Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (293. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Bu hafta içi bende bir xz almayı planlıyorum,s4 ün kasayı gördükten sonra almaktan vaz geçtim. Sarjla ilgili bir kaç soru sorcam yine kızcaksınız önceki sayfaları oku diye,okudum ama istediğim cevapları bulamadım.

1.telefondan müzik dinliyen birisi değilim 40 yılda bir dinlerim zaten telefonda 40 yıl dayanmaz.
    2.telefondan oyun oynamayı sevmem vakit yok zaten olsada tablet varken telefondan oynanması saçma.
    3.sürekli internete girmem günde 1 saat maksimum
    4.telefon görüşmesi günde 2-3 saati bulur
    5.sosyal baglantıları kullanma 1 saat civarı
    6.fotoğraf çekme mevcutta kullandığım telefon hesapmakinası gibi çektiği için kullanmıyorum,ancak xz de baya bi kullanırım gibi geliyor oda günde 15-20 fotografı geçmez
    7.gps le navigasyonla işim olmaz zaten.

bu tarz bir kullanımla telefonun sarjı ne kadar gider,bir yardımcı olun alayım şu xz yi aranıza katılıyım bende.

vay vay vay kimleri görüyoruz cenk dostum nasılsın :) Xperia z aldım ve tavsiye ediyorum bir an önce katıl sende Tabletdeki gibi görüşleri bekliyoruz

Hele hele kimleri görüyorum , iyidir utku ne olsun senden naber :))) hiç söylemiyorsunda aldım xz diye,beni uğraştıyorsun s4 mü xp diye. Kapatmışsın hemen xp yi :)) Hele bir alalımda aktif olarak yine takılcam forumda öğrencek şeylerim var sizden. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Bir kaç adet fotoğraf ekliyorum,kişisel not : HDR modu (Bu eklediğim fotolarda ) manzara dışında hiç bir şeyde güzel bir 'efekt' yapmıyor.Özellik ile renk doygunluğunda ki (color saturation) kumlanma (noise)ve bunu bastırmak için yazılımın (noise reduction) devreye girmesi detay kaybına (smear) neden oluyor.Benim hoşuma gitmedi.

HDR belli başlı durumlar dışında kullanılması faydadan çok zarar getiren bir mod. Çok spesifik durumlarda işe yarıyor. (farklı pozlama gerektiren çok parlak gök yüzü ile bir binanın gölgede kalan yerini aynı anda göstermek için mesela).

Ek olarak son çıkan .307 yazılımında düşük ışık sahne modlarında algoritmalarda iyileştirme olmuş.

Dün gece çektiğim bir kaç örnek:

Tam galeri şurada (253 yazılımla ile çekilmişti diğerleri) :http://imgur.com/a/iBnki

Bu arada bi kaç fotonuzdaki aynı yerlerde bende çekim yaptım xz ile onu gördüm komik oldu biraz (japon bahçesi gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 9 Haziran 2013; 14:57:44 >
  • Selam beyler. Bende artik bu telefonu kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bu hafta içi bende bir xz almayı planlıyorum,s4 ün kasayı gördükten sonra almaktan vaz geçtim. Sarjla ilgili bir kaç soru sorcam yine kızcaksınız önceki sayfaları oku diye,okudum ama istediğim cevapları bulamadım.

1.telefondan müzik dinliyen birisi değilim 40 yılda bir dinlerim zaten telefonda 40 yıl dayanmaz.
    2.telefondan oyun oynamayı sevmem vakit yok zaten olsada tablet varken telefondan oynanması saçma.
    6.fotoğraf çekme mevcutta kullandığım telefon hesapmakinası gibi çektiği için kullanmıyorum,ancak xz de baya bi kullanırım gibi geliyor oda günde 15-20 fotografı geçmez

bu tarz bir kullanımla telefonun sarjı ne kadar gider,bir yardımcı olun alayım şu xz yi aranıza katılıyım bende.

vay vay vay kimleri görüyoruz cenk nasılsın :) Xperia z aldım ve tavsiye ediyorum bir an önce katıl sende Tabletdeki gibi görüşleri bekliyoruz

Hele hele kimleri görüyorum , iyidir utku ne olsun senden naber :))) hiç söylemiyorsunda aldım xz diye,beni uğraştıyorsun s4 mü xp diye. Kapatmışsın hemen xp yi :)) Hele bir alalımda aktif olarak yine takılcam forumda öğrencek şeylerim var sizden. :)

Ne olsun dostum bende 1 haziranda Sony Center dan aldım. 1800 e 4 ay erteleme 10 taksite :) . Yine ben maddeler halinde yazayım en azından biraz daha yakından tanırsın telefonu , ama mutlaka bi 30 dakika eline al incele teli içine sinerse al. Sırf özellikler içinde alma derim ama içine sineceğinede eminim :)

1. 40 saate kadar müzik dinleyebiliyorsun denemedim 2 saatte sıkıldım İçinden çıkan kulaklık kaliteli ve güzel ama bazı arkadaşlar bluetoothlu kulaklık aldılar kapaklar esnemesin diye ama ben aşınma esneme olacağını düşünümüyorum benim ilk çıkan dokunmatiklerden samsung star 5233a var onun kapakları okadar açmaya aşınmadı bunda böyle olacağını düşünmüyorum. Tabi kapakları asılmayacağız çekerken sert çekmeyeceğiz :)

2. Oyun hiç yüklemedim zaten sony tablet var tabletde daha büyük keyif veriyor :) Ama oyun deneyimlerini araştırdım. Oyunda full ekran açık şarj baya gidiyor ve ısınıyor diyorlar ısı sorun değil koy suyun içine teli sağa sola çevir araba sür :) Oyunlarda sıkıntı yaratmaz harici gpu ve işlemci 4 çekirdek ( şaka bi yana bizim tabletin işlemcisini baya bir katlıyor )

3. İnternet konusunda 1 saat ise çok rahat dayanır ekranıda full açık yaparsın al sana internette 1080p keyfi :)

4. Ben % 100 ken kız arkadaşımla görüşmeye başladım 2,5 saat sürdü % 4 gitti :) ekran zaten otamatik kapanıyor o yüzden sıkıntı yok :)

5. Facebook twitter geçişleri rahat. 1 saat hele hiç sıkıntı olmaz ama tango gibi görüntülü görüşen programlar hem ciddi şarj yiyor hem telefon ısınıyor :)

6. Fotoğraf kalitesi için ben arkadaşlara Xperia TM isimli albümü mü attım snada linkini atayım facebook hesabın varsa çektiğim fotoğraflara bir göz gezdir özellikle telde mükemmel görünüyorlar çok keskin görüntü :)https://www.facebook.com/2030.Prof.Dr.UtkuBulutSimsek/media_set?set=a.10200578375754532.1073741833.1013199685&type=3 :)

7. Gps navigasyon bende kullanmıyorum :)

8. Bu tarz kullanımda şarjın 1 gün gider 1,5 günü bile devirebilir. Stamina modu cidden çok etkili Bi de cenk bunlar jelly iyi geliştirmiş biz ics de system tuner pro ile program kapatmak için az uğraşmadık :)

9. Ben paralel ithalata karşı sony center dan almanı öneririm örneğin bimeks teknosadan alırsan onların garantisinde servise gidiyor. Diğer türlü tüm sony centerlardan değişim yapabilme imkanın var. Bir de sony 2 tip ekran çıkardı Sharp ve JDC diye iki üreticinin ürettiği ekranlar var ikisi arasında fark yok deselerde benim şahsi görüşüm sharp ekranın daha iyi olduğu ki yabancı forumlardaki kişilerinde öyle . Sony Center dan biz arkadaşla aldık ikimizde sharp çıktı ve 30 mays fabrika çıkışlı ürün :) Sony Centerlardan çok kişi almıyor onlarda sınırlı sayıda getirince sürekli yeni parti siparişi alıyorlar bu da yeni fabrikadan çıkmış ürünlerin gelmesini sağlıyor ama diğer şirketler toplu alıp stok yapınca bazen nisan partisinin ürünü bile haziran a kalabiliyor :)Bu benim şahsi görüşüm tabi ki :)

10. Pil için yazılanlar konusunda da pili 1-1,5 hafta % 100 e kadar doldur ki rodaj süresinde pil kendine gelsin ardından % 85 i geçirme pil yıpranmasın .Eğer 1 kere % 100 yaparsan geriye kalan zamanda diğer pil hücreleri elektrik gelmediği için kararsızlaşacaktır aynı harddiskteki hücre tipi gibi düşün elektrik geçmesi gerekiyor mutlaka :) ki ben haftada 1 % 100 şarj ederim.

11. Samsung konusunda amoled ekranlar nanoteknoloji ürünü :) yani benim çalışma alanımda :) amoled ekranlar her ne kadar parlak ışık versede belli süre sonra substrat tabakası eskimeye başlıyor ve yaklaşık 1,5-2 yıla eskiye göre ekran parlaklığında değişmeler gözleniyor özellikle amoled ekranlardaki mavi renk skalası zamanla soluklaşmaya başlıyor. S4 renkler sana çok anlı gelebilir. Çünkü bu amoled oled ve led ekranlarda bulunan grafen tabakasının iyi bir substrat olmasından kaynaklanıyor hatta şimdi grafen substratlı katlanabilir ekranllarında da samsung bunu kullanıyor çünkü grafen esneyebilen ve atomik olarak yer doldurabilen bir madde :) Bu kadar bilimsel bilgiden sonra S4 için düşünmemeni tavsiye ederim. Zira oyuncak gibi duruyor arka kapak poly carbon deselerde poli karbon nem ile temas ettikçe esneme yapabilen bir özelliğe sahip olduğuna da söylemeden geçemeyeceğim :) Her ne kadar anti nem kaplaması yapsada arka kapaktan çok sorunlar çıkacaktır.

Umarım yardımcı olmuşumdur kardeşim seni de aramızda görmek isteriz. Saygılarımla Görüşmek üzere :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

çok haklısınız.

2 günden fazlasını görüyorum fakat, telefon yatışta olduğu zaman günlük sadece 45dk 1 saat görüşme, stamina mod kapalı, 2 gün 5 saat civarı kullanımı gördüm. wifi yada mobil veri açık ama onun dışında kullanım yapmadım. olurda çok acil bir durumda 2 3 gün telefonu şarj etmeden açık tutabileceğiniz anlamına geliyor.

bazı arkadaşlar pilin aniden boşaldığından bahsetmiş, başıma geldi ve tamamen yüklü uygulamalardan kaynaklı bu. uygulamaları birden değilde günde 2 3 tane yükleyip pile etkilerine bakılarak yüklerseniz fikir sahibi olursunuz. pil kullanımına baktığınızda sistemin kullandığı pil şokunu yaşamamış olursunuz

Stamina modun faydaları diyelim :) Sony Center da çalışan bir arkadaşımızda eklemiş foto o da 3 gün gibi bir süre diyor ki bu cidden güzel bir süre. Size pil için uyarım google chrome çok pil yiyor dolphin browser daha pil dostu bir web tarayıcı bir de eğer gece yatakta biraz internet keyfi yapayım derseniz ekranın parlaklığını komple kısın yetiyor artıyor bile :) Wi-fi de telefon ısınıyor ısı da pile eksi yönde etki eden bir faktör. Pili aniden boşaltan kesinlikle dediğiniz gibi yüklenen programlar pil hemen boşalıyorsa pil kalibrasyonu yapmakta fayda var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

Sarjda sıkıntı prizden çekiyorum %99 3 dk sonra 97

253 sürümünde herkeste aynı dert var ama geneline baktığınızda şarzı önceki sürüme göre daha çok dayanıyor onu kafanıza takmayın.
  • quote:

Kisacasi ben telefonu kullanmicam artislik olsun diye aliyorum diyosun ne geregi var alma bence 3310 iyi gider bu dediklerine:))

• aresmar kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum HDR konusunda yazdıklarınıza,en son güncelleme (307 ) yi yüklemedim henüz düzelme olmasına sevindim :)

Japon bahçesi ni severim özel test alanım gibi kullanıyorum (Dediğiniz gibi esprili bir tesadüf de olmuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 9 Haziran 2013; 16:34:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabancıbilgisayar

Dock nerden alcaz 100 defa sordum cevap yok

Hepsisony'den al,

• quote:

Orijinalden alıntı: arizaeren

quote:

Kisacasi ben telefonu kullanmicam artislik olsun diye aliyorum diyosun ne geregi var alma bence 3310 iyi gider bu dediklerine:))

Bu forum da hala bebeler geziyormu yav okulların kapandığı belli oldu. Hoş bunlarda olmasa çekilmez zaten forum.

Akıllı telefon aldık diye;

*Akşama kadar oyunmu oynamamız lazım
    *Sabaha kadar müzikmi dinlememiz lazım
    *İlla rootmu etmek lazım
    *Gps ve navigasyonla bulunduğun yeremi bakcan,kaldır kafanı telefondan zaten nerde olduğunu görürsün
    *Telefona pc'miş gibi davranıp sürekli internettemi gezmeklazım
    *Sürekli senin gibi sosyal bağlantılardan ordayım burdayım diye chekin mi yapmamız lazım.

Yani açıkcası sana ne koçum. Sorduğum soruya cevabın yoksa ne kalabalık ediyosun,bak sayfalara insanları gör nasıl cevap vermişler, birde kendi verdiğin cevaba bak. Sen al o 3310 neyse.
  • Slm k.g Ben yeni almış olduğum sony x perıa z telefonumu güncelleme yaparken pc donuyor güncelleme yapmıyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı.şimdiden yardımlarınız için tşkler.Bide ben youtubeden indirdiğim videoyu tlf.da göremiyom bunun video kısmına nerden giriliyo acaba.
  • quote:

Ne olsun dostum bende 1 haziranda Sony Center dan aldım. 1800 e 4 ay erteleme 10 taksite :) . Yine ben maddeler halinde yazayım en azından biraz daha yakından tanırsın telefonu , ama mutlaka bi 30 dakika eline al incele teli içine sinerse al. Sırf özellikler içinde alma derim ama içine sineceğinede eminim :)

1. 40 saate kadar müzik dinleyebiliyorsun denemedim 2 saatte sıkıldım İçinden çıkan kulaklık kaliteli ve güzel ama bazı arkadaşlar bluetoothlu kulaklık aldılar kapaklar esnemesin diye ama ben aşınma esneme olacağını düşünümüyorum benim ilk çıkan dokunmatiklerden samsung star 5233a var onun kapakları okadar açmaya aşınmadı bunda böyle olacağını düşünmüyorum. Tabi kapakları asılmayacağız çekerken sert çekmeyeceğiz :)

2. Oyun hiç yüklemedim zaten sony tablet var tabletde daha büyük keyif veriyor :) Ama oyun deneyimlerini araştırdım. Oyunda full ekran açık şarj baya gidiyor ve ısınıyor diyorlar ısı sorun değil koy suyun içine teli sağa sola çevir araba sür :) Oyunlarda sıkıntı yaratmaz harici gpu ve işlemci 4 çekirdek ( şaka bi yana bizim tabletin işlemcisini baya bir katlıyor )

3. İnternet konusunda 1 saat ise çok rahat dayanır ekranıda full açık yaparsın al sana internette 1080p keyfi :)

4. Ben % 100 ken kız arkadaşımla görüşmeye başladım 2,5 saat sürdü % 4 gitti :) ekran zaten otamatik kapanıyor o yüzden sıkıntı yok :)

5. Facebook twitter geçişleri rahat. 1 saat hele hiç sıkıntı olmaz ama tango gibi görüntülü görüşen programlar hem ciddi şarj yiyor hem telefon ısınıyor :)

6. Fotoğraf kalitesi için ben arkadaşlara Xperia TM isimli albümü mü attım snada linkini atayım facebook hesabın varsa çektiğim fotoğraflara bir göz gezdir özellikle telde mükemmel görünüyorlar çok keskin görüntü :)https://www.facebook.com/2030.Prof.Dr.UtkuBulutSimsek/media_set?set=a.10200578375754532.1073741833.1013199685&type=3 :)

8. Bu tarz kullanımda şarjın 1 gün gider 1,5 günü bile devirebilir. Stamina modu cidden çok etkili Bi de cenk bunlar jelly iyi geliştirmiş biz ics de system tuner pro ile program kapatmak için az uğraşmadık :)

9. Ben paralel ithalata karşı sony center dan almanı öneririm örneğin bimeks teknosadan alırsan onların garantisinde servise gidiyor. Diğer türlü tüm sony centerlardan değişim yapabilme imkanın var. Bir de sony 2 tip ekran çıkardı Sharp ve JDC diye iki üreticinin ürettiği ekranlar var ikisi arasında fark yok deselerde benim şahsi görüşüm sharp ekranın daha iyi olduğu ki yabancı forumlardaki kişilerinde öyle . Sony Center dan biz arkadaşla aldık ikimizde sharp çıktı ve 30 mays fabrika çıkışlı ürün :) Sony Centerlardan çok kişi almıyor onlarda sınırlı sayıda getirince sürekli yeni parti siparişi alıyorlar bu da yeni fabrikadan çıkmış ürünlerin gelmesini sağlıyor ama diğer şirketler toplu alıp stok yapınca bazen nisan partisinin ürünü bile haziran a kalabiliyor :)Bu benim şahsi görüşüm tabi ki :)

10. Pil için yazılanlar konusunda da pili 1-1,5 hafta % 100 e kadar doldur ki rodaj süresinde pil kendine gelsin ardından % 85 i geçirme pil yıpranmasın .Eğer 1 kere % 100 yaparsan geriye kalan zamanda diğer pil hücreleri elektrik gelmediği için kararsızlaşacaktır aynı harddiskteki hücre tipi gibi düşün elektrik geçmesi gerekiyor mutlaka :) ki ben haftada 1 % 100 şarj ederim.

11. Samsung konusunda amoled ekranlar nanoteknoloji ürünü :) yani benim çalışma alanımda :) amoled ekranlar her ne kadar parlak ışık versede belli süre sonra substrat tabakası eskimeye başlıyor ve yaklaşık 1,5-2 yıla eskiye göre ekran parlaklığında değişmeler gözleniyor özellikle amoled ekranlardaki mavi renk skalası zamanla soluklaşmaya başlıyor. S4 renkler sana çok anlı gelebilir. Çünkü bu amoled oled ve led ekranlarda bulunan grafen tabakasının iyi bir substrat olmasından kaynaklanıyor hatta şimdi grafen substratlı katlanabilir ekranllarında da samsung bunu kullanıyor çünkü grafen esneyebilen ve atomik olarak yer doldurabilen bir madde :) Bu kadar bilimsel bilgiden sonra S4 için düşünmemeni tavsiye ederim. Zira oyuncak gibi duruyor arka kapak poly carbon deselerde poli karbon nem ile temas ettikçe esneme yapabilen bir özelliğe sahip olduğuna da söylemeden geçemeyeceğim :) Her ne kadar anti nem kaplaması yapsada arka kapaktan çok sorunlar çıkacaktır.

Umarım yardımcı olmuşumdur kardeşim seni de aramızda görmek isteriz. Saygılarımla Görüşmek üzere :)

Utku valla acayip iyi oldu bu yazdıkların, hele 11. madden harbiden apayrı bir yardımcı oldu. Genel anlamda pek araştırmadım Amoled ekranları nedir ne değildir diye, gerçekten müşteriyi kendine çeken güzel bir parlaklık veriyor büyülüyor resmen,büyüye kapılıp anlarda oluyor olmuyor değil. :))

Xperia Z yi çok inceledim daha piyasa çıkmadan sonra s4 bi gelsin de bakarız dedim gözümü karartıp almadım hemen. :)) s4'ün geldikten sonra telefonu tutup plastiği hissedince bitirdi beni.Alınırmı alınır neden alınmasın beyendikten sonra bir mahsuru yok. 4 tarafını kapakla koruyucuyla kullanıcaksan sıkıntı olmaz alüminyum olmuş cam olmuş plastik olmuş. Ancak bana hitap etmiyor arka kapak carbon fiber bile olsa, oval tasarımı hala devam ettirmeside pek sevimli bir kasa değil benim için.

Xperia Z'de tek korkum şarj durumuydu, dediğin gibi tablet s'in şarjı uzun gitsin diye onu kapatalım bunu kapatalım diye az uğraşmadık. :)
    5'' inçlik full hd bir ekran için 1.5 gün benim için ideal tabi ilk haftalar orayı kurcalığım burayı kurcalıyım pek dayanmaz gibi geliyor ama bakalım. Bu sefer caymak yok hazır yazda geldi zaten aqua park ta felan güzel çekimler yapılır.
  • selamlar arkadaşlar cihazım 10.1.1.a.1.253 son sürüm yüklü ne yapsam ne etsem root edemedim rehberdeki tüm yöntemleri denedim xperia z rehberindeki tüm yolları denedim olmadı ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım yardım edebilirmisiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

vay vay vay kimleri görüyoruz cenk nasılsın :) Xperia z aldım ve tavsiye ediyorum bir an önce katıl sende Tabletdeki gibi görüşleri bekliyoruz

Başkan bu telefonun hangi parti olduğuna nezaman üretildiğine nerden bakıyoruz :-)

• arkadaşlar telefonu onarmaya çalışıyorum yazılımını ''telefon değiştirilmiş bir yazılıma sahip olduğundan yazılım güncellenmiyor'' hatası veriyor ne yapmalıyım brick olmuş galibanasıl düzeltebilirim arkadaşlar
  • altında yazıyor 13w11 gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilkoc

altında yazıyor 13w11 gibi

sizde kaç benimki 13w15 aae yani 2013 ün 15 inci haftası daha yükseği varmı yani 20 inci hafta felan benimki iyimi yani :-)

• EyvALLAH hocam duvar kağıtları için
    @Vipracing
  • Promvka sizdede mi kapanma sorunu var? Micro sim taktım telefona uzun bir süre kapnanmadı fakat bir kere resetlediğine şahit oldum. Son güncelleme dediğiniz 253 mü 307 mi? Söylemeyeyim demişsinizde özelden nasıl çözüleceğini söylerseniz sevinirim...

• Arkadaslar sizin telefonlarda kalan pil süresi saat-dakika şeklinde mi yazıyor? Bir de konuma bağlı wi-fi özelliği nedir? Cevaplar için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.