Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman sifil

Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum. Bugüne kadar hep X100 Serisi kullandım. Şimdi bir X-pro2 alayım dedim 35mm ile aldım da. Ancak makine bana büyük geliyor.

35mm satıp 27 ya da 18 alsam makinemi heba mı etmiş olurum?

Seti komple satıp X100f mi alsam yoksa.

Ne yapmalıyım.

x100 serisi bence on numara. xe2 ve xt10 kullandım. bence x100f ve ekstra istediğin bir lensi al. dar veya geniş. hep yanında taşımıyorsan xpro2 ve bi kaç lens alınabilir ama baya tuzlu oluyor.
  • x100t

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    friend by Semih Tunç, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

GFX 50S + GF 110mm F2

_DSF0020 by Murat KOÇAK, on Flickr

hacı şunun tam çözünürlük makineden çıkan jpeg i koyar mısın flickra? indirek inceleyek :D

Hacı dayı RAW çektim yaw :/ Atem mi :D :D

• jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    amca bokeh havuzuna düşmüş:D
  • XT2 + F2/35mm

cacaphony by Abdulaziz Ceylan, on Flickr

• quote:

quote:

quote:

GFX 50S + GF 110mm F2

hacı şunun tam çözünürlük makineden çıkan jpeg i koyar mısın flickra? indirek inceleyek :D

ooo süper olur valla bekliyorum :))

• quote:

Orijinalden alıntı: osman sifil

Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum. Bugüne kadar hep X100 Serisi kullandım. Şimdi bir X-pro2 alayım dedim 35mm ile aldım da. Ancak makine bana büyük geliyor.

35mm satıp 27 ya da 18 alsam makinemi heba mı etmiş olurum?

Seti komple satıp X100f mi alsam yoksa.

Ne yapmalıyım.

X100F iyi bir makine ama kesinlikle xpro2'nin alternatifi değil, ancak yedeği olur. Elinizde XT veya XE serisi gövde olsa x100F alın, en azından OVF nedeni ile farklı bir makine kullanıyormuşsunuz hissiyatı uyandırır derdim. Fakat mevcut durumda bence lüzumsuz olacaktır.

Lensler konusunda ben de arkadaşlara katılıyorum, IQ ve AF bakımından 18 de 27 de eski jenerasyon, ancak 18mm AF konusunda çok da yavaş değil. Yani tercih edilebilir. Boyutu da gayet güzel, minimum netleme mesafesi sayesinde çok güzel geniş açılı ve bol bokehli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sonuç olarak 18, 27 yeni nesil 23 ve 35 Xpro serileri için tasarlanmış lensler. Çok detaya boğulmayın, keyif alıyorsanız alın ve tadını çıkarın.

• x100t de seri çekim ayarını bulamadım ya. bilen varsa yardımcı olabilir mi ? tek tek çekiyorum hep. anlar kaçmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhtnc

x100t de seri çekim ayarını bulamadım ya. bilen varsa yardımcı olabilir mi ? tek tek çekiyorum hep. anlar kaçmasın.

Drive butonu var ona bas :)
  • arkadaşlar xm1,xa2 civarı makine vede 35mm lens arıyorum satmak isteyen olursa haberleşmek isterim.
  • skid_row kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam sağolun. Bir haftadır kullanıyorum 35mm ile X-pro2 yi. Beni büyüklüğü korkutuyordu. Ama hiç de öyle değilmiş. Sanırım 18mm ile kullanmaya devam edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

GFX 50S + GF 110mm F2

Wetransfer ile gönderdim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

GFX 50S + GF 110mm F2

Wetransfer ile gönderdim :)

Gordum dostum cok sagol.gordugum ilk beles wifi de indiriyorum:) ve inceleme sonuclarini yazacagim:D

• XT1 + 35mm f2

Untitled by Şener Hayat, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 1 Temmuz 2017; 14:55:38 >

• X-t1 ya da x-t20 almayi dusunuyorum hangisini tavsiye edersiniz ?benim icin en onemli sey fotografin kalitesi,18-55 in yanina manuel lensleri kullanmayi dusunuyorum genel olarak, daha once dslr kullandim 6sene yeterli bilgiye sahip oldugumu dusunuyorum o yuzden fotografta yeni sayilmam, hangi bodyi onerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erenkurban23

X-t1 ya da x-t20 almayi dusunuyorum hangisini tavsiye edersiniz ?benim icin en onemli sey fotografin kalitesi,18-55 in yanina manuel lensleri kullanmayi dusunuyorum genel olarak, daha once dslr kullandim 6sene yeterli bilgiye sahip oldugumu dusunuyorum o yuzden fotografta yeni sayilmam, hangi bodyi onerirsiniz?

X-T20.. Yeni sensör, çok daha iyi dinamik aralık
  • ardaolc kullanıcısına yanıt
    hocam selam. bende xm1 body var. 35mm lens var ama kendim kullanıyorum. body olarak almak istersen konuşabiliriz.
  • Merhaba,Sony A6000 kullanıcısıyım,makineyi iki yıldır kullanıyorum ancak görüntü kalitesi ve iso performansından memnun değilim,üzerinde 16-50 kit lens var ve iyi olmadığı söyleniyor,bu makineyi satıp Fuji X-T10 16-50 kit lens ile almamı tavsiye eder misiniz?Fiyatı 2500 lira ve bana uygun geliyor,18-55 kit lens seçeneği de var ama 1000 lira daha pahalı,16-50 lens daha küçük ve fiyatı uygun olduğu için alınabilir mi?
  • kutay86 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bir dönem sony A6000 kullandım. 16-50 gerçekten çok kötü bir lens. Aslında sensör çok iyi ama o lens makinenin hakkını veremiyor. Zeiss 16-70 ile tatmin edici sonuçlar aldım. Sonra X-T10 ve 18-55 ikilisi aynı sonucu verince JPG kalitesi ve diğer lenslerinden dolayı Fujiye geçtim.
    Sorunuza gelirsek T10 + 16-50 ile sony setinizden daha iyi sonuçlar alırsınız. Ama T10un hakkını vermek için 18-55 düşünmek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.