Şimdi Ara

Xpredator Lamborghini Mod Projesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
15
Favori
6.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Helal olsun 10 numara gidiyor. RAMlerde bir gelsin :).
  • takip
  • Çok güzel olmuş kolay gelsin takip
  • Kolay gelsin . Güzel iş çıkarıyorsun

internette biraz ararsan , çoğunlukla caseking indirim kodları çıkıyor biryerlerden , bedava kargo yada 3-5% indirim gibi kodlar var piyasada .

Avexir güzel seçim olmuş , bende sarı ve kırmızı kit kullanıyorum , toplam 24 GB . Sadece kırmızılardan biri sürekli yanıyor , caseking den değişitirmem gerekiyor bir ara .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 15 Mart 2014; 13:09:20 >

• bu ramler performans olarak nasıl?sadece görüntüden ibaret bişeymi?
  • Ramler Avexir tarafından oyuncu , modcu ve overclock ile uğraşanlar için üretilmiştir . Yüksek OC kapasitesi ve kalite chip leri ile isim yaptılar .
    1600 den 3100 mhz ye kadar farklı hızlarda üretilir . Tabiki ona göre fiyatı vardır :)

http://pro-clockers.com/memory/2569-avexir-core-1600mhz-8gb-kit-.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Ramler Avexir tarafından oyuncu , modcu ve overclock ile uğraşanlar için üretilmiştir . Yüksek OC kapasitesi ve kalite chip leri ile isim yaptılar .
    1600 den 3100 mhz ye kadar farklı hızlarda üretilir . Tabiki ona göre fiyatı vardır :)

http://pro-clockers.com/memory/2569-avexir-core-1600mhz-8gb-kit-.html

araştırdım baya güzelmiş yazdım aklımın bir kenarına

• değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :) bugünde ön paneşdeki plastik parçayı kestim ve böylece 20cm fanı tamamen ortaya çıkarmış oldum. bu fanla ilgili son bir işlem kaldı. fan uv duyarlı yapraklara sahip ama yeri itibarı ile uv ışığı nasıl vericem onu düşünüyorum fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirler bu konuda :)

ön panel kesilmeden önce ışıklı ve ışıksız ortam halleri

Xpredator Lamborghini Mod Projesi

ön panel kesim öncesi

kesim sonrası

kesim sonrası ışıklı ve ışıksız ortamda ön panel

kesimi dekupajla yaptığım için kenarlarda biraz çapak kaldı. panel metal olsaydı dekupajla onları kesebilirdim ama plastik olduğu için fazla titreşimde kırılmasından çekindiğim için bi yerden el motoru bulup çapakları bi ara alıcam.

bu arada ön paneli hareketlendirmek ve fanları gerektiğinde durdurabilmek için fan kontrolcü sipariş etmeye karar verdim. amazon.de'den herşey dahil 135TL'ye Kaze Master II kontrolcü sipariş vermeyi düşünüyorum

http://www.amazon.de/gp/product/B0062DEYGA/ref=gno_cart_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

@N.Semih @emreacikay @canyilmaz0 @thunderwatcher @supressor @RapGame45 @bhazer @Choline @Hexagon07 @ModifiyeMalzemecisi @emrelio @Basteryus @leqvar @35Ahmet3535
    @davedevil @Toscu @Toscu @trumpet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcpdrnc -- 17 Mart 2014; 20:05:23 >

• Amazondan alma derim .
    http://www.quietpc.com/kaze-master-ii-bk

Buradan birkac kez ürün aldim . 5-6 gunde elimdeydi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Amazondan alma derim .
    http://www.quietpc.com/kaze-master-ii-bk

Buradan birkac kez ürün aldim . 5-6 gunde elimdeydi .

Sağol hocam incelicem bu siteyi :)

• Avexir Raml'ler Geldiiii :)

kutu içeriği Ram'e göre zengin

kullanma klavuzu var ayrıca aldığı ödüller falan yazıyor

+ olarak pinlerde çok güzel kauçuk bir koruma var. bide müesseseden şeker göndermişler

özellikleri böyle 1.5v düşük voltaj çalışması güzel

emektar OCZ'lerimiz böyle görünüyordu

yeni Avexir'ler böyle görünüyor

birde küçük video

@N.Semih @emreacikay @canyilmaz0 @thunderwatcher @supressor @RapGame45 @bhazer @Choline @Hexagon07 @ModifiyeMalzemecisi @emrelio @Basteryus @leqvar @35Ahmet3535

• arkadaşlar kanal başı 12v verebilecek en az 5 kanal fan kontrolcü önerebilecek varmı ?

Aerocool Touch 2100 kanal başı 25watt ve 5 fan ile bana en uygun kontrolcü gibi görünüyor

yada kaze master pro var 6 kanal ve kanal başı 12v ama görüntüsü biraz kaba. kaze master II ise 4 kanal olduğu için bi fanım boşta kalıyor.
  • Heyt be Hocam Süper. Ellerine Sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta0

Heyt be Hocam Süper. Ellerine Sağlık.

teşekkür ederim. keşke biraz daha katılım olsa :)

Fan kontrolcü konusunda sürekli bi problem çıkıyor. tam birini beğeniyorum istemediğim bi özellik peydahlanıyor :(

lcd ekranlı çift 5.25 kaplayan model istiyorum aslında ama malesef uygun bişey çıkmadı.

NXZT - Senrty LX modelini beğendim ama kanal başı 6 Watt verdiği için yetersiz benim tüm fanlarım 12v.

daha sonra Aerocool - Touch 2100 modelini beğendim watt değerleri kanal başı 25watt yani çok güçlü ama fan devirlerini 3 kademe ayarlamışlar ya tamamen kapalı ya %50 yada %100 şeklinde. belki ben %30'da mutlu olucam :) onuda o yüzden eledim.

daha sonra tek 5.25 manuel olanları inceledim.

Schyte - Kaze Master Pro güzel kanal başı 12v veriyor ayrıca 6fan kontrolü ve istediğim devri verebiliyorum. işlevsel olarak işimi görüyor ama estetik olarak biraz kaba geldi.

Schyte - Kaze Master II

pro ile aynı özelliklere sahip + olarak görünümü daha şık ve butonları içeri girebiliyor. tek sıkıntı 4fan kontrol edebilmesi. bu durumda ön paneldeki canavar Speedfan'a emanet kalıyor onu istemiyorum.

ve en beğendiğim ürün FC5 v3 - Lamptron

kanal başı 30w verebiliyor ve istediğim gibi 0-12v özgürüm. görünüşüde güzel. ekrana 16 ayrı renk verebilyoruz. 6x fan kontrol edebiliyor. ama maliyeti 300TL'yi buluyor

• Ekransız bir fan kontrolcü alabilirsin hocam? tabi görsel olarak ekranlılar daha güzel kabul etmek lazım ama ekransız alıp ayrıca yanına sıcaklık ölçerler alabilirsin diye düşünüyorum. Tabi zevk sizin karar sizin

Ekleme: mod gerçekten çok güzel gidiyor kullandığınız parçalar da çok güzel ve özel. ağzımın suyu aktı desem yeridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylord -- 23 Mart 2014; 23:28:13 >
  • Guzel gidiyor takip ;)

• feylord @ ekransızlarda çok mekanik geliyor :) yavaş yavaş ilerliyorum bakalım aklıma bişeyler geldikçe plan yapıyorum.

DH_eaglepaw @ teşekkürler

Güncel olarak Kaze Master II siparişi verdim en az maliyete bana en çok uyan model bu oldu. gönlüm lamptronda ama fan kontrol için 300 liraya kıyamadım.

öneriyi dikkate alarakhttp://www.quietpc.com/kaze-master-ii-bk sipariş ettim. kargoda air mail seçtim, meğer bunda takip no yokmuş ellen efendi aynı gün kargoladı bakalım ne olacak tam ? gitti 144tl :D

ayrıca ön paneldeki büyük fanı aydınlatmak için modifiyemalzemecisi dostumdan küçük bir led desteği daha aldım gelir gelmez uygulama yapıcam :)

ve son olarak ön panel meshlerini aşağıdaki gibi boyamaya karar verdim. sonra neden uv boyamıyım dedim, sonra neden aydınlatmıyım dedim ve aşağıdaki gibi devam etti :D bu uygulamayıda çok yakında yapmayı düşünüyorum.

• Tebrik ederim gayet guzel ve kusursuz bir mod olmus. Ben de bir zamanlar ayni kasaya sari ve siyah modifiyesi yapmistim. Ama gecenlerde sattim. Led ve fan olaylari gayet guzel olmus. Sogutucuyu moyama fikri de cok guzel. On meshh leri ben de boyamistim cok guzel duruyor. Bence yan pleksili yapaktakki izgarayi da ayni uv duyarli boyaya boyayiniz. Merak edeenler icin benim eski kasamin son hallerinden birinin resmi
     Xpredator Lamborghini Mod Projesi Xpredator Lamborghini Mod Projesi

• Bir de yeni corsair 750d kasamin aydinlatilmis hali de var. Bu mod isi baya zevkli. Gercekten guzel birsey. Kusura kalma maksadim senin konunu kirletmek degil. Bi fikir versin de sen belki baskasi daha da iyilerini yapin diye soyluyorum. Bu son kasamdaki ledler de kumandali degisebilen renk ledler. Bunlardan tavsiye ederim. Ben sahsen sıkıldim bi sure sonra ayni renkten. O yuzden de kasami yeniledim.
     Xpredator Lamborghini Mod Projesi Xpredator Lamborghini Mod Projesi

• karahan_1900: yan kapak tamamen şeffaf olacak. ızgaralı olan kapağı kullanmıyacağım.

modifiyemalzemecisi dostum sağolsun yine pişman etmedi, tam tarif ettiğim gibi yapıp gönderdi ledleri ön panel fanı aydınlatma uygulamasıda bitti :)

ledler kendinden yapışkanlı olduğu için ön paneli söküp önceden ayarladığım yerlere yapıştırdım.

ışıl ışıl oldu

led uygulamasından önce ve sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcpdrnc -- 27 Mart 2014; 18:31:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.