Şimdi Ara

xxxATi: HD 5870, IBM Deep Blue'dan 177x daha güçlü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
8.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nVidia GT 120m kullanıyorum. TDU son ayarda 40 fps de oynuyorum. crysis orta ayarda 30 fps de oynuyorum. batman arkam asyum orta-üst ayarda 35 fps de oynuyorum. Generals en üst ayarda 50-60 fps de oynuyorum. tüm çözünürlükler 1366x768. birde MKV filmleri Ipod Touch'a atmak için ekran kartını eşşek gibi çalıştırıyorum ve 30 dakikada mp4 yapıyorum. bu durumdan çokda memnunum ve mutluyum. bana ne 5870, gt 300 den .
  • quote:

Orijinalden alıntı: amo

nVidia GT 120m kullanıyorum. TDU son ayarda 40 fps de oynuyorum. crysis orta ayarda 30 fps de oynuyorum. batman arkam asyum orta-üst ayarda 35 fps de oynuyorum. Generals en üst ayarda 50-60 fps de oynuyorum. tüm çözünürlükler 1366x768. birde MKV filmleri Ipod Touch'a atmak için ekran kartını eşşek gibi çalıştırıyorum ve 30 dakikada mp4 yapıyorum. bu durumdan çokda memnunum ve mutluyum. bana ne 5870, gt 300 den .

Evet ama seninkisi notebook. Ama yine de dediğin gibi memnunsan ne güzel. Güle güle kullan.

Ne Ati ne nVidia fanatiğiyim. Hatta şu an makinamda Asus 8800GS 384Mb. 192Bit var.

Bana göre elindeki para ile alabileceğin kartlar arasında en iyi kart hangisi ise o en iyi karttır. Ben ekran kartı alırken bu işi bilmeyen son kullanıcılar 512Mb - 1 Gb kartlara talep gösterdikleri için eskiden 150$ olan Asus EN8800GS yi sıfır ve faturalı 59$+KDV ye aldım. ATI de daha kötü bir kart alabilirken bu kart sırf 384Mb diye fiyatı bu kadar öldü. Ellerinden çıksınlar diye böyle birşey yaptılar. Gayet te memnunum. Bu fiyata en iyisi bu. Alalı 6 ay oldu. Ekran kartı fiyatları o kadar düştü. Hâlâ bu fiyata bundan iyi kart yok.

İşte aynı şekilde 5870 için de aynı şey geçerli. Adamın 650-700 lirası varsa 1000 TL civarına da GT300 alamayacaksa yine tercih ATI den yana olacaktır. Elindeki parayla alabileceği en iyi kart. Yoksa GT300 850 lira olmuş bundan %20 daha hızlıymış ona ne adamın parası 650-700 TL. Kuruş fazla işlemiyor... Adam zaten kendini fazlasıyla zorlamış olacak.
  • kardesim nvidia da sorun var olmazmi resident evil 5 yukledim acmadi daha once bu aberi gordumde donanim haberde yukledim pack ati de yayinlarsa boyle bir pack sorun kalkar neyaziki nvidia gibi onem vermiyor yazilima ati.kusura bakmayin aticiler doruya doru yanlisim varsa kirmadan beni uyarsin lutfen

http://www.donanimhaber.com/Nvidia_SL_Profil_Guncellemesi_2_kullanima_sunuldu-15551.htm
  • ATI testlerde hep hızlı ama 10 oyunun 3 ünde sorun çıkarırsa istediği kadar hızlı olsun..Geçen sene ATI kullanıcıları küfürler ettiren oyunların aklımda kalanlarını saydım başka bir topicde...Yine oyun sezonu açıldı yine hüsran hemde 4850 ve 4870 lerler..Geçen senenin kral kartları yani..

Format attım 9.9 yükledim anaaa oda ne anno 1404 de kaplamalar simsiyah..Küfürün bini bir para bende gittim 9.8 yükledim hala aynı.."Bende formattan evvel 9.7 olduğu için" yabancı forumlarda okudum meğersem zavallılar 2 aydır hotfix bekliyorlar..Adamın birisi şunu yazmış..annoda soruna yol açtı ama sevdiğim diğer bir oyunda "şimdi adını unuttum" performans artışı aldığım için kaldıramıyorum 1 ay daha bekleyecez demek..adam zaten bir aydır bekliyor 9.9 için...ATI nin driver sorunları var denirdide inanmazdın.Hakkaten varmış..

Ayrıca DX11 olayında dediklerinize katılmıyorum..Oyun firmaları bir anda NVIDIA dan ATİ ye dönmezler dönemezler....Ben ATI logosunu oyunların başında daha sık görmeye başlamadan yada "ruby mi çıkar muby mi çıkar atiiiii der oyunların başında" o zaman kadar ATI almayacağım..Dünyanın en hızlı arabası ama lastiği her 100 km de bir patlarsa tavşam kaplumbağa hikayesi gibi yolda kalır..Millet 9600 ile 8800 gt ile dalga geçer oldu bizimle..

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: amo

nVidia GT 120m kullanıyorum. TDU son ayarda 40 fps de oynuyorum. crysis orta ayarda 30 fps de oynuyorum. batman arkam asyum orta-üst ayarda 35 fps de oynuyorum. Generals en üst ayarda 50-60 fps de oynuyorum. tüm çözünürlükler 1366x768. birde MKV filmleri Ipod Touch'a atmak için ekran kartını eşşek gibi çalıştırıyorum ve 30 dakikada mp4 yapıyorum. bu durumdan çokda memnunum ve mutluyum. bana ne 5870, gt 300 den .

Evet ama seninkisi notebook. Ama yine de dediğin gibi memnunsan ne güzel. Güle güle kullan.

Ne Ati ne nVidia fanatiğiyim. Hatta şu an makinamda Asus 8800GS 384Mb. 192Bit var.

Bana göre elindeki para ile alabileceğin kartlar arasında en iyi kart hangisi ise o en iyi karttır. Ben ekran kartı alırken bu işi bilmeyen son kullanıcılar 512Mb - 1 Gb kartlara talep gösterdikleri için eskiden 150$ olan Asus EN8800GS yi sıfır ve faturalı 59$+KDV ye aldım. ATI de daha kötü bir kart alabilirken bu kart sırf 384Mb diye fiyatı bu kadar öldü. Ellerinden çıksınlar diye böyle birşey yaptılar. Gayet te memnunum. Bu fiyata en iyisi bu. Alalı 6 ay oldu. Ekran kartı fiyatları o kadar düştü. Hâlâ bu fiyata bundan iyi kart yok.

İşte aynı şekilde 5870 için de aynı şey geçerli. Adamın 650-700 lirası varsa 1000 TL civarına da GT300 alamayacaksa yine tercih ATI den yana olacaktır. Elindeki parayla alabileceği en iyi kart. Yoksa GT300 850 lira olmuş bundan %20 daha hızlıymış ona ne adamın parası 650-700 TL. Kuruş fazla işlemiyor... Adam zaten kendini fazlasıyla zorlamış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 20 Eylül 2009; 22:27:18 >
  • amd-ati gerçekten çok hızlı işlem kapasitesi yüksek, işlem gücü yüksek kartlar üretiyor ???
    ama şöyle bir durum söz konusu gerçek hayatta. alın size ferrari diyor ama içine benzin koymuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

@The Wanted doğru herşeyden sırf siz anlarsınız insanlara ve düşüncelere saygılı olmayı öğrenin başka ihsan istemez. isteyen amd isteyen nvidia alır kime ne?

tabiki ben karışamam kim ne isterse onu alır, ayrıca mesajlarımda saygı sınırını aştığımı düşünmüyorum, neyse şu testleri beklemekten sanırım herkesin sinirleri gerildi 23 eylül gelsede rahatlasak.
    @LAVMAN
    elbetteki haklı olduğun konular var onlara bi cevap yazmıyorum ancak bazı mesajların insanı çileden çıkarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 20 Eylül 2009; 22:43:54 >
  • ucuzla artık gtx 285
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

ucuzla artık gtx 285

sli yapcan sanırım
  • Demek forumun suyu böyle çıkıyor. Mantıklı tartışmalara girmek imkansızlaştı.

İyi geceler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Wanted

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

ucuzla artık gtx 285

sli yapcan sanırım

• quote:

@OverClocKing
    dostum zorlama bunlar anlamaz ati kartları bedavada dağıtsa gider parasıyla nvidia alırlar

sizler 1950xtx lere çok güç çeken çok pahalı dx9lara tonlarca para verip düşük performans alırken bizler 8800gtslerin tadına bakıyorduk ati 1yıl sonra çıkarabilmnişdi dx10vgasını soba gibi ısınan +fanı jet motoru gibi çalışan

sonraları piyasada 8800gt rüzgarı esti sonraları peynir ekmek gibi satan hala 9800gt peynir ekmek gibi gidiyor

cod crysis tarzı oyuncular verken nvıdıa daha çok ekmek yer

ati daha vgasını çıkarmadı bir vga yaptı 5870 sadece uzay gemisi ile kıyaslamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Demek forumun suyu böyle çıkıyor. Mantıklı tartışmalara girmek imkansızlaştı.

İyi geceler dilerim.

Evet.Aynen öyle.
  • imzamdaki sistemle nfs shifti 2 gündür çatır çatır oynuyorum,ati sürücüsü 9.9. sizde neden sorun var acaba, sürücüleri felan güncelleyin, chipset ekran kartı bios vs. ben en küçük bir sorunla karşılaşmadım,üstelik oyun yeni çıkdı diye dünden beri abartarak oynadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

@OverClocKing
    dostum zorlama bunlar anlamaz ati kartları bedavada dağıtsa gider parasıyla nvidia alırlar

sizler 1950xtx lere çok güç çeken çok pahalı dx9lara tonlarca para verip düşük performans alırken bizler 8800gtslerin tadına bakıyorduk ati 1yıl sonra çıkarabilmnişdi dx10vgasını soba gibi ısınan +fanı jet motoru gibi çalışan

sonraları piyasada 8800gt rüzgarı esti sonraları peynir ekmek gibi satan hala 9800gt peynir ekmek gibi gidiyor

ati daha vgasını çıkarmadı bir vga yaptı 5870 sadece uzay gemisi ile kıyaslamadı

dx10 çıktığında 1950xtx alan olduğunu sanmıyorum, ki dx10 çıkmadan önceki en güçlü karttır bahsettiğin kart, nvidia o kartı geçmek için kaç takla attığını sayamamıştım ama geçemedi atinin amd ye katılışından sonra r600 serisi bekleneni veremedi zaten savunduğumuz da yok 2900xt yi, 3800 serilerinde yeniden toparlanma sinyalleri verdi ve bomba 4800 serisi geldi, peynir ekmek gibi satıldı hala satılıyor, bazıları dua etsin ati ye 4800 serisi olmasaydı yağlı fiyatlara nvidia kartları olacaktı şimdi ise nvidianın karşısında hiç olmadığı kadar güçlü bir seri var bakalım olaylar nasıl cereyan edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 20 Eylül 2009; 23:26:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Demek forumun suyu böyle çıkıyor. Mantıklı tartışmalara girmek imkansızlaştı.

İyi geceler dilerim.

Dostum bu forumda akıl seviyesi düşük ve boş olan insan çok var. Niyetleri bilgi verici yorumlar yapmak yerine sadece ortamı karıştırmak bırak kendi kendilerine konuşup dursunlar. Onları görmemezlikten geliceksin veya foruma uğramıyacaksın tek yolu bu.

bu sınıfa nvidiotlar dahilmi, onlar kendilerini biliyor
  • şuradaki 2 sayfada yazan yorumların çoğu boş ve dalga, birileride çıkıp doğru yorumlar yapsın be kardeşim. sadece bir aletten hızlı olduğunu yazmış bu gerçekmi değilmi onu irdeleyin böyle bilgi paylaşılmaz
  • Arkadaslar bir kart için birbirimizi kırmayalım.Keşke ne ati nede nvidia yeryüzünde olsaydı.şu iki savaşan firmayı yeryüzünden kaldıran firma olsada bizim milletin kavgalarını görmesem forumda.mantıklı yorumlar yapmaktan korkar olduk küfür yeriz diye
  • quote:

quote:

quote:

@OverClocKing

dx10 çıktığında 1950xtx alan olduğunu sanmıyorum, ki dx10 çıkmadan önceki en güçlü karttır bahsettiğin kart, nvidia o kartı geçmek için kaç takla attığını sayamamıştım ama geçemedi atinin amd ye katılışından sonra r600 serisi bekleneni veremedi zaten savunduğumuz da yok 2900xt yi, 3800 serilerinde yeniden toparlanma sinyalleri verdi ve bomba 4800 serisi geldi, peynir ekmek gibi satıldı hala satılıyor, bazıları dua etsin ati ye 4800 serisi olmasaydı yağlı fiyatlara nvidia kartları olacaktı şimdi ise nvidianın karşısında hiç olmadığı kadar güçlü bir seri var bakalım olaylar nasıl cereyan edecek

atiye karşılık verecektir tabikide daha pahalı bir fiyat ile daha hızlı top bir modelle nasıl 4870x2ye gtx 295 ile cevap verdiyse en performanslısını ve pro gamerlerin tercihi gt 300 olcaktır ama önemli olan bana göre orta seviye
    orta seviyede şuan gtx 275 baya satılıyor gtx 260da çok satan model atide ise 4870 en çok satanlardandı...

5850 uygun fiyata olursa şayet belki vurur darbe nvıdıyaya
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@OverClocKing

atiye karşılık verecektir tabikide daha pahalı bir fiyat ile daha hızlı top bir modelle nasıl 4870x2ye gtx 295 ile cevap verdiyse en performanslısını ve pro gamerlerin tercihi gt 300 olcaktır ama önemli olan bana göre orta seviye
    orta seviyede şuan gtx 275 baya satılıyor gtx 260da çok satan model atide ise 4870 en çok satanlardandı...

5850 uygun fiyata olursa şayet belki vurur darbe nvıdıyaya

+1 aynen
  • Şu an en alınası kart nVidia dan. GTX260 ların fiyatları çok iyi bir seviyeye düştü.

Mesela ben şu an 169$' a Zotac GTX260 Synergy 896Mb. 448 Bit GDDR3 alabiliyorum..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.