Şimdi Ara

Xperia Z Su Geçirdi | TELESERVICE | Tüketici Mahkemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
7.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu teleservice yakında sony tarafından sutlanıyor az kaldı uc ay kadar sabredın goreceksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitaga32

kardeş bende teleservis mağduruyum ankaraya gitti geldi telefonum
    ts2000 e şöyle bişey koymuşlar
    suya bile sokmadım telefon mobil veri bağlanmıyordu bu nedenle yolladım 0 hasar vardı
    ne edecem ben de mi başvurayım hakem heyetine
     Xperia Z Su Geçirdi | TELESERVICE | Tüketici Mahkemesi

Hakkını serviste yada Sony Müşteri hizmetlerinde aramaya çalışma bence. Çünkü adamlar pişkin, sallamıyorlar. En iyisi konuda ek olarak mevcut olan dilekçeyi al, kendine göre düzenle hakem heyetine ya da mahkemeye git.

Senin amacın telefonunu tamir ettirmekse hakem heyeti yeterli olur. 1.100 kusur TL altına hakem heyetinin aldığı kararlar geçerli. Yok ben telefonumu sıfırı ile değiştirttiricem ya da paramı geri alıcam dersen o zaman heyet kararı bağlayıcı olmaz. O zaman mahkemeye gitmen gerekli. Bence önce heyetin kararını al sonra mahkemeye git. Belki süreç uzar ama heyette sonucun senin lehine çıkması daha kesin. Mahkeme kararında heyet kararı da etkili olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: efendy1453

quote:

Orijinalden alıntı: yigitaga32

kardeş bende teleservis mağduruyum ankaraya gitti geldi telefonum
    ts2000 e şöyle bişey koymuşlar
    suya bile sokmadım telefon mobil veri bağlanmıyordu bu nedenle yolladım 0 hasar vardı
    ne edecem ben de mi başvurayım hakem heyetine
     Xperia Z Su Geçirdi | TELESERVICE | Tüketici Mahkemesi

Kardeşim yerse hesabı yapmışlar sana hakem heyeti ile işi çzersin ama biraz uzun sürer onu söyleyeyim 3 ay hakem heyeti kararı için bekleyen sonra karar senin lehine çıkarsa peşinden mahkmeye başvurucan sonra bi 2 ayda ordan bekleyecen. Direkt mahkemeye başvurman daha mantıklı
    Telefonu ne zaman aldın ve ne zaman servise verdin tarih verebilcen mi

haziranın 15 inde aldım servise vereli 1 ay oldu suğan geri çagırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: grndy80

Bu teleservice yakında sony tarafından sutlanıyor az kaldı uc ay kadar sabredın goreceksınız.

iyide bizim vakum testi görmeden perte çıkarttırılan xperia z ler için ne yapcak peki sony türkiyenin çok başarılı yöneticileri?
  • İyi hazırlanmışsınız hocam.Konuyu takipteyim.İnşallah davayı kazanırsınız ve xperia z kullanıcılarına örnek olursunuz.
  • Samsung tan baskasi yalan ;)

• osbournee kullanıcısına yanıt
    Dostum büyük geçmiş olsun. Bende ne yaptıysam bir türlü Emsal Karar teşkil edecek bir Mahkeme Kararı bulamadım. Bende en kısa sürede mahkemeye vereceğim. Keşke direk mahkemeye gitseydiniz. İnşallah Hakem Heyeti işe yararda paranızı verirler, ama yerinizde olsam değişim isterdim.

Teknosa, Vatan, Media Markt tarzı büyük firmalardan aldıysanız telefonunuzu Değişim Kararı ile değişen cihazınızı bu firmada kalmasını ve bedelinde yeni bir cihaz talep edebilirdiniz o şekildede oluyor. Hem para ödemektense değişime yanaşıyorlar. Yani hem siz istediğiniz cihazı alıyorsunuz hemde onlar para ödemekten kurtuluyor.

Ama bildiğiniz gibi heyet kararı bağlayıcı değil ama inşallah olumlu gelişmeler yaşarsınız.

Malesef ben mahkemeye vermekten korkuyorum. Olurda kaybedersem onların masraflarını ödeyecek gücüm yok benim..
  • Mart ayında aldığm Xperia go telefonumu Haziran ayında başlayan hukuki mücadele sonucunda DEĞİŞİM SAĞLAMAYI başardım.Telefonuma su teması var 480 TL verirseniz servisde tamirini yaparız diyen Gold-Hızlıal-ve Metronun servisi olan ESS ELEKTRONİC İ hakem heyetine başvurarak üçretsiz tamir istedim....3ay sonunda üçretsiz tamir yapılması kararı çıktı....
    Karar çıktığında kararı servise götürdüm...8Haziranda servise verdim.Tamam tamir ederiz dediler.....28-10-2013 tarihinde servisden aradılar...Telefonunuz yapılamıyor..."YENİ ÇİHAZ VERECEĞİZ....GELİN DEĞİŞİM FORMUNU ALIN TELEFONU ALDIĞINIZ YERDEN YENİSİNİ ALIN." DEDİLER...
    BUGÜN SERVİSDEN FORMU ALIP HIZLIAL.COM A GİDİP YENİ TELEFONUMU ALACAĞIM.......
    FORUMLARDA ŞİMDİYE KADAR....SERVİSDEN DEĞİŞİM KARARI SONY İÇİN HERHALDE İLK DEFA OLUYOR.....DARISI SU ALDI DİYE GARANTİYE SOKULMAYAN ARKADAŞLARIN BAŞINA:::)))))
    Paylaş
  • Hocam siz hakem heyeti kararı almışsınız.Bizde(xperia z kullanıcılarında) malesef hakem heyeti kararı bağlayıcı olmuyor fatura bedeli yüksek olduğu için.O yüzden şanslısınız güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: VGenovese

Dostum büyük geçmiş olsun. Bende ne yaptıysam bir türlü Emsal Karar teşkil edecek bir Mahkeme Kararı bulamadım. Bende en kısa sürede mahkemeye vereceğim. Keşke direk mahkemeye gitseydiniz. İnşallah Hakem Heyeti işe yararda paranızı verirler, ama yerinizde olsam değişim isterdim.

Teknosa, Vatan, Media Markt tarzı büyük firmalardan aldıysanız telefonunuzu Değişim Kararı ile değişen cihazınızı bu firmada kalmasını ve bedelinde yeni bir cihaz talep edebilirdiniz o şekildede oluyor. Hem para ödemektense değişime yanaşıyorlar. Yani hem siz istediğiniz cihazı alıyorsunuz hemde onlar para ödemekten kurtuluyor.

Ama bildiğiniz gibi heyet kararı bağlayıcı değil ama inşallah olumlu gelişmeler yaşarsınız.

Malesef ben mahkemeye vermekten korkuyorum. Olurda kaybedersem onların masraflarını ödeyecek gücüm yok benim..

Ben her türlü haklı çıktım gibi görünüyor kardeşim :D

Firma telefonun ayıplı oldugunu kabul etti Yenisini göndericez dediler 1 ay bekledim göndermediler ; mahkemeye verdikten 1,5 hafta sonra yenisi ile değiştirdiler ama nafile :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efendy1453 -- 20 Kasım 2013; 18:43:46 >

• efendy1453 kullanıcısına yanıt
    Hocam süreç hakkında biraz bilgi verir misiniz? Bende mahkemeye vereceğim. Anladığım kadarıyla mahkemeye veren herkesi aramışlar telefonu değiştirelim diye öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VGenovese

Hocam süreç hakkında biraz bilgi verir misiniz? Bende mahkemeye vereceğim. Anladığım kadarıyla mahkemeye veren herkesi aramışlar telefonu değiştirelim diye öyle mi?

Tek yapman gereken konunun ilk mesajındaki ekli dosyayı kendine göre düzenle hakem heyetine veya mahkemeye (her ikisi içinde yeterli bir dilekçe o) başvurabilirsin. Dilekçeyi düzenlemek (kanıtlarla birlikte) en fazla 1 saatini alır.

Ben Sony ile irtibata geçtim. Hakem heyeti kararına uymazlar ise Reklam Özdenetim kuruluna suç duyurusunda bulunacağımı bildirdim. Yelkenleri indirdiler. Karar çıksın ona göre para iadesine yanaşacaklar gibi konuşmaları. Gerçi güvenmiyorum artık Sony'e. Uymazlarsa Tüketici Mahkemesi + Reklam Özdenetim Kurulu onları bekler.... Hatta abartıp mahkeme kararından sonra tazminat davası düşünüyorum... Neyse daha erken gerçi bir karar çıksında hakem heyetinden sonrasına bakacaz artık..

• Xperia Z kesinlike su geçiyor lütfen kimse aksini idda etmesin !

Telefonum bildirim ışığı çalışmıyor diye servise gönderdim (asya telekom), sıvı teması varmış telefon bana ekrana görüntü gelmiyor olarak geri geldi adamlar telefonda sıvı temasından dolayı oksitlenme var dediler, asya telekomdan sonra teleservice gönderdim 640 tl fiyat çıkardılar anakart değişimi yapılacakmış,

şuan dışarda özel bir servise verdim telefonumun sıvı temasına bağlı oksitlenmeden dolayı ledleri çalışmıyor 2 aydır uğraşıyorum.

Z'den önce Acro S kullanıyordum, Acro S'den önce Xperia Active kullanıyordum.. hepsinide suyun altına koydum uzun süreler kullandım hiç birşey olmadı Xperia Z'yi bir kaç defa çeşmenin altına tuttum su geçirmiş, hemen anlamadım zamanla oksitlenerek bildirim ışığı bozuldu ardından servisin demesine göre ekran arızalandı.

şuan sap gibi kaldım ortada.

• Öncelikle Geçmiş Olsun Umarım Kazanırsın Fakat Ben Anlamıyorum Arkadaş Paranız Mı Çok Anlamıyorum Bir Telefon Su Geçirmez diye neden gidersin suyun altına tutarsın denize girersin mantık erdiremiyorum tamam suya dayanıklı olarak tasarlanmış olabilir ama okadar pahalı telefonu insan suya sokmaya üşenir be kardeşim telefon yanlışlıkla suya düşerse su geçirmez özelliği iyi birşey siz su geçirmiyor diye durmadan suya sokarsanız illaki zamanla bozulur hiç bir kul yapısı bozulmaz değildir. Yanlış Anlamayın sony'i savunmuyorum sizi eleştirmiyorum sadece telefonunu su gecırmez dıye suya sokanları anlamıyorum
  • osbournee kullanıcısına yanıt
    Hocam mahkemeye vereceğim ben direk. Benim telefonumu değiştirsinler yeter, sizde inşallah kazanırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Armageddon41

Öncelikle Geçmiş Olsun Umarım Kazanırsın Fakat Ben Anlamıyorum Arkadaş Paranız Mı Çok Anlamıyorum Bir Telefon Su Geçirmez diye neden gidersin suyun altına tutarsın denize girersin mantık erdiremiyorum tamam suya dayanıklı olarak tasarlanmış olabilir ama okadar pahalı telefonu insan suya sokmaya üşenir be kardeşim telefon yanlışlıkla suya düşerse su geçirmez özelliği iyi birşey siz su geçirmiyor diye durmadan suya sokarsanız illaki zamanla bozulur hiç bir kul yapısı bozulmaz değildir. Yanlış Anlamayın sony'i savunmuyorum sizi eleştirmiyorum sadece telefonunu su gecırmez dıye suya sokanları anlamıyorum

Ben özel bir firma da Süreç Geliştirme & Arge Müdürüyüm. (Plastik Enj, Gruplama, Boyahane, Serigrafi ve Kalıp)

Telefonu neden suya sokarım özetle;

Şirkette numune kontrolleri, süreç tetkiki ve labratuvarda ellerimi ister istemez kirletiyorum. Gerek makine yağı, boya, gerek hammadde tozu gün içerisinde mutlaka bu gibi durumla karşılaşıyorum.

Sırf bu yüzden tuşlu telefonumu işe geldiğimde sıvı geçirmez poşete koyup onunla kullanıyor gün sonunda poşeti yıkıyordum.
    Xperia Z alma nedenim de sırf bu durumdur. Bu gibi bir durumda iken ıslaklık, yağ, toz bir Android telefon kullanmama engel olmuyordu. Önlüğümün cebinden ellerim kirli de olsa telefonuma cevap verebiliyordum.. Gün sonunda telefonumu ıslak mendille rahatça temizleyebiliyordum, birkaç kezde çeşmenin altında yıkadım. Açıkcası Sony'e güvendim, IPX5/7 sertifikasına güvendim.

Hata yaptığımı yeni anladım, telefonumu suya sokmakla değilde Sony gibi dev bir kuruma ve bu kurumun IPX5/7 sertifikası sahibi olduğunu iddia etmesine güvenmekle hata yapmışım...

• quote:

Orijinalden alıntı: osbournee

quote:

Öncelikle Geçmiş Olsun Umarım Kazanırsın Fakat Ben Anlamıyorum Arkadaş Paranız Mı Çok Anlamıyorum Bir Telefon Su Geçirmez diye neden gidersin suyun altına tutarsın denize girersin mantık erdiremiyorum tamam suya dayanıklı olarak tasarlanmış olabilir ama okadar pahalı telefonu insan suya sokmaya üşenir be kardeşim telefon yanlışlıkla suya düşerse su geçirmez özelliği iyi birşey siz su geçirmiyor diye durmadan suya sokarsanız illaki zamanla bozulur hiç bir kul yapısı bozulmaz değildir. Yanlış Anlamayın sony'i savunmuyorum sizi eleştirmiyorum sadece telefonunu su gecırmez dıye suya sokanları anlamıyorum

Ben özel bir firma da Süreç Geliştirme & Arge Müdürüyüm. (Plastik Enj, Gruplama, Boyahane, Serigrafi ve Kalıp)

Telefonu neden suya sokarım özetle;

Şirkette numune kontrolleri, süreç tetkiki ve labratuvarda ellerimi ister istemez kirletiyorum. Gerek makine yağı, boya, gerek hammadde tozu gün içerisinde mutlaka bu gibi durumla karşılaşıyorum.

Sırf bu yüzden tuşlu telefonumu işe geldiğimde sıvı geçirmez poşete koyup onunla kullanıyor gün sonunda poşeti yıkıyordum.
    Xperia Z alma nedenim de sırf bu durumdur. Bu gibi bir durumda iken ıslaklık, yağ, toz bir Android telefon kullanmama engel olmuyordu. Önlüğümün cebinden ellerim kirli de olsa telefonuma cevap verebiliyordum.. Gün sonunda telefonumu ıslak mendille rahatça temizleyebiliyordum, birkaç kezde çeşmenin altında yıkadım. Açıkcası Sony'e güvendim, IPX5/7 sertifikasına güvendim.

Hata yaptığımı yeni anladım, telefonumu suya sokmakla değilde Sony gibi dev bir kuruma ve bu kurumun IPX5/7 sertifikası sahibi olduğunu iddia etmesine güvenmekle hata yapmışım...

Benım demek ıstedıgım o degıl keyfı sokanlar ıcın soyluyorum ben kalkıpta su gecırmıyor dıye bır telefona para vermem keyfı para verıpte keyfı suya sokmam telefonu telefonu gunde 30 kez suya sokanlar var keyfı durmadan suya sokulursa bır telefon ıllakı zamanla su gecırmezlık ozellıgını kaybeder ayrıca suya dayanıklı olması su gecırmıyecegı anlamına gelmesın mısal elınden kovaya dusurursun su gecırmezlık orda ıse yarar sen keyfı gıdıp denıze suya banyoya sokarsan kusura bakma bır sure sonra her kul yapısı bozulur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osbournee

quote:

Benım demek ıstedıgım o degıl keyfı sokanlar ıcın soyluyorum ben kalkıpta su gecırmıyor dıye bır telefona para vermem keyfı para verıpte keyfı suya sokmam telefonu telefonu gunde 30 kez suya sokanlar var keyfı durmadan suya sokulursa bır telefon ıllakı zamanla su gecırmezlık ozellıgını kaybeder ayrıca suya dayanıklı olması su gecırmıyecegı anlamına gelmesın mısal elınden kovaya dusurursun su gecırmezlık orda ıse yarar sen keyfı gıdıp denıze suya banyoya sokarsan kusura bakma bır sure sonra her kul yapısı bozulur
    O konuda haklısın...

• Mahkeme ile ilgili telefonuma bir mesaj geldi ama heln daha anlamış değilim yardımcı olun lütfen Mesaj içeriği aynen şöyle ?

Bakırköy 1. Tüketici Mahkemesi xxxx/xxxx nolu dosyasında (red)subut bulmadığından kararı verilmiştir.

Şimdi ne diyo burda mahkeme benim dosyamı red mi etmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendy1453

Mahkeme ile ilgili telefonuma bir mesaj geldi ama heln daha anlamış değilim yardımcı olun lütfen Mesaj içeriği aynen şöyle ?

Bakırköy 1. Tüketici Mahkemesi xxxx/xxxx nolu dosyasında (red)subut bulmadığından kararı verilmiştir.

Şimdi ne diyo burda mahkeme benim dosyamı red mi etmiş ?

Açıkcası benim başvurum ile ilgili bir karar çıkmadığından burada ne demek istediğini net anlamadım. Hukuki terim ile ilgili yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa süper olur.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.