Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (359. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    X-pro2 lensi olduğu kesin :), imaj kalitesinde ben 35 F1.4'ten daha farklı bir şey beklemiyorum açıkçası, X-pro2'ye uyarlanmak için küçültülmüş ve daraltılmış, fiziksel yapı sağlamlaştırılmış bir lens gibi duruyor. Tabi kullananlar daha doğru yorum yapar.

Xt1 - 16mm

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    Lazy by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 9 Ocak 2016; 14:02:13 >
  • X-T10 & 14mm
  • Herkese selam,

Bir yıl kadar X100 kullandıktan sonra XT10 a geçiş yaptım.
    Henüz kendisine ısınma aşamasındayım. Her ne kadar hava soğuk olsa da dışarıda bol bol çekim yapmaya çalışıyorum.

Sizlere sorum raw dönüştürücüsü ile ilgili. Fuji nin kendi sitesinden indirdiğim slkypix bana hiç pratik kullanışlı gelmedi.
    Sony RX100 için capture one kullanıyorum o slkypix e göre çok daha kullanışlı.

RAW işleme için önerebileceğiniz seçenekler nelerdir ?

Kullanım kolaylığı ve pratikliği birinci önceliğim
  • TechManClassic T kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Ben çok pratik olmasa da şu yöntemi kullanıyorum.
    Elimde lisanslı Adobe Lightroom 5.7 var. Geçen sene Amazon'dan 74$'a öğrenci/öğretmen lisansını almıştım . Doğrudan RAF açmıyor.
    Adobe sitesinden indirdiğim ücretsiz Adobe DNG converter programı ile Fuji RAF dosyalarını DNG formatına çeviriyorum.
    Daha sonra DNG dosyalarını Lightroom ile işliyorum.
  • XT10 xc 16-50 kit aldım. Çok ta keyifle kullanıyorum. Daha keskin ve imaj kalitesi yüksek fotoğraflar için XF 14 mm ve XF 10-24 mm objektifleri inceliyorum. Kullanan arkadaşlardan öneri ve tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Hakkari'yi de es geçmedi tabiki :) Ben de gerek ev penceresinden olsun gerek sokaklarda olsun bir kaç fotoğraf çekmeye çalıştım. Çok fantastik manzaralar yoktu elbet ama yine de sayfaya hareketlilik getirmesi açısından paylaşmak istedim.

X-T10 - 16-50

DSCF2789 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2711 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2695 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2685 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2430 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2414 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2700 by ubeyde öz, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtakeİt -- 3 Ocak 2016; 11:04:15 >
  • Farklı tarzdaki 3-4 fotoğrafı da ayrıca paylaşmak istedim.

DSCF2541 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2659 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2619 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2522 by ubeyde öz, on Flickr

DSCF2452 by ubeyde öz, on Flickr
  • X-A11+XF56

• X-A1+XF56
    Bursa

• @TechManClassic @35MMUTLU35
    x-pro1 ve x-t1 RAF dosyalarini LR 5.7.1 ile actigimi hatirliyorum. XT10 icin LR destegi 6.1 ve Camera Raw 9.1 ile gelmis olmali, su an 6.3 kullaniyorum ve cok memnunum. Gerek sony, gerek fujifilm dosyalarinda daha iyi sonuclar aldigimi soyleyebilirim.
    Ozellikle windows 10 ile LR kullanan herkes bence 6.X versiyona gecmeli.

@dHmann
    Hayirli olsun;)
    10-24 genis aci sevenler icin muhtesem bir aci, ancak biraz buyuk. Ilgilendiginiz fotograf tarzi acisinsan bu sorun degil ise tercih edilebilir.
    14mm kompakt, hizli ve keskin bir lens. Acisi geregi koselerde distorsiyon insan gibi figurler en uc koselere denk geldi ise biraz hissediliyor, ancak benzer acilara sahip lenslere gore distorsiyon oldukca iyi kontrol ediliyor. Zaten Fujifilm govdeler;yeni nesil pek cok marka ve govde gibi, bu isi kendi icinde hallediyor:) optik bozulmalari pek gormuyoruz.
    Iki lens de uzmez, prespektif acisindan ikisi de iyi ancak 10-24 daha etkili kompozisyon olanagi sunuyor, 14 daha hizli, cok az daha keskin(muhtemelen goz ile fark edemezsiniz), daha kompakt ancak sabit olmasi nedeni ile sahne hakimiyet ve kurgusunun fotografcida olmadigi durumlarda kullanilmasi zor bir lenstir:). 10-24 min netleme mesafesi 24cm, 14 icin 18cm, diyafram farki olsa da 10-24,24mm F4'te benzer bir alan derinligi etkisi yaratacak. Cok uzattim;) kusura bakmayin ama ikisi cok farkli lensler, ihtiyaclariniz iyi analiz etmeniz gerektigini dusundugum icin bu detaylari paylastim.

xt1 ve 16mm
    V by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

A by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 4 Ocak 2016; 13:29:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

@TechManClassic @35MMUTLU35
    x-pro1 ve x-t1 RAF dosyalarini LR 5.7.1 ile actigimi hatirliyorum. XT10 icin LR destegi 6.1 ve Camera Raw 9.1 ile gelmis olmali, su an 6.3 kullaniyorum ve cok memnunum. Gerek sony, gerek fujifilm dosyalarinda daha iyi sonuclar aldigimi soyleyebilirim.
    Ozellikle windows 10 ile LR kullanan herkes bence 6.X versiyona gecmeli.

@dHmann
    Hayirli olsun;)
    10-24 genis aci sevenler icin muhtesem bir aci, ancak biraz buyuk. Ilgilendiginiz fotograf tarzi acisinsan bu sorun degil ise tercih edilebilir.
    14mm kompakt, hizli ve keskin bir lens. Acisi geregi koselerde distorsiyon insan gibi figurler en uc koselere denk geldi ise biraz hissediliyor, ancak benzer acilara sahip lenslere gore distorsiyon oldukca iyi kontrol ediliyor. Zaten Fujifilm govdeler;yeni nesil pek cok marka ve govde gibi, bu isi kendi icinde hallediyor:) optik bozulmalari pek gormuyoruz.
    Iki lens de uzmez, prespektif acisindan ikisi de iyi ancak 10-24 daha etkili kompozisyon olanagi sunuyor, 14 daha hizli, cok az daha keskin(muhtemelen goz ile fark edemezsiniz), daha kompakt ancak sabit olmasi nedeni ile sahne hakimiyet ve kurgusunun fotografcida olmadigi durumlarda kullanilmasi zor bir lenstir:). 10-24 min netleme mesafesi 24cm, 14 icin 18cm, diyafram farki olsa da 10-24,24mm F4'te benzer bir alan derinligi etkisi yaratacak. Cok uzattim;) kusura bakmayin ama ikisi cok farkli lensler, ihtiyaclariniz iyi analiz etmeniz gerektigini dusundugum icin bu detaylari paylastim.

xt1 ve 16mm
    V by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

A by Abdulaziz Ceylan, on Flickr
    Detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bilakis çok memnun oldum. Aslına bakarsanız ne isteğimi de bilmiyorum. İşten güçten fırsat buldukça sokak, mimari ve manzarada çekmek istiyorum. Amatör biri için tak-gez lens tarzında olacak. Gerçi bunlar için xc 16-50 mm haksızlık etmemek gerek :)

Çok keskin fotoğraflardan keyif aldığımı farkettim. O yüzden 14 mm e yönelmiştim. Yoksa 10-24 mm nin daha fazla hareket kabiliyeti sağlayacağının farkındayım. Özellikle mimari çekimlerinde. Eğer dediğiniz gibi keskinlik açısından çıplak gözle ayırt etmek zorsa; 10-24 mm daha (daha iri ve ağır olsa da ) mantıklı gibi duruyor.
    Yabancı sitelerde de her iki lens ile ilgili reviewleri inceliyorum ama sizin gibi kullanıcıların yorumlarını daha değerli buluyorum. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dHmann -- 3 Ocak 2016; 21:50:32 >
  • dHmann kullanıcısına yanıt
    estafurullah bu platformlarin amaci da bu zaten.
    Ben size daha iyi bir oneride bulunayim;) fujifilm workshoplari icin yarim gununuzu harcayin; hem cok memnun kalirsiniz, hem de en onemlisi ekipmanlari "tarafsiz ve sahsi kullaniminiza en uygun sekilde" test etmis olursunuz.

• Maalesef Samsun'da Fujifilm workshop yok :(

• Fujifilm X-T10, XF 60mm Macro
    F:2.4 1/40s Iso:1600
    DSCF2928 by mmutlutr, on Flickr

Fujifilm X-T10, XC 50-230mm
    230mm, f:6,7 ISO:200, 1/25s
    1451851168542-01 by mmutlutr, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 3 Ocak 2016; 23:21:11 >
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Dostum 1 saattir flickr albümlerini inceliyorum
    Tebrik ederim çok başarılı buldum çekimlerini
    Takipteyim ;)
  • Herkese selam,

Silkypix ile birkaç saat boğuştuktan sonra anladım ki bu programdan bana hayır yok.
    Oturdum kamera içindeki raw geliştirme özelliklerine bakmaya başladım.

Highlight tone, dr, contrast, push pull processing vb. çok güzel ayarlar var kamera içinde.
    Post process ile uğraşmayı sevmeyen benim gibi insanlar için büyük nimet

Denemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechManClassic

Herkese selam,

Silkypix ile birkaç saat boğuştuktan sonra anladım ki bu programdan bana hayır yok.
    Oturdum kamera içindeki raw geliştirme özelliklerine bakmaya başladım.

Highlight tone, dr, contrast, push pull processing vb. çok güzel ayarlar var kamera içinde.
    Post process ile uğraşmayı sevmeyen benim gibi insanlar için büyük nimet

Denemenizi tavsiye ederim.

Adobe Light room da çok basit. kamera kalibrasyonundan, Kamera da bulunan çekim kliplerinden birini seçip daha sonra kontrast ton felan ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri sirin -- 4 Ocak 2016; 16:18:52 >
  • dHmann kullanıcısına yanıt
    bu durumda maalesef yapacak pek bir şey yok, araştırıp insanların tecrübelerine güveneceksiniz. Naçizane ben sizin yerinizde olsam bir süre 16-50 ile devam edip ihtiyaçlarımı tespit ederdim.

XT1 - 16mm

Security by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 4 Ocak 2016; 13:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechManClassic

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dHmann

XT10 xc 16-50 kit aldım. Çok ta keyifle kullanıyorum. Daha keskin ve imaj kalitesi yüksek fotoğraflar için XF 14 mm ve XF 10-24 mm objektifleri inceliyorum. Kullanan arkadaşlardan öneri ve tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
    Ben de küçük olduğu için X-T10'u tercih edenlerdenim. Lens seçimlerim de o yönde. Şimdilik küçük ve kaliteli lensleri toplamaya çalışıyorum.
    10-14 boyutu nedeni ile ilgi alanım dışında. 14mm küçük, keskin ve keyifli bir lens. Tavsiye ederim.
    Aşağıdaki örnekleri 14mm ile çektim :

DSCF2318_HDR by mmutlutr, on Flickr

DSCF2578-imzali by mmutlutr, on Flickr

DSCF2897 by mmutlutr, on Flickr
  • 
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.