Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten kıskandıracak kalitede lensleri var fucinin, birde o lenslerin hakkını verecek şöyle güzel bir dslr yapsa tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysf044

Gerçekten kıskandıracak kalitede lensleri var fucinin, birde o lenslerin hakkını verecek şöyle güzel bir dslr yapsa tadından yenmez.

Hocam o lenslerin flanş mesafesi (lens ile sensör arasındaki mesafe) çok kısa, ayna koyacak yer yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

Orijinalden alıntı: ysf044

Gerçekten kıskandıracak kalitede lensleri var fucinin, birde o lenslerin hakkını verecek şöyle güzel bir dslr yapsa tadından yenmez.

Hocam o lenslerin flanş mesafesi (lens ile sensör arasındaki mesafe) çok kısa, ayna koyacak yer yok.

Sensör'ü bayonete doğru ileri bir yerde konumlandırılsın .
    Büyük gövde olsun , Ağır olsun , DSLR olsun ama aynası olmasın hızlı olsun çevik olsun Nikon D4 kadar olsun
    Demek istiyor Yusuf emmi :)

Ben de sensör az daha büyük olsun , Otomatik mod'lardan sadece AV modu olsun , AF olmasın , Video olmasın , İSO performansı düşük olsun (1200 e kadar kullanılabilsin yeter :D ) , Seri çekim olmasın , Her çekimde sarma koluyla makineyi hazır konuma getirelim :D Lens konusunda Voitlander ve Samyang ile anlaşılsın manuel ucuz ve küçük fiyat performans yüksek lensler yapılsın yeter :D :D Evrensel bir ağız olsun adaptörlerle her lensi kullanabilmek mümkün olsun :D :D

Gerçi hiç gerek yok X100s var onunla da bu fantazi yapılabilir :D :D

• Yeniden kocaman DeSeLeRe hevesim depreşti takas olayına mı girişsem napsam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Otomatik mod'lardan sadece AV modu olsun , AF olmasın , Video olmasın , İSO performansı düşük olsun (1200 e kadar kullanılabilsin yeter :D ) , Seri çekim olmasın , Her çekimde sarma koluyla makineyi hazır konuma getirelim :D Lens konusunda Voitlander ve Samyang ile anlaşılsın manuel ucuz ve küçük fiyat performans yüksek lensler yapılsın yeter :D :D Evrensel bir ağız olsun adaptörlerle her lensi kullanabilmek mümkün olsun :D :D

Pentaxçı adam nasıl belli oluyor... Kaçamıyorsa zevk almayı öğrenmiş, alışmış, şimdi de özlüyor

• Valla çok heves ettim küçük makineye önce gittim bir kaç yerde fuci nex felan denedim sonra panasonic gh1 denk geldi aldım ufak bir tatile gittim giderken nikon d300s i büyük diye panasoniği aldım baya bir kullandım tatil boyunca sıkı bir şekilde ve gördümki benim gibi koca eli olanları anca dslr paklar ama diğer tarftan dijital özelliklerin cazibesi var o yüzden nikon d300s ile sony a77 yi takasladım hem dijital özelliğe kavuştum hemde elimi dolduran bir gövdeye. Küçük gövdeler gerçekten güzel şahsen daha önce şener' in omd-5 i de şöyle bir elime aldım faka o kadar küçük geldiki elime ki daha önce oly omd ler çok hoşuma giderdi fakat makineyi elinize almadan olmuyormuş, döndük dolaştık yine kaba gövde aldık, artık ne yapalım büyük müyük yanımızda gezdireceğiz kaçarı yok. Mesela finepix hs serilerini gerçek dslr olarak yapsa fuci inanın kapış kapış edilir sıra dışı cihazları var ama dslr kullanıcı kitlesine hitap eden ürünü yok

• Az evvel mediamarkt a giremedim saka gibi. Pazar ekipmanim ve cantamla girdigim magaza zorluk cikardi. Cantayla girilmez diye. Eyvallah ama ekipmanim var icinde bunlara filtre va bakacagim bir de plastik dolabiniza neden guveneyim dedim. Mirin kirin etti kasabanin şerifi. Sonra tek tek seri no lari yazmaya yeltendi bataryaya kadar. Fuji satmiyor bir de bu salak yer halbuki. Daha da girmem tabi bundan sonra ama hakikaten komik. (Normal sirt cantasi eyvallah ya da bavul tipleri de benim cantamdan buyuk cantasi olan kadinlar icerdeydi halbuki)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERHABA. BEN 3 GÜN ÖNCE FUJİ X-E1 ALDIM.MAKİNAM ÇOK GÜZEL FARKINDAYIM FAKAT ACEMİYİM.NASIL KULLANACAĞIMI BİLEMİYORUM 3 ÖNEMLİ KAVRAM OLAN ENSTANTENE DİYAFRAM VE ISO.FAKAT BUNLARLA NASIL ÇALIŞACAĞIMI BİLEMİYORUM.TAM ANLAMIYLA FOTOĞRAF DELİSİ BİRİYİM.YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ValarMorghulis

Az evvel mediamarkt a giremedim saka gibi. Pazar ekipmanim ve cantamla girdigim magaza zorluk cikardi. Cantayla girilmez diye. Eyvallah ama ekipmanim var icinde bunlara filtre va bakacagim bir de plastik dolabiniza neden guveneyim dedim. Mirin kirin etti kasabanin şerifi. Sonra tek tek seri no lari yazmaya yeltendi bataryaya kadar. Fuji satmiyor bir de bu salak yer halbuki. Daha da girmem tabi bundan sonra ama hakikaten komik. (Normal sirt cantasi eyvallah ya da bavul tipleri de benim cantamdan buyuk cantasi olan kadinlar icerdeydi halbuki)

Aynı durumu Taksim'de Demirören'de ve Bursa Anatolium'daki Media Makrkt'larda ben de yaşadım. Sırt çantamı dolaba bırakmamı istediler. Ben de "siz bana güvenmiyorsanız ben size neden güveneyim?" dedim. Her iki olayda da güvenlik görevlisi prosedür falan filan dedi ama saçmalık. Başka mağazalar bunu yapmıyor, demek ki bir şekilde içerde güvenliği sağlıyorlar. Çantanı kenara bırak demek o insana potansiyel hırsız muamelesi yapmak demek; büyük bir hakaret bu. Mediamarkt kocaman firma ama getto kafasıyla iş yapıyorlar.

Düzeltme: Bursa Historia değil, Bursa Anatolium.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 24 Haziran 2014; 18:50:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

quote:

Az evvel mediamarkt a giremedim saka gibi. Pazar ekipmanim ve cantamla girdigim magaza zorluk cikardi. Cantayla girilmez diye. Eyvallah ama ekipmanim var icinde bunlara filtre va bakacagim bir de plastik dolabiniza neden guveneyim dedim. Mirin kirin etti kasabanin şerifi. Sonra tek tek seri no lari yazmaya yeltendi bataryaya kadar. Fuji satmiyor bir de bu salak yer halbuki. Daha da girmem tabi bundan sonra ama hakikaten komik. (Normal sirt cantasi eyvallah ya da bavul tipleri de benim cantamdan buyuk cantasi olan kadinlar icerdeydi halbuki)

Aynı durumu Taksim'de Demirören'de ve Bursa Historia'daki Media Makrkt'larda ben de yaşadım. Sırt çantamı dolaba bırakmamı istediler. Ben de "siz bana güvenmiyorsanız ben size neden güveneyim?" dedim. Her iki olayda da güvenlik görevlisi prosedür falan filan dedi ama saçmalık. Başka mağazalar bunu yapmıyor, demek ki bir şekilde içerde güvenliği sağlıyorlar. Çantanı kenara bırak demek o insana potansiyel hırsız muamelesi yapmak demek; büyük bir hakaret bu. Mediamarkt kocaman firma ama getto kafasıyla iş yapıyorlar.

Bunu Saturn de yapıyordu. Birkaç kere kapıdan döndüm. Hatta geçen sefer D&R'dan aldığım bir kitabın bile faturasını istedi kapıdaki hatun

• Evet direk hirsiz muamelesi. Hayir seksist degilim ama bayan cantalari benim foto ekipman cantamin 2 kati yeri geliyor.
    Ayrica MH yi aradim bir sey yapamayiz magaza insiyatifi dediler o da bir komedi.
    Ben direk alisverisi kesiyorum valla boyle yerlerden. Umurlarinda mi elbet degil ama prensip meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 24 Haziran 2014; 19:35:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

Çok başarılı fotoğraflar var:) özellikle sizin bu iki fotoğrafınız duvar kağıdı gibi olmuş renkli renkli, ayarlar nedir acaba?

Teşekkürler. Doğa fotoğrafı çekerken velvia modunda çekim yapıyorum . PS'de de nic Collection plugini kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ra_35

MERHABA. BEN 3 GÜN ÖNCE FUJİ X-E1 ALDIM.MAKİNAM ÇOK GÜZEL FARKINDAYIM FAKAT ACEMİYİM.NASIL KULLANACAĞIMI BİLEMİYORUM 3 ÖNEMLİ KAVRAM OLAN ENSTANTENE DİYAFRAM VE ISO.FAKAT BUNLARLA NASIL ÇALIŞACAĞIMI BİLEMİYORUM.TAM ANLAMIYLA FOTOĞRAF DELİSİ BİRİYİM.YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM.

Hayırlısı olsun,

Türkçe olarak
    AdanZye Dijital Fotoğrafçılık (Chris George)
    Scott Kelby'nin Digital Fotoğrafçılığın el Kitabı serisini

tavsiye ederim.

İngilizceniz varsa kesinlikle e-kitap olarak "Mastering the Fujifilm X-E1 and X-PRO" kitabını tavsiye ederim.
  • Yeni Teknoloji VS Eski Teknoloji

Fujifilm XF 35mm

Pentacon 135mm F:2.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 24 Haziran 2014; 23:45:01 >

• quote:

bu amca da yansımaya değişik bi yaklaşım getirmiş;

mirror of lady by Kansai Street, on Flickr

Bende amcadan esinlenip duality mirror black or white yaptım :D :D :D

X-T1 + 14mm + 56mm karışık

• X100s

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

bu amca da yansımaya değişik bi yaklaşım getirmiş;

mirror of lady by Kansai Street, on Flickr

Bende amcadan esinlenip duality mirror black or white yaptım :D :D :D

duality, serenity, colorfulness, her şey olmuş :)

• quote:

quote:

Aynı durumu Taksim'de Demirören'de ve Bursa Anatolium'daki Media Makrkt'larda ben de yaşadım. Sırt çantamı dolaba bırakmamı istediler. Ben de "siz bana güvenmiyorsanız ben size neden güveneyim?" dedim. Her iki olayda da güvenlik görevlisi prosedür falan filan dedi ama saçmalık. Başka mağazalar bunu yapmıyor, demek ki bir şekilde içerde güvenliği sağlıyorlar. Çantanı kenara bırak demek o insana potansiyel hırsız muamelesi yapmak demek; büyük bir hakaret bu. Mediamarkt kocaman firma ama getto kafasıyla iş yapıyorlar.

Düzeltme: Bursa Historia değil, Bursa Anatolium.

biz demirören avm deki markete pier ile çantalarla girmiştik. sıkıntı çıkartmamışlardı. demek ki çalışanlar kafalarına göre iş yapıyor. belli bir standart veya kural yok.

• xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

1. ve 4. fotoğraflar 10-24 ile diğerleri 55-200 ile çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanrua -- 25 Haziran 2014; 10:42:59 >

• 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.