Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fujifilm GFX50S deli dehşet bir makine olmuş

Sonuç ve Crop

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    GFX_Jan Gonzales tma by Murat KOÇAK, on Flickr

%100 Crop
    xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    GFX_Jan Gonzales by Murat KOÇAK, on Flickr

• Bu GFX in RAW dosyalarını lightroom açmıyo sanırım bir tane yükleyip denemiştim, hangi programla açılır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre 77

Bu GFX in RAW dosyalarını lightroom açmıyo sanırım bir tane yükleyip denemiştim, hangi programla açılır ?

Makine daha çıkmadığı için Adobe Camera RAW güncellemesi yok.
    İlk çıkacak Camera RAW güncellemesi ile açılacaktır.
  • X-T20 mi X-T1 mi arkadaşlar ? Başlangıç kiti için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam. Neden x-t20 ile x-t1 i kıyaslıyorsun ki. x-t20 ile karşılaştırılacak makine bana göre x-t2 dir. soruya net cevap ver dersen x-t20 bence. x-t2 ile x-t20 yi kıyaslıyorum teknik olarak aynı. farklar x-t2 de nem hava geçirmeme özelliği, joyistik ve çift kart girişi var başka hiçbir farkı yok. x-t2 almak için bana göre hiçbir neden yok acele edip alanlarda bence pişmandır. nem hava geçirmeme özelliği 2000-2500 farka değer mi onuda bilmiyorum. bu farka değerse yada başka farklar varsa yazsın lütfen.
  • ersen martin kullanıcısına yanıt
    Evet bence de çok fiyat farkı var, bi de XT-20 ler Çin de üretiliyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverMoree

X-T20 mi X-T1 mi arkadaşlar ? Başlangıç kiti için.

Eğer ki kötü hava koşullarında bolca fotoğraf çekilecekse X-T1 daha sağlıklı :)

Fakat ben hep yeni teknolojiden yanayımdır. İlk makine alınırken her zaman yeni teknoloji olması güçlü kılacaktır makineyi...

Özellikle yeni sensör dinamik aralığı daha güçlü olması benim gözümde X-T20'yi daha alınası kılıyor :)

Tabi X-T1'de güzel makine fakat güncel bir gövde her zaman tercihim olur :)
  • emre 77 kullanıcısına yanıt
    BANA KALIRSA X-T20 FİYATI 4350 OLSAYDI KARŞIMIZDA BİR SEÇENEK OLURDU.1.000 TL FARKI ŞEKLİNE DEDİĞİM ÖZELLİKLERE VEREN OLURDU. BİRDE X-T20 DE GÜMÜŞLE SİYAHIN FİYATINI AYNI TUTMUŞLAR. X-T2 DE GÜMÜŞ İÇİN 600 TL FARKI VAR. BEN ANLAMADIM VALLA DURUMU.
  • Bende x-t20 ile fuji ye geri döneceğim. X-t2 ye fiyat farkına değmez bence. Xt20 de dokunmatik ekranda var.

56mm 1.2 APD aldım. Aldıktan sonra araştırdım. Pişman olmaya başladım. Daha az ışık alıyormuş.

Bu APD nin artıları nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverMoree

X-T20 mi X-T1 mi arkadaşlar ? Başlangıç kiti için.

Fotoğrafa başlangıç ise eğer uygun maliyetli bi gövde daha mantıklı olur. Beğenmezsen veya zevk almazsan riskin düşük olur Beğenirsen sonradan daha iyisini alırsın. Bu bağlamda X-T10, X-E2, belki 1500 civarına bulunursa X-T1 mantıklı olur.
  • Alırken kim ikna etti, onun kafasına atabilirsin

Araştırmayı almadan önce yapmak lazım :)) Daha az ışık alır ama çok fark etmez, zira hafif loş ışık olduğunda Fuji kameralar direkt 6400'e dayıyor isoyu

Şaka bi yana, APD versiyonu daha yumuşak bokeh (bulanık alan) yapıyor, yani verdiği görüntü düz 56mm'e göre daha bi 70-200 tadında portreler verir. Portreye özel tasarlanmış bir optik ama genel kullanımda da zevkli olur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dHmann

Öneriniz için teşekkür ederim. 23 mm düşünmemdeki amaç çoğu zaman makinada takılı olsun gerek manzara gerek sokak hatta potre de çekebileyim diye. Elimde 2 tane de 50/2 ve 58/2 helios marka manuel lens var. İnanılmaz keyifli. Macro ve porte için çekiyorum. Benim gibi bir amatör hobiciler için eğitici oluyor manuel lensler.

23 bu tür kullanımlara daha uygun bi açı. ama siz bu kullanımla iki tane prime lense ihtiyaç duymazsınız gibi duruyor :) belki zevkine ultra geniş olsun diye bir 14mm alınabilir yanına. şöyle düşünün, FF denklerine göre konuşursak, genellikle;

16mm (apsc: 12mm)
    21mm (apsc: 14mm)
    24mm (apsc: 16mm)
    28mm (apsc: 18mm)
    35mm (apsc: 23mm)
    50mm (apsc: 35mm)
    85mm (apsc: 50mm)

diye gider prime lensler genelde, ve elinizde eğer birden fazla prime lens olacaksa yukarıdaki basamaklardan en az iki tane atlamanız gerekir ki açılarınız yeterince farklı olsun. yani buna göre, 21mm bir prime'ın yanına 28mm veya 35mm almanız gerekir, 28'iniz varsa yanına 50 veya 85 gider, 50'niz varsa yanına bir 35 gereksiz olur, vs. gibi çıkarımlar yapabilirsiniz.

açıları farklılaştırmanın amacı da birbirine ikame olamayacak lensler alarak farklı açılardan en iyi şekilde faydalanmaktır, misal elinizde 28mm lensiniz varsa 35mm veya 24mm lens almanız gereksiz olur, zira birkaç adım ileri - birkaç adım geri attığınızda 35 ve 24mm açılarına ulaşırsınız. Tabii lensin açısı genişledikçe rakamsal farklar daha büyük açısal farklara dönüşür, ancak sizin için şu aşamada çok önemli değil diye tahmin ediyorum.

bu tabii sahada en az lensi kullanmak isterseniz geçerli, ben her karede lens değiştiririm problem değil diyorsanız istediğiniz her şeyi alın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 27 Ocak 2017; 16:16:43 >

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

Normal 56mm bakıyordum ucuz APD denk geldi aldım. APD nin farkı nem ve toz yalıtımlı olduğunu sanıyordum. Öyle olmadığını aldıktan sonra öğrendim.

Flickr da ikisi ile çekilmiş fotoğraflar var. Mesela APD 1/1600 shutter vermiş normal olan 1/3200 shutter vermiş. 1 stop fark var.

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı açıklamanız için çok teşekkür ederim. 23 mm F1.4 aldım ve beklentim doğrultusunda kullanıyorum. İleride 10-24 mm ile setimi tamamlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dHmann -- 27 Ocak 2017; 17:30:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

Teşekkürler hocam

Normal 56mm bakıyordum ucuz APD denk geldi aldım. APD nin farkı nem ve toz yalıtımlı olduğunu sanıyordum. Öyle olmadığını aldıktan sonra öğrendim.

Flickr da ikisi ile çekilmiş fotoğraflar var. Mesela APD 1/1600 shutter vermiş normal olan 1/3200 shutter vermiş. 1 stop fark var.

Hocam x-t20 de yalitim yok ki, 56 da olsa ne olacakti :)

1 stop cok degil mi sasirdim acikcasi

• branta kullanıcısına yanıt
    Hocam yalıtımlı diye almadım. Ucuz bu denk geldi. Nerdeyse normal 56mm fiyatına aldım.

Aşağıdaki linkte iki 56mm karşılaştırmış bir arkadaş.

https://flic.kr/p/qzuFH3

• xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

Untitled by Sener H, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Fuji muji derken adamlar yoldan cikmis resmen.:)

Video, eskiden cikan, "Ölüm ve Cenaze" adli bir fanzini hatirlatti bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ilk makinem fujifilm s5700 du.Sonra Pentax k01 aynasiz Simdi tekrar Fujiye donecegim.

Xt20 kafama yatiyor.Xt2de kafama yatiyor....ikisindede dokunmatik Ekran var Sanirim?

Kit almak Daha mantikli mi Yoksa govdeyi Sifir Alayim lensleri 2.el?

• 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.