Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    I S T A N B U L - sirkeci by Musa Kılıç, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIG Marv -- 3 Haziran 2017; 1:29:19 >
  • Merhaba herkese. Bu hafta sonunda umuyorum X-T20 ile bu gruba katilacagim. Baslangic icin birkac sorum vardi, yardimlariniza acigim.
    X-T20 icin hangi hafiza kartini tavsiye edersiniz?
    U1 ve U3 kartlar arasindaki fark nedir? ikisine de baktim. yazma/okuma hizlari neredeyse ayni ama aralarinda 20-30 tl fark oluyor(karsilastirdiklarim 64 Gb sandisk kartlar). 64 GB in yeterli olacagini dusunuyorum. tavsiyelere acigim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cideliöğretmen

Kıymetli dostlar selamlar.
    Fuji xt100 ile panasonic lx100 arasında kaldım. Siz ne tavsiye edersiniz?
    Şimdiden teşekkür ederim.

LX100 yanlış hatırlamıyorsam 1 inç sensöre sahip kompak bir makine... X100T ise APSC sensörlü bir makine... Arasında ciddi fark var yani :)
    LX100 zoom yapabilirsin. X100 ile sabit odak kullanabilirsin makineni... Yani 35mm açı ile...
    Fakat hangisi iyi dersen tartışmasız X100 serisi :) Bir kere sensörü kocaman :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

Merhaba herkese. Bu hafta sonunda umuyorum X-T20 ile bu gruba katilacagim. Baslangic icin birkac sorum vardi, yardimlariniza acigim.
    U1 ve U3 kartlar arasindaki fark nedir? ikisine de baktim. yazma/okuma hizlari neredeyse ayni ama aralarinda 20-30 tl fark oluyor(karsilastirdiklarim 64 Gb sandisk kartlar). 64 GB in yeterli olacagini dusunuyorum. tavsiyelere acigim.

Seri çekim yapmıyorsanız çok da önemli değil :) RAW+Jpeg'deyken seri çekim yapıyorsanız o zaman okuma yazma hızları çok önem arz ediyor :)
    Bence bütçeye göre birisini seçin gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinoza17

Merhaba herkese. Bu hafta sonunda umuyorum X-T20 ile bu gruba katilacagim. Baslangic icin birkac sorum vardi, yardimlariniza acigim.

Merhaba. Ben bu kartı kullanıyorum. Seri çekimde herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Yalnız fiyatlar ne ara böyle uçtu anlamadım. Geçen sene yarı fiyatına almıştım.
    Okuma hızı ne kadar yüksek olursa olsun daha önemlisi yazma hızı. Kart alırken yazma hızına dikkat edin.

http://www.hepsiburada.com/lexar-32gb-1000x-professional-sdhc-hafiza-karti-uhs-ii-150mb-sn-lsd32gcrbeu1000-p-FTHFZLXR32UHS2SDHC
  • Yorumlariniz icin tesekkur ederim. 64 Gb almayi planliyordum ama tavsiye ettiginiz karta yoneldim simdi.
    Kullandiktan sonra yetmez ise 2. bir kart alirim :)
  • Biri artık 35mm f1.4 satsın.
    İkinci eli yok lensin :(
  • merhabalar

Fujifilm X-T2 alacağım için eski makinem X-T1'i satıyorum.

malum yerdeki ilan numaram: 445534327

forumdan ilgilenenler mesaj atabilir.

saygılar
    Untitled by Semih Tunç, on Flickr

xt1 / 60mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhtnc -- 16 Haziran 2017; 15:36:41 >
    5555555555 by Murat KOÇAK, on Flickr

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    3333333333 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF0042 by Murat KOÇAK, on Flickr

DSCF0026 (2) by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 10-24mm F/4 + 14mm F/2.8
    classic by Semih Tunç, on Flickr

xt1 60mm
  • gece sıkıntısı, oto portre x100t

oto portre by Semih Tunç, on Flickr
  • GFX 50S + GF 110mm F2

_DSF0020 by Murat KOÇAK, on Flickr

• x100t

Me by Semih Tunç, on Flickr
  • x100t

friend by Semih Tunç, on Flickr
  • Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum. Bugüne kadar hep X100 Serisi kullandım. Şimdi bir X-pro2 alayım dedim 35mm ile aldım da. Ancak makine bana büyük geliyor.

35mm satıp 27 ya da 18 alsam makinemi heba mı etmiş olurum?

Seti komple satıp X100f mi alsam yoksa.

Ne yapmalıyım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • osman sifil O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    http://camerasize.com/ sitesinden lensli ve lenssiz boyut kıyaslamaları yapabilirsiniz.

27mm ve 18mm fena lensler değil. İkisi de pancake tarzı küçük lensler. 27mm keskin bir lens ama alışması zor bir açı. Ne 35 kadar dar ne de 23 kadar geniş. İkisinin arasında kalmış. F:2.8 ve minimum odak mesafesi bokeh oluşumunu başarılı kılmıyor.

18mm ise geniş açı. Optik performans süper olmasa da başarılı. Yakından odaklama ve bokeh oluşumu iyi. Ben ikisini de denedim. Sonra tek lensle gezmek için 18'de karar kıldım.

Şimdi ise tek lensle çıkarsam 23mm WR kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

GFX 50S + GF 110mm F2

_DSF0020 by Murat KOÇAK, on Flickr

hacı şunun tam çözünürlük makineden çıkan jpeg i koyar mısın flickra? indirek inceleyek :D
  • 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.