Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk fotodaki kalabalık ne yapıyor hocam
  • Evet arkadaşlar X-E1 bugün elime ulaştı. Beklentilerimin çoğu boşa çıktı. Makinayı 2-3 saat kurcaladım ama çok sinir olduğum birkaç sorun yüzünden tekrar kutusuna koydum. Daha önce Nex-6 kullandım o bile kullanım özellikleri olarak daha iyiydi. Makinadan nefret etmeme neden olan durumları kısaca özetleyim.

1. Elektronik vizör tam bir fiyasko çok fazla gecikme var hareket halinde görüntü çok geç güncelleniyor. Nex-6 çok daha iyiydi.
    2. Almadan önce arkadaşların söylendiği gibi makina +1 fazla pozluyor.
    3. Menüler rahatsız edici derecede yavaş.
    4. Ergonomisi benim gibi orta büyüklükte ele sahipler için çok kötü , tutunca elimden düşecek gibi geliyor.
    5. 18-55 lens ağır ve gövdeyle dengesiz tek elime alınca makina öne eğiliyor bu da rahatsız ediyor.
    6. Makinanın standart jpeg renkleri Nikon d7000 sonrası çok yapay geldi.
    7. Focus hızı yavaş nex-6 daha iyiydi hele ki D7000 sonrası facia. (Lens ve gövde son firmware)
    8. Arka ekran kalitesi çok kötü.

Özetle makina hiç içime sinmedi, D7000 sonrası aynasız kullanmak bana göre değilmiş.K eşke sanalpazar üzerinden alsaymışım iade ederdim. Neyse sahibinden üzerinden satışa çıkardım almak isteyen olursa.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-ayarinda-fufifilm-x-e1-18-55-ois-siyah-130933357/detay/

• Yılların Sigma kullanıcısı bende X10 ile aranıza katıldım:). Sigmalarım mı onlar hala baiımın tacı ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Evet arkadaşlar X-E1 bugün elime ulaştı. Beklentilerimin çoğu boşa çıktı. Makinayı 2-3 saat kurcaladım ama çok sinir olduğum birkaç sorun yüzünden tekrar kutusuna koydum. Daha önce Nex-6 kullandım o bile kullanım özellikleri olarak daha iyiydi. Makinadan nefret etmeme neden olan durumları kısaca özetleyim.

1. Elektronik vizör tam bir fiyasko çok fazla gecikme var hareket halinde görüntü çok geç güncelleniyor. Nex-6 çok daha iyiydi.
    4. Ergonomisi benim gibi orta büyüklükte ele sahipler için çok kötü , tutunca elimden düşecek gibi geliyor.
    5. 18-55 lens ağır ve gövdeyle dengesiz tek elime alınca makina öne eğiliyor bu da rahatsız ediyor.
    7. Focus hızı yavaş nex-6 daha iyiydi hele ki D7000 sonrası facia. (Lens ve gövde son firmware)

Özetle makina hiç içime sinmedi, D7000 sonrası aynasız kullanmak bana göre değilmiş.K eşke sanalpazar üzerinden alsaymışım iade ederdim. Neyse sahibinden üzerinden satışa çıkardım almak isteyen olursa.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-ayarinda-fufifilm-x-e1-18-55-ois-siyah-130933357/detay/

Bence biraz kullan ön yargılı yaklaşma hocam :(

1)Elektronik vizör'de gecikme oluyor demiştim. Fakat bunun sebebi makine sürekli ölçüm yaptığı için. Yarım netlediğin zaman pozlama kilitleniyor ve gecikme olmuyor :(
    Ayrıca Fuji'nin elektronik vizörü daha net temiz ve parlak ilk dikkatimi çeken bu olmuştu.

2) +1 fazla pozlama bir kaç kere başıma geldi.pozometre hemen parmağımda olduğu için istediğim tadı çok kolay yakalıyorum. Yani fazla yada eksik pozlarsa tık tık oynuyorum bu yüzden hatasız çekiyorum :(

3)Menüler çok ama çok hızlı..

4)Ergonomi aksine benim çok hoşuma gitti :(

5) 18-55mm için aynı şeyleri düşünüyoruz :D Bu yüzden hiç bulaşmadım o lense :D :D

6)Makinenin standart Jpeg yapay geliyorsa eğer Q tuşuna basıp orta en soğdaki film modellemeyi Nh yada Ns seçebilirsin. N'ler negatif manasıyla yapılmış
    onlar seçildiği zaman film modellemesi yapmıyor. Renkler de bu yüzden değişmiyor.

7)18-55mm için firmware çıkmadı hiç :( Bu yüzden hızlanmamış olabilir :( Gövde 1.06'da olması lazım. Netleme hızı beklentinin D7000 ve türevi SLR sistem gibi olduğunu bilmiyordum. Gerçi bunu sürekli söyledim SLR gövde AF hızı arayan kişi mutlu olmaz diye :(
    Nex 6'ya AF hızı bana çok fark ettirmedi... 18-55 kullanmadığım için belkide bana hiç yavaş gelmedi. 35mm Fuji ile 50mm Oss 1.8'den daha hızlı netleme alıyorum ve 14mm zaten çok hızlı...

8)Arka ekran kalitesi bana Sony'den daha kaliteli geldi... Sadece az küçük gibi :) Nex 6'da fotoğraf'a küçük boyutlu bakınca çok iyiydi fakat ayrınlata dalınca kumlu kumlu gösterir gıcık ederdi beni.. Bilgisayara aktarınca "oh be daha iyiymiş" derdim.
    Yani çok kötü değil. Aksine iyi geldi bana :(

----------
    ---------------

Valla üzüldüm şimdi ya :( Keşke D600'ü alabilseydin :( Belki de D600'ü alma arifesinde problem çıkıp alamayınca beklentin çok fazla oldu :(

Aynasız sistemlerin hiç birisi mekanik güç olarak SLR gibi değil. Ne Nex serisi Ne OMD nede Fuji... Bunlar sadece fotoğraf kalitesi olarak APSC'lerle yarışıyorlar...

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 10 Temmuz 2013; 0:10:39 >

• Saglik olsun jimi d7000 sonrasi hic zevk alamadim. Galiba ben dslr haric tat alamayacagim. Makina fotograf keskinligi olarak gercekten harika ama kullanirken d7000 bambaska zevk veriyor. Hayirlisi bakalim bir sure D7000 ile devam edecegim. Selamlar saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Temmuz 2013; 0:43:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • madmax50 kullanıcısına yanıt
    X100 ü satabilmiş olsaydım belkide senin xe1 almıştım...Hayırlısı olsun
  • Arkadaslar makina yanında aldığım kahverengi deri tp marka case ve yedek batarya da satiliktir. Çok az kullanılmış ve sıfırdan farksızlar. İkisi birlikte 75 TL.

Case ebay fiyatı 43 usd 80 TL

http://www.ebay.com/itm/TP-Camera-Half-Case-for-Fujifilm-XE1-Fuji-X-E1-Genuine-Leather-Brown-Black-/290868145646?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item43b917adee

Yan sanayi pil 1. kalite ebay fiyatı 10 usd 20 TL

İkisi birlikte 75 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Temmuz 2013; 13:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• madmax50 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, hocam vallahi üzüldüm, aslında içinde bulunduğunuz durum birazcık da beklentiniz ile alakalı, sonuç olarak Fuji daha ufak bir makina ve DSLR ile karşılaştırılamaz (vizör, LCD ve netleme hızı konularında). Bence bir süre daha alışmaya çalışın, herkes 2. şansı hakediyor sonuç olarak :)
  • quote:

Evet arkadaşlar X-E1 bugün elime ulaştı. Beklentilerimin çoğu boşa çıktı. Makinayı 2-3 saat kurcaladım ama çok sinir olduğum birkaç sorun yüzünden tekrar kutusuna koydum. Daha önce Nex-6 kullandım o bile kullanım özellikleri olarak daha iyiydi. Makinadan nefret etmeme neden olan durumları kısaca özetleyim.

Geçmiş olsun hocam, makinenin içinize sinmemesine üzüldüm. Az bir para değil verdiğiniz. Diğerleri beni üzmez ama vizördeki gecikme ve ekran çözünürlüğünü düşüklüğü kötüymüş gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozangunay

Merhabalar, hocam vallahi üzüldüm, aslında içinde bulunduğunuz durum birazcık da beklentiniz ile alakalı, sonuç olarak Fuji daha ufak bir makina ve DSLR ile karşılaştırılamaz (vizör, LCD ve netleme hızı konularında). Bence bir süre daha alışmaya çalışın, herkes 2. şansı hakediyor sonuç olarak :)

Merhaba, bir süre daha kullanmaya bile gerek duymadım. Nex-6 bile beni daha fazla mutlu etmişti. Makinanın fotoğraf keskinliğine kesinlikle lafım yok ama gövde ile ilgili birçok konuda rahatsız etti.

Makinanın ne çok meraklısı varımış sabah ilan verdim bugün 3 kişi aradı forumdan bir abimiz aldı makinayı. Sonuçta x-e1 maceram 24 saat sürdü belki de ben kıymetini bilemedim

Bu arada yukarıda bahsettiğim TP Case makinaya çok yakışıyor ve tutuşu iyileştiriyor. Almak isteyen olursa ebay beklemeden benden alabilir.

Herkese saygılar ve selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Temmuz 2013; 16:04:03 >

• xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-E1 + 14mm Fujifilm :)

• Merhaba arkadaslar, herkesin X serisi makinelerini zevkle kullanmasini dilerim. Sanirim forumdaki ilk X-E1 sahibi benim, her ne kadar cok paylasimda bulunamasam da aranizda oldugumu bilmenizi istedim.

Daha once forumda paylastigim X-E1+35mm ile ilgili yorumlarim ve Flickr albumumun linki:

http://www.flickr.com/photos/91533363@N06/with/8309849568/

http://forum.donanimhaber.com/m_65195064/tm.htm

Daha fazla bilgi isteyen olursa "mesajimdan haberdar et" ile belirtebilir

• xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

crop vs oynamalar var
    x-e1 18-55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kortin -- 12 Temmuz 2013; 0:39:18 >

• Dayanamayıp aldın mı abi

@kortin
  • Yaaa, daha 14mm bulmak lazım ,nex6 yı satmak lazım, çok iş açıldı başımıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortin

Yaaa, daha 14mm bulmak lazım ,nex6 yı satmak lazım, çok iş açıldı başımıza

Nex 6 sarmadı mı abi
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Nex 6 body süper,hele fokus yaptıktan sonra lense dokununca görüntüyü büyütmesi,büyük kolaylık,fokus kaçırmak zor (fujiyle nerdeyse görmeden çekiyorum )
    ama işte lensler birde sensör kıymetli fujinin ,üst üste koyduğunda bende fuji ağır bastı..
  • @Jimi benim makinayı verdim Haluk abiye

@kortin Abi güle güle kullan , fazla güzel fotoğrafları buraya ekleme ki pişman olmayayım
  • quote:

@Jimi benim makinayı verdim Haluk abiye

@kortin Abi güle güle kullan , fazla güzel fotoğrafları buraya ekleme ki pişman olmayayım

jimi nin çektiklerini görüp sattın hocam,
    benim fotolara bakıp hayatta pişman olmazsın,hatta iyiki sattım dersin

• quote:

@Jimi benim makinayı verdim Haluk abiye

Mustafa hocam bak senin bilmediğin bir konu var bendeki X-E1'de Haluk abinin makinesi :D :D

Ondan aldım yani :)

Bildiğin Aşk-ı Memnu durumu söz konusu :D :D

@kortin

Yok be abi tek farkım daha fazla zaman ayırabiliyorum :)
    (her zaman yanımda küçük aslan:) )
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.