Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımcı olursanız sevinirim. Sony Xperia Z telefonun ekranı kırıldı ekran görnmüyor ve dokunmatik çalışmıyor. İçindeki rehberi ve resimleri almam mümkün mü? Bilgisayara bağladığımda içindekiler görünmüyor. Sony Companiumda da ekran kilidini açın diyor, açma gibi bir durumum yok ne yapmam lazım?
  • Merhaba arkadaşlar.Sony xperia z kullanıyprum garantisi bitti.Ahize sorunu yaşıyorum.Birini aradığımda sesim gitmiyor ve gelen çağırılarda ses gelmiyor.Diğer sorunum ise telefonum bazen donuyor ekran cevap vermiyor.Telefonu temiz kullandım.Neden böyle oldu?Ne yapmam lazım?Yardım edin arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 👍

• bayhax kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar merhaba. Xperia Z marka telefonumla ilgili bir sorunum var. Sorun şöyle; cihazı uyandırdıktan sonra ekranın alltında bulunan sanal tuşlar çalışmıyor, cihazı sağa yatırınca sanal tuşların yeri değiştiği için çalışıyor. İşin garibi kilit ekranını açtığım zaman ordaki sanal tuşlar (kamera, arama vb.) çalışıyor, kilidi acar açmaz etkisiz kalıyorlar. Dediğim gibi cihazı yan çevirerek kullanıyorum. Eziyete dönüşmeye başladı yedek cihaz olmadığından garantiyede yollayamıyorum. Ne yapabilirim böyle bir şey tecrübe eden oldumu hiç ?
  • Sony Xperia Z modellerine Android Marshmallow geldi http://www.teknofora.com/sony-xperia-z-modellerine-android-marshmallow-geldi/
  • Z için temiz root edilebilen 6.0 var mı şu an piyasada?
  • kuzeydeniz41 kullanıcısına yanıt
    Z1'e yok, Z2 ve sonrasına var, diye gördüm çeşitli kaynaklarda.
  • merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. Tek sorunu telefon belli bir süre sonra kendini resetlemektedir sarj cihazı bağlıyken düzgün çalışmaktadır başka sorunu yoktur. bu şekilde almak isteyen veya parça olarak değerlendirmek isteyenler mesaj atabilir.

ek olarak aşağıdaki parçalarda elimde mevcuttur tümü paket olarak satılıktır ayrı ayrı da alabilirsiniz. istediğiniz parçaların fiyatı için özel mesaj gönderiniz.

1 adet xperia z orijinal dock
    1 adet xperia z özel 3460 mah geniş kapasiteli batarya
    4 adet tüm yan çıtalar,kapakçıklar ve power tuşu
    5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet üst anten kapakçığı
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    4 adet alt hoparlör ve titreşim motoru komple set
    3 adet sensör+kulaklık soket (üst taraf ledli bölüm)
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet ön ekran dokunmatik digitizer
    1 adet parlak arka jelatin
    1 adet karbon kaplama arka jelatin
    2 adet ön+arka diamond efektli özel mat ekran koruyucu
    2 adet arka kapak yapıştırıcı conta (su geçirmezlik için)
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf
    1 adet sert plastlik kılıf

• @ufuk_abay

Telefonu arızalı olarak satacağına, elindeki parçaları kullanıp tamir ettirip satsana?
  • z5compact a geçeceğim için elimdekini satacağım, garantisi bitmiş servis görmemiş beyaz z kaç paradan hızlı satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

--- Recovery Yüklemek: ---

> TWRP (Team Win Recovery Project)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190936
    Buradaki apk'yı indirip kurun. XZR apksını çalıştırın ve install recovery deyin.
    Reboot recovery derseniz telefonu recovery moduna sokarsınız.

Recovery'i girip backup alın ilk işiniz mutlaka bu olsun.
    Herhangi bir hata yaparsanız mod yüklerken ya da yüklediğiniz modu beğenmezseniz bu aldığınız yedeğinize geri dönebilirsiniz.

> CWM (Clockwork Recovery Mod)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187363
    Bunu denemedim henüz, ünlü bir alternatif recovery CWM.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Kilitli Bootloader ile işlem yaptığımızdan dolayı Recovery'de (CWM yada TWRP farketmiyor) kesinlikle CACHE ile oynamayın. CACHE'i silmeyin. Yedek alırken CACHE'in yedeğini almayın, Yedekten geri dönerken kesinlikle CACHE'i yedekten döndürmeyin. İki Recovery'de de CACHE in yedeğini almadan yedekleme fonksiyonu var.

Eğer herşeye rağmen cache'i bozduysanız geri dönmenin tek yolu PC Companion'dan telefonu onar seçeneğiyle onarım yapmak bu da telefonu ilk haline döndürüyor zaten.

--- Recovery'den yüklenebilen modlar ---

MUTLAKA MOD UYGULAMADAN ÖNCE RECOVERY'DEN YEDEK ALIN!

Indirdiğiniz mod bir zip dosyasıdır. Sdcardınız da bir modlar klasörü yapıp hepsini oraya kopyalayın.
    Recovery'ye girin ve Install ya da Install a zip from sdcard diye seçenek vardır onu seçip modlar klasöründen daha önce kopyaladığınız zip'i seçin. İşlem tamam.

-> Alt üst barı siyah yapıp küçültmek:
    *** Mutlaka yedek alın geri dönüşü ancak yedekten yapabilirsiniz. ***
    Doğru zip'i indirdiğinizden emin olun 434 yazılımı ve 350 yazılımı için farklı zipler var. Boylarını da seçebiliyorsunuz alt barın.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38632615

-> Beyaz dengesi renk kalibrasyonu modu (White Balance modu)
    Ekranın beyaz dengesini değiştirmeye yarıyor. Daha sıcak ya da daha soğuk renkleri seçebiliyorsunuz.
    Ben şu an "3.3" ve "215" ile kullanıyorum.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39131438&postcount=1

-> PureXAudio müzik ve ses geliştirme modu
    Ses ile ilgili bir çok geliştirme yaptığını iddia eden ve V11 sürümüyle beğeni kazanan bir mod. Henüz denemedim ancak deneyenler beğenmiş.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

Çevirip Hazırlayan : Aresmar

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Detaylı Yazılım Kurtarma Adımları (Pc Companion ile)

PDF DOSYASINI İNDİRİP BÜTÜN BİLGİLERİ OKUYABİLİRSİNİZ.

http://yadi.sk/d/Cgof5c0L3zTPz

Çevirip Hazırlayan :hadesperado

*** İzinsiz alıntılanması, kopyalanması yasaktır. Emeğe saygı lütfen. ***

Arkadaşlar bu alıntının altında bir pdf var yazılım kurtarma adımları ile ilgili bu adımlar z3 compact içinde uygulanır mı

• quote:

Arkadaşlar bu alıntıdaki yazılım kurtarma adımları ile ilgili pdf deki adımlar z3 compact içinde uygulanır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

quote:

Arkadaşlar bu alıntıdaki yazılım kurtarma adımları ile ilgili pdf deki adımlar z3 compact içinde uygulanır mı

Up

• **BlackTower** kullanıcısına yanıt
    Sorunun ne olduğuna bağlı. ben bi rom yüklemiştim açılışta logo gelince telefonu sürekli yeniden başlatıyordu. orjinal rom buldum netten indirip flashladım düzeldi. ama sendeki sorun ne, ona uyar mı bilemem.
  • Merhaba

2 yıla yakın kullandığım xperia z de uygulamalar optimize ediliyor hatasıyla karşılaşıyorum bu sorun telefonumun açılmasına da engel oluyor + ses ve güç düğmesini denedim format işe yaramadı companion da düzeltme var onu denedim olmadı, çözüm yolunu bile bulan var mı???
  • sorun şu: z3c nin titreşim problemi vardı telefon titremiyordu arkadaşımda servise gönderdi ama z3c servise gidip geldikten sonra alarm kurulduğu zaman alarm vakti geldiğinde telefon kilitleniyormuş, bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü serviste yazılım da yüklemişler. yapmak istediğim z3c ye orjinal rom yüklemek ama temiz kurulum yapmak istiyorum daha önceden xperia z mi bu şekilde bir sorundan kurtarmıştım yani temiz kurulum yapmıştım. şimdi z3 compacta da aynı şeyi yapmak istiyorum
  • Merhabalar,
    Bayağı önce sorulmuş ama bir cevap göremedim. Ana ekrana gitmek istediğimde "Maalesef Xperia anaekranı durdu." uyarısı alıyorum. Buna bir çözüm önerebilecek olan var mı? Herhangi bir şey silmedim. Normal çalışırken birden bu hatayı vermeye başladı.
  • Xperia z1 telefonum, açma kapama düğmesi çalışmıyo ve gelen çağrı ekranda gözükmüyo kimin aradığını göremiyorum

• kulaklıkla dinlenen müzikte en iyi ses kalitesi hangi ayarlarla elde edilir
  • 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.