Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ sid_row: hocam öneriniz için tekrar teşekkür ederim. Flickr da keyifle takip ediyorum.

@35MUTLU35 : hocam XF 14 mm ile çekilmiş fotoğraflarınızı inceliyorum. Flickr da da takip ediyorum. Umarım karar vermemde katkısı olur. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dHmann

@ sid_row: hocam öneriniz için tekrar teşekkür ederim. Flickr da keyifle takip ediyorum.

@35MUTLU35 : hocam XF 14 mm ile çekilmiş fotoğraflarınızı inceliyorum. Flickr da da takip ediyorum. Umarım karar vermemde katkısı olur. Teşekkür ederim.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84406773

Burada bir iki şey karalamıştım zamanında :)

İlk sayfaya tıklarsan orada incelemeler var dilediğine bakabilirsin :)
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Daha önce okumuştum. Tekrar bakıyorum. Teşekkür ederim.
  • @35MMUTLU35

Hacı fotolar şukela :)

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-T1 + 35mm F2 + 10-24mm

@jimi1984

Eyvallah hocam.

Bu X-T10 ile kimyamız uydu. Sayfadaki arkadaşlar döktürüyor. Ben de elimden geldiğince güzel birşeyler çıkarmaya gayret ediyorum.
  • X-T10, XF 60mm macro (Kar Photoshop ile eklenmiştir)

DSCF2940s by mmutlutr, on Flickr

• 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    elinize saglik, cok sirinmis bu, ozellikle kulaklari cok orjinal:)

Bu arada hep yazmaya biyetlenip araya bir seylerin girnesi nedeni atliyorum;) bu geyik fotografini cok begendim.
    Aklima bir soru geldi, arka fondaki yesilliklerde sulu boya efekti yok gibi gorunuyor. Jpeg mi, yoksa raw mi cektiniz ve hangi uygulama ile islediniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    :) haci bize 35i neden anlatmiyorsun, sana kalsin mi ustiyorsun

2. fotodaki amcayi ben de cekeyim dedim, bana bir pis bakti ki ovvv:) vazgectim, o tepesindeki isik cok guzel:).

Bu arada 1'i de cok begendim, degisik dusunceler uyandirdi bende. Sanki benzer bir yeri bir cok kez gormus gibi oldum:D, dejavu gibi bir sey

• skid_row kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz skid_row abisi :)

Geyik fotoğrafını JPG çektim. Photoshop ile croplama ve ışık ayarı yapıldı sadece.
  • X-pro2 sağlam geliyor gibi.
    Özellikler
    24 mp
    1,62 mil 3 inç bakaç
    Çift kart girişi
    1/8000 mekanik, 1/32000 elektronik perde hızı
    1/250 flaş senkronizasyonu
    273 af noktası
    Kayıpsız 14 bit raw
    +/- 5 pozlayabilme
    Ve başka özelliklerde değişmiş

15 ocakta tanıtılması bekleniyor

http://www.mirrorlessrumors.com/and-now-the-very-full-x-pro-2-specs-got-leaked/

http://www.mirrorlessrumors.com/full-fuji-x-pro-2-menu-images-leaked/

• ben x-a2 ve x-m1 arasinda kalmis durumdayim.dslr'dan gectigim icin fuji veya aynasiz hakkinda pek bilgim yok.sadece bu iki makine arasinda x-trans-bayer sensor farki ve auto focus hizi gibi farklarin olup olmadigini sormak istiyorum.hangi makineyi onerirsiniz?

• Aklınızı karıştırmak istemem ama X-A1 kullanıp memnun olan biri olsam da kapitali yükseltip XT-10 a yönelin derim. Evet arada ciddi bir fiyat farkı var ama uzun vadede güncelleme vs açısından, hem teknik özellikler hem de ergonomi açısından düşündüğümüzde X-T10 gibi memnun edecek makina varken görece daha eski X-M1 ile X-A1 in ufak güncellemelerle satılan yeni versiyonuna para vermezdim. X-A1 i kullanırken memnundum dedim, ama şöyle bir gerçek var fuji demek X-trans demek, benin satın aldığım zaman diliminde1000 TL civarına fiyat performansı yüksek hem de görsel olarak da teşvik eden başka makina yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 7 Ocak 2016; 12:58:13 >
  • Aynı fiyata X-A1 mi X-M1 mi? Trans-x sensor avantaj ama dpreview'daki fotoğraflarda X-A1 daha fazla detay yakalamış gibi görünüyor. X-M1 noise reduction uğruna bayağı bir detayı süpürmüş. Siz ne dersiniz?

Not:Fuji serisinden başka model onermeyin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Aynı fiyata X-A1 mi X-M1 mi? Trans-x sensor avantaj ama dpreview'daki fotoğraflarda X-A1 daha fazla detay yakalamış gibi görünüyor. X-M1 noise reduction uğruna bayağı bir detayı süpürmüş. Siz ne dersiniz?

Bence ikisi de sadece sensör farkı var. Jpeg çekimlerde NR'yi -2 yaparsan X-M1'de detaylar kalır :)

@rimixer54

Sizin yerinizde olsam X-A2'yi tercih ederdim. IQ tarafında X-A2 daha güçlü bir makine... Netleme hızı , Otomatik beyaz dengesi vs...
    ValarMorghulis a katılıyorum. DSLR kullanan birisi X-T10 ile gerçek mutluluğa ulaşır :) Uçak gibi makine :) Vizör'ü de var....
    Fiyat olarak zorlamazsa X-T10 şiddetle önerilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Aynı fiyata X-A1 mi X-M1 mi? Trans-x sensor avantaj ama dpreview'daki fotoğraflarda X-A1 daha fazla detay yakalamış gibi görünüyor. X-M1 noise reduction uğruna bayağı bir detayı süpürmüş. Siz ne dersiniz?

Bence ikisi de sadece sensör farkı var. Jpeg çekimlerde NR'yi -2 yaparsan X-M1'de detaylar kalır :)

RAW çıktılarda da X-M1 daha fazla detay yutmuş. Sanki RAW'ları da işlemiş gibi :

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-m1/9

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

RAW çıktılarda da X-M1 daha fazla detay yutmuş. Sanki RAW'ları da işlemiş gibi :

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-m1/9

Onlar Jpeg değil mi yaw ?

Studio scene comparison (JPEG)

Eğer Jpeg'se NR'yi kapatmamışlardır :)

• RAW veya JPEG seçilebiliyor.

Bugün n11'den %15 indirimle sipariş vermem gerekiyor, son gün. Teknik veriler M1, gözlerim A1 diyor. Akşama kadar karar verip almam gerekiyor, her türlü yorum faydalı olacaktır.
  • Teknik ozellikleri bosver
    Gonlunun sesini dinle

• Öyle yaptım ve X-A1 aldım.

• 2 yıl önce benzer bir kareyi X-E2 + Vivitar 55mm Macro kombinasyonu ile çekmiştim.
    Şimdi aynı kareyi X-T10 ve XF 60mm ile çektim. Daha iyi oldu :)

DSCF2998 by mmutlutr, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.