Şimdi Ara

Xperia Z3 Garanti Belgesinde Tarih Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yıllardır iPhone kullanmış birisi olarak ilk kez kendime bir Android cihaz almak istedim ve Xperia Z3 satın aldım. Lakin kutudan çıkan garanti belgesinde tarih yazıyor olması beni düşündürdü. Bilen vardır iPhone garantisi IMEI ile kontrol ediliyor ve garanti belgesi yok. Şimdi bu garanti belgesindeki tarih telefonun Türkiye'ye girişi mi yoksa bu telefonun garantisi o tarihte başlamış demek mi oluyor? Sıfır kutulu alarak jelatinini açtığım telefonun içinde Mart ayının yazması kafamı karıştırdı. Resmi ekledim, ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Xperia Z3 Garanti Belgesinde Tarih Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halacoglu -- 24 Ağustos 2015; 18:59:34 >

• O tarih ürünün Sony tarafından üzerinde imei yazan cihaz için bu belgeyi aldığı tarihi gösterir... Yani normal... Eğer fatura olmazsa o tarih garanti için baz alınabilir yani TR ye giriş tarihi olarak... Ama fatura varsa sorun olmaz...
  • java kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, içimi ferahlattınız. Bir de şunu merak ediyorum, kutunun üzerinde Mobimark yazıyor ama içinden bu garanti belgesi çıktığı için bu cihaz Sony Eurasia garantisi kapsamındadır değil mi? Kutu üzerinde ayrıca ithalatçının Sony Eurasia olduğuna dair bir etiket var, ancak Mobimark etiketi yüzünden tereddüt ettim.
  • Garanti belgesindeki hologram orjinalse ve belge üzerindeki, kutu üzerindeki ve cihazdaki imei numaraları aynı ise sorun olmaz Sonu Eurasia garantilidir... İnşallah sorunsuz kullanırsın zira sorun çıkarsa ve servise işin düşerse Allah yardımcın olsun...
  • java kullanıcısına yanıt
    Özellikle Sony Eurasia olsun dedim ama pek iyi etmedim mi şimdi :) Servis konusunda nasıldır hocam, Sony garantili alın kafanız rahat etsin diyenler de var ama sizin görüşünüz de önemli benim için. Bu arada IMEI numaraları eşleşiyor, hologram da orijinal sanırım. Peki garanti fatura tarihi ile mi başlıyor, yoksa telefonun aktivasyon yapıldığı tarih ile mi?
  • Garanti fatura ile başlıyor... Sony garantili olması elbette paralel ithalata göre bir nebze iyi... Paralelde direk bahaneyle garanti dışı bırakıyorlar zaten... Ama Sony de kanuni haklarını doğru dürüst kullandırmıyor adama...

Z3 telefonumu 5. ayında ekran arızası yüzünden servise verdim ve 6 ay içinde doğabilecek arızalarda müşteri onarım, değişim ya da para iadesi isteyebilir diye garanti belgesinin arkasında da eşşek kadar yazan kanun hükmüne dayanarak değişim istedim adamlar 10 gün sonra ekran değiştirilmiştir diye mesaj attılar...

Ben de deli olup servise (KVKv Kartal) gittim ve tamir edilmiş cihaz kullanmayacağımı ve artık para iadesi istediğimi belirttim... Hakem heyeti kararı olmadan (ki kanunen böyle bir hakları yok) başka hiçbir işlem yapmayacaklarını söylediler sadece...

Yarın hakem heyetine dilekçemi vereceğim ve 3 ay sonra falan hakkımda olumlu çıkacak (kanun çok açık) karar metniyle birlikte para iademi alacağım inşallah...

1-2 saat önce 1 sene önce forumdan sattığım Z1 telefonu alan arkadaş mesaj attı forumdan... Telefon arızalanmış KVK tamir edememiş Sony'den yeni cihaz istemiş 1 aydır göndermiyormuş Sony... Mahkemeye verecekmiş (kardeşi avukatmış vs) ama fatura benim adıma olduğu için benden yardım istiyor... Olur dedim bakalım bir de o mesele var...

Kısaca inşallah garantiye ihtiyacın olmadan sorunsuzca kullanırsın... Sırf bu sebeplerden ben yeni telefon almıyorum 9 eylülde iPhone 6S çıksın diye bekliyorum... Eylül sonuna gelir herhal, artık biraz pahalı da olsa bir 6S alacağım...

• Hepsinde bir üçkağıtçılık var anlaşılan. Umarım sizin durum da bir an önce istediğiniz gibi sonuçlanır hocam. Tekrardan çok teşekkür ederim yardımınız ve detaylı net cevaplarınız için.
  • Yardım edebildiysem sevindim, teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.