Şimdi Ara

Xsara genel sohbet ve Sorunları çözme alanı (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
20
Favori
166.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birkaç gün önce uzun yolda, arabanın önün bir köpek çıkmış, Babam, sol çamurluktan vurdu diyor, tampon çatlamış, sol far da kırılmış, 99 xsara 1.6i. Acaba farı nereden uygun bulunabilir?
  • citroen xsara 2000 rolanti sorunu yaşıyorum servis sorunu çözemedi araç hareket halindeyken 2000 devirde takılı kalıyor bir çaresi var mı?
  • e mail adresim acroisfkun@gmail.com
  • Selamün aleyküm aranıza yeni katıldım 16 yıllık Cıtroen ustasıyım sorununuz olursa seve seve yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citroen_Ustasi -- 13 Mayıs 2014; 13:41:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azrah07

citroen xsara 2000 rolanti sorunu yaşıyorum servis sorunu çözemedi araç hareket halindeyken 2000 devirde takılı kalıyor bir çaresi var mı?

Selamün aleyküm kardeşim.

Senin arabanın sorunu

1. gaz telini kontrol ettirmelisin

2.gaz teli sağlamsa büyük bi ihtimalle enjeksiyon bozuktur
    Söktür ve temizlettir. Sorun devam ederse değiştir sorun çözülecektir

[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citroen_Ustasi -- 12 Mayıs 2014; 0:31:53 >
  • Benim araba Cıtroen Xsara 2 2.0 16v 2001 model ABS lambası yanıyordu Bilgisayara taktığımda ABS rölesi bozuk hatası veriyordu bütün abs sensörlerini ve bileziklerini temizleyip kontröllerini yapmama rağmen bir türlü sönmemişti. Bu gün arızayı buldum ve hallettim. Arabanın sigorta kutusunda bir arıza keşfettim sigorta kutusunu yeniledim sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan olursa sigorta kutusunu değiştirsin sorun çözülecektir.

My car Citroen Xsara 2 2.0 16v 2001 model ABS ABS lamp was burning when connected to the computer relay corrupt error was giving the clean and check all the abs sensors and even if I have a kind of bracelet was extinguished. In this day and took care of faults found. I have discovered a fault in the car's fuse box fuse box did not renew the problem was solved. Replace the fuse box if you're suffering from the same problem the problem will be solved.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citroen_Ustasi -- 13 Mayıs 2014; 14:26:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citroen_Ustasi

Selamün aleyküm aranıza yeni katıldım 16 yıllık Cıtroen ustasıyım sorununuz olursa seve seve yardımcı olurum.

Ustam merhaba,

benim 2000 model xsara clim aracım var. araç benzin çeyrek deponun altındayken sadece sağ virajlardan çıkınca stop edecek gibi tekliyor. bir iki saniye sonra kendine geliyor. birkaç ustaya gösterdim bulamadılar. neden olabilir sizce. dediğim gibi sadece benzin azken ve sadece araç saş viraj aldıktan sonra yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgayaslan

quote:

Selamün aleyküm aranıza yeni katıldım 16 yıllık Cıtroen ustasıyım sorununuz olursa seve seve yardımcı olurum.

Ustam merhaba,

benim 2000 model xsara clim aracım var. araç benzin çeyrek deponun altındayken sadece sağ virajlardan çıkınca stop edecek gibi tekliyor. bir iki saniye sonra kendine geliyor. birkaç ustaya gösterdim bulamadılar. neden olabilir sizce. dediğim gibi sadece benzin azken ve sadece araç saş viraj aldıktan sonra yapıyor.

Bu aracın pompası sağa daha yakındır. Sağ viraja girdiğinizde merkezkaç kuvvetinden dolayı yakıt sola kaçacaktır. Eğer pompa bozulmaya yakınsa veya yakıt filtreleriniz tıkalıysa anlık olarak az yakıt çekiyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlperAkbilgi

quote:

Orijinalden alıntı: turgayaslan

quote:

Ustam merhaba,

Bu aracın pompası sağa daha yakındır. Sağ viraja girdiğinizde merkezkaç kuvvetinden dolayı yakıt sola kaçacaktır. Eğer pompa bozulmaya yakınsa veya yakıt filtreleriniz tıkalıysa anlık olarak az yakıt çekiyor olabilir.

Alıntıları Göster

Arabanin benzin pompasi sağ tarafta ve araba sağ viraja girince tekleme yapıyorsa muhtemelen benzin sola kayacaktır. Sorun benzin pompasından kaynaklanmakta

Arka koltuğun altında bulunan pompanın üst kapağının 3 vidası var onu sökün ve bakın pompa tam yerindemi ? Muhtemelen pompa yerinden oynamıştır. Eğer sorun pompada değilse benzin filtresini değiştirin derim ben. Ama bence benzin pompasında sorun var. başka nedeni olamaz.

• Ustam merhabalar. xsara 1.6 16v aracım var. yüklediğim videoda görüleceği üzere motor blok sağ taraftan su sızdırıyor. yaklaşık 1 aydır bu şekilde biniyorum, motor yağı normal, soğutma suyuna yağ karişması gibi bir sorun yok çok şükür. su kırmızı antifrizli , su seviyesinde azalma oluyor ama çok fazla değil.. birkaç güne 1 ay dolacak, üzerine su ilavesi yapacağım inşallah. ancak 1 lt.den fazla bir azalma olmamıştır diye tahmin ediyorum. sormak istediğim şu ki; bunu yaptırmak masraflı olur mu? tahminen ne kadar masrafı olur? bu şekilde binmemin bir sakıncası olur mu? video ile ilgili not: motor sıcakken çektiğim için fokurdama suyun motora değmesiyle oluyor ve su aşağı doğru sızıyor. zaten motor çalışmıyorken ve soğukken su sızıntısı olmuyor. sanırım devir daim olmasıyla ve basınçla birlikte su sızıyor. bir de nadiren de olsa radyatörden gelen su hortum girişinde de ıslanma oluyor. videoda en sağdaki hortumda suyun sızmasıyla kırmızı anfiriz izleri kalmış hortumu görebilirsiniz. bu noktadan nasıl sızdırıyor anlayabilmiş değilim. dediğim gibi nadiren sızdırıyor bu noktadan. ama motor bloğundan araba çalıştıktan sonra az az da olsa sürekli sızdırıyor.

videoyu cepten çektim ancak siteye yüklenmiyor, dosya tipi uygun değilmiş. google drive'a yükledim. oradan seyredebilirsiniz veya indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B6BD0iJ6up1Mb0wta2tPSEtmc2M/edit?usp=sharing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible_man -- 25 Mayıs 2014; 1:40:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible_man

xsara 1.6 16v aracım var. yüklediğim videoda görüleceği üzere motor blok sağ taraftan su sızdırıyor. yaklaşık 1 aydır bu şekilde biniyorum, motor yağı normal, soğutma suyuna yağ karişması gibi bir sorun yok çok şükür. su kırmızı antifrizli , su seviyesinde azalma oluyor ama çok fazla değil.. birkaç güne 1 ay dolacak, üzerine su ilavesi yapacağım inşallah. ancak 1 lt.den fazla bir azalma olmamıştır diye tahmin ediyorum. sormak istediğim şu ki; bunu yaptırmak masraflı olur mu? tahminen ne kadar masrafı olur? bu şekilde binmemin bir sakıncası olur mu? video ile ilgili not: motor sıcakken çektiğim için fokurdama suyun motora değmesiyle oluyor ve su aşağı doğru sızıyor. zaten motor çalışmıyorken ve soğukken su sızıntısı olmuyor. sanırım devir daim olmasıyla ve basınçla birlikte su sızıyor. bir de nadiren de olsa radyatörden gelen su hortum girişinde de ıslanma oluyor. videoda en sağdaki hortumda suyun sızmasıyla kırmızı anfiriz izleri kalmış hortumu görebilirsiniz. bu noktadan nasıl sızdırıyor anlayabilmiş değilim. dediğim gibi nadiren sızdırıyor bu noktadan. ama motor bloğundan araba çalıştıktan sonra az az da olsa sürekli sızdırıyor.

videoyu cepten çektim ancak siteye yüklenmiyor, dosya tipi uygun değilmiş. google drive'a yükledim. oradan seyredebilirsiniz veya indirebilirsiniz.

arkadaşlar bu konuda fikri olan var mı acaba?

• arkadaşlar selamın aleyküm..citroen xsara 1998 model 1.6 vtr araç alıcam.fiyatı 10250 ve 230.000de.sence bu fiyata bu km makulmüdür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-pazarliksiz-acil-son-fiyatttt-164242169/detay/
  • merhaba arkadaşlar

10 bine 1998 model 1.8 8v lpg li xsara almak üzereyim;

başlıca özellikleri: abs - klima - çift eırbag - çelik jant - elektrikli cam - yol bilgisayarı ? bu nasıl bılmıyorum :)

genelde alman grubu araçlara bındığım için bu araca uzağım bakarken birine binme fırsstım oldu bıraz yol gıttık konforlu ve tok bir araca benziyor donanımlıda.

sizden ricam bu aracın erbabı olarak başlıca sorunları kronik problemleri varmıdır alırken nelere dikkat etmeliyim
    araç 190 binde motoru nasıldır bu 1.8 ler performans açısından iyimidir.

alırken nelere dikat etmek gerekir.

yardımınıza ihtiyacım var...herkeze iyi forumlar.
  • arkadaşlar bugün bir araba bakmaya gittik xsara 2004 model araba yıpranmış diri durmuyordu iç aksesuarları hırpalanmış lpg beyni arızalı ufak tefek birkaç arıza daha vardır muhtemelen ve motor koruma karteri yoktu arabanın altında bir kaç yerden boya atması var 8 tane kazası görünüyor telefondan sorgulatınca ama kaza tutarları yazmadı pert kaydı yok
    sahibi eksikleri ben tamamlarsam 14 dedi siz tamamlarsanız 11,5 dedi biz 10 dedik vermedi acaba alsamıydık ve xsara alırken nelere dikkat etmeliyiz bilgi verirseniz teşekkür ederim.
  • herkese merhabalar aranıza yeni katıldım ve sormak istediğim bir soru var... arababam sabah ilk çalışmada çok fena titreyerek çalışıyor ve rölantinin 10 civarına yaklaşması için 10-15 saniyue beklemek gerekiyor ve bu esnada arabanın içi benzin kokusundan geçilmiyor, yola çıktıkdan sonrada (bunu her zaman yapmıyor) ışıklara yaklaşırken boşa atıyorum stop ediyor ediyor araba ayrıca yokuşlarda biraz yük varken araba bagırıyor ama cıkardığı sesle ters orantılı pek gitmiyor hatta geçen hatay-k.maraş arası gittim geldim baya bi yokuş vardı atıyorum yokuşa girmeden düzlükte hızımı 120-130 civarına getirip öyle giriyorum yokuşa girdiğim gibi devir ve hız saati direk aşağıya doğru gidiyor bazı yerlerde 2. vitese kadar düştüm :/ debriyaj baskı balata yeni değişti motor bakımı peugeot yetkili servisinde 13.000 km önce yapıldı kaç ustaya götürdüysem yapamadılar daha dogrusu bulamadılar sorunu...bu arada bu sorunlarım yogunlukla motor bakımından sonra olmaya başladı gibi geliyor bana, ve bi durum daha var arabanın benzin deposu %70 dolu kıçı aşada burnu yukarda olsun birazda sola dogru meyil varsa hayatta çalışmıyor araba...dertlerim bunlar bezdim arabadan bi sürü zamanım ve param gitti varsa yaşadıgım problemleri yaşayan lütfen bi çözüm önerisinde bulunsun

• Citroen_Ustasi kullanıcısına yanıt
    Merhaba 98 1.8 xsara sx almyi planliyorum. Aracta su an lpg takili ancak sorunlu... ve tamire cevap vermemis! Fazla yakma ve lpg de dizel gibi ses yapma problemi var... genel bi sorunmu. Tamir edilebilir mi. Lpg lavoto marka. Benzinde problem yok! Tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apalo

herkese merhabalar aranıza yeni katıldım ve sormak istediğim bir soru var... arababam sabah ilk çalışmada çok fena titreyerek çalışıyor ve rölantinin 10 civarına yaklaşması için 10-15 saniyue beklemek gerekiyor ve bu esnada arabanın içi benzin kokusundan geçilmiyor, yola çıktıkdan sonrada (bunu her zaman yapmıyor) ışıklara yaklaşırken boşa atıyorum stop ediyor ediyor araba ayrıca yokuşlarda biraz yük varken araba bagırıyor ama cıkardığı sesle ters orantılı pek gitmiyor hatta geçen hatay-k.maraş arası gittim geldim baya bi yokuş vardı atıyorum yokuşa girmeden düzlükte hızımı 120-130 civarına getirip öyle giriyorum yokuşa girdiğim gibi devir ve hız saati direk aşağıya doğru gidiyor bazı yerlerde 2. vitese kadar düştüm :/ debriyaj baskı balata yeni değişti motor bakımı peugeot yetkili servisinde 13.000 km önce yapıldı kaç ustaya götürdüysem yapamadılar daha dogrusu bulamadılar sorunu...bu arada bu sorunlarım yogunlukla motor bakımından sonra olmaya başladı gibi geliyor bana, ve bi durum daha var arabanın benzin deposu %70 dolu kıçı aşada burnu yukarda olsun birazda sola dogru meyil varsa hayatta çalışmıyor araba...dertlerim bunlar bezdim arabadan bi sürü zamanım ve param gitti varsa yaşadıgım problemleri yaşayan lütfen bi çözüm önerisinde bulunsun

hocam özellikle yokuş çıkarken gaza ani yüklendiğinizde araba bağırıyor ama bağırdığı kadar gitmiyorsa bu bence açık bir bitmiş baskı balata sorunudur. aynı sorunu ben de yaşadım, baskı balata değiştik, ancak size baskı balata değişti diyorsunuz. bu durumda ya baskı balata değişmemiş ya da hatalı değişim ihtimalleri aklıma geliyor. baskı balata değişrken başında beklediniz mi? rölanti de titremem durumu da sabah ilk çalıştırmada devir yükselip azalabiliyordu. fazla bilinmedik bir motor yağı koydurmuştum. daha sonra elf moligraf 10w/40 koydurunca o sorun ortadan kayboldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: arayko

Merhaba 98 1.8 xsara sx almyi planliyorum. Aracta su an lpg takili ancak sorunlu... ve tamire cevap vermemis! Fazla yakma ve lpg de dizel gibi ses yapma problemi var... genel bi sorunmu. Tamir edilebilir mi. Lpg lavoto marka. Benzinde problem yok! Tesekkurler.

benzinde sorun yoksa çok problem değil. lovato sorunlu bir marka değil, uzman bir servisin onarabileceğini düşünüyorum. ancak siz satıcı ile anlaşın ve arabayı almadan önce lovato yetkili servisine götürüp gösterin, yapılır mı yapılmaz mı onlara sormanız lazım. en kötü ihtimal yapılmasa bile sistemi söktürüp, sıfır bir lpg (atiker gibi 999TL.ye takılıyor) sistemi taktırabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakkal34

arkadaşlar bugün bir araba bakmaya gittik xsara 2004 model araba yıpranmış diri durmuyordu iç aksesuarları hırpalanmış lpg beyni arızalı ufak tefek birkaç arıza daha vardır muhtemelen ve motor koruma karteri yoktu arabanın altında bir kaç yerden boya atması var 8 tane kazası görünüyor telefondan sorgulatınca ama kaza tutarları yazmadı pert kaydı yok
    sahibi eksikleri ben tamamlarsam 14 dedi siz tamamlarsanız 11,5 dedi biz 10 dedik vermedi acaba alsamıydık ve xsara alırken nelere dikkat etmeliyiz bilgi verirseniz teşekkür ederim.

önemli olan motor durumu. kaç bin km.deydi? km.si ile oynanmış olabilir. boya atması veya ufak tefek kazalar sorun değil. 10 yaş ve üstü bir araç alırken motora birinci derecede baktırmanızı tavsiye ederim. arkadaş corsa almıştı, kendisine triger değişti demelerin rağmen triger değişmemiş ve yolda kopuyor, 1500-2000 tl masraf. sonra aynı aracın motor bloğu da çatladı ve aldığı aracı 6000 liraya satmak zorunda kaldı arkadaş. yani belli bir yaşın üzerindeki araçlarda dikkat edilmesi gereken en önemli parça motordur

• Merhaba arkadşalar 15.000 tl gibi bir bütçem var 1.4 hdi dizel xsara lar hakkında ne düşünüyorsunuz?
    bu aracın piyasası? fiyatı? kullanımı donanımı gibi konularda bilgi verebilirmisiniz çok teşekkürler...

şu aracı düşünyorum ne dersinizhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-satlik-cok-temiz-173603319/detay/
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.