Şimdi Ara

***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
6
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     ***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi) ***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi)

Bi de bu ikisi arasında pil koruma bakımından hangısı daha iyi hangısını kullanayım ikisi de yüklü şuan pc de 4 renk olanı sonradan lenovonun sitesinden indirip kurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: calıskan2144

***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi) şu hizmet sürekli gpu yiyor bazen %30 lara kadar çıkıyor ve fan boştayken bile seslı çalışıyor sen söyledikten sonra dikkat ettim

Bunu hallettim windows update yiyormuş hep kapattım onu şimdi %2 lerde gpu

• quote:

***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi) ***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi)

Bi de bu ikisi arasında pil koruma bakımından hangısı daha iyi hangısını kullanayım ikisi de yüklü şuan pc de 4 renk olanı sonradan lenovonun sitesinden indirip kurdum

renkli bölmelere sahip olan daha fazla özelliğe sahip.
    eğer sorunsuz çalışıyorsa, onu kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

quote:

Bu pil bölmesindeki hangisi pili %60 da tutuyor iki seçenekte de aynı şey yazıyor

• calıskan2144 C kullanıcısına yanıt
    En iyi pil durumunu seçtiğinde altta açıklama olarak ne yazıyor?
  • drk_m kullanıcısına yanıt
     ***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi)
    En iyi pil durumu %60 sarj etme, Diğeri full sarj etme.
  • quote:

İlk resimdekindeki hızlı doldurma özelliği bazı durumlarda çok tatlı oluyor yalnız, 1.5 - 2 kat daha hızlı şarj ediyor

• Gibson SG kullanıcısına yanıt
    Aynen hakkaten hizli dolduruyor o özellik
     ***Y50-70** Isınma Sorunu Etkili Çözüm!***(Video eklendi) bizim ram ler 1600mhz değil mi burda nıye 2500 mhz gösteriyor
    Kuzey köprüsü hızı o ramin değil.Ram hızı dram frequency yazan yer.
  • quote:

quote:

Bu sağdaki renkli olan arayüzün adı nedir ? ben kenovo settings kullanıyorum windows mağazasından indirilen :/ win 10 kullanıyorum

Anladım eyvallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Energy manager olarak geçiyor lenovo kendi sitesinde ama win 10 desteklemiyor bu program kullanamazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Energy manager win10 da çalışan sürüm linkden indirebilirsin.

http://www93.zippyshare.com/v/xwa1KaKK/file.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

Hiç boşuna aramayın hem pahalılar hemde uyduruk cin malı hepsi verdiğiniz paraya acıyorsunuz. Ben lenovo G550 kullanıyorum kâğıt sıkıştırıyorum. Termal pad soğutmuyor aslında sıkışmadan dolayı bakır cubuklar işlemciye daha ıyı temas sagladıgından dolayı soğutmaya faydası oluyor.

Bilip bilmeden yazıp, çizip, insanları yanlış yönlendirme.
    Termal pad denilen aparat pahallı felan değildir. Çinde üretilir çoğu ve termal iletkenlikleri düşüktür, doğru, ama piyasada 17w/mk iletkenliğe sahip padlerde vardır. Ki bu değer piyasadaki hiçbir termal macunda yoktur! Kaldı ki biz burda hayati bir komponenti soğutmuyoruz , ekstra ısı düşüşü sağlamaya çalışıyoruz. O yüzden ısı iletkenliği düşük bile olsa fayda sağlıyor.
    Bir diğeri; Sıkıştırma yapmaz, en azından senin dediğin kağıt metodundaki gibi yapmaz. Yaptığı iş, ısı borusundan ısının belli bir miktarını alıp, alt kapağa iletmektir, buda ekstra ısı düşüşü anlamına gelir. Altına birde dizüstü soğutucu varsa, bu daha fazla ısı düşüşü sağlar.

senin özellikteki parmak kadar padler 50 tl filan bu ucuz ise bir lafım yok. Ayrıca arkadaşın uyguladığı yöntem ile benim bahsettiğim yöntem mantığı aynı ortakı yapılan uygulama için 50 tl vermek parayı çöpe atmak demektir. G550 de yasadıgım ısı probleminide senin hor gördüğün kâğıt yöntemi ile hallettim. internettede g550 yaşanan ısı problemini basit bir kâğıt parçası ile çözen video var.

Valla sen ne dersen de bende de aynı pc var aynı uygulamaları yapıp altına da soğutucuyu koydum pc mis gibi oldu 15 derece fark etti oyunlarda 90 dereceleri görürken şimdi 75 in üzerine daha çıkaramadım önceden klavyenın üst kısmı el değmeyecek kadar ısınırken şimdi orası hafıf ılık asıl ısı alt kapağa gidiyor kapak aliminyum olduğundan ısıyı yayıyor hem pasif soğuma yapıyor hem soğutucu sayesinde aktif soğuma gerçekleşiyor sen bilmediğin işlere çamur atma bence :)

• 15 tane thermal pad getirttim isteyen arkadaşlara yardımcı olurum
  • Arkadaşlar laptop servisten geldikten sonra boştayken bile fan sesi geliyor. Bunun çözümünü bilen varmı tekrardan servise yollamak istemiyorum.
  • ali08468 A kullanıcısına yanıt
    Soğutma sistemi temizliği, macun ve mümkünse termal pad değişiklği sorununu çözecektir.
  • Merhaba,
    Lenovo y50 windows 10 64bit için lenovo energy manager linkini tekrar paylaşabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.