Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam, dün X-T4 + 18-55mm ile aranıza katıldım şimdi hafiza karti ve canta almam gerekiyor :)

Kart olarak şunu düşünüyorum:https://www.hepsiburada.com/sandisk-extreme-pro-64gb-sdxc-card-170mb-s-v30-uhs-i-u3-hafiza-karti-sdsdxxy-064g-gn4in-p-HBV00000H83ZN?magaza=Hepsiburada

Çanta olarak öneriniz nedir yani aslına bakarsanız bütçem toplam 400TL bu ikisi için, bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Xt-20 16-50 mm lens ile 2.el alacağım satan arkadaş shutter bulamadı.

Shutter sayısı önemi varmı?

Genel olarak bu seti tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler

• eyüp1907 E kullanıcısına yanıt

Selamlar direk alın hocam o kartı. Amazon'da 153 liraya kadar dusmustu o tarafa da bir bakın isterseniz. Çanta çanta konusuna gelirsek epey subjektif aslında bence ekipmanla deneyerek alın derim. Sırt çantası istiyorsanız fiyat performansı yüksek olan KF Concept'in ürünleri var. Ama 400 TL yeni vergilerle birlikte epey zor.

Merhaba,

Xt-20 16-50 mm lens ile 2.el alacağım satan arkadaş shutter bulamadı.

Shutter sayısı önemi varmı?

Genel olarak bu seti tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler

3dboy : Shutter cok muhim değil aynasızlarda. Kaç lira isteniyor sete önemli olan o

• GullyFoyle kullanıcısına yanıt

Hocam çantayı deneyerek alma imkanım olmayabilir ancak görsellerden ve teknik özelliklerden yola çıkarak tahmin yapacağım artık bulduğum adayları size atarım fikrinizi almak açısından birine karar veririm artık, bu arada tamamdır o kartı da alıyorum o zaman, teşekkür ettim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eyüp1907

Hocam çantayı deneyerek alma imkanım olmayabilir ancak görsellerden ve teknik özelliklerden yola çıkarak tahmin yapacağım artık bulduğum adayları size atarım fikrinizi almak açısından birine karar veririm artık, bu arada tamamdır o kartı da alıyorum o zaman, teşekkür ettim :)

Tabi ki ne zaman isterseniz ses edin fikir alışverişi yaparız elbette

• 3dboy kullanıcısına yanıt

Fujifilm shutter sayısını görmek için aşağıdaki linkten bakabilirsiniz:

Shutter sayısı önemli olmasa bile aslında makinenin ne kadar yorulduğunu anlamak için biraz da olsa bilgi verebilir. Ben şahsen önemserim ancak shutter sayısı 2k da olup ağırlıklı olarak video çekilmişse veya uzun pozlamalar yapılmışsa belki gerçek değeri 150k olan bir makineye eşdeğer olabilir. Alacağınız cihazın genel temizliğine falan da bir bakın. Örneğin vidalarda boya atması varsa tamir görmüştür.

https://www.apotelyt.com/camera-exif/fujifilm-shutter-count

• Manuel modda otomatik exposure compensationi kapatmanin bir yolu var mi? +3 ve -3 arasinda kendi kendine oto ayarliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: blackwar19

Manuel modda otomatik exposure compensationi kapatmanin bir yolu var mi? +3 ve -3 arasinda kendi kendine oto ayarliyor

Manuel modda zaten pozlama telafisi devre disi kalir. Artik o noktada siz dogru pozlamayi diyafram/ens/iso ya mudahale ederek yaparsiniz makina size mevcut ayarlara gore pozlamanizi gosteririr.

Bu arada apotelyt'teki shutter count cok isabetli degil. Makinalarda elektronik enstantane de var malum. Pozitif ya da negatif olabir durum.

• GullyFoyle kullanıcısına yanıt

Bunu bilmiyordum hocam, fakat önceki fotoğraflarıma bakıyorum 11k yazıyor güncel fotoğraflarıma bakıyorum 27k yazıyor demek ki doğru diye düşünmüştüm. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

Bunu bilmiyordum hocam, fakat önceki fotoğraflarıma bakıyorum 11k yazıyor güncel fotoğraflarıma bakıyorum 27k yazıyor demek ki doğru diye düşünmüştüm. Teşekkürler

Ortalama bir deger olarak bakmak acisindan referans olabilir tabi ki. Rica ederimxXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx 

• quote:

Orijinalden alıntı: GullyFoyle

Manuel modda zaten pozlama telafisi devre disi kalir. Artik o noktada siz dogru pozlamayi diyafram/ens/iso ya mudahale ederek yaparsiniz makina size mevcut ayarlara gore pozlamanizi gosteririr.

Bu arada apotelyt'teki shutter count cok isabetli degil. Makinalarda elektronik enstantane de var malum. Pozitif ya da negatif olabir durum.

Alıntıları Göster

+/-

+3

+2

+1

0

-1

-2

-3

Boyle ekranda olan sey(isminden emin olmadim simdi) aydinlik karanliga gore surekli degisiyor. Onun icin bir de tekerlek var onu cevirdigimde hicbir sey olmuyor. Kamerada manuel modda. Normali bu mu yani? Oto moda alinca o tekerlek islev kazaniyor.

• blackwar19 kullanıcısına yanıt

"Manuel modda zaten pozlama telafisi devre disi kalir. Artik o noktada siz dogru pozlamayi diyafram/ens/iso ya mudahale ederek yaparsiniz makina size mevcut ayarlara gore pozlamanizi gosteririr."

cevap zaten verilmiş, siz manuel mode kullandığınızda o tekerin nerede olduğu birşey ifade etmez.

• Xt20 +16-50 yerine xt10+18-55 xf aldım baya daha ucuza geldi makine fiziksel olarak biraz yıpranmış ama işlevsel olarak son derece düzgün umarım memnun kalırım cevaplar için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3dboy

Xt20 +16-50 yerine xt10+18-55 xf aldım baya daha ucuza geldi makine fiziksel olarak biraz yıpranmış ama işlevsel olarak son derece düzgün umarım memnun kalırım cevaplar için teşekkürler.

Güzel seçim olmuş, Özellikle lens farkı baya hissedilir olacaktır bence, İyi günlerde kullanın.

• Çok teşekkürler. Şöyle bir sıkıntı var ışığa tutup fotoğraf çektiğimde bazı lekeler var sorun sensör demi objektif demi bilmiyorum fuji' ye gidip temizlik yaptırmayı düşünüyorum umarım çözüm olur.

• 3dboy kullanıcısına yanıt

Lens 18mm de iken ekrandan veya vizörden görebildiğiniz leke 55mm deyken de varsa eğer sensörden olduğuna emin olabilirsiniz. Fujifilm e temizletebilirsiniz, sensör temizleme hassas bir iştir bilmiyorsanız dokunmayın.

Hayırlı olsun ,yıllardır xt1 kullanırım taş gibi makine. xt10 da sizi tatmin edecektir.

• Fujifilm X-T4 Siyah + XF16-80mm Kit + SanDisk 128GB Extreme Pro Class 10

an itibari ile aldım :)

resmen battık :) pahalı bir hobi oldu ama mutluyum..

• quote:

Orijinalden alıntı: blackwar19

+/-

+3

+2

+1

0

-1

-2

-3

Boyle ekranda olan sey(isminden emin olmadim simdi) aydinlik karanliga gore surekli degisiyor. Onun icin bir de tekerlek var onu cevirdigimde hicbir sey olmuyor. Kamerada manuel modda. Normali bu mu yani? Oto moda alinca o tekerlek islev kazaniyor.

Alıntıları Göster

ekrandaki - ve + olan kısım pozometredir. Eğer ki eksili değerlerdeyseniz pozlamanız eksi pozlanmış olur ve kararır. + artı değerlerdeyse artı pozlamış yani parlak bir görüntü almış olursunuz. Manuel mod yani enstantane, diyafram ve ISO'yu siz kontrol ediyorsanız verdiğiniz değerlere göre ekrandaki bu eksi ve artı rakamlar arasında oynama olacaktır. Fotoğraftaki parlaklık gibi düşünebilirsiniz.

Makinenizin üzerindeki -3 0 +3 olan teker ise Pozlama Telafisidir. Yarı manuel (Diyafram öncelikli yada Enstantane öncelikli) veya Otomatik Mod kullanıyorsanız bu fiziksel teker aktif olur. Örneğin siz diyafram öncelikli kullanıyorsunuz. Yani Diyafram Manuel, Enstantane Otomatik olduğunda sizin verdiğiniz diyaframa göre makine enstantane belirler ve pozlamayı 0 (Sıfır) da tutmaya çalışır. Tabi bu durumda makineler seçili olan ışık ölçümüne göre karar verir. Ama siz varolan pozlamayı beğenmediniz, dediniz ki "yav bu çok parlak... biraz daha koyu olmasını istiyorum" dediğinizde Pozlama telafisi tekerini eksili değerlere getirince makineniz pozlamayı 0 (sıfır) da tutmak yerine sizin verdiğiniz eksili değerde tutacaktır. -2 verdiniz makine de -2 de tutar :)

Ama unutmayın bu tuşun adı Pozlama Telafisi yani var olan pozlamayı telafi ettiriyorsunuz :)

Ekrandaki -5 ve +5 arası gözüken kısımda Pozometre... Yani hangi değerde olduğunu gördüğünüz alan...

Cümle içinde kullanalım:

Fotoğrafçı geyikleri: " hacı keşke eksi pozlasaydın daha dramatik olurdu ", "high art çalışıoum ban" (artı pozlama, fazla pozlama yani), "siüliyet nasıl çekerimk? -eksi pozla kanka" gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mixeror

Fujifilm X-T4 Siyah + XF16-80mm Kit + SanDisk 128GB Extreme Pro Class 10

an itibari ile aldım :)

resmen battık :) pahalı bir hobi oldu ama mutluyum..

Olsun en tepeden başladın artık ekipman vs düşünmeden fotoğraf ve video çekmeye odaklan derim. Kendini bu alanlarda direkt geliştir.

Çünkü almış olduğun makine ile moda fotoğraflarından, sinema sektörüne kadar bir çok alanda çok hayvani işler yapıyorlar :)

Güzel günlerde kullan dostum :)

• arkadaşlar merhaba, bende fuji xe-1 ve fuji 16-50mm 3,5/5,6 ois lens var.

kullanım amacım ağırlıklı olarak video olacak, işletmelerin sosyal medya tanıtım videolarını çekeceğim,kendim zaten dizi kurgucusuyum. kurgu işi kolayda çekim kısmına biraz yabancıyım.

yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla fuji xt-3 benim için biçilmiş kaftan.dp review'a göre en iyi video çeken makinalardan biri. 4k 60 fps, ve log çekimide var daha iyi color yapmak için.

fujifilmshop da 8.700 fiyatı var gövdenin, bu fiyat blackfriday de düşermi sizce beklemeli mi? yoksa döviz artışından nasibini alır da zamlanır mı?

birde video için ekipman neler önerirsiniz? lens,gimbal vs...

şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.