Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8.642
Cevap
65
Favori
405.616
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU
Giriş
    1242 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TAGRNT

Arkadaşalar telefondaki uygulamaları root yapmadan sd karta taşıyabilen var mı bu konuda yardımınıza ihtiyacım var yeni bir uygulama yüklerken eskilerini silmekten bıktım artık

Burdaki konuyu bir incele istersen sanki senin istediğini yapıyor,

http://forum.donanimhaber.com/m_57160738/tm.htm
    3177 Mesaj
    quote:

Arkadaşalar telefondaki uygulamaları root yapmadan sd karta taşıyabilen var mı bu konuda yardımınıza ihtiyacım var yeni bir uygulama yüklerken eskilerini silmekten bıktım artık

android 4.1 ile uygulamaları sd karta taşıma olayını bitirdiler. Bunu anca swap yöntemi ile yapabilirsiniz.Yani sd kartı telefon hafızası gibi gösterip,telefon hafızasını da sd hafıza gibi göstererek. Ancak bunun içinde root gerekir diye biliyorum :)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: tayfunay

quote:

Burdaki konuyu bir incele istersen sanki senin istediğini yapıyor,

http://forum.donanimhaber.com/m_57160738/tm.htm

Bunu denedim olmuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Software & Industrial Engineer

• Yüzbaşı
    462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrgoxel

mw600 kulaklığı xperia z de deneyen oldu mu ses kalitesi ve bass nasıl.denemeden sipariş verdim ama inşallah hüsrana uğramam

Ses çıkışı artıyor ama bizim kolaylıklar daha iyi geldi bana ses kalitesi açısından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSerkanXXX -- 20 Mayıs 2013; 16:20:23 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

quote:

Arkadaşlar ben cihazı bugün aldım. C6603 olan model 4G Lte falan yazıyor gsm seçeneklerinde. Sıkça sorulan sorulara baktığımda 2 farklı model yazılmış.
    Birinde lte var birinde yok. Şimdi benim cihazda 4G yani LTE var. Türkiyeye gelenlerin hepsinde mi LTE var yoksa hepsinde yok mu anlamadım ben ?

Tr ye resmi gelenlerde var, ama çok önemli değil tr de böyle bir altyapı yok.

Biliyorum hocam alt yapının olmadığını. Millet 4G'ye geçti, bizim operatörler hala 3G'yi övüp duruyorlar. 4G özelliğinin olması iyi o zaman, ilerleyen dönemlerde böyle bir alt yapı kurulursa faydalanabiliriz demek ki.

Dediğin teknik olarak doğru hocam ama burası tr buraya gelene kadar biz bu telleri değiştiririz herhalde :S benim o konuda pek ümidim yok yani :)

Kesin değiştiririz teknolojiyi takip etmekten başımız döndü zaten.
    Yeditepe Üniversitesi - Seat Leon FR 1.4 EcoTsi Act DSG 2016 - iPhone 11 - Macbook Air - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Alpha A37M 18:135mm

• Binbaşı
    1242 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar ben cihazı bugün aldım. C6603 olan model 4G Lte falan yazıyor gsm seçeneklerinde. Sıkça sorulan sorulara baktığımda 2 farklı model yazılmış.
    Birinde lte var birinde yok. Şimdi benim cihazda 4G yani LTE var. Türkiyeye gelenlerin hepsinde mi LTE var yoksa hepsinde yok mu anlamadım ben ?

Tr ye resmi gelenlerde var, ama çok önemli değil tr de böyle bir altyapı yok.

Biliyorum hocam alt yapının olmadığını. Millet 4G'ye geçti, bizim operatörler hala 3G'yi övüp duruyorlar. 4G özelliğinin olması iyi o zaman, ilerleyen dönemlerde böyle bir alt yapı kurulursa faydalanabiliriz demek ki.

Dediğin teknik olarak doğru hocam ama burası tr buraya gelene kadar biz bu telleri değiştiririz herhalde :S benim o konuda pek ümidim yok yani :)

Kesin değiştiririz teknolojiyi takip etmekten başımız döndü zaten.

Hatırlarsanız bir ara pc için böyleydi durum, her ay yeni işlemci yok şu kadar çekirdek yok böle falan filan, en sonunda şimdi oturdu kimse yüzüne bakmıyor, ve sektör kendisine yeri oyun yeri buldu mobil cihazlar şimdi aynı durumu burada yaşıyoruz, gün gelecek buda tıkanacak o gün gelene kadar yine biz soyulacağız ve yorulacağız maalesef.

• Yüzbaşı
    450 Mesaj
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41539852&postcount=6

Bunu uygulanabilir mi?
    Diger turlu yapamadim belki boyle yapabilirim?

@aresmar
    @grolof
    @tayfunay
    @cavit63

Devamini okudumda aresmar hocanin yaptigi daha cok tavsiye ediliyor, benim yapamadigim yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominikk -- 20 Mayıs 2013; 16:47:52 >
    merhaba telefonu sürekli olarak usb üzerinden şarz etmenin bataryanın ömrü veya kullanım süresi üzerine bir zararı var mıdır.

Orijinalden alıntı: SuCh

Ben güncellemeden önce stamina modda whatsapp ve topeleven uygulamalarını açık bırakıyordum sabah kalktığımda şarjı %98-%97 civarı oluyordu. Yeni güncellemeyi temiz format atarak 454ü yeniden yükledim root yapıp 253e geçtim aresmarın anlattığı yöntemle. Şimdi yine söylediğim iki programı açık bırakarak stamina modda duruyor fakat sabah kalktığımda şarj %78 oluyor. Tabi bu durum hiç umrumda değil ama düzeltmenin bir yolu var mı onun için sordum :)

Cihazını uyanık tutan bi program var büyük ihtimalle, cihaz derin uyku modunu kullanamıyor.

Kendi cihazımın kullanım durumu bu şekilde, ekran kapalı iken sürekli derin uyku modunda.

Not: Stamina modu kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciginix -- 20 Mayıs 2013; 16:53:19 >
    |
    |

• Yarbay
    10533 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dominikk

Bunu uygulanabilir mi?

@aresmar
    @grolof
    @tayfunay
    @cavit63

Devamini okudumda aresmar hocanin yaptigi daha cok tavsiye ediliyor, benim yapamadigim yani :)

Bunu yapamazsın bildiğim kadarıyla bu Bootloader açmanı istiyor o zaman anlamı yok zaten yapılıyor root o zaman sorun yok.

Saçma bir konu olmuş o konu.

Benim yaptığım konu gibi başka birinin daha var konusu ordakini uygulamayı denesene? Bildiğim kadarıyla yöntem benzer ancak uygulayanlar farklı:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2279661

yanlız bunda verilen ftf temiz ftf değil full ftf o yüzden ftf flaslama aşamasında baseband, fota ve kernel flashlaman lazım onun için bunların yanında işaret olmayacak diğerleri işaretli olacak şekilde ayarlaman lazım flashtool u.

Zaten seçtikçe yandaki gri alanda neler var görüyorsun system filan olmamalı orda yukarda yazdıklarım olmalı.

• Çavuş
    79 Mesaj
    önceki telefonumdan kalan videolarımı telefona yüklediğimde tam ekran izleyemiyorum. belki çok basit bir problem ama bir türlü halledemedim. yardımlarınızı bekliyorum lütfen....
    |
    |
    Soruldu ise çok özür dilerim ama bu aletin sesi hiç tatminkar değil. Bir yerde özel ayarımı var

Orijinalden alıntı: koktay

Bir soruda benden; Su altında fotoğraf çekmek için ses açma/kapama tuşlarına komut atayabiliyormuyuz.

Play storeden indireceğiniz 1-2 program ile atanabiliyor ama şu anda ismini hatırlıyamadım.Sanırım camera zoom gibi bir şeydi.
    |
    |
    462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gz

Soruldu ise çok özür dilerim ama bu aletin sesi hiç tatminkar değil. Bir yerde özel ayarımı var

Root yaparak artırabilirsiniz yada yada storedan playerpro gibi farklı programlardan artırılabiliyor

|
    |

• Binbaşı
    1242 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: dominikk

Bunu uygulanabilir mi?

@aresmar
    @grolof
    @tayfunay
    @cavit63

Bunu yapamazsın bildiğim kadarıyla bu Bootloader açmanı istiyor o zaman anlamı yok zaten yapılıyor root o zaman sorun yok.

Saçma bir konu olmuş o konu.

Benim yaptığım konu gibi başka birinin daha var konusu ordakini uygulamayı denesene? Bildiğim kadarıyla yöntem benzer ancak uygulayanlar farklı:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2279661

yanlız bunda verilen ftf temiz ftf değil full ftf o yüzden ftf flaslama aşamasında baseband, fota ve kernel flashlaman lazım onun için bunların yanında işaret olmayacak diğerleri işaretli olacak şekilde ayarlaman lazım flashtool u.

Zaten seçtikçe yandaki gri alanda neler var görüyorsun system filan olmamalı orda yukarda yazdıklarım olmalı.

Bende akşam gördüm o konuyu acaba mı dedim ama @aresmar dediği gibi durum :S
    |
    |

• Binbaşı
    1242 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: msconfig34

merhaba telefonu sürekli olarak usb üzerinden şarz etmenin bataryanın ömrü veya kullanım süresi üzerine bir zararı var mıdır.

Hayır yok, hatta kitapçığında bile yazıyor devamlı şarj da bırakabilirsiniz daha iyi olur diye.
    |
    |
    1242 Mesaj
    quote:

Şu anda farkettim yeni güncellemeden sonra olduğunu düşünüyorum telefonun kamerasında siyah leke var bu çektiğim resimlerdede gözüküyor ne yapmam lazım böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?

Daha önce birinin daha başına gelmişti galiba resimlerini paylaşmıştı, sonradan düzeldi dediğini hatırlıyorum sanki
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.