Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    DSCF0655 (2)K by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF0701k by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF1306k by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF5478k by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF5442k by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 7.5mm F2.8 7Artisans ve 35mm F2 WR Fujinon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 27 Temmuz 2018; 9:54:42 >

• Hepsi güzel ama ilk foto efsane olmuş :D
  • arkadaşlar xt-1 bataryası çok çabuk bitiyor.Fotoğraf çekerken makineyi kapatmama rağmen 50 poz ancak çektim.Batarya bitik sanırım.Var mı kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz oem batarya acaba?
    Bataryanın erken bitmesini yakın zamanda aldığım 14mm 2.8 'e de bağlıyorum.Bu lens sürekli netleme yapıyor makine hareket halindeyken sürekli af sesi duyuyorum lensten.Fujiye bu konuyu danıştım ve normal yanıtı aldım ama sahip olduğum 90mm f:2de bu durum yok.Bu arada makine sabitken netleme sağlanıp ses kesiliyor.Bu lenste pili erken bitiriyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mateach -- 16 Ağustos 2018; 14:55:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mateach

arkadaşlar xt-1 bataryası çok çabuk bitiyor.Fotoğraf çekerken makineyi kapatmama rağmen 50 poz ancak çektim.Batarya bitik sanırım.Var mı kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz oem batarya acaba?
    Bataryanın erken bitmesini yakın zamanda aldığım 14mm 2.8 'e de bağlıyorum.Bu lens sürekli netleme yapıyor makine hareket halindeyken sürekli af sesi duyuyorum lensten.Fujiye bu konuyu danıştım ve normal yanıtı aldım ama sahip olduğum 90mm f:2de bu durum yok.Bu arada makine sabitken netleme sağlanıp ses kesiliyor.Bu lenste pili erken bitiriyor sanırım
    Menü'de büyük bir ihtimal "AF ÖNCESİ" diye bir seçenek var o açık kalmış olabilir. Çalışma prensibi sürekli netleme noktasını sürekli netleme sistemi gibi netlik yapıyor.
    Bu durum da fotoğrafçı için daha hızlı netleme için kolaylık sağlıyor. Ama arka planda sürekli netlemenin açık olması güç sarfiyatını oldukça arttırır. 90mm büyük bir ihtimal yeni sistem netleme
    motorlarına sahip olduğu için 14mm gibi ses çıkartmadan içten içe yapıyor olabilir. "AF ÖNCESİ"ni menüden kapatmanız oldukça rahatlatacaktır.

OEM bataryalardan uzak durmanızda fayda var. Bir çok batarya şişerek makine içinde kalabiliyor. Yada daha kötüsü kısa devre yaptırarak makinenin ana kartına zarar da verebilmekteler.
    Kaliteli versiyonlarının da var olduğunu söylüyorlar. Fakat marka model pek paylaşılmıyor.

• jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz gibi af öncesi seçeneği açıkmış kapattım.Çok teşekkürler.
    oem bataryalarda watson patona gibi markalarda yabancı forumlarda genelde memnuniyet var amazonda satışı da mevcut ama kararsız kaldım.orjinal batarya fiyatı epey tuzlu.biraz daha araştırıp son seçenek orjinal bir batarya almayı düşünüyorum.
    Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.14mm alırken lens hakkındaki düşünceniz çok yardımcı oldu lenstende memnunum.
  • mateach M kullanıcısına yanıt
    Evet orijinal bayarya 1 ayda 100-110TL arttı maalesef. Çinden batarya sipariş ettik (NP-W126 muadili), bakalım performansı nasıl çıkacak.
  • iwd35 İ kullanıcısına yanıt
    aliexpresste yorumlar olumlu.gelince bilgilendirirseniz memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi fotoğraflar
  • fujifilm de en çok eleştirdiğim hatta yerin dibine soktuğum konu batarya performansı hemde bataryaların aşırı pahalı olması.
    arkadaş 339 lira pil olur mu? bazı markalar ülkelere özel fiyatlandırma yapıyor. kim 339 liraya pil alır? şahsen alanı döverim ben :) almayın kesinlikle. yurt dışına giden yakınlarınız olursa oradan aldırın. özel indirim kampanyalarını takip edin. örneğin cadılar bayramı gibi onlara özel bayramlarda anormal indirimler oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mageji

fujifilm de en çok eleştirdiğim hatta yerin dibine soktuğum konu batarya performansı hemde bataryaların aşırı pahalı olması.
    arkadaş 339 lira pil olur mu? bazı markalar ülkelere özel fiyatlandırma yapıyor. kim 339 liraya pil alır? şahsen alanı döverim ben :) almayın kesinlikle. yurt dışına giden yakınlarınız olursa oradan aldırın. özel indirim kampanyalarını takip edin. örneğin cadılar bayramı gibi onlara özel bayramlarda anormal indirimler oluyor.
    ABD
    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1263624-REG/fujifilm_16528470_np_w126s_li_ion_battery_pack.html

TL: 395 TL

ALMANYA
    https://www.amazon.de/Fujifilm-NP-W126S-Rechargeable-Battery-Schwarz/dp/B01I4RNPQ6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1535139587&sr=8-4&keywords=npw126

TL: 398 TL

Nikon'un bataryası
    https://www.amazon.de/Nikon-ENEL15a-wiederaufladbarer-Schwarz-en-el15/dp/B06ZZ6FG37/ref=sr_1_2?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1535139685&sr=1-2&keywords=nikon+battery

58 EURO

Canon'un bataryası
    https://www.amazon.de/Canon-LP-E6N-Akku-f%C3%BCr-Mark/dp/B00NI3CSIS/ref=sr_1_6?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1535139750&sr=1-6&keywords=canon+battery

71 EURO

Yurtdışına giden birisi niye daha fazla para versin ki :D :D Daha ucuz burası

Bari uyandırmasaydın fiyatlar artar vs :(

Batarya performansı olarak tüm aynasızların kanayan yarası DSLR gibi dayanıklı değiller. Ama daha fazla işlem gücü var üstlerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

ABD
    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1263624-REG/fujifilm_16528470_np_w126s_li_ion_battery_pack.html

TL: 395 TL

ALMANYA
    https://www.amazon.de/Fujifilm-NP-W126S-Rechargeable-Battery-Schwarz/dp/B01I4RNPQ6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1535139587&sr=8-4&keywords=npw126

TL: 398 TL

Nikon'un bataryası
    https://www.amazon.de/Nikon-ENEL15a-wiederaufladbarer-Schwarz-en-el15/dp/B06ZZ6FG37/ref=sr_1_2?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1535139685&sr=1-2&keywords=nikon+battery

58 EURO

Canon'un bataryası
    https://www.amazon.de/Canon-LP-E6N-Akku-f%C3%BCr-Mark/dp/B00NI3CSIS/ref=sr_1_6?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1535139750&sr=1-6&keywords=canon+battery

71 EURO

Yurtdışına giden birisi niye daha fazla para versin ki :D :D Daha ucuz burası

Bari uyandırmasaydın fiyatlar artar vs :(

Batarya performansı olarak tüm aynasızların kanayan yarası DSLR gibi dayanıklı değiller. Ama daha fazla işlem gücü var üstlerinde

Alıntıları Göster
    demişim ki,
    "yurt dışına giden yakınlarınız olursa oradan aldırın. özel indirim kampanyalarını takip edin. örneğin cadılar bayramı gibi onlara özel bayramlarda anormal indirimler oluyor." aynı ürünlerde %30 %50 indirimler oluyor. arkadaşlarımın bir çoğu Amerikadan neler aldılar neler indirimli. Hatta o link verdiğin yere özel indirimler oluyor ki yarı fiyatından daha aşağı bulabiliyorsunuz.
    Sizde kampanyalı indirim yapın sizden alalım bataryaları :)

not: nikon ve canon da kullandım. hatta geçenlerde yeniden kullandım. onların 58 euro ya sattığı pil ile ben neredeyse 1 hafta full çekim yapabiliyorum nikonla. elimdeki aynasız xt2 ile aynı gün içinde 2 kere pil değiştirmek zorunda kalıyorum. batarya ömrü ve ücret konusunda ki orantıya bakarsan nikon ve canon ucuza bile satıyor bataryalarını :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 25 Ağustos 2018; 12:4:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mageji

demişim ki,
    "yurt dışına giden yakınlarınız olursa oradan aldırın. özel indirim kampanyalarını takip edin. örneğin cadılar bayramı gibi onlara özel bayramlarda anormal indirimler oluyor." aynı ürünlerde %30 %50 indirimler oluyor. arkadaşlarımın bir çoğu Amerikadan neler aldılar neler indirimli. Hatta o link verdiğin yere özel indirimler oluyor ki yarı fiyatından daha aşağı bulabiliyorsunuz.
    Sizde kampanyalı indirim yapın sizden alalım bataryaları :)

not: nikon ve canon da kullandım. hatta geçenlerde yeniden kullandım. onların 58 euro ya sattığı pil ile ben neredeyse 1 hafta full çekim yapabiliyorum nikonla. elimdeki aynasız xt2 ile aynı gün içinde 2 kere pil değiştirmek zorunda kalıyorum. batarya ömrü ve ücret konusunda ki orantıya bakarsan nikon ve canon ucuza bile satıyor bataryalarını :)

Alıntıları Göster
    Canon ve Nikon DSLR :) Onların aynasızlarına bakıp pil ömrü için o zaman karar vermek daha mantıklı :) Olay pil ömrü değil yani "AYNASIZLAR" daha fazla batarya harcıyor. DSLR sistem kokluyor bataryayı :D :D

BH Photo'da indirimler olunca TR de aynı indirimleri yapıyor takip etmek lazım

NOT: ABD'de genelde kendi üretimini yaptıkları ürünlerde muazzam indirimler yapıyorlar. Diğer markalarda üretimi biten yada bitmek üzere olan ürünleri orada bayağı fiyatını kırıyor.
    Alım gücü yüksek ve toplum tüketime bayıldığı için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Canon ve Nikon DSLR :) Onların aynasızlarına bakıp pil ömrü için o zaman karar vermek daha mantıklı :) Olay pil ömrü değil yani "AYNASIZLAR" daha fazla batarya harcıyor. DSLR sistem kokluyor bataryayı :D :D

BH Photo'da indirimler olunca TR de aynı indirimleri yapıyor takip etmek lazım

NOT: ABD'de genelde kendi üretimini yaptıkları ürünlerde muazzam indirimler yapıyorlar. Diğer markalarda üretimi biten yada bitmek üzere olan ürünleri orada bayağı fiyatını kırıyor.
    Alım gücü yüksek ve toplum tüketime bayıldığı için :)

Alıntıları Göster
    ben burada büyük indirime hiç rastlamadım :) yapın o zaman bataryalarda %50 indirim :)
    orada nikon ve canon bataryalarını paylaştığın için söyledim.
    aynasızlar da sıkıntı olduğunu zaten herkes biliyor.
    ancak bunu da çözmek markaların elinde.
    misal gövdede yeni özellikler koyuyor fujifilm ama hala aynı bataryayı kullandırıyor. bataryayı güçlendirsene? niye yapmıyorsun? şuan yeni makine alan kişiler hala aynı bataryalar yüzünden kesinlikle günü tamamlayamıyorlar. bence bu bir satış stratejisi.
    gövde ve lens satışlarından ziyade bu tarz sarf malzemelerinin satışından kazanıyor markalar.
    kişileri yedek batarya ve bataryalar almayı itici politika eseri her şey :)
    bu sadece fujifilm için değil bir çok marka için böyle.

• mageji kullanıcısına yanıt
    220TL ye pahalı deyip almadığımız batarya 350TL olmuş 20 günde. bizde çinden getirmeye karar verdik ne yapalım...
  • 3-4 YIL önce XT10 için Çin den 6-7 dolara batarya getirtmiştim. İlk yıl 200 civarında çekim yapıyordu. Zamanla düştü. 2 yılın sonunda şisti. Tavsiyem en az iki tane ve toplu şarj aleti varsa öyle alın derim.
  • dHmann kullanıcısına yanıt
    anladım hocam, 1 sene 200 tane 6 dolara bile aslında oldukça iyi performans bence. bakalım bizimki nasıl olacak.
  • https://www.amazon.de/DSTE®(2-Pack)Ersatz-Batterie-Ladegerät-Fujifilm/dp/B0142CWEYG/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1535540124&sr=8-10&keywords=dste+Akku+für+Fujifilm

Bu pilden kullanmistim hatta suan Sony A7II de kullaniyorum vede tavsiye ederim elimde bu setten var istanbula gelseydim hediye ederdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acordis A kullanıcısına yanıt
    izmir'deyseniz alabilirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

220TL ye pahalı deyip almadığımız batarya 350TL olmuş 20 günde. bizde çinden getirmeye karar verdik ne yapalım...
    350 liraya pil felan alınmaz zaten. yurt dışından özel kampanyaları takip etmek lazım.
  • mageji kullanıcısına yanıt
    aliexpress ten batarya aldık 2 aydır gelemedi, 1 kez geldi geri dönmüş ptt den sanırım. satıcı dilersen farklı bir yöntemle göndereyim tekrar dedi. kabul ettik şimdi belçika üzerinden geliyor muhtemelen 10 güne kadar gelir. gelmezse de bilemiyorum ne şekilde getirteceğiz...
    kimisi batarya getirtmek yasak vs diyor ama göreceğiz...
  • 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.