Şimdi Ara

██xXx DH HAFİF TİCARİCİLERİN MEKANI xXx██ (1096. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.619
Cevap
20
Favori
1.189.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cilavuz

quote:

Orijinalden alıntı: caddydsg

quote:

Mtec marka h4-3 6000k xenonlarım bugün geldi. Cumartesi serviste montajını yaptıracağım. Foto eklerim buraya. Fiyatını merak eden olursa 190 tl. Sahibinden.com da semtunning ( dükkanı istanbulda ) diye birisinden aldım.

umarım mercekli bir sisteme dahil edeceksinizdir yoksa benim karşımdan gelmemeye çalışın derim.

Hala Merceksiz Xenon'a Hayır ! ... :)

:) Şu an mercek yok. Ama yaptırmayı düşünüyorum. Far ayarı iyi yapıldığında bir sorun olmadığı yönünde çok yorum okudum. Aslında benim istediğim şuydu : Yanlış hatırlamyorsam siz bir caddy fotosu koymuştunuz siyah farlı. Ben de öyle komple far düşünüyorum. Ama tepee için böyle bir çalışma bulamadım.

bulamadıysanız bence yaptırmayın zira ben her gördüğümde küfürü basıyorum kimse artık ...

ayarı ne denli iyi yapılırsa yapılsın gece arkadan merceksiz gelen xenonlar gözlerimi mahvediyor. yavaşlıyorum önüme geçinde uzunları yakıp arkasından devam ediyorum. çok tartışmalar yaşadım trafikte ve tartışmaktan da bıkmayacağım. polise bile uyarıda bulundum gecen araçların farları xenon ama mercek yok neden durdurmuyorsunuz diye.

bu konuda elimden gleni yapmaya devam edeceğim.

zamanında bende istiyordum, kesin alacaktım ama baktım durum böyle ben rahatsız oluyorum diye düşündüm.. başkalarınıda rahatsız etmekten vazgeçtim.

• azıcık enesten kopya gibi olucak ama nick değişim talep ettim kabul olursa yeni nickim canakkaleli17 olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesbeyter

quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Hazır konu açılmışken ben de sorayım; ben de düşünüyorun xenon connecte kaç k gider ne tavsiye edersiniz?(renkleri falan da bilmiyorum)
    bir de xenon far için uğraşmaya değer mi connect için aydınlatma iyileşiyor mu?

4300K öneririm(bulunması biraz zordur), renk olarak sarı beyaz arası bi renkte yanar ama her konuda fazlasıyla memnun kalırsın(yağmurda, karda, siste ve diğer sürücüleri rahatsız etme konusunda). Yok illede beyaz diyorsan 6000K'nın üstüne çıkmamanı tavsiye ederim...

Aydınlatmaya gelince:
    Kısalarda ciddi oranda iyi yönde etki ediyor ama uzunlarda mercek olmadıgı için ışık biraz fazla dagılıyor buda aydınlatmayı biraz etkiliyor(kısalar gibi parlak aydınlatmıyor)

Bu arada hiç denk geldinizmi bilmiyorum ama son zamanlarda daha fazla sarı yanan ampüller piyasaya çıktı(yağmur ve siste daha güzel aydınlatıyorlar) normal havada ise benım aracımdakı xenon'den daha fazla rahatsız ediyor karşıdan geleni. 2-3 kere denk geldim bu ampüllerin takılı oldugu araca..

eyvallah
    peki sislere xenon olurmu, gerekli mi???

kendi adıma cevap vereyim yalan söylemeye gerek yok.. sislere ilk frsatta xenon takacam sadece görüntü amaçlı olsun diye.. çünkü bu taraflarda neredeyse hiç sis olmuyor 4 mevsim açık hava.. sadece yağmurlu havalarda bazen yakıyordum.. zaten 5 yılda bir belki kar yağar o yüzden zorunlu olarak hiç ihtiyacım olmadığı için sislere xenon takma düşüncem var ama malesef h11 olduğu için pek bulamadım nette var sadece..

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan1717
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-peugeot-partner-mercekli-bi-xenon-far-35492418/detay/? ee bu sizin arabaya uygun değilmi mercekli

sercan buldu bile bakın :)

sanırım uyar...
  • quote:

azıcık enesten kopya gibi olucak ama nick değişim talep ettim kabul olursa yeni nickim canakkaleli17 olacak

ne diyelim, yeni nickin(yeni nicklerimiz) hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

bende xenon işine girecektim mercek işi yüzünden vazgeçtim.. osram nightbreaker ampullerinden takacam beyaz değil ama %10-20 daha fazla aydınlatma yapıyo benim içinde aydınlatma önemli zaten sarı olmuş beyaz olmuş sorun değil artık

Geçen gün arkadaşla muhabbet ediyorduk 1 saatta birlikte takılsak mercek uygulamasını kesin yapmıştım

Askerden sonra ilk yapmayı düşündügüm şey mercek uygulaması(büyük ihtimal kendim yapıcam)

Bu arada sislere sadece görüntü amaçlı xenon takmak isteyen arkadaşlara alternatif bi önerim var. Rekli filimler satılıyor(far ve stoplar için) açık mavi olanlarından alıp sisfarının camına çeksinler sisleri açtıklarında beyaz mavi arası bi ışık elde ederler
    Hem ucuz hemde kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz...

• @driftking_48
    ne yalan söylim bende biraz görüntü olsun diye istiyorum,hafif mavimisi şöyle (beyaz da fena değil) of of!
     ██xXx DH HAFİF TİCARİCİLERİN MEKANI xXx██

mesela ümitin araç(satılmış) gayet güzeldi

• quote:

quote:

bende xenon işine girecektim mercek işi yüzünden vazgeçtim.. osram nightbreaker ampullerinden takacam beyaz değil ama %10-20 daha fazla aydınlatma yapıyo benim içinde aydınlatma önemli zaten sarı olmuş beyaz olmuş sorun değil artık

Geçen gün arkadaşla muhabbet ediyorduk 1 saatta birlikte takılsak mercek uygulamasını kesin yapmıştım

Askerden sonra ilk yapmayı düşündügüm şey mercek uygulaması(büyük ihtimal kendim yapıcam)

Bu arada sislere sadece görüntü amaçlı xenon takmak isteyen arkadaşlara alternatif bi önerim var. Rekli filimler satılıyor(far ve stoplar için) açık mavi olanlarından alıp sisfarının camına çeksinler sisleri açtıklarında beyaz mavi arası bi ışık elde ederler
    Hem ucuz hemde kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz...

bi deneyip görmek lazım, gayet mantıklı

• quote:

@driftking_48
    ne yalan söylim bende biraz görüntü olsun diye istiyorum,hafif mavimisi şöyle (beyaz da fena değil) of of!

mesela ümitin araç(satılmış) gayet güzeldi

işte bende o görüntü için takacağım parklar zaten aqua beyaz tampon altı tozluklarda led buz beyazı sislerde 4300 yada 6000 lik xenon oldumu araçın ön tafaının tadından yenmez artık

• quote:

ayarı ne denli iyi yapılırsa yapılsın gece arkadan merceksiz gelen xenonlar gözlerimi mahvediyor. yavaşlıyorum önüme geçinde uzunları yakıp arkasından devam ediyorum.

Taner arkandan gelen aracın farları seni rahatsız ediyorsa(bikaçkez benimde başıma geldi) arkandaki araç'ta 8000K veya üstünde xenon var ve far ayarı ayarsızdı.

Beni rahatsız eden araçlara dikkat ediyorum %70'ı eski model araçlar özelliklede düz değilde desenli camı olan araçlar(6000k ve üstü), %20'si cin malı ayarsız mercekli farı olanlar(8000k ve üstü) %10'u yeni araçlar(8000K üstü).

Rahatsızlık etme durumu genelde, far, far ayarı ve kullanılan 6000K üstü xenonlerle alakalı benim izlenimime göre.

• quote:

Bunda biraz koyu mavi folyo kullanılmış, sisler kapalıyken mavidikkat çeker kesin. En güzeli açık mavi çekmek...

•  ██xXx DH HAFİF TİCARİCİLERİN MEKANI xXx██

dh'tan, araştırırken buldum, nasıl ama ???
  • quote:

Xenon takmayacaksanız osram nightbreaker öneririm. Benim araçta şu an onlar takılı. Fiyatı 30-40 lira arasında. Rengi sarı ama beyaza yakın bir sarı.
  • quote:

quote:

Bunda biraz koyu mavi folyo kullanılmış, sisler kapalıyken mavidikkat çeker kesin. En güzeli açık mavi çekmek...

güzle çalışma ama fazla mavi birde dediğin gibi sisler kapalıyken çok kötü görünür folyo.. en iyisi xenon benim için..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mtec marka h4-3 6000k xenonlarım bugün geldi. Cumartesi serviste montajını yaptıracağım. Foto eklerim buraya. Fiyatını merak eden olursa 190 tl. Sahibinden.com da semtunning ( dükkanı istanbulda ) diye birisinden aldım.

umarım mercekli bir sisteme dahil edeceksinizdir yoksa benim karşımdan gelmemeye çalışın derim.

Hala Merceksiz Xenon'a Hayır ! ... :)

:) Şu an mercek yok. Ama yaptırmayı düşünüyorum. Far ayarı iyi yapıldığında bir sorun olmadığı yönünde çok yorum okudum. Aslında benim istediğim şuydu : Yanlış hatırlamyorsam siz bir caddy fotosu koymuştunuz siyah farlı. Ben de öyle komple far düşünüyorum. Ama tepee için böyle bir çalışma bulamadım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-peugeot-partner-mercekli-bi-xenon-far-35492418/detay/? ee bu sizin arabaya uygun değilmi mercekli

:) Valla o kadar aradım bulamadım siz iki dakikada buldunuz. Benim aradığımda buna benzer birşey ama sadece emrcek modifiyesi değil far karartma falan da olsun istiyorum. caddy için görmüştüm böyle birşey. sonar marka üretiyor bu tip şeyler ama benim araç için yok.
    Linkteki ürüne 500 lira vereceğime kendi farıma mercek modifiyesi yaptırsam ne kadara mal olur bana ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 34 dm 0958

quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

beni de yazın çeşit olsun
    grubun en yaşlısı bende galiba (simdilik)
    1976 model volkswagen t2 1600cc full modeli bende ki 4 lastik standart :P 360 derece dönebilecen direksiyon da cabası.
    daha genç 35 inde ama genç akrabaları transporter gibi coğu binek araca nal toplatıyor (kus gurubuna ve bazı hafifi nicarilere itina ile nal toplatır. ah bi cift karbüratörlü sağlıklı 2.000 cc olsun siz bi de o zaman görün) ama tabi yormaya gelmez.
    Kullanım amacım hiç de ticari değil hatta içinde masa atıp doğum gunu kutlamışlığım bile var. ama ticaret ile de ugrasıyorum "hafif ticari" amaçlarıma hizmet ediyo yani gruba uygun.

Ön taraftaki amblemi, far çerçevelerini demiri kromaj rengine boyattığında tadından yenmez :)

bu son hali değil param oldukça yapıyorum far çerçevelerine kaş ekledim VW logosunu kromlatmayı düşünüyorum tavan döşemesini kendim yeniledim iş döşemeleri yaptım
    aslında bi de spoiler ile ses sistemi taktım mı tamamdır gum gum gum kari gitti.

• quote:

:) Valla o kadar aradım bulamadım siz iki dakikada buldunuz. Benim aradığımda buna benzer birşey ama sadece emrcek modifiyesi değil far karartma falan da olsun istiyorum. caddy için görmüştüm böyle birşey. sonar marka üretiyor bu tip şeyler ama benim araç için yok.
    Linkteki ürüne 500 lira vereceğime kendi farıma mercek modifiyesi yaptırsam ne kadara mal olur bana ?

Far karartma 100 tl cıvarın, Mercek uygulaması(mercek dahil) 300tl cıvarında
  • nettegezerken 1-2 tane buldum güzele benziyor..

• quote:

quote:

Far karartma 100 tl cıvarın, Mercek uygulaması(mercek dahil) 300tl cıvarında

Biraz kullanayım aldığım xenonları. Sıradaki işleme bunu yazıcam

• 
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.