Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ras0

Fotoğrafları inceledim de bu kompakt makinalr baya iyi çekiyormuş aynalılara göre sizce dezavantajları neler?

İlk örneklerinde en çok şikayet edilen otofokus performansıydı. Şimdilerde çıkan yeni modellerle ciddi anlamda çözülmüş gibi bu sorun. Aynalı modellere göre pil ömrü daha kötü ufak gövde haliyle ufak pile izin veriyor. Bir de en önemli sıkıntı lensi de gövdeleri de pahalı aynalı sistemlere göre. Ama yazdığınız gibi artık fotoğraf kalitesinde eksik bir yanı kalmadı.
  • arkadaşlar X-T10 makinem geldi, ama pek hayırlı gelmedi gibi.
    Çektiğim resimler için makine otomatik 102_FUJI diye klasör oluşturmuş ve resim isimlendirme DSCF2000.jpg'den başladı,
    eski fuji makinemden bildiğim kadarıyla isimlendirme 101_FUJI şeklinde başlıyor ve fotoğraf isimlendirme DSCF0001 den başlamalıydı.
    Kutuyu açtığımda A-Z ye herşeyi sıfır açtım o konu da eminim, poşetlerine lensine kadar en ufak kullanılmışlığa dair bir iz yok.
    Aklıma bir tek şey geliyor makinenin yenilenmiş olduğu ve yeniden satışa sunulduğu.

Makineyi sıfır alan arkadaşlarda nasıldı acaba durum? Klasörleme ve dosya isimleme nasıl başladı?
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Makineniz hayırlı uğurlu olsun.Güzel günlerde kullanmanızı temenni ederim.
    Makineniz hakkında hemen olumsuzluğa kapılmayın.
    Dosya numaranızın, 0'dan başlamamasının nedeni daha önce kullanmış olduğunuz karttır. Sanırım
    Bende XT1'i ilk aldığımda aynı sıkıntıyı yaşamıştım ve başka bir forumda neden olabileceğine dair başlık açmıştım. Maalesfki fuji gerçeklerinden biridir. Dosya'yı Kullandığınız kartın üzerinden okuyor,diye hatırlıyorum.
    Özetle, Makineniz hiç kullanılmamış. Yani 0'dır.

Aklıma gelmişken şunuda söyleyeğim, Ben XT1'e ilk olarak daha öncesinde XE1'de kullandığım hafıza kartını takmıştım ve sanırım 5000'li dosya numarası ile başlamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doguakdenizli -- 5 Mart 2016; 18:15:33 >
  • XT10 + 18

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

306 by Sener H, on Flickr

307 by Sener H, on Flickr

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Güzel fotoğraflar, siz sanırım omd de kullanıyorsunuz , rica etsem fuji ile omd'lerin jpeg karakterleri, odaklama ve de düşük ışık performanslarını karşılaştır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Güzel fotoğraflar, siz sanırım omd de kullanıyorsunuz , rica etsem fuji ile omd'lerin jpeg karakterleri, odaklama ve de düşük ışık performanslarını karşılaştır mısınız?

teşekkürler, kullanıyordum evet.

bu tür karşılaştırmalar forumlarda, bloglarda, fotoğraf inceleme sitelerinde sayısız kez yapılmıştır. bir google aramasıyla birçok bilgiye ulaşılabilir :)

benim fikrimi soruyorsanız çok çok kaba olarak, m43 flagship'leri AF-S ve AF-C olarak Fuji'den en az 1 gömlek üstün. İmaj kalitesinde ise Fuji'ler m43'e göre 0.9 gömlek üstün Renklerde Fuji, siyah-beyazda ise Olympus derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 5 Mart 2016; 20:36:18 >

• XT10, Samyang 8mm

DSCF4975 by mmutlutr, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 5 Mart 2016; 21:23:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

XT10, Samyang 8mm

DSCF4975 by mmutlutr, on Flickr

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Yasin bey
  • tesekkürler cevabiniz için, cevabinizdan yola çikarak an itibariyle "nasil yaa, nasil bi manyakliktir bu fuji" modundayim!

toshiba 16gb sd Class10 kartimi, 60D ve 70Dde 5 yildir kullaniyorum. defalarca format atildi, resim-video kopyalandi silindi ve bu sabah makine gelmeden 70D den kalan 10Gb lik veriyi kesip arsive kopyaladim. (bçimlendirmeyi X-t10 iile yaparim diye düsündüm)
    XT10 geldi,SD karti taktim ve ilk kareyi çekme heyecani ile format atmayi unuttum, fotograflara bakmak için PC'ye bagladim, sonrasi malum...
    sizin mesajinizdan sonra...
    2011 de sattigim Finepix S5800 için almistim bu karti ve ilk onunla kullanmistim, o aklima geldi...
    S5800 ile çektigim arsivi açtim, son klasörüm 102_FUJI ve içindeki son çektigim fotograf DSCF1975.JPG

Biraz heyecanli bir tanisma oldu makineyle ama harika cihaz gerçekten, jpg kalitesi söylendigi kadar var. PS-LR ne varsa kaldiracagim gibi görünüyor PC'den
    ergonomi olarak büyük ellerimde biraz ufak kaldi ama sikinti yok boyutlarını bilerek aldım, alisacagiz... ( taşınabilirlik çok ön planda )
    Elektronik vizörü, 70D den sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu ama verdiği çıktıları gördükten sonra en ufak bi takıntım olmaz, olamaz..
    Çekim modları çok hoşuma gitti, büyük kolaylık...bundan söz fotoğrafların...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 6 Mart 2016; 0:47:58 >

• Neşeli pazarlar
    X-T10 ve Samyang 8mm

DSCF4982 by mmutlutr, on Flickr

• 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğraflar la kasıntı virüsü bulaştırıyorsun
    Balık gözü değilde geniş acıyı daha cok seviyorum. Samyang 12mm f2 nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ilaç firması biz fotoğrafçılar için kaşıntı engelleyici toz çıkarsa da alsak kullansak daha ekonomik olacak

Samyang 12mm kullanmadım. Bir ara Vatansever Sony'de denemişti. Sony'nin kendi 10-18î 12mmden daha başarılıydı. Kendisi daha iyi cevap verebilir.

Bende Fuji 14mm var. Küçük olması, başarılı optiği ve F:2.8 değeri ile 10-24'e tercih ediyorum. Hem ikinci el fiyatları çok uygun bulunabiliyor.

Fuji 16mm F:1.4 değeri ve daha yakından odaklaması ile kaşındırıyor. Boyutu ve fiyatı nedeniyle uzak duruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

Bu fotoğraflar la kasıntı virüsü bulaştırıyorsun
    Balık gözü değilde geniş acıyı daha cok seviyorum. Samyang 12mm f2 nasıldır?

o lenste distorsiyon çok hocam...eğer yıldız pozlama filan düşünmüyor iseniz 14 f2.8 alın derim...optik olarak çok daha başarılı.
  • Samyang a gözüme kestirmiştim. 14mm de baya pahalı. bu açıya fazla kullanmam o yüzden o kadar para veremem.

• x100t'yi nasıl bilirsiniz? beni de bunun kaşıntısı tuttu

bir de x100 serisi için yakın zamanda yeni bir model gelecek mi? beklesem daha uyguna temin edebilir miyim :)

• Harbiden bu kaşıntı hiç iyi değil, mesela bi tane beni kesmez aynı anda iki tane anca paklar diye düşünceler oluşmaya başladı. Lise yıllarında okulda aynı anda iki tane almıştım gene alsa mı acaban kine

Düşündümde tekrar bugüne kadar kaç farklı kamera kullanmışımdır hatta kaç kez çekmişimdir bugüne kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 7 Mart 2016; 10:05:27 >

• [simage]
    Life is Life by Semih Tunç, on Flickr[/simage]

xe2 - 35 mm f1/4

• quote:

Bir ilaç firması biz fotoğrafçılar için kaşıntı engelleyici toz çıkarsa da alsak kullansak daha ekonomik olacak

Samyang 12mm kullanmadım. Bir ara Vatansever Sony'de denemişti. Sony'nin kendi 10-18î 12mmden daha başarılıydı. Kendisi daha iyi cevap verebilir.

Bende Fuji 14mm var. Küçük olması, başarılı optiği ve F:2.8 değeri ile 10-24'e tercih ediyorum. Hem ikinci el fiyatları çok uygun bulunabiliyor.

Fuji 16mm F:1.4 değeri ve daha yakından odaklaması ile kaşındırıyor. Boyutu ve fiyatı nedeniyle uzak duruyorum.

14 mm yetenekli ellerde çok başarılı ve etkili bir açı.
    Ben hala öğrenemedim kullanmayı ama azimliyim.

16 mm hem daha pahalı hem daha büyük ve ağır hem de daha standart bir açı.
    16 mm 14 mm ye göre optik olarak daha iyi diyorlar ama ben 14 mm de en ufak bir kusur göremedim şahsen.

Banko 14 mm diyorum ben de

• quote:

Orijinalden alıntı: TechManClassic

quote:

Bir ilaç firması biz fotoğrafçılar için kaşıntı engelleyici toz çıkarsa da alsak kullansak daha ekonomik olacak

14 mm yetenekli ellerde çok başarılı ve etkili bir açı.
    Ben hala öğrenemedim kullanmayı ama azimliyim.

16 mm hem daha pahalı hem daha büyük ve ağır hem de daha standart bir açı.
    16 mm 14 mm ye göre optik olarak daha iyi diyorlar ama ben 14 mm de en ufak bir kusur göremedim şahsen.

Banko 14 mm diyorum ben de

14mm kesinlikle çok başarılı ve iyi detay veren keskin bir optik.

16mm'nin artıları

*Yakın mesafe netleme
    *Açık diyafram
    *WR Su toz çamur geçirmiyor
    *Bokeh karakteri

Ama bunun dışında 16mm'nin çözüm gücü daha yüksek... Optik olarak biraz daha başarılı...
    Tabi bu durum %100 büyütüp piksel piksel sayıyorsanız geçerli :)

Bunun dışında seçim tamamen açıya bakılarak tercih edilmeli... Geniş açılarda özellikle 1mm'lik fark hissedilir derecede
    fazla oluyor :)

14mm alışan birisi 16mm'de darlanabiliyor :D :D Yada 16mm'den 14mm'ye geçen birisi "Yuh çok geniş" diyebiliyor :)

• 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.