Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Pahalı bakıyorsanız sony ye bakın. Fuji ikinci ellerde bence fiyatlar gayet makul bence. 56mm f1.2 lensin 1500tl ye satıldığını gördü bu forum. Canon versiyonu ikinci el 3500tl.

Fuji'de Sony'de pahalı, bazı lenslerde Fuji, bazılarında Sony daha pahalı.Fuji bazı FF sony lenslerden de pahalı.

Fuji 50-140 F2.8 apsc lens 4400TL vs Sony 70-200 F4 Fullframe lens 3400TL (fotografium fiyatı)
    Fuji 16-55 F2.8 apsc lens 3300TL (ois yok) vs Sony 24-70 F4 OSS lens 2700TL (fotografium fiyatı)
    Fuji 1024 F4 apsc lens 2800TL vs Sony 1635 F4 Fullframe lens 3200TL (fotografium fiyatı)
    Fotografium fiyatlarından daha düşük fiyatlara yine sony tr garantili lensleri bulabilmek mümkün Sirkeci'de.

Fuji 56 1.2 2600TL düz/3700TL APD fiyatı, DSLR karşılığı 85mm F1.8, Canon 85 F1.8 usm 1200TL (fotografium fiyatı)

Uzun lafın kısası, aynasız lensleri çok gereksiz pahalı.

• quote:

750tl ye 35mm f1.4 lens nerde var

apsc 35mm F1.4 lens FF eş değeri 50mm F2.1 e denk geliyor,

FF canon 50mm F1.4 lens 1050TL.
  • Bu büyük lensler zaten aynasızın doğasına aykırı. 18 27 35 mm gibi lensler ile kullanmak aynasızı daha mantıklı. Diğer ağır lensleri alana kadar slr set kullanmak daha mantıklı. Bazı sebwplerden dolayı ben d810 sete geri dönüş yaptım. Ama fuji aynasız setten müthiş keyif alarak kullandım. Hele de x100 serisi tam keyiflik.
    50 150, 16 55, gibi lensleri hiç düşünmedim zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sen net alan derinliğinden bahsediyorsun.
    1.2 diyaframlık bir lens ışık toplaması FF karşılığı 1.2f - FF karşılığı alan derinliği 1.8f
    Bu yüzden karşılaştırma yanlış oluyor :)

Yani,
    56mm 1.2f = 85mm L 1.2(6.299 TL) 'nin ışık toplamasına 85mm 1.8(1.200 TL)'in alan derinliğine eşit diye biliyorum yanlışım varsa büzeltin :D :D
    Bundan dolayı Sony'nin F4 lensleriyle Fuji'nin 2.8 diyaframlık lenslerini karşılaştırmak yanlış. Yine F/2.8 diyaframlık sony lensleri ile karşılaştırmak lazım.

Buna bağlı olarak,

Panasonic - Leica DG 42.5mm f/1.2 (Fotopazar 5.899,00 TL)
    Fujinon XF 56mm f/1.2 ( Fujifilmshop 2.599,00 TL)
    Canon 85mm L f/1.2 (fotografium 6.299,00 TL)

aynı klasmanda lenslerdir. Birbirlerinden ayrılan tarafları M4/3 , APSC , FF uyumlu ve buna bağlı olarak alan derinliği farklılıkları...

Fuji'nin üst seviye lensleri kendi klasmanındaki diğer marka modellerden uygun fiyatlı oluyor Türkiye'de fakat şuan yumuşak karnı alt segment lensleri yok gibi bir şey...
    Gerçi 27mm f2.8, 18mm f2, 35mm F2 ile bu sınıfındaki lens gamını genişletmesi lazım.
    Dedi kodular arasında 23mm F2'de geçiyor bakalım :)

120mm f/2.8 Macro'yu çoooook heycanla bekliyorum misal

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sen net alan derinliğinden bahsediyorsun.
    1.2 diyaframlık bir lens ışık toplaması FF karşılığı 1.2f - FF karşılığı alan derinliği 1.8f
    Bu yüzden karşılaştırma yanlış oluyor :)

Yani,
    56mm 1.2f = 85mm L 1.2(6.299 TL) 'nin ışık toplamasına 85mm 1.8(1.200 TL)'in alan derinliğine eşit diye biliyorum yanlışım varsa büzeltin :D :D
    Bundan dolayı Sony'nin F4 lensleriyle Fuji'nin 2.8 diyaframlık lenslerini karşılaştırmak yanlış. Yine F/2.8 diyaframlık sony lensleri ile karşılaştırmak lazım.

Buna bağlı olarak,

Panasonic - Leica DG 42.5mm f/1.2 (Fotopazar 5.899,00 TL)
    Fujinon XF 56mm f/1.2 ( Fujifilmshop 2.599,00 TL)
    Canon 85mm L f/1.2 (fotografium 6.299,00 TL)

aynı klasmanda lenslerdir. Birbirlerinden ayrılan tarafları M4/3 , APSC , FF uyumlu ve buna bağlı olarak alan derinliği farklılıkları...

Fuji'nin üst seviye lensleri kendi klasmanındaki diğer marka modellerden uygun fiyatlı oluyor Türkiye'de fakat şuan yumuşak karnı alt segment lensleri yok gibi bir şey...
    Gerçi 27mm f2.8, 18mm f2, 35mm F2 ile bu sınıfındaki lens gamını genişletmesi lazım.
    Dedi kodular arasında 23mm F2'de geçiyor bakalım :)

120mm f/2.8 Macro'yu çoooook heycanla bekliyorum misal

aynen Murat dostum net alan derinliği olarak kıyasladım.

100 2.8 ne kadar olacak ön bilgi var mı?

• Yapma murat yav şimdi bu lensleri kiyaslarken ışık almaya gore mi hesaplicaz yoksa alan derinliği daha mi önemli ışık alma konusunda iki stop isoya asilirsin olay biterki ISO olarakta FF makinenelerin başarımı ortada ayriyeten sony pentax gibi makinelerdeki govdede is o farki gideriyor ben A7 ii ve 55 ile 1/13 e kadar gayet tatminkar fotolar aliyorum burada esas faktör beslediği sensor boyutuna gore Fuji lenslerin hem ağır hem de pahalı olması ağırlık olarak başka bir konuya yazmıştım Fuji 16 55 ve 50 140 FF tarafındaki rakiplerinden ciddi ağırlar ve kesinlikle ucuz değiller ucuz lensin yegane adresi Canondur o da lens çeşitliği ve piyasadan dolayı onu. Dışında 3 aşağı beş yukarı aynalı aynasız hepsinin fiyatlar benzer biraz m 43 ve Fuji abartiyor yalnız :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18mm yakından çekim. 18mm için alan derinliği ve bokeh oluşumu başarılı

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 19 Mart 2016; 10:17:34 >
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-T10 + 16-50
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Merhabalar. Elektronik enstantenenin mekanikten farklarini belirten bir yazi bir kaynak bilen var mi acaba? Ya da farki nedir?

• Arkadaşlar merhaba , dün xe2 ve 18-55 kit aldım , bugün sessiz bir ortamda dikkatimi çekti makine açık ve çekime hazırken içinden motor sesi gibi bir ses geliyor çekilen fotoğrafı izlerken ses kesiliyor , bu normal midir?
  • Mekanikte sensöre düşen ışık süresi perde ile yapılır. Elektronikte ise perde kullanılmaz. Arka planda elektronik zamanlayıcı kullanılarak yazılımsal olarak sensörde görüntü oluşturulur.

Elektronikte fiziksel kısıtlama olmadığı için yüksek enstantaneler (1/32000gibi) kullanılabilir. Bu da gün ışığında 55mm f1.2 gibi açık lenslerden maksimum alan derinliği almayı sağlar.

• quote:

Mekanikte sensöre düşen ışık süresi perde ile yapılır. Elektronikte ise perde kullanılmaz. Arka planda elektronik zamanlayıcı kullanılarak yazılımsal olarak sensörde görüntü oluşturulur.

Elektronikte fiziksel kısıtlama olmadığı için yüksek enstantaneler (1/32000gibi) kullanılabilir. Bu da gün ışığında 55mm f1.2 gibi açık lenslerden maksimum alan derinliği almayı sağlar.

Tesekkurler. Kalite farki var mi onu merak ediyorum? Yani mekanigin bir avantaji yoksa neden hala kullaniliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: tg2601

Arkadaşlar merhaba , dün xe2 ve 18-55 kit aldım , bugün sessiz bir ortamda dikkatimi çekti makine açık ve çekime hazırken içinden motor sesi gibi bir ses geliyor çekilen fotoğrafı izlerken ses kesiliyor , bu normal midir?

Selamlar. Lensin titresim engelleme ozelligi olabilir sesin geldigi yer.

• Elektronik shutterın sessiz olması ve yüksek enstantaneye izin vermesi bir avantaj. Ancak hareletli çekimlerde değişik bir etki ile fotoğraf bozulabiliyor bu da negatif etkisi. Ama ileride büyük bir ihtimal özellikle aynasız sistemlerde elektronik shutter standart olacak.

• geryeon kullanıcısına yanıt
    merhaba diyafram kontrol motoruymuş arayıp sordum bugün 18-55 ile ilgili :)
  • XT10 & XF 60mm macro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 20 Mart 2016; 21:53:11 >

• Merhabalar X-T10 16-50mm f3.5-5.6 ile ilk denemelerim. Fotolarda editleme yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerx -- 20 Mart 2016; 23:30:08 >

• arkadaşlar merhaba, xe2 makinada iso genişletmeyi aktif edemedim iso200-6400 aralığından başka seçemiyorum bilgisi olan var mı?
  • tg2601 kullanıcısına yanıt
    elektronik enstanteneyi kapatınca oldu bilgi amaçlı yazayım dedim.
  • Merhabalar. X-E2 veya herhangi vaska bir modelde guncelleme sonrasi ekranin calismamasi ve fotograf cekimi sonrasi kilitlenme gibi sorunlar yasayanlar var mi? Varsa sorunu nasik cozdunuz avaba?

Su an bu sorunu yasiyorum. Yeni almis oldugum X-E2 modelini firmware 4.0'a guncelledim bu sonrasinda boyle bir surpriz ile karsilastim. Fuji servise gonderin diyor ama servise gitmeden benim uygulayabilecegim bir cozumu var midir acaba diye soruyorum. Makinesiz kalmak istemiyorum. O nedenle merak icindeyim.

Not: guncelleme oncesi sorunsuz calisiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oeralp -- 21 Mart 2016; 11:38:06 >
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.