Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.643
Cevap
61
Favori
418.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşamdan beri defalarca kontrol ettim atladığım yada eksik yaptığım bişey varmı diye ama bulamadım..
    434e dönerken TA işaretliyoruz ya hani,253e geçerken de sağ tarafta işaretleyeceğimiz bişey varmı ? TA göremedim orda çünkü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emyn1907 -- 19 Mayıs 2013; 11:32:22 >
  • Ben 434 dönerken ve 253 güncellerken TA hiç işaretlemedim diye hatırlıyorum zaten 253 de TA diye bir şık yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 19 Mayıs 2013; 11:34:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSeyTan1907

dün akşamdan beri defalarca kontrol ettim atladığım yada eksik yaptığım bişey varmı diye ama bulamadım..
    434e dönerken TA işaretliyoruz ya hani,253e geçerken de sağ tarafta işaretleyeceğimiz bişey varmı ? TA göremedim orda çünkü ?

Sadece 434 e dönerken işaretliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz40

quote:

Orijinalden alıntı: justasecond

telefonumdan çok memnunum yalnız geçen dışarda düşürdüm ve kenarı ezildi içim gitti resmen :(( kullanmıcaktım ama mecburen kılıf sipariş verdim, şu kılıfı aldımhttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390567093564 ekran koruyucu olarak da IPG marka ekran koruyucu aldım önlü arkalı 45 tl.. biraz pahalıya geldi ama bu telefonu iyi korumak gerekir.. şimdi tek sorunum wi fi !! arkadaşın s3 ü her yerden çekiyo ama bizimki zayıf kalıyo !! ben root falan yapmak istemiyorum çünkü bu işlerden anlamıyorum :( yama veya 4.2.2 ile bu soruna çare bulsalar iyi olacak..

Ben aynı kılıfı hepsiburada dan 49 liraya aldım ebay la aynı neredeyse,
    İki gündür kullanıyorum çok klas duruyor cihazda

Spigen SGP Xperia Z Case Ultra Capsule

kılıf ile ilgili incelemem;
    -çok kaliteli yumuşak malzeme, malzeme kalitesini hemen anlıyorsunuz,
    -kesimler mükemmel oturuyor cihaza, boşluk yok,
    -power tuşuna basmak için içe doğru girinti iyi düşünülmüş, her kılıfta yok,
    -bileklik yeri iyi düşünülmüş, dış ortamda gezilerde çok fotoğraf çekerken kılıfla birlikte bileklikte kullanmak gerekebiliyor
    -dock yeri kapalı ama açık olsa bile dock içine sığmazdı heralde sıkışırdı, önemli değil docka takarken kılıfı çıkarırız,
    -arkası nexus 4 teki gibi hatta daha güzel abartı olmayan bi hafif ışıltılı bir yapıya sahip,
    -içinden 1 adette kaliteli marka ekran filmi çıktı.
    -fiyatı yüksek gelebilir ama cihazını çok önemseyenler için diyeceğim tek söz "aradığınız kılıf budur"

http://www.hepsiburada.com/liste/spigen-sgp-xperia-z-case-ultra-capsule-ekran-koruyucu-hediye/productDetails.aspx?productId=telkilsgpz10cap&categoryId=16102#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamoz40 -- 19 Mayıs 2013; 11:52:10 >
  • Kaliteli marka ekran filmi dediginiz matmı parlakmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Kaliteli marka ekran filmi dediginiz matmı parlakmı acaba

içinden çıkan ekran filmi parlak ve spigen marka ama ben henüz kullanmadım ucuz filmlerden çekmiştim ekrana biraz eskisin takarım
  • quote:

quote:

içinden çıkan ekran filmi parlak ve spigen marka ama ben henüz kullanmadım ucuz filmlerden çekmiştim ekrana biraz eskisin takarım

videodan gördügüm kadarıyla dock ve sd card bölgesi kapalı bırakılmış.
  • quote:

quote:

quote:

şimdi sd kart kapağının açık olasına gerek yok zaten,
    dock bölümü evet kapalı tutulmuş ama zaten docka bu kılıfla birlikte sığdıramazsınız o yüzden açık olmasının mantığı yok docka takarken çıkarılabilir çok zor değil,
    yumuşak bi malzeme telefona çıkarıp takarken zarar vermiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dock bölümü evet kapalı tutulmuş ama zaten docka bu kılıfla birlikte sığdıramazsınız o yüzden açık olmasının mantığı yok docka takarken çıkarılabilir çok zor değil,

dock yeri kapalı sd card kapalı birde arkasında kendi reklamı var ucuz silikonlardan farkı malzeme kalitesi ise, kullanıcı dostu değil, heleki bu fiyata, şahsen bu fiyata süper slim kılıf veya kaplama yaparım. dock ve sd kart için sökme derdim kalmaz herzaman piratik vede kullanıcı dostu olması lazım. bir ürününde ben ilk önce buna bakarım.. yinede bilgilendirme için teeşkkürler illaki herkesin kullanma şekli farklıdır güle güle kullanın..
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: justasecond

telefonumdan çok memnunum yalnız geçen dışarda düşürdüm ve kenarı ezildi içim gitti resmen :(( kullanmıcaktım ama mecburen kılıf sipariş verdim, şu kılıfı aldımhttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390567093564 ekran koruyucu olarak da IPG marka ekran koruyucu aldım önlü arkalı 45 tl.. biraz pahalıya geldi ama bu telefonu iyi korumak gerekir.. şimdi tek sorunum wi fi !! arkadaşın s3 ü her yerden çekiyo ama bizimki zayıf kalıyo !! ben root falan yapmak istemiyorum çünkü bu işlerden anlamıyorum :( yama veya 4.2.2 ile bu soruna çare bulsalar iyi olacak..

Ben aynı kılıfı hepsiburada dan 49 liraya aldım ebay la aynı neredeyse,
    İki gündür kullanıyorum çok klas duruyor cihazda

Spigen SGP Xperia Z Case Ultra Capsule

kılıf ile ilgili incelemem;
    -çok kaliteli yumuşak malzeme, malzeme kalitesini hemen anlıyorsunuz,
    -kesimler mükemmel oturuyor cihaza, boşluk yok,
    -power tuşuna basmak için içe doğru girinti iyi düşünülmüş, her kılıfta yok,
    -bileklik yeri iyi düşünülmüş, dış ortamda gezilerde çok fotoğraf çekerken kılıfla birlikte bileklikte kullanmak gerekebiliyor
    -dock yeri kapalı ama açık olsa bile dock içine sığmazdı heralde sıkışırdı, önemli değil docka takarken kılıfı çıkarırız,
    -arkası nexus 4 teki gibi hatta daha güzel abartı olmayan bi hafif ışıltılı bir yapıya sahip,
    -içinden 1 adette kaliteli marka ekran filmi çıktı.
    -fiyatı yüksek gelebilir ama cihazını çok önemseyenler için diyeceğim tek söz "aradığınız kılıf budur"

http://www.hepsiburada.com/liste/spigen-sgp-xperia-z-case-ultra-capsule-ekran-koruyucu-hediye/productDetails.aspx?productId=telkilsgpz10cap&categoryId=16102#Gorseller

Yazını görmeden 5 dakika önce sipariş etmiştim (:

Merak ettiğim bu kılıf ilehttps://shop.brando.com/Simplism-Ultra-Thin-Cover-Set-for-Sony-Xperia-Z_p08858c0304d004.html bu kılıfın incelik farkı ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciginix -- 19 Mayıs 2013; 12:42:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andersin

arkadaşlar şayet soruldu ise ozur dileyerek tekrar cevaplarsanız beni meraktan kurtarırsınız.

rootlu telefonum bir kaç kendinden gelen uygulama sildim yine şu güncellemeyi sorunsuz alırmıyım?

Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kılıf eminim daha incedir çünkü ultrathin yazıyor
    ama daha çıkmamış temmuzda diyor
  • Arkadaşlar lütfen yardımm!!
    Telefonumun güncellemesi geldi diye dün yedekleme aldim pc companion ile teli güncelledim fakat 434 yaması gibi birşeymiş neyse telefondaki herşey silindi şimdi tekrar yüklemek için geri yükleme yapamıyorum telefonumu usb ile bagladıgımda yedekledigim dosya kayboluyor çıkardıgımda geri geliyor sonra bu yedekleme telefonunuza uygun degil diyor napmam gerekiyor ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid06

quote:

quote:

quote:

quote:

dock yeri kapalı sd card kapalı birde arkasında kendi reklamı var ucuz silikonlardan farkı malzeme kalitesi ise, kullanıcı dostu değil, heleki bu fiyata, şahsen bu fiyata süper slim kılıf veya kaplama yaparım. dock ve sd kart için sökme derdim kalmaz herzaman piratik vede kullanıcı dostu olması lazım. bir ürününde ben ilk önce buna bakarım.. yinede bilgilendirme için teeşkkürler illaki herkesin kullanma şekli farklıdır güle güle kullanın..

ben sd kartı taktım ve unuttum yerini, öyle sürekli takıp çıkaran birisi değilim,
    ikincisi dock alamadım henüz alırsamda dert etmem sorun yok yani,
    ama kılıf gerçekten inanılmaz şık ve kaliteli,
  • quote:

Ben 434 dönerken ve 253 güncellerken TA hiç işaretlemedim diye hatırlıyorum zaten 253 de TA diye bir şık yok

Aynı şekilde bende TA diye bişey işaretlemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhan93

Arkadaşlar lütfen yardımm!!
    Telefonumun güncellemesi geldi diye dün yedekleme aldim pc companion ile teli güncelledim fakat 434 yaması gibi birşeymiş neyse telefondaki herşey silindi şimdi tekrar yüklemek için geri yükleme yapamıyorum telefonumu usb ile bagladıgımda yedekledigim dosya kayboluyor çıkardıgımda geri geliyor sonra bu yedekleme telefonunuza uygun degil diyor napmam gerekiyor ???

++++
  • Arkadaşlar kusura bakmayın mobilden detaylı arayamadım internette bir adres girerken yada whatsapp da yazarken tuşlardan çok az bir basma sesi geliyor hatta bu mesajı yazarken de tık tık diye normal kullandığımda bu ses yok nereden kapatırım bu tuş seslerini yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: flood01

Arkadaşlar kusura bakmayın mobilden detaylı arayamadım internette bir adres girerken yada whatsapp da yazarken tuşlardan çok az bir basma sesi geliyor hatta bu mesajı yazarken de tık tık diye normal kullandığımda bu ses yok nereden kapatırım bu tuş seslerini yardımlarınızı bekliyorum

Ayarlar / Dil ve giriş / Xperia klavye / ses ve titreşim
  • Teşekkür ederim orada olabileceğini tahmin ettim ama bulamadım

• Arkadaşlar merhaba, ben 9 nisanda üsküdarda turkcell bayiden siyah xperia z satın aldım, cihazdan çok memnundum ancak kuzenim cihazın şarj kapağı tam kapalı değilken farketmeyip suya sokmuş ve cihaz çıldırdı, önce ekranda bir beyazlık oluşmuştu su giren yerden başlıyarak, power tuşu çalışmamaya başladı sonra. Ses açma tuşu power tuşunun işlevini yapıyordu ara sıra. Sonra ben cihazı çok beğendiğim için aynı turkcell bayiden yeni bir cihaz aldım yine siyah xperia z. Daha sonra eski cihazın ekranı düzeldi ama power tuşundaki sorun halen devam ediyor. Yeni telefonun ekranında bir gariplik gözüme çarpıyordu, sonra ikisini yanyana incelediğimde ekranlarda ciddi bir fark olduğunu gördüm. İnternetten biraz araştırınca sharp ve jdc olayını gördüm. Uygulamayla test edince eski telefon sharp, yenisi jdc çıktı. Yeni ekran eskisine göre gerçekten kötü :( renkler çok keskin jdc ekranda, gözümü çok alıyor, uzun süre telefona bakınca gözlerim ağrıyor. kimisi daha keskin olmasını seviyor ama renkler gerçekçiliğini kaybediyor. Koyu renkler sharpa göre daha iyi ama ana ekran vs gereğinden fazla canlı renklere sahip ve parlaklığı kıssam bile rahatsız edici bir durum oluşuyor gözlerde.jdc ekranda bravia engine kapalıyken sharp ekranın açık hali gibi oluyor nerdeyse, renkler fazla belirgin ve oldupundan çok daha canlı görünüyor ve bir süre sonra gözü çok rahatsız ediyor. Büyük talihsizlik oldu, cihazın çıkmasını uzun süre beklemiştim çıkar çıkmaz aldım, memnundum su olayı oldu, bir tane daha aldım o da jdc çıktı:( Size sorum şu olucak, su alan telefonun ekranında vs şu anda hiçbir problem yok, telefonun çalışmasında da hiçbir sıkıntı yok, hiçbir işlevinde. Sadece ses açma kapama tuşları ve power tuşu çıldırmış durumda. power tuşu hiç çalışmıyor neredeyse, ara sıra işliyor sadece, ekran ses açma tuşuna hafif dokununca açılıyor ama tekrar kapanması için beklemek gerekiyor, tuşla kapanmıyor. ses açma tuşuna basınca bazen power tuşuna basılınca çıkan menü çıkıyor, telefonu kapatmayı seçtiğimde kapanır kapanmaz bir iki sn sonra kendiliğinden tekrar açılıyor. Sizce ne olmuş olabilir, anakart problemi gibi mi, cihazı yollasam servise nasıl bir maliyet çıkıcağı ya da yapılıp yapılamıycağı konusunda bir fikri olan var mı? Birde bu jdc panelli cihazı değişme imkanı vs olur mu acaba,ya da sharp panelin sökülüp jdcyle değiştirilme gibi bir imkanı oluyor mu acaba, bir bilgisi ya da fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarperd -- 19 Mayıs 2013; 16:29:58 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.