Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (793. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya iki gün önce güncelleme varmış onu yükledim sanki güncellemeden sonra şarj sorunu çıktı , olayın teknik yanlarından hiç anlamadığım için ölçüp bi değer veremiyorum ama şu örneği vereyim , 5 dakika düşük parlaklık internet kapalı wifi bluetoth falan kapalı stamina modunda yüzde sekiz falan şarj harcıyor , sizce de çok değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle sorun yaşayan arkadaşlara çok geçmiş olsun.Siyah noktalar hakkında bişey söylemek istiyorum, Sizce Milyonlarca Satılan bu xperia z'lerde her 10 kişiden veya 20 kişiden birinde bu siyah noktalar oluşsa kaç bin kişide siyah nokta olabileceğini bir tahmin edin. Ben bu forumda maximum 6 7 kişide gördüm siyah nokta sorunu yaşayan. xda'yı sürekli takip ediyorum az sayıda bizde olduğu kadar farklı bölgelerdede sorun yaşayanlar mevcut. Her zaman söylüyorum Türkiyeden Sony ve bazı samsung telefonlarını almayın.

Gerçekten bu kamera olayı kronik sayılacak bir sorun olsa forumlara akın akın insan yağar. Bizim kullanıcı kulübünde ne kadar xperia z üyesi varsa emin olun onun 5 katı kadarda üye olmadan ve sadece takip eden insan var yüzlerce kişi vardır belkide daha fazla ve sadece 6-10 kişide görülüyorsa bunun tek nedeni ilk ürünlerdeki hata, ülkeden ülkeye gönderilen minimum sorunlu cihazlar ve üretim hatası payı. Ben bu nedenden dolayı 6 ay önce japonyadan getirttim akraba vasıtası ile ve zerre sorunu yok ama zamanla olabilir tabi teknoloji tamamen şans işi. Darbe dersen darbe su dersen su ısı dersen allahına kadar ısıya maruz kaldı telefon yeğenin oyun merakı sağolsun hergün 3 4 saat oyun oynuyor ve bir sorun belirmedi, ve gerçekten telefonu o kadar kucalıyorumki o kadar dolu dolu kullanıyorum ki bir hatası olsa çıkması lazımdı madem xperia z ler sorunlu diyenler.

Gerçekten hissediyorum sorun yaşayan arkadaşların duygularını düşüncelerini ama türkiyeden telefon almayın abi ilk aldığım xperia z 1 saatte şarj sıfıra geliyordu o gün iade edip akraba ile japonyadan aldırdım kasko vs yaptırdım mis gibi kullanıyorum. Suç varmı derseniz sonyde çok suç var, avrupadaki teknik servisler kuzenden duyduğum kadarıyla o kadar mükemmel çalışıyorlarmış ki sony'de teleservice gibi allahın belası bir firmayla iş yapıyor en büyük hatası bu.

Ya hocam bende de bir sorun yoktu hatta ben ilk siyah nokta çıktı telefona vurdum kayboldu o nokta komiktir ki
    Sonra dedim ben bu telefon ile uğraşırım arkadaş sorunlu olduğunu bile bile kullanmam bu duruma getirdim mevzuyu anlayacağın.
    Emin ol herkeste bu sorun var hatta senin elindeki telefonda da bu sorun var. Şu an elindeki cihazın kamera kısmına bir kaç defa vur siyah nokta belirir.
    Çünkü denedim ve onayladım kaybedebildiğim gibi geri de getirebiliyorum o noktaları. Ama ben bir kaç defa daha vurup lekeleri meydana getirip öyle servise verdim.

lens camına tırnağımla sertçe vurdum, genel olarak arkasını dizimdeki kemiğe sert sert vurdum ama yok dostum gelmiyor siyah nokta

Sen benden de şanslısın o zaman

keşke olmasa ama teknoloji işi şans işi malesef hocam, mesele darbeyse kılıf varken defalarca düştü dostum olsa olurdu

Bence telefon zamanla ısındığından kamerada oraya yakın olduğu için plastiği falan deforme olup zamanla ufalıyor sanırım yoksa böyle bir durumun olması saçmalık.

ısıyla alakası olabilir tabi, birde o kadar ısınıp darbe alırsa sorun yaratabilir kul yapısı sonuçta. ama emin ol bu telefonlar onlarca testten geçiyor hatta test esnasında bilerek sınırları zorlayabiliyorlar. bence üretim hatası, zaten 10 kişiden 1'inde bu sorun var diyemeyiz bile. bütün çevremde ve forumda 6 7 tane gördüm bu çok normal

O da geldi bizi buldu arkadaş ya. Keşke 1 ay daha bekleseydim öyle satın alsaydım. En azından piyasadaki ilk parti yok olurdu :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle sorun yaşayan arkadaşlara çok geçmiş olsun.Siyah noktalar hakkında bişey söylemek istiyorum, Sizce Milyonlarca Satılan bu xperia z'lerde her 10 kişiden veya 20 kişiden birinde bu siyah noktalar oluşsa kaç bin kişide siyah nokta olabileceğini bir tahmin edin. Ben bu forumda maximum 6 7 kişide gördüm siyah nokta sorunu yaşayan. xda'yı sürekli takip ediyorum az sayıda bizde olduğu kadar farklı bölgelerdede sorun yaşayanlar mevcut. Her zaman söylüyorum Türkiyeden Sony ve bazı samsung telefonlarını almayın.

Gerçekten bu kamera olayı kronik sayılacak bir sorun olsa forumlara akın akın insan yağar. Bizim kullanıcı kulübünde ne kadar xperia z üyesi varsa emin olun onun 5 katı kadarda üye olmadan ve sadece takip eden insan var yüzlerce kişi vardır belkide daha fazla ve sadece 6-10 kişide görülüyorsa bunun tek nedeni ilk ürünlerdeki hata, ülkeden ülkeye gönderilen minimum sorunlu cihazlar ve üretim hatası payı. Ben bu nedenden dolayı 6 ay önce japonyadan getirttim akraba vasıtası ile ve zerre sorunu yok ama zamanla olabilir tabi teknoloji tamamen şans işi. Darbe dersen darbe su dersen su ısı dersen allahına kadar ısıya maruz kaldı telefon yeğenin oyun merakı sağolsun hergün 3 4 saat oyun oynuyor ve bir sorun belirmedi, ve gerçekten telefonu o kadar kucalıyorumki o kadar dolu dolu kullanıyorum ki bir hatası olsa çıkması lazımdı madem xperia z ler sorunlu diyenler.

Gerçekten hissediyorum sorun yaşayan arkadaşların duygularını düşüncelerini ama türkiyeden telefon almayın abi ilk aldığım xperia z 1 saatte şarj sıfıra geliyordu o gün iade edip akraba ile japonyadan aldırdım kasko vs yaptırdım mis gibi kullanıyorum. Suç varmı derseniz sonyde çok suç var, avrupadaki teknik servisler kuzenden duyduğum kadarıyla o kadar mükemmel çalışıyorlarmış ki sony'de teleservice gibi allahın belası bir firmayla iş yapıyor en büyük hatası bu.

Ya hocam bende de bir sorun yoktu hatta ben ilk siyah nokta çıktı telefona vurdum kayboldu o nokta komiktir ki
    Sonra dedim ben bu telefon ile uğraşırım arkadaş sorunlu olduğunu bile bile kullanmam bu duruma getirdim mevzuyu anlayacağın.
    Emin ol herkeste bu sorun var hatta senin elindeki telefonda da bu sorun var. Şu an elindeki cihazın kamera kısmına bir kaç defa vur siyah nokta belirir.
    Çünkü denedim ve onayladım kaybedebildiğim gibi geri de getirebiliyorum o noktaları. Ama ben bir kaç defa daha vurup lekeleri meydana getirip öyle servise verdim.

lens camına tırnağımla sertçe vurdum, genel olarak arkasını dizimdeki kemiğe sert sert vurdum ama yok dostum gelmiyor siyah nokta

Sen benden de şanslısın o zaman

keşke olmasa ama teknoloji işi şans işi malesef hocam, mesele darbeyse kılıf varken defalarca düştü dostum olsa olurdu

Bence telefon zamanla ısındığından kamerada oraya yakın olduğu için plastiği falan deforme olup zamanla ufalıyor sanırım yoksa böyle bir durumun olması saçmalık.

ısıyla alakası olabilir tabi, birde o kadar ısınıp darbe alırsa sorun yaratabilir kul yapısı sonuçta. ama emin ol bu telefonlar onlarca testten geçiyor hatta test esnasında bilerek sınırları zorlayabiliyorlar. bence üretim hatası, zaten 10 kişiden 1'inde bu sorun var diyemeyiz bile. bütün çevremde ve forumda 6 7 tane gördüm bu çok normal

O da geldi bizi buldu arkadaş ya. Keşke 1 ay daha bekleseydim öyle satın alsaydım. En azından piyasadaki ilk parti yok olurdu :D

aynen dostum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

3 defa 1 metre'den yere düştü ön yüzü yere bakacak şekilde hiç bir çatlama vs yok. taş gibi. iyi ki almışım. fakat bi sorunum var chrome'dan görsellere girip resim indirdiğim de 2560x1800 px resimi o boyutta indirmiyor. görüntü kalitesi bozuluyor indirince. nasıl halledicem bunu

resmi aç diyip indirmen lazım dostum. ön izlemede yani küçük pencereden direk indirip açarsan dandik kalitede iniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesiminki

ya iki gün önce güncelleme varmış onu yükledim sanki güncellemeden sonra şarj sorunu çıktı , olayın teknik yanlarından hiç anlamadığım için ölçüp bi değer veremiyorum ama şu örneği vereyim , 5 dakika düşük parlaklık internet kapalı wifi bluetoth falan kapalı stamina modunda yüzde sekiz falan şarj harcıyor , sizce de çok değil mi ?

Her güncellemeden sonra bu muhabbet dönüyor dostum biraz bekle bir iki hafta düzenli şarjdan sonra batarya kalibre olacaktır, ve chrome kullanıyorsan kullanma çok şarj yiyor
  • Bugün G2'yi inceledim arkadaşlar, cihazın ekran ve kasa uyumu süper olmuş. O cihazdan sonra z1'in o kasa mantığı saçmalık gibi geldi.
    G2'nin malzeme kalitesi ne kadar düşündürüyorsa, z1'in ki de o kadar al beni der gibi duruyor. Ama lg tebrik ederim o ekranı oraya yerleştirme fikri süper olmuş.
    Teknosa da inceledim hemen özelliklerini sayıp bana satma girişiminde bulundular de get dedim tabi :D
    Lan nasıl bir prim alıyorlarsa artık lg den anlamadım gitti.
  • quote:

Bugün G2'yi inceledim arkadaşlar, cihazın ekran ve kasa uyumu süper olmuş. O cihazdan sonra z1'in o kasa mantığı saçmalık gibi geldi.
    G2'nin malzeme kalitesi ne kadar düşündürüyorsa, z1'in ki de o kadar al beni der gibi duruyor. Ama lg tebrik ederim o ekranı oraya yerleştirme fikri süper olmuş.
    Teknosa da inceledim hemen özelliklerini sayıp bana satma girişiminde bulundular de get dedim tabi :D

hocam ben daha z1 i görmemiştim bugün hinditanda bir sony centera gittim bi baktım valla kasaya aşık oldum desem yeridir arkadaş o nasıl bir tutuş hissi öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmıstık

quote:

Bugün G2'yi inceledim arkadaşlar, cihazın ekran ve kasa uyumu süper olmuş. O cihazdan sonra z1'in o kasa mantığı saçmalık gibi geldi.

hocam ben daha z1 i görmemiştim bugün hinditanda bir sony centera gittim bi baktım valla kasaya aşık oldum desem yeridir arkadaş o nasıl bir tutuş hissi öyle

Kalite ve tasarım her zaman ki gibi 1 numara. Sadece tepki verdiğim nokta aşağı ve yukarıda çok boşluk var zaten en çok eleştiri alan tarafı da bu. Diğer telefonlarla kıyasla en babasıdır sağlamlık ve kalitede.
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    boşluklar hiç dikkatimi çekmedi desem yeridir ama tasarım işte herkezin göz zevki farklı
  • Arkadasa beyaz z1 aldik kazasiz belasiz kullansin yanlar metal baya bryendim ya ama z den z1 r gecmem mor z mi degismem biseeye :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

boşluklar hiç dikkatimi çekmedi desem yeridir ama tasarım işte herkezin göz zevki farklı

Ben tasarımdan bahsetmiyorum tasarım olarak güzel, sadece o kasada o ekran ufak kalmış çerçeve çok kalın onu diyorum.
  • quote:

quote:

Ben tasarımdan bahsetmiyorum tasarım olarak güzel, sadece o kasada o ekran ufak kalmış çerçeve çok kalın onu diyorum.

evet senin anlatmak istediğini anlıyorum ama benimde hiç gözüme batmadı yani o çerçeveler ama daha küçük olsa biraz daha çekici olur oda ayrı tabiki
  • Selim arkadaşımla sipariş ettiğimiz su geçirmez contalar geldi. Az önce telefonun arka kapağını açtım eski contayı söküp yenisini taktım. Telefonun sadece açık halini çekebildim zira bir kameramanım yok işlem yaparken foto yada video çekemedim Çok kolay işmiş, sağolsun contayı üreten arka kapağın şablonunu çıkartmış 10 saniyede yapıştırdım. Şu an için bir sıkıntı yok çok güzel yerine oturdu sabaha kadar bırakacağım artık ne olur bilmiyorum

Bu arada servise giden kapağın gevşemesi şundan, kapak dümdüz hiçbir sıkıntı yok yamulma vs. Ancak servis sökerken kapak üstünde kalan contayı değiştirmiyor. Eski contayı kullanınca da sökülen kısım deforme oluyor. O yüzden kapağın her tarafı oturuyor da sökülen yeri gevşiyor. Napalım teleservice yapmadı biz yapıyoruz

Not: Kamera lensinde teleservice nin onarımı sonrası içeride kalan tozu da bu bahane ile temizlemiş oldum

Birde prof.exx hocam boşuna kameranın camına vurma saç teli kalınlığı kadar da olsa lens ile arasında boşluk var işlemiyor lense

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ

Not 2: Resmin en köşesinde gördüğünüz siyah yumak telefondan çıkartmış olduğum contanın ta kendisi Birde batarya üzerinde falan seri no vs numaralar vardı kapattım ne olur ne olmaz teleservice bizi tanımasın sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 3 Kasım 2013; 2:11:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

Selim arkadaşımla sipariş ettiğimiz su geçirmez contalar geldi. Az önce telefonun arka kapağını açtım eski contayı söküp yenisini taktım. Telefonun sadece açık halini çekebildim zira bir kameramanım yok işlem yaparken foto yada video çekemedim Çok kolay işmiş, sağolsun contayı üreten arka kapağın şablonunu çıkartmış 10 saniyede yapıştırdım. Şu an için bir sıkıntı yok çok güzel yerine oturdu sabaha kadar bırakacağım artık ne olur bilmiyorum

Bu arada servise giden kapağın gevşemesi şundan, kapak dümdüz hiçbir sıkıntı yok yamulma vs. Ancak servis sökerken kapak üstünde kalan contayı değiştirmiyor. Eski contayı kullanınca da sökülen kısım deforme oluyor. O yüzden kapağın her tarafı oturuyor da sökülen yeri gevşiyor. Napalım teleservice yapmadı biz yapıyoruz

Not: Kamera lensinde teleservice nin onarımı sonrası içeride kalan tozu da bu bahane ile temizlemiş oldum

Birde prof.exx hocam boşuna kameranın camına vurma saç teli kalınlığı kadar da olsa lens ile arasında boşluk var işlemiyor lense

Not 2: Resmin en köşesinde gördüğünüz siyah yumak telefondan çıkartmış olduğum contanın ta kendisi Birde batarya üzerinde falan seri no vs numaralar vardı kapattım ne olur ne olmaz teleservice bizi tanımasın sonra

Eline sağlık müdür sağlam iş çıkarmışsın bir iki tavsiyem var sana, contayı ilk telefona veya arka panele yapıştırdıktan sonra arka kapağı kapatmadan önce mutlaka contanın yapışacağı köşeleri ve arka panelin kenarlarını ısıtman lazım çok daha sağlam olur. Sonrasında boydan boya yatay ve dikey olarak sertçe parmaklarınla bastıra bastıra tüm kenarlarına bastır ve kesinlikle! geceden sabaha kadar baskı yapılmış olarak durması lazım uzun ömürlü olup daha sonradan kalkmaması için, bu contalar normalde vakumlu olarak takılıyor yani şöyle söyliyim kulaklık kapağından vakum yapılıyor ve o sırada baskıyla beraber takılıyor arka panel, sana önerim telefonun dört köşelerine ve mükünse kenarlarına 1-2 cm'lik orta yumuşaklıkta bir cisim koy, örneğin plastik bir küp şeker düşün o tip düz birşey. sonra 4 köşeye oturacak bir kitap koy sonra üstüne dengeli olarak ağırlık 6 7 tane kitap vs. ama dengeli olması önemli sonra sabaha kadar o şekilde dursun. Eğer başarılı olmuşsan kulaklık kapağını açıp ağzınla hafif! vakum yaptığında hiç hava gelmez yani çok zor gelir gelmemesi lazım,pipetin diğer ucunu kapatıp hava çekmek gibi düşün. ağzınla vakum yaptığında sadece hoparlörün diyaframının git gel yaptığını hareket ettiğini duyman lazım vakumu abartma sakın diyafram patlayabilir ama çokda hafif olmasın. Komşunun saf oğlu kendi xperia z'sini sırf meraktan sökmüştü bende yeni kapak takmıştım bu anlattığım yöntemlerle ve çok başarılı oldu
  • Merhaba arkadaşlar,

Android telefonların teknik konularını pek bilmiyorum ama ben telefona yeni temalar yüklemek istiyorum. Sanırım bunun içinde root falan yapmk lazımmış sanırım. Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz? Bilgilerinizi yada yardımcı linkler paylaşabilir misiniz?

Değinmeden geçemicem bazı arkadaşlar değil suya sokmak bardağın yanına bile yaklaştırmam telefonu demişler ama gönül rahatlığıyla sokabilirler. Yaklaşık 3 aydır z kullanıyorum havuza hatta denize bile soktum telefonu hiçbbir şey olmadı telefonu suya soktuktn snra birkaç saat kdr telefonun sesi az çıkıyor. Ama merak etmeyin düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

Selim arkadaşımla sipariş ettiğimiz su geçirmez contalar geldi. Az önce telefonun arka kapağını açtım eski contayı söküp yenisini taktım. Telefonun sadece açık halini çekebildim zira bir kameramanım yok işlem yaparken foto yada video çekemedim Çok kolay işmiş, sağolsun contayı üreten arka kapağın şablonunu çıkartmış 10 saniyede yapıştırdım. Şu an için bir sıkıntı yok çok güzel yerine oturdu sabaha kadar bırakacağım artık ne olur bilmiyorum

Harika iş çıkarmışsn dostum eline sağlık sevindim buna inşallah cihaz su geçirmezliğini kazanır birşey olmaz :)))

Prof.exx eklentilerin için teşekkür ederim :))
  • Biride bana yardım etse ya şu bildirim çubuğundaki şey ne va nasıl yüklenio türkçesi sizin rom için güncelleştrme falan dio nasıl yüklarim onu ben :) an update for your rom is avalaible yazıyo goo.im mi ne o ıyarı verio napazçcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atikselimZ -- 3 Kasım 2013; 6:53:35 >
  • Tavsiyelerin için sağol hocam ancak bu fotoyu koyduğumda çoktan kapatmıştım kapağı. O kadar teferruatlı yapmadım ancak kemarlarına şerit şeklinde iyice bastırdım sabaha kadar bekledi telefon şu an mükemmel duruyor. Herhangi bir sıkıntı olurda yine kalkma filan olursa elimde conta var değiştiririm drnin yönteminle takarım. Ama yapıştırıcı çok güçlü hocam düşünün deforme olmuş köşeden kaldırdım kapağı çıkartana kadar akla karayı seçtim dedim çıkmayacak heralde O yüzden tam oturmuştur diye düşünüyorum. Servise gönderen her kullanıcı yapmalı bence

Birde hocam kulaklık girişinden bi vakum yapamadım yanlardan hava kaçıyor. Tırsıyorum bide yanlışlıkla şeridi ıslatacam diye

Ekleme: Cebelleşerek te olsa vakum yapabildim biraz hava geliyor( ağzımın yan kısımlarından da kaçıyor olabilir emin değilim) ama hoparlörün diyaframının pıt pıt sesini duyuyorum. Birde arka kapak nefes çektikçe içe doğru giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 3 Kasım 2013; 11:09:46 >
  • Hocam benim ekranın ortasında hafif bi kararma var ama garantiye giden cihazlar su geçiriyor diye yollamaya korkuyorum. Cihaz turkcell cihazı netcell yazıyordu. Hepsine teleservice mi bakıyor bir yardım edin yol gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

Hocam benim ekranın ortasında hafif bi kararma var ama garantiye giden cihazlar su geçiriyor diye yollamaya korkuyorum. Cihaz turkcell cihazı netcell yazıyordu. Hepsine teleservice mi bakıyor bir yardım edin yol gösterin

Gonderecekseniz değişim isteyin buyuk ihtimal değişim çıkar yanıltmış olmayayım çünkü üretim hatası olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.