Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1961. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • powerbank ile şarj ettikten sonra 3 saat kullandım sonra gece uyurken telefonun şarjı bitmiş zaten yüzde 3 falandı bitmesi normal sabah kalktım telefonu fişe taktım kırmızı hiç gelmiyor telefon açılmıyor sorun nerededir sizce ne yapmalıyım ? (dün normal şarj oluyordu kırmızı gelmediği için reset atma işlemini de yapamıyorum
  • powerbank ile şarj ettikten sonra 3 saat kullandım sonra gece uyurken telefonun şarjı bitmiş zaten yüzde 3 falandı bitmesi normal sabah kalktım telefonu fişe taktım kırmızı hiç gelmiyor telefon açılmıyor sorun nerededir sizce ne yapmalıyım ? (dün normal şarj oluyordu kırmızı gelmediği için reset atma işlemini de yapamıyorum uzun süre şarjda beklettim farklı şarj aletleri denedim )
  • Arkadaşlar benim z iyice gitti bu ara kendi kendine donuyor tuşları kitleniYo basmıyo mesela yukarıya basıyorum aşağıdan home sanal tuşuna basarak google acıyo felan bu tip şeyler anlıyorum eskidi ama birşeyler yaparak biraz daha götürmez mi bu tel bizi yaşayan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msavaşusa kullanıcısına yanıt
    En son ekran kırılmıştı kasa ile kendim değiştirdim ve soğudum cihazdan 5 sene iyi dayandı mi 5s e geçtim çok memnunum. Z yedek olarak bekliyor

• m1xer kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam 5s ile z aynı zamanda çıktılar 5sin hala sıfırı satılıyo z yi bırak z2 nin bile hatta z3 ün bile sıfırı satılmıyo maalesef artık dayanmıyo benimkisi bırak beni diyo

• Msavaşusa kullanıcısına yanıt
    Mi 5s hocam Apple değil

• telefon sıvı teması oldu beyler ve görüntü cok az geliyor artık bütün temizliklerini oksit vs yaptim sayılır lakin görüntüm yok denecek kadar var...ne dersini yeni ekran almakla bu işten yırtarmıyım sorun ekranımda mı bordumdami sizce ?
  • Telefonum düşmeden sonra çok ısınmaya başladı.Bir çözümü veya aynı durumu yaşayan bir arkadaş var mı?
  • Beyler merhaba ,

xperia z kullanıcıları hala sony mi kullanıyor merak ettim ... birde buraları özledim k790i ile başladığım serüvende şuan z5 teyim xz2 yi bekliyordum alma için lakin sony nin çift lensli telefonunu duyuncaya kadar. uzun zaman sonra yine heyecanlandım (xz2 de bile tel değişmesine rağmen heyecanlı değildim ) ama düşük ışıkta çok başarılı işler yapacağından şüphemin olmadığı lenslerle yeni cihazı beklemek istiyorum ...

bunu z forumuna yazmamın sebebi hem sizlere olan özlem , hemde düşük ışıkta z nin grenlenme yapması ve bizim türlü alternatifler üretmemiz sonuç grenli fotoğraflar ...
    az kaldı arkadaşlar sony neredeyse 6-7 sene gibi bir vadede en mükemmel cihaza çok yakın , ve bizlerde doğal olarak :D
  • melo1903 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Ben şuan mi5 kullanıyorum. Xz2 yi gördüm ve bayıldım. Onun gelmesini bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Merhaba

Ben şuan mi5 kullanıyorum. Xz2 yi gördüm ve bayıldım. Onun gelmesini bekliyorum

Üstad merhaba ,

xz2 benimde kafamdaydı özellik ve görüntü bakımından çok iyi fakat şu çift lens olayı beni büyüledi ...

yeni bir teknoloji deil belki dual lens fakat sony yenilemiş coverlamış resmen ....

burada
    Hem öyle hemde kasayı çok beğendim. 18:9 cihaz istiyordum araştırıyordum bu çok iyi oldu. Sony kamera olarak gerçekten iyi fakat bende x performans da var o da kamera olarak süper ama video çekerken mesela fazla ısındı diye kapatıyor. Aynı sorun xz2 de olursa almam inşallah yoktur problem

• quote:

Hem öyle hemde kasayı çok beğendim. 18:9 cihaz istiyordum araştırıyordum bu çok iyi oldu. Sony kamera olarak gerçekten iyi fakat bende x performans da var o da kamera olarak süper ama video çekerken mesela fazla ısındı diye kapatıyor. Aynı sorun xz2 de olursa almam inşallah yoktur problem

üstad işlemci değişti , ısınma olayı kalktı diye biliyorum xz1 ile hatta videolu incelemede söylemişlerdi ...
    xz1 de düşük ışıkta rakiplerine göre grenlenme daha fazla oluyor ama yine de kötü sonuçlar vermiyor .

xz2 de ses olayına da el atmışlar kamera xz1 kamerasıdır (küçümsemiyorum özellik olarak çok üstün 960 fps , optik lazer) , ama ben dual cam bekleyeceğim sanırım iso değerleri çok yüksek açıklanmış gelirse harika olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melo1903 -- 27 Şubat 2018; 13:39:6 >
    Sorun çözüldüyse süper.

Çift kamera çok önemli değil benim için. Güzel resim çeksin yeter.

Tek kamera olduğu halde portre modu oluyor mu acaba onu merak ettim.

• quote:

Sorun çözüldüyse süper.

Çift kamera çok önemli değil benim için. Güzel resim çeksin yeter.

Tek kamera olduğu halde portre modu oluyor mu acaba onu merak ettim.

Üstad portre modu bildiğin xperia z2 den beri kullandığımız(z1 de de olabilir tam emin değilim )
    bildiğin arka plan bulanıklaştırıcı

boke efekt yani bir nevi .

çift kameralı lensler programa ihtiyaç duymadan kendi yapıyor , sony nin neredeyse 2014 yılından bu yana çıkarttığı ve tek kamera ile gerçekleştirilebilen uygulaması mevcut .

yani yeniliği çok fazla uzaklarda aramamak gerek üstad.

24 nisan 2014 tarihli haberburada
    Hiç bilmiyordum. Bazı cihazlarda çift kamera olduğu halde portre modu olmadığı için sorma gereği duymuştum. Evdeki Z2 ve x performansa deneyeyim bakalım.

Çok teşekkürler

• quote:

Hiç bilmiyordum. Bazı cihazlarda çift kamera olduğu halde portre modu olmadığı için sorma gereği duymuştum. Evdeki Z2 ve x performansa deneyeyim bakalım.

Çok teşekkürler

üstad , programı indirdikten sonra direk uygulama olarak da kullanabilirsin ya da sony nin kendikamera uygulaması üstünden de açabilirsin .

çekeceğin nesneye fokus ile sabitleyip iki adet peşpeşe resim çekiyor .
    burada önemli olan iki unsur var ;

1. si çekeceğin nesne ile arkada flu gözükecek kısım arasında yeteri kadar boşluk olması
    2. si ise iki adet peşpeşe fotoğraf çekeceği için telefonun sabit kalması oynamaması

tabi dış etkenler de geçerli(ışığın yeteri kadar olması , lensin temiz olması nesnenin sabitliği vs)
    Tamamdır

Tekrardan çok teşekkürler

• quote:

Tamamdır

Tekrardan çok teşekkürler

Üstad denediniz mi? , sonuç başarılı mı?
    X performans da denedim malesef olmadı hocam

• 
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.