Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (1129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.908
Cevap
97
Favori
1.413.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2009 model partner tepee premium pack sahibiyim, 2009 şubattan beri bende 8 yıllık seviyeli bir birlikteliğimiz vardır :)

Sorusu olana varsa tecrübelerimi veya başımdan geçenleri aktarabilirim hemde forum biraz hareketlenmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Arkadaşlar merhaba, forum çok ölmüş yahu.

Biraz canlandıralım, caddy forumu maşallah almış başını gidiyor.

Şimdi, benim aslan dün ilk defa çalışmadı, 8 senelik ömründe ilk defa kontak çevirdim çalışmadı 😎😎

Akü sizlere ömür bitmiş.

8 sene de orijinal akünün bu kadar dayanması bile büyük başarı.

Bugün sanayiye gidip yeni akü alıp yola devam edeceğiz.

Mehmet im selam
    Arkadaşlar cümleten merhabalar herkese

bizi takip eden dost ve arkadaşlarıma selam olsun..

Ozaman biz olaya ivme katalım.
    Sattığım tepee hep kapalı garajda idi bilmektesiniz.
    bazen 30 gün hiç yanına uğramadığım oluyordu..

yinede tek kontak çalışırdı.

Mehmet im akü bitince ne yapsın garibim..
    geçmiş olsun daha beteri bende var
    anı hanemde..
    geçmiş zaman alarm taktıracağım servis pahalı diye bir oto alarmcıya alarm takdırdık herif zaten takarken içime sinmemişti..
    3 günde aküyü pert etti..
    uzun yola gideceğim anahtara bastım alarm öter susmaz..

kapı açılmıyor manuel açıp kaputu açıp hoparlör kablosunu kopardım...
    akü bitmiş yanlış bağlantıdan servise gittim tüm herşeyi söktürdüm..

olayın anafikri: siz siz olun özellikle bu tip müdaheleleri yetkili birine tecrübe sahibi birine yaptırın

ben yemin etmedim ama o gün başıma gelenler
    pişmiş tavuğun başına gelmedi..

Gökhanım seninde bayağı başın ağrımış yahu...

Ben de aküyü değiştirttim, mutlu akü taktırdım 60 amper.

Zaten üstünde çıkan aküsü de 60 amperdi.

Bir de dikkatimi çekti, orijinal akü tudor marka.

İlk defa duydum desem yalan olmaz.

Araba şimdi şıkır şıkır vallahi...

Bu arada bu sene de yeni kasa çıkmayacak galiba gökhan.

2018 yılına kaldık galiba.

Neyse beklemeye devam, kısmetse seneye değiştirmeye niyetliyim aslanı.

Araba şu an 8 yaşını geçti, 85000 km de şu an.

Arkadaşlar cümleten selamlar herkese Mehmet im selamlar sanada evet başımdan öyle hadiseler geçti..
    sanırım 2018 de iddalı bir model ve donanımla gelecekler..

hükümette sağolsun 32 bin seviyesi ile başlayan tepee macerasını

neredeyse 80 bin çizgisine kadar bindirdiler ne ekonomi ama..

ben devülasyon diyorum kısaca paranın değer kaybının adı bu iktisadi olarak yazık.

bu aralar kitap okuyorum güzel oluyor.

Giresunlu Şair ve Yazar Kemal YILMAZ ın Dervişin Payı şiir kitabını okudum edebi değeri yüksek

gerçekten harkulade bir şiir kitabı

okumanızı tavsiye ederimYeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN

kendisi hemşehrim ve yakın bir dostum oluyor bu arada..

ilave olarak 2 tane cennet papağanı aldım birde mubabbet kuşu biraz sosyalleştirdim konuyu

hep otomobil biraz mola vermek gibi oluyor kısaca.

• 2011 model tepee için 7' multimedya cihaz bakıyorum. Daha önce taktırıp memnun olan varsa, direksiyon kumandası tam işlevsel kullanılan, geri görüş kamerası ve bluetooth bağlantısı olan kullanımı kolay güzel bir aletin marka ve modelini paylaşan olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem2358

2011 model tepee için 7' multimedya cihaz bakıyorum. Daha önce taktırıp memnun olan varsa, direksiyon kumandası tam işlevsel kullanılan, geri görüş kamerası ve bluetooth bağlantısı olan kullanımı kolay güzel bir aletin marka ve modelini paylaşan olursa sevinirim.

Merhabalar
    selamlar herkese ben kullanmadım ama takıp kullanan arkadaşlar cyclone marka cihazlar

edinmişlerdi direksiyon kumandası ilede uyumlu
  • Arkadaşlar merhaba, ben arabadan pek anlamıyorum. Sizin yardımcı olacağınızı düşünerek size bir konu danışmak istiyorum. 2013 model 0 aldığımız aracın Partner Tepee dün hiç bir şey yokken yolda giderken arka airbaglerden bir tanesi patladı ve airbag arızası ışığı ekranda yandı. Şimdi ne yapmam gerekiyor araba serviste babam götürdü ben çalışıyorum. Teşekkürler.
  • İyi günler arkadaşlar 115 hp partnerin egr valfi nerede bulunur acaba şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafareyiz

İyi günler arkadaşlar 115 hp partnerin egr valfi nerede bulunur acaba şimdiden teşekkürler

mazot filtresini söküp sol köşede görebilirsin kendisini..

mazot filtresinin sol köşesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: balzac61

Arkadaşlar merhaba, ben arabadan pek anlamıyorum. Sizin yardımcı olacağınızı düşünerek size bir konu danışmak istiyorum. 2013 model 0 aldığımız aracın Partner Tepee dün hiç bir şey yokken yolda giderken arka airbaglerden bir tanesi patladı ve airbag arızası ışığı ekranda yandı. Şimdi ne yapmam gerekiyor araba serviste babam götürdü ben çalışıyorum. Teşekkürler.

arıza ışığını ecudan resetlemek ve patlayan airbag i tekrar yerine koymak hadisesi

neden patladı çok ilginç..

daha önce yaşamadığımız bir durum

geçmiş olsun bir fiyat alın bakalım ne diyorlar.

çok pahalı fiyat isterlerse özel bir servis kanalı ile tamir yolunu seçersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 15 Mart 2017; 8:7:31 >
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar selamlar cümleten gezinirken almanyadaki siteden araçlar baktım farklı bir ürün yelpazesi var orada da

bakıp inceleyebilirsiniz.

buraya getirilmeyen bir çok model söz konusu outdoor gibi
    linki atıyorum

http://www.mobile.de/tr/Araba/Peugeot-Partner-Tepee-BlueHDi-120-Stop-Start/vhc:car,pgn:1,pgs:50,ms1:19300_41_,frn:2017,ful:diesel,dmg:false/pg:vipcar/242986413.html

gökhanım, almanya daki donanım ve fiyatlara baktığı zaman insanın içi gidiyor resmen.
    tabii ki türkiye ye gelmez bu donanımda ki bir tepee..
    çünkü satın alacak enayi bulamazlar...
  • quote:

gökhanım, almanya daki donanım ve fiyatlara baktığı zaman insanın içi gidiyor resmen.
    tabii ki türkiye ye gelmez bu donanımda ki bir tepee..
    çünkü satın alacak enayi bulamazlar...

Mehmetim evet almanya her bir detayı ile farklı vesselam

bize hep 3.sınıf dünya ülkesi muamelesi var.

hep kenarda kalmışlar..
  • 2009 Partnerime Android navigasyon takmıştım. Herşey iyi giderken park sensörlerinin sesinin kesildiğini gördüm. İlk başta çalışıyordu. Şimdi görüntü var, hem Tepee'nin kendi ekranında hem de androidin ekranında engele yaklaşıldığını gösteren çizgiler çıkıyor ama ses çıkmıyor. Sarsntıdan bir soketin gevşediğini düşünüyorum. Buzzerin, ses kablolarının veya park sensörü beyninin yerini tarif edebilecek bir usta-uzman arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abi

2009 Partnerime Android navigasyon takmıştım. Herşey iyi giderken park sensörlerinin sesinin kesildiğini gördüm. İlk başta çalışıyordu. Şimdi görüntü var, hem Tepee'nin kendi ekranında hem de androidin ekranında engele yaklaşıldığını gösteren çizgiler çıkıyor ama ses çıkmıyor. Sarsntıdan bir soketin gevşediğini düşünüyorum. Buzzerin, ses kablolarının veya park sensörü beyninin yerini tarif edebilecek bir usta-uzman arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

tam emin olmamakla beraber sol taraf park sensörü ve esp tuşunun ordaki kapağın altında olması lazım.
    Teşekkür ederim. Evet orada bir düğme var park sensörünü iptal edebilen. Ama benim sorunum ondan bağımsız, multimedya dvd navigasyon cihazını baktığından beri bir engele yaklaştigimda ekranda çizgiler gözüküyor ama ses çıkmıyor. Denemek için orijinal teypini taktım ses normale döndü. Direksiyon kumandası, gostergede her şey çalışıyor, sadece park sensörünün sesi çıkmıyor. Bunun bir çaresini bulan var mı diye sormuştum. Tekrar teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2009 partner tepee var bugune kadar hiç sorun yaşamadım ama artık yavaş yavaş sorunlar başlıyor galiba. araç rolantisinde sorun yaşıyorum arada bir stop ediyor gaz gelmiyormuş gibi yakıt filtresini 2 kere değiştirdim ama olmadı servise gittim p 1351 hata kodu verdi kızdırma bujilerinde sorun olacağını söylediler değştirmedim ankarada cemal usta baktı ama sorun hala devam ediyor acaba neden olabilir başka hata vermedi ... kızdırıcı bujisi bu tekleme yada tekleme ile alakalı sorun üretir mi acaba
  • 2010 modelden itibaren mevcut olan usb soketi 2009 larda uygulanabilir mi

• Herkese merhaba

Baskı balata bitmiş yetkili servis volant değişmesi gerekirse 3500TL, taşlamayla hallolursa olursa 2100TL gibi bir fiyat çıkardı bana fazla geldi siz ne tavsiye edersiniz, ayrıca izmir'de bildiğiniz peugeot ustası var mıdır?
  • Merhaba Arkadaşlar,

2011 zenith alıyorum inşallah.
    Picasso, C-Elysee ve 301 kullandığım için araca anında alıştım zira tüm kontroller ses, hız sabitleme vs birebir aynı, son derece basit, kullanışlı ve yeterli buluyorum bu kumandaları.

Araçta benim için eksik olan bluetooth bağlantısı. 2000li yıllardan kalma standart teyp kullanılmış.
    301deki gibi bluetooth bağlantısı olan orijinal teyp nerden bulabilirim, silecek kolunun altındaki kumanda ile telefon açıp kapatma, spotify ile müzik dinlerken şarkı ileri geri alma çalışsın istiyorum. 301 de bunları yapabiliyordum.
    (çıkmacılarda bulunabilir mi?)

Piyasadaki 1200 tlye satılan ekranlı multimedialar gördüğüm kadarıyla biraz uyduruk kalıyor.
  • Uzun bir aradan sonra herkese selamlar. Epeydir foruma uğramıyordum araba bi sorun çıkınca ilk buradaki arkadaşlara danışayım dedim. Bende 2009 model 90hp partner tepee bulunuyor 2009dan beri sıkıntısız kullanıyorum. Geçen seneye kadarda bakımları yetkili serviste yaptırıyordum. Cumartesi günü aracımın yağ değişim vakti geldiği için geçen sene yağ değişim yapan arkadaşa arabamı götürdüm. Giderken bilindik bir istasyondan ucuz mazot aldım, oradanda yağcıma gittim. Arabanın motor yağı, yağ filtresi, mazot filtresi ve hava filtresi değişimi yapıldı. Oradanda bi aküyü kontrol ettireyim dedim (3 sene önce servis aküyü değiştirelim demişti ben elletmemiştim, ama son zamanlar ilk marşa basışta biraz sıkıntılıydı tabi 8 senelik akü) akücü arkadaş akü zayıflamış dedi bende hazır gelmişken aküyüde değiştireyim dedim ve 60 amper mutlu akü taktırdık. Oradan eve geçtim. Öğleden sonra arabayı çalıştırayım dedim araba marşa basıyor çalışıyor kısa süre içinde stop ediyor bi daha marş basmıyor arabayı kitleyip açıyorum tekrar marşa basıyorum çalışıyor. Acaba immobilizerdenmidir diye anahtarla arabayı senkronizede ettim. Ama motor soğukken bikaç defa daha stop etti. Bu durumda biraz canımı sıktı. 8 senedir hiç sorun çıkarmamıştı ilk marşa bastığımda çalışan araba niye böyle yapar. Şimdi mazot alma, motor yağı ve akü değişimi aynı gün içinde olduğu için sorun kimdendir tam bilemiyorum. Yağcı arkadaşa gideceğim ama gitmeden burada bi sorayım dedim. Beni aydınlatacak arkadaşlara minnettar olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

Herkese merhaba

Baskı balata bitmiş yetkili servis volant değişmesi gerekirse 3500TL, taşlamayla hallolursa olursa 2100TL gibi bir fiyat çıkardı bana fazla geldi siz ne tavsiye edersiniz, ayrıca izmir'de bildiğiniz peugeot ustası var mıdır?

hocam benim arac 2010 110luk volant baskı balata da volantsız değişti 1000 TL. volantta olsa 1500 olurdu. özel servis bulmaya çalışın. bu nedir böyle 3500 TL
  • 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.