Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fuji X pro1 ve hand grip. Kutulu ve faturalıdır.+fd 24mm f2.8 + fd 50 f1.4 lensler + adaptör. 9000 çekimde satılıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doguakdenizli -- 18 Ocak 2016; 17:22:09 >
  • TechManClassic T kullanıcısına yanıt
    lens almis olmak icin lens almayin derim

35mm f2 optik olarak 35 1.4ten pek de farkli degil. Bublens tam anlami ile Rnagefinder govde icin tasarlanmis gibi ve WR bir lens. XT10 ile kullanirsaniz WR korumasi toz konusunda yardimci olacak ama kullanmadiginiz bir ozellik icin fazla para vernis olacaksiniz. Yalniz cok saglam;) onu soylemeliyim kutur kutur bir lens
    Bu arada 23mm bence fujifilmin en FP lensi. Hizli, yakisikli, keskin, Af hizli daha ne olsun;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fujifilm X-T10 XF 18-5mm ile aranıza katılmış bulunmaktayım arkadaşlar, D-SLR fikrinden vazgeçip bu makineyi aldım umarım pişman olmam :)
  • skid_row kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim .16-55 siparişi verdim.

• emirsavas kullanıcısına yanıt

olacagini sanmam, umarim seversin.
    18-55i hor gorme;) cok guzel bir lens.

• hayirli olsun:) baska lense de; sizin icin boyutun onem arz edecegi bir durum olmamasi durumunda, pek ihtiyac duymayacaksiniz
    @jimi1984 haci hayirdir ya ses soluk cikmiyor sizden, sayfa bana kaldi

• emirsavas kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Memnuniyetiniz kesin gibidir. Tadını çıkarın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

35mm f2 optik olarak 35 1.4ten pek de farkli degil. Bublens tam anlami ile Rnagefinder govde icin tasarlanmis gibi ve WR bir lens. XT10 ile kullanirsaniz WR korumasi toz konusunda yardimci olacak ama kullanmadiginiz bir ozellik icin fazla para vernis olacaksiniz. Yalniz cok saglam;) onu soylemeliyim kutur kutur bir lens
    Bu arada 23mm bence fujifilmin en FP lensi. Hizli, yakisikli, keskin, Af hizli daha ne olsun;)

Bugün gidip bakacağım. f1.4 ve f2 yi bi elime alıp inceledikten sonra hangisi hoşuma giderse onu alırım heralde. Görüntü kalitesi tabiki önemli ama pratikliği boyutları malzeme kalitesi de bence çok önemli ki bunu kısmını deneyimlemeden karar vermek zor. Her ne kadar XT10 un gövde toza suya dayanıklı olmasa da WR lens diğerlerine göre biraz daha dayanıklıdır diye düşünüyorum.

23mm ye gelince, X100 varken alışmaya çalışmıştım ama bana hep biraz geniş geliyordu bu açı. Ayrıca FP demişsin ama 1 tane 23 mm alacağın parayla 2 tane 35mm alınıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TechManClassic

quote:

Bugün gidip bakacağım. f1.4 ve f2 yi bi elime alıp inceledikten sonra hangisi hoşuma giderse onu alırım heralde. Görüntü kalitesi tabiki önemli ama pratikliği boyutları malzeme kalitesi de bence çok önemli ki bunu kısmını deneyimlemeden karar vermek zor. Her ne kadar XT10 un gövde toza suya dayanıklı olmasa da WR lens diğerlerine göre biraz daha dayanıklıdır diye düşünüyorum.

23mm ye gelince, X100 varken alışmaya çalışmıştım ama bana hep biraz geniş geliyordu bu açı. Ayrıca FP demişsin ama 1 tane 23 mm alacağın parayla 2 tane 35mm alınıyor :)

Bence 23mm lens almak yerine x100s almak daha mantıklı.

• dogru ya simdiki fiyatlari cok fena, benim kullandigim donem fiyati daha makuldu.

@serseri sirin ben de benzer bir sey yaptim, 23'un yerine RX1 koydum ha sigma 35i de verdim tabi:)

• quote:

hayirli olsun:) baska lense de; sizin icin boyutun onem arz edecegi bir durum olmamasi durumunda, pek ihtiyac duymayacaksiniz
    @jimi1984 haci hayirdir ya ses soluk cikmiyor sizden, sayfa bana kaldi

izliyorum uzaktan uzaktan :D :D

Xemaatimizin için yeni bir öndere yeni bir vizyona sahip olmasının, kaymaklı üstün başarılarından dolayı
    rütbeni "Xmam" olarak yükseltiyorum :D :D Xemaat bunu bile bunu belleye

Yok hacı ya yoğunluk çok fazla :) Hergün girip bakıyorum ama çoğu zaman bir şey yazacak zaman bulamıyorum hakikaten :)

Fakat ortam çok keyifli kaymaklı olduğundan dolayı kendi kendine ilerliyor :) Şu X-Pro davası biraz fotoğrafı baltaladı :)

Yeni X kullanıcıları için
    xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

hoş geldiniz :)

@pmetin

Çok başarılı bir optik seçmişsiniz :) Tez zamanda örnekleri bekleriz :) ÖZellikle 2.8F'deki keskinliği her mm değerinde koruması ve WR olması size
    kar kıyamet yağmur tarafında bayağı fotoğraf çıkarttıracak :)

@emirsavas

Bol bol fotoğraflarınızı bekliyoruz güzel günlerde kullanın :) Kafanıza takılan bir şey olunca çekinmeden sorun burada yardımlaşma felsefemiz :)

ve yeni Xemaat üyeleri için dans
    />

• jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, biraz çözeyim işi yavaş yavaş ekleyeceğim :)
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Acaba X-T10 için hangi hafıza kartını önerirsiniz ? Makinenin de belli bir yazma hızı olduğu için çok yüksek yazma hızı olan ürünü fazla para vermemem gerektiğini çözdüm. Ama şimdi amazonda en çok satanlar listesinde olan Sandisk Ultra 80mb/s almayı düşünüyordum ama bir test sonucu buldum.

X-T10 SD Kart Hız Testi (83 SD kart test edilmiş)

Testte övülen sandisk ultra sondan üçüncü çıkmış. Acaba bu teste göre ya da kendi deneyimlerinize göre siz ne önerirsiniz? (32gb düşünüyorum, bütçeyi sarsmayacak ama kaliteli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirsavas -- 20 Ocak 2016; 0:20:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emirsavas

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Acaba X-T10 için hangi hafıza kartını önerirsiniz ? Makinenin de belli bir yazma hızı olduğu için çok yüksek yazma hızı olan ürünü fazla para vermemem gerektiğini çözdüm. Ama şimdi amazonda en çok satanlar listesinde olan Sandisk Ultra 80mb/s almayı düşünüyordum ama bir test sonucu buldum.

X-T10 SD Kart Hız Testi (83 SD kart test edilmiş)

Testte övülen sandisk ultra sondan üçüncü çıkmış. Acaba bu teste göre ya da kendi deneyimlerinize göre siz ne önerirsiniz? (32gb düşünüyorum, bütçeyi sarsmayacak ama kaliteli)

Eğer ki RAW fotoğraf çekeceksen bir kare yaklaşık 20-30mb arası oluyor.
    Bu durumda seri fotoğraf çekersen yani saniyede 5-8 arası seri çekimlerde kartın yavaş kalırsa
    ağlarsın :)

Fakat Jpeg fotoğraf çekiyorsan eğer Sandisk Ultra 80mb/s son derece yeterlidir :)

Zaten şöyle düşün bence RAW fotoğraf çeksen bile seri çekimde sürekli çekmeyeceksin :)
    Bütçeni çok zorlama yani

• ;) O zaman yeni rutbem hayirli olsun

X-pro2 adamin hasidir, baltaladiysa bir bildigi vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 20 Ocak 2016; 7:01:33 >
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Yok öyle spor fotoğrafları seri çekim falan çekeceğimi düşünmüyorum ama belki video çekerim belki seri çekim de yaparım arada, benim demek istediğim ultradan daha ucuza yada aynı fiyata listenin daha yukarısında olan kartlar var onları mı alsam diye düşündüm.

Mesela SanDisk Extreme 60mb/s 32GB UHS-I/U3 (eski model) kart Sandisk Ultra 80mb/s dan daha iyi performans vermiş. Fiyatları aynı nerdeyse 1-2$ fark var. Yine listenin daha da üstlerinde Kingston UHS-I Speed Class 3 (U3) 32GB var.

şöyle sıraladım hatta; fiyat karşılaştırması yapacak olursak da şöyle çıkıyor(türkiye için)

Sandisk Extreme Pro 32gb : 100TL
    Kingston UHS-I Speed U3 32gb : 67 TL
    Sandisk Extreme 60mb/s 32gb : 80-90 TL
    Sandisk Ultra 80mb/s 32gb: 45-50 TL

Şahsen tabloya baktığımızda hem çekimde hem de aktarımda extreme pro ya en yakın ve fiyat olarak en makul olan Kingstonu almak mantıklı gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirsavas -- 20 Ocak 2016; 17:30:45 >

• Klasik bir kareyi X-T10 ve 56mm ile yorumlarsak:
    DSCF3270 by mmutlutr, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 20 Ocak 2016; 21:56:14 >

• Selam arkadaşlar Fuji nin flashlarından EF-42 & EF-X20 kullanan var mı ?

Bu iki flash dan birini alıcam da EF-X20 küçük ve taşıması kolay geliyor ama, güç ve kalite olarak EF-42 daha mı iyidir, farkları nedir ?
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Fiyat yakıyor. Aynasızlar bu absurd fiyatları yüzünden yaygınlaşamıyor.
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.