Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ff almaya niyetim olsa Pentax k1 alirdim Ben agirliktan dolayi aynasiz kullanmak istiyorum birde Ben dedigin makinalari kullandim sevemedim bir türlü sadece pentaxin renkkerini sevdim
    Pentaxa en yakin renkleri fujide buldum
    Xt10 ve 10-24 lens Ile Dag bayir geziyorum 56 mm ilede potre cekiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acordis A kullanıcısına yanıt
    Diğer lensler slr lensleri kadar ağır. Xt1 xe2 x100 olmak üzere bende fuji seti çom uzun be iyi kullandım. Ancak gölgeli akşam ışığında fuji sensörde gördüğüm zayıflık yüzünden tekrar ff ye döndüm.

Alacağınız diğer lensler 24 70 ve 70 200 f2.8 lesnlerin ağırlıklsrına yakın.

Yani hafiflik olayı bu pro lensler ile kaybolup cazibesini yitiriyor.

Renk olayına gelirsek ben nikon kullanıcısıyım. Fuji renkleri çok yakın nikona.

Ancak raw çektikten sonra istediğiniz renk skalasını kullanırsınız. Canon rengi fuji rengi nikon rengi siye birşey yoktur yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • X-t20 duyurulmuş. 900$..

Aslında ucuz değil. Ama

Son zamanlarda çıkan gövdelerin fiyatlarını bakarak tahminimden ucuz geldi. X-t2 nin nerdeyse yarı fiyatına.

Dokunmatik ekran

4k video

24mp

Yenilikler güzel

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

X-t20 duyurulmuş. 900$..

Aslında ucuz değil. Ama

Son zamanlarda çıkan gövdelerin fiyatlarını bakarak tahminimden ucuz geldi. X-t2 nin nerdeyse yarı fiyatına.

Dokunmatik ekran

4k video

24mp

Yenilikler güzel

xt10 un kit lensle 1999 tl ye verildiği günler aklıma geldi :)
    şimdi xt10 gövde fiyatı bile fırlamış.

dolardı vs. derken bu iş iyice çığrından çıktı. yakında kompakt makineleri alırız elimize :)
  • branta kullanıcısına yanıt
    Hocam ben fransa'dayım inanın burasıda aynı. 1.5 yıl önce 1500€ ya sıfır a7II kit satın almıştım. Şimdi bu fiyata temiz ikinci el bulmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

Hocam ben fransa'dayım inanın burasıda aynı. 1.5 yıl önce 1500€ ya sıfır a7II kit satın almıştım. Şimdi bu fiyata temiz ikinci el bulmak zor.

Canları sağolsun hocam. Nihayetinde bizi ekipman çılgınlığından kurtarıp adam gibi fotoğrafa yöneltcekler :)

Bizim için hava hoş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branta -- 19 Ocak 2017; 13:5:51 >
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    DSCF3813 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3808BB by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3805 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3846 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3787 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3797 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF3767 by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 16mmF1.4 WR + 100-400mm WR
  • Bende almanyadan gidip x-t20 alacagim gümrükten %10 Geri aliyorsun

Siz neredesiniz? Türkiye ise turkiye de burdan ucuz olur.

• Almanya

Almanya'da oturup nasıl alacaksın %10 vergiyi?

Fransa'da tahminimden ucuz ön sipariş de. 899€ %5 de indirim var ön sipariş de.

Kararsız kaldım m43 den tekrar fuji ye geçsem mi

X-t20 de nem ve toz yalıtımı var mı ki?

YouTube da bir video da öyle diyordu. Başka bir bilgi bulamadım. Tahmin etmiyorum olduğunu. Yoksa x-t2 yi nasıl satacaklar.

• Sevgili Füji ailesi üyeleri,

İki prime lens almak istiyorum. Elimde xc 16-50, 27 mm ve 55-200 var. 27 mm elden çıkarmayı düşünüyorum.
    1- Seçenek 14 mm + 23 mm (f1.4) f2 ?
    2- Seçenek 16 mm+ 35 mm (f1.4) f2 ?

Herkesin tarzı farklı ama genel olarak öneri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dHmann

Sevgili Füji ailesi üyeleri,

İki prime lens almak istiyorum. Elimde xc 16-50, 27 mm ve 55-200 var. 27 mm elden çıkarmayı düşünüyorum.

Herkesin tarzı farklı ama genel olarak öneri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

14 veya 16'nın yanına 23 atıl olur, yeterince farklı bi açı değil çünkü. lenslerin biri 35 olsun :)
  • XT1 + 2/35

Untitled by Sener H, on Flickr

Untitled by Sener H, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 21 Ocak 2017; 23:54:43 >
  • Ed - kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkür ederim. 23 mm düşünmemdeki amaç çoğu zaman makinada takılı olsun gerek manzara gerek sokak hatta potre de çekebileyim diye. Elimde 2 tane de 50/2 ve 58/2 helios marka manuel lens var. İnanılmaz keyifli. Macro ve porte için çekiyorum. Benim gibi bir amatör hobiciler için eğitici oluyor manuel lensler.
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXxxXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXxxXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-T10
    zENİTAR 50 F2
  • X-T20 yle X-T2 nin özellikleri birbirine çok yakın ama fiyat olarak X-T2 neredeyse iki kat daha pahalı olmuş , sizce de bu kadar fiyat farkı olması anormal değil mi ?
  • quote:

Sevgili Füji ailesi üyeleri,

Şimdi sabit odak önerirken hep gerilirim :D Birbirlerine yakın açılarda olsa çok farklılar...

23mm f1.4 ve f2 arasında kaldıysanız şöyle diyeyim.
    f1.4 versiyonu karakter olarak daha yumuşaktır açık diyaframda... Köşeler zımba gibi keskinliğe 2.8 ve üzerinde başlar merkez hep keskindir.
    f2 versyonu boyut olarak daha küçük daha sevimli fakat f2'den itibaren köşeden köşeye jilet gibi keskindir. Bıçak sayısı fazla olduğu için de bokeh tarafı f1.4'e göre biraz daha keyiflidir.
    Birde WR olması bence avantaj :)

35mm f1.4 ve f2 versiyonunda ise
    f1.4 : 1.4'den itibaren hep hep keskin bir lens. Fakat ilk üretilen Fujinon lenslerinde AF biraz gürültülü ve diğer 35mm f2WR'ye göre AF başarımında kararsız kalabiliyor. Optik performans on numara beş yıldızdır.
    f2 : köşe keskinliği olarak f1.4'den daha iyi açık diyaframlarda yine 1.4 olan gibi hep keskin bir lens... Aynı zamanda küçük sessiz ve WR... Yine bıçak sayısı fazla olması bokeh karakterini daha iyi kılıyor.

14mm ve 16mm ise şöyle optik performans olarak 16mm çok başka bir sınıfta lens. 14mm kötü değil keskin ve hızlıdır. Fakat 16mm'nin standartları çok yüksek :D
    Fakat açı olarak kullanıcı bu iki lens arasında iyi seçim yapmalı... Zira 14mm'ye gözüm o kadar alışmış ki 16mm ile fotoğraf çekmeye başlayınca 3/4 ay açıya alışma sürecim oldu :)
    2mm fark özellikle geniş açı lenslerde çok fark ettiriyor. Bu yüzden bu iki lens arasında şunu alın bunu alın demek zor benim için :)

Benim lens set tercihim

16mm 1.4 + 23mm F2 WR şeklinde olurdu. Geniş açıyı daha çok sevdiğim ve elimde 55-200mm lens olduğu için :)
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Forumdan ümidimi kesmiştim neredeyse. İkinci el garantili 23 mm f1.4 aldım, yarın elimde olacak. Umarım keyifli bir deneyim olur :)
  • quote:

Çok teşekkür ederim hocam. Forumdan ümidimi kesmiştim neredeyse. İkinci el garantili 23 mm f1.4 aldım, yarın elimde olacak. Umarım keyifli bir deneyim olur :)

Güzel günlerde kullan :) Çok başarılı bir optik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 25 Ocak 2017; 10:57:57 >
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.