunuz ? Peki ya ilk okul 4.sınıftan itibaren din kültürü derslerini verenler kim ? Ailelerin çocukları zorla kuran kurslarına hocalara falan gönderenler kim ?
    şu yazdıklarından sonra bu video aklıma geldi her nedense
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augustus Hill

Sırf anlamamak için okuyorsun adam orda hristiyana göre sizin inancınız saçma demiş

Amaan boşver hocam ya. Keşke hiç girmeseydim bu tartışmaya.

• quote:

Sırf anlamamak için okuyorsun adam orda hristiyana göre sizin inancınız saçma demiş

Ben ne söylüyorum siz bana ne anlatıyorsunuz !

Aynen hocam Geçen günkü haberturkte evrim din tartışmasını izlediysen aynı böyleler
    Kendine iyi bak

• quote:

Aynen hocam Geçen günkü haberturkte evrim din tartışmasını izlediysen aynı böyleler
    Kendine iyi bak

20 dakika falan izledim

Asıl eskiden yapılan bir tartışma vardı hy'cilerle evrimciler arasında. O güzeldi.

• Ex-muslim ex christian videolarına bak

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.