Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (295. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatalp

Arkadaşlar xperia z aldım herşey çok iyi güzel beğendim bi sorum olacak usbden sarj oluyor mu ABD den geldide sarj sorunum var bilgisayardan olur mu şarj en azından 1-2 gün için

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpharry.

beyler xz alma arifesinde telefonu araştımaktayım ama şu video dikkatimi çektihttp://www.youtube.com/watch?v=00WsPnOHh6I bu gerçek olabilir mi ? Hiç telefonu düşüren var mı ? Benim emektar 5800 bile kaç kere düşmüştür öyle birşey olmadı ?

Edit: Dolaşırken bir de bunu gördüm 2 side aynı mesafeden atıyor ama sonuç farklı oluyor.http://www.youtube.com/watch?v=o3yMw2L3tJA

ilk videodaki manyağa bakma dostum adrianisenin videolarına bak adam biraya bile sokuyor telefonu o kadar zegin Herhangi bir sıkıntı yok sağlamlık konusunda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

beyler xz alma arifesinde telefonu araştımaktayım ama şu video dikkatimi çektihttp://www.youtube.com/watch?v=00WsPnOHh6I bu gerçek olabilir mi ? Hiç telefonu düşüren var mı ? Benim emektar 5800 bile kaç kere düşmüştür öyle birşey olmadı ?

Edit: Dolaşırken bir de bunu gördüm 2 side aynı mesafeden atıyor ama sonuç farklı oluyor.http://www.youtube.com/watch?v=o3yMw2L3tJA

ilk videodaki manyağa bakma dostum adrianisenin videolarına bak adam biraya bile sokuyor telefonu o kadar zegin Herhangi bir sıkıntı yok sağlamlık konusunda :)

eyvallah hocam:)
  • quote:

quote:

quote:

eyvallah hocam:)

sağlamlıkta üstüne yok diyebilirim
  • Paralel ithalat olarak önerebileceğiniz ucuz ve garantisi sağlamdır dediğiniz bir yer var mı? Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thederox

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum garanti kağıdında bir tarih var seri numarasının üstünde o tarih ilk çıkış tarihi sony eurusia pazarlama aş falan diye imza falan var sony bandrolünün olduğu kağıttan bakıyorsun :)

Altta sağda yazan değilmi 13w15 aae

Sony garanti belgesinde yazan Teslim Tarihi : Mesala Benim 30/05/2013 ben bu tarihten bahsettim sizin bahsettiğiniz tam nerede yazılı ? ben göremedim onu

Kanka telefonun sağ alt köşesinde yazıyor garanti belgesine gerek yok Benimki mesela 13w15 aae serisi açılımı yani 2013 ün 15 inci haftası üretilmiş seninki kaç?

13 W20 AAE diyor dostum Yani 2013 ün 20.haftası ( Ocaktan itibaren sayınca 13 Mayıs haftasına geliyor ) Zaten Sony Eurosia Türkiye Teslim Tarihi de 30 Mayıs ( Ben 1 Haziranda aldım ) Yani ürünü fırından sıcak sıcak aldım diyebilirim

Yanlışın olmalı w15 den sonra üretim durdu stoktan gidiyor w15 den aşağısı var yukarısı yok :(

Niye yanlışım olsun dostum 13w20 diyor sağ alt köşede en son yazan AAE nin yanında . Dedim dostum benim yeni üretim diye teslim tarhinden de anlarsın mayısta türkiye nin teslimi :)

Edit: Dostum ben Sony center'a sorduğumda bunlar yeni parti ve hepsi sharp ekran dedi. Baktığımda bizim ki de sharp ekrandı. Benim siyah olan model :) yahu bunda üzülecek ne var ha hafta önce üretilmiş ha 5 hafta sonra :) şimdi ışık tutup baktım benim gözler biraz kötü diye ama yok dostum 13W20 AAE diyor.

Üzülecek birşey yok olamazda 15.hafta 20. Hafta farketmez ikimizinkide aae serisi yani açılımı aynı fabrikada aynı parti üretim yani buda sharp ekran

• quote:

Telefon elimden öyle bir fırladıki taklalar atarak asfalta çakıldı.Birde yakalayacam diye ayrı bir ivme kazandırdırdım aynı filmlerdeki gibi Sonuç ? Sadece köşe plastiğinde ufak bir ezilme.Başka bir telefon olsaydı aman diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

quote:

Telefon elimden öyle bir fırladıki taklalar atarak asfalta çakıldı.Birde yakalayacam diye ayrı bir ivme kazandırdırdım aynı filmlerdeki gibi Sonuç ? Sadece köşe plastiğinde ufak bir ezilme.Başka bir telefon olsaydı aman diyorum

dostum ben hiç düşürmedim ama düşünce o oluşan ezilme düzeltilebilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

quote:

Anca o plastik olan bölümün yenilenmesi gerekir ama o kadarda belli olmuyor.Çok aşırı dikkat etmek gerekiyor çizik gibi diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

quote:

Orijinalden alıntı: arizaeren

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Bu hafta içi bende bir xz almayı planlıyorum,s4 ün kasayı gördükten sonra almaktan vaz geçtim. Sarjla ilgili bir kaç soru sorcam yine kızcaksınız önceki sayfaları oku diye,okudum ama istediğim cevapları bulamadım.

1.telefondan müzik dinliyen birisi değilim 40 yılda bir dinlerim zaten telefonda 40 yıl dayanmaz.
    2.telefondan oyun oynamayı sevmem vakit yok zaten olsada tablet varken telefondan oynanması saçma.
    3.sürekli internete girmem günde 1 saat maksimum
    4.telefon görüşmesi günde 2-3 saati bulur
    5.sosyal baglantıları kullanma 1 saat civarı
    6.fotoğraf çekme mevcutta kullandığım telefon hesapmakinası gibi çektiği için kullanmıyorum,ancak xz de baya bi kullanırım gibi geliyor oda günde 15-20 fotografı geçmez
    7.gps le navigasyonla işim olmaz zaten.

bu tarz bir kullanımla telefonun sarjı ne kadar gider,bir yardımcı olun alayım şu xz yi aranıza katılıyım bende.

Kisacasi ben telefonu kullanmicam artislik olsun diye aliyorum diyosun ne geregi var alma bence 3310 iyi gider bu dediklerine:))

Bu forum da hala bebeler geziyormu yav okulların kapandığı belli oldu. Hoş bunlarda olmasa çekilmez zaten forum.

Akıllı telefon aldık diye;

*Akşama kadar oyunmu oynamamız lazım
    *Sabaha kadar müzikmi dinlememiz lazım
    *İlla rootmu etmek lazım
    *Gps ve navigasyonla bulunduğun yeremi bakcan,kaldır kafanı telefondan zaten nerde olduğunu görürsün
    *Telefona pc'miş gibi davranıp sürekli internettemi gezmeklazım
    *Sürekli senin gibi sosyal bağlantılardan ordayım burdayım diye chekin mi yapmamız lazım.

Yani açıkcası sana ne koçum. Sorduğum soruya cevabın yoksa ne kalabalık ediyosun,bak sayfalara insanları gör nasıl cevap vermişler, birde kendi verdiğin cevaba bak. Sen al o 3310 neyse.

1.si yasim 25 bebe diyerek kendi kapasiteni sergiledin
    2.siilla srnin istedigin sekilde cevap verme zorunlulugumu var hakaret etmeden istedigim cevabi veririm seni ilgilendirmez
    3.su sabaha kadar oyun gps muzik diye bisey demedim sen bunlari kullanmadigini soyledin bana gore akilli telefonlarin kullanim amaci budur bunlati kullanmayanlarin almasi 'bana gore' srkilcilikten baska bisey degildir.

• arkadaşlar orj. dock alıp kullananlar söyleyebilir mi bu dock sadece prizden mi şarj oluyor. işyerinde priz şarjım yanımda değil çinden aldığım dandik dock usb den şarj ederken hepsisony den aldığım orjinal dock şarj olmuyor. cihaz arızalı olabilir mi?

edit: dock usb den şarj olmuyormuş sadece şarj cihazıyla oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gekren -- 10 Haziran 2013; 12:09:55 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Anca o plastik olan bölümün yenilenmesi gerekir ama o kadarda belli olmuyor.Çok aşırı dikkat etmek gerekiyor çizik gibi diyeyim

orası plastik değil dostum plastiğe benziyor ama metal alaşımlı bir madde, dişine değdir anlarsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

arkadaşlar orj. dock alıp kullananlar söyleyebilir mi bu dock sadece prizden mi şarj oluyor. işyerinde priz şarjım yanımda değil çinden aldığım dandik dock usb den şarj ederken hepsisony den aldığım orjinal dock şarj olmuyor. cihaz arızalı olabilir mi?

edit: dock usb den şarj olmuyormuş sadece şarj cihazıyla oluyormuş.

Forumda okumuştum orjinal dock usb3 den bilgisayardan şarj oluyor diye yazmışlardı.usb3 den deneyen arkadaşlarda yazarlarsa faydalı olcaktır.
  • Arkadaşlar karanlık mekanlarda nasıl foto çekmekte bu cihaz biriki foto paylaşımı yapabilirseniz buraya paylaşmaktan çok korkuyor bu xperia kulanıcıları:D
  • Arkadaşlar merhaba.. 20 gün önce aldım tlfnu ama ses de sorun var biri beni aradığı zaman sesim gitmiyor bunu 2 defa yaşadım.. Ne yapmam konusunda fikri olann ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floress

Arkadaşlar merhaba.. 20 gün önce aldım tlfnu ama ses de sorun var biri beni aradığı zaman sesim gitmiyor bunu 2 defa yaşadım.. Ne yapmam konusunda fikri olann ?

Aynı sorun bende de oldu aldım 1 hafta kullanmadan sesim bir anda gitmeye başladı kapadım açtım düzeldi benim başıma 2 defa geldi büyük ihtimal yazılımsal olarak düşünüyorum sizde ki de bu şekilde düzeliyorsa yazılımsaldır. Güncelleme ile gideceğini düşünüyorum.
  • Beyler biikaç sorum olcak

1- telefon dün amerikadan geldi şimdi buna sim kartını taksam çalışır mı çalışırsa kaç gün çalışır ve o zaman geçtikten sonra tekrar kapandığında telefon kapanıyo yazıyo heryerde telefon hiç mi bi işlev görmüyo yoksa sim kartını mı görmüyo anlamında mı kullanılmış.

kafan karışık bunları açıklarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatalp

Beyler biikaç sorum olcak

1- telefon dün amerikadan geldi şimdi buna sim kartını taksam çalışır mı çalışırsa kaç gün çalışır ve o zaman geçtikten sonra tekrar kapandığında telefon kapanıyo yazıyo heryerde telefon hiç mi bi işlev görmüyo yoksa sim kartını mı görmüyo anlamında mı kullanılmış.

kafan karışık bunları açıklarsanız sevinirim.

Çalışır ama 1 hafta sonra imei ile ilgili msj gelir ve kapanır.Kapandıktan sonra kayıt yaptırana kadar operatör ile ilgili hiçbir işlemi yapamazsın.Telefon tablet olur.
    Benim ki 1 aydır bu durumda.Pasaport arıyorum
    Edit: Tabi telefonun simfree olduğunu düşünerek yazıyorum bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayff -- 10 Haziran 2013; 15:42:31 >
  • Cevap için teşekkürler son 2 soru :D

simfree olup olmadığını nerden anlarız

ve simfree değilse ne gibi farklar oluyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: og_ozturk

quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Xperiza Z de ses kayıt kalitesi nasıl rica etsem biriniz denermi ablama alıcamda ses kaydı çok lazım birde şarjı nasıl gidiyor bu telefonun donanımsal sıkıntıları felan yok değilmi yaz sonu alıcam birazdaha ucuzlar bence alıntı yaparak cevaplarsanız teşekkürler

google playde bir kaydedici var dostum felaket bişey pcm recorder di galiba..şarjdan çok memnunum ben, fazla kurcalamam dersen 2 gün garanti gider, normal kullanımda 1 günü kesin çıkarıyor, sesi biraz kısık cihazın o kadar, kısık değilde bnormal telefonlara göre az biraz

saol dostum bi kaç sorum daha olucak

1- suyun altında denedinmi ?
    2- hani diyorlar ya 30 dk dayanma süresi var bu bi kullanımlık içinmi yoksa ömür boyu toplam 30 dk mı?
    3- seskaydı direk telefonun içinde yokmu ses kaydı çok önemli yani.

denedin mi ne demek dostum aldım alalı yaklaşık 20 kere sokmuşumdur suya :) o 30 dakka her suya soktuğunda en fazla 30 dakka anlamında. yani çıkartıp 30 dakka daha sok fark etmez. ama sanmam 30 dakka olacağını. ona bakarsan 1 metre diyorlar derinliğe 8 metrede deneyenler var videosuda var youtube'ta.ben telefonun ses kaydedicisini pek beğenmedim açıkçası, uygulama indirdim o felaket kaydediyor

bu güzel işte suda 30 dkda hikayedir bence bu arada denize soktunmu ? ses kaydedici dediğim gibi çok önemli programla güzel çalışıyor ama bu arada telefonun donanımsal felan sorunları varmı aldımmı hiç bi ayara gerek varmı.

Bügün Xperia z ile antalya köprülü kanyonda 2.5 saat rafting yaptım ve telefona tekrar aşık oldum fırsat olursa youtube ataacagım videoyu

video bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.