Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1956. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19541955195619571958
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Axwell.

merhabalar benim sorunlarım var.

1- alarm, mesaj bildirim sesi, telefon çalma sesi gelmesine rağmen video, müzik, telefonda konuşurken hoparlorden ses gelmiyor. kulaklığı takınca geliyor. hoparlor calısıyor ama müziği falan oynatınca ses gelmiyor.

2-kulaklığı takınca google açılıyor sesli soru soruyor.

3- root hakkında hiçbir bilgim yok root atarsam düzelir mi?

Merhaba
    1/2)-Bahsettiğiniz sorunlar yazılımsal gibi duruyor. Muhtemelen çok uzun bir süredir cihazı hiç sıfırlamamıșsınız. Flashtolla sıfırdan bir rom flashlayın, cihaz ilk günkü gibi stabil bir hal alacaktır.
    3)- Root ile bahsettiğiniz soruları gidermiş olmazsınız. Root çok farklı bir dünya.
    Sonuç almak için yukarda bahsettiğim yöntemi deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Orijinalden alıntı: Axwell.

merhabalar benim sorunlarım var.

1- alarm, mesaj bildirim sesi, telefon çalma sesi gelmesine rağmen video, müzik, telefonda konuşurken hoparlorden ses gelmiyor. kulaklığı takınca geliyor. hoparlor calısıyor ama müziği falan oynatınca ses gelmiyor.

2-kulaklığı takınca google açılıyor sesli soru soruyor.

3- root hakkında hiçbir bilgim yok root atarsam düzelir mi?

Merhaba
    1/2)-Bahsettiğiniz sorunlar yazılımsal gibi duruyor. Muhtemelen çok uzun bir süredir cihazı hiç sıfırlamamı?sınız. Flashtolla sıfırdan bir rom flashlayın, cihaz ilk günkü gibi stabil bir hal alacaktır.
    3)- Root ile bahsettiğiniz soruları gidermiş olmazsınız. Root çok farklı bir dünya.
    Sonuç almak için yukarda bahsettiğim yöntemi deneyin.

rom root falan hiç bilgim yok. telefonu resetledim dün düzelmedi bi daha resetledim halen aynı. rom flash dediğiniz nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz bilgiye ulaşamıyorum da
  • Resetlemek sorunu gidermez.

https://forum.donanimhaber.com/xperia-z-10-4-b-0-569-turkce-orjinal-rom-jelly-bean-4-3-tr-stock-rom-guncel-1271-5145--85854759#85854759

Rehber bu. Tek yapmanız gereken en son sürüm Android rom yüklemek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

Resetlemek sorunu gidermez.

https://forum.donanimhaber.com/xperia-z-10-4-b-0-569-turkce-orjinal-rom-jelly-bean-4-3-tr-stock-rom-guncel-1271-5145--85854759#85854759

Rehber bu. Tek yapmanız gereken en son sürüm Android rom yüklemek.

bir kaç sorum olacak. benim telefonum su geçirdiği için anakartı değişmişti. ve yaptırdığımda şifresini unuttuğum için root yada rom bilmiyorum telefonu resetlemişlerdi. bootloader kilidi açılmış mıdır? ya da açıksa nasıl anlarım nereden kapatabilirim ?

edit.

tamam çoğu şeyi halletim bakalım becerebilcem mi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axwell. -- 27 Kasım 2016; 19:23:49 >
  •  XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ

Arkadaşlar bu Telefon Beklemesi ve Ekran niye bu kadar sarj tüketiyordur? Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?
  • Hocam sony nin orjinal 5.1.1 romunu indirebilecegimiz bi sitesi varmi (sammobile benzeri)

Kamera cok kotu cekiyo rom flaslayinca duzelir mi acep

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Hocam sony nin orjinal 5.1.1 romunu indirebilecegimiz bi sitesi varmi (sammobile benzeri)

Kamera cok kotu cekiyo rom flaslayinca duzelir mi acep

Rom atmak bazen çözüm olmuyor. Benim kamera da epey kötü çekmeye başlamıştı. Özellikle puslu flu çekiyor idi. Rom Root çözüm olmadı. Çözümü tesadüfen bulduğum bir yöntem ile çözdüm. Araba parlatmaya yarayan cilalar vardır. Mercimek kadar cila ile arka kamera lens kapağını parmağın ile ovalayarak iyice temizle. Yazılımsal değil ise, ciddi bir görüntü kalitesi artışı göreceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ

Arkadaşlar bu Telefon Beklemesi ve Ekran niye bu kadar sarj tüketiyordur? Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

Uzun süre şarja takmıyorsan bu değerlerin böyle olması normal. Bekleme modunda da pil tüketimi epey vardır. Özellikle mobil ağlar ciddi şarj tüketir beklemede...

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    Pek cizik yok ama yine de dedigini uygulayacam tabi rom adresi de verirden iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Genelde geceleri ve gündüzde 1 defa sarja takıyorum.

Resurrection Remix 7.1 Rom'unu yükledim. Belki şimdi romun etkisiyle iyileşir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Pek cizik yok ama yine de dedigini uygulayacam tabi rom adresi de verirden iyi olur

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347810210

• quote:

Genelde geceleri ve gündüzde 1 defa sarja takıyorum.

Resurrection Remix 7.1 Rom'unu yükledim. Belki şimdi romun etkisiyle iyileşir...

Temiz kurulum yap. Systemi de silerek rom yükle. Yoksa romdan verim alamazsın. Şuan ben de Android 7.1 kullanıyorum. Kişiselleştirme çok iyi. 2/3 güncelleme sonrası rom epey stabil hale gelecektir. Xda'da Chippa denilen eleman Z'ye epey destek veriyor.

Evet full temizlik yapıp yükledim. İsimleri tam aklımda değil fakat wipe menüsünde 4 tane seçeneği seçmiştim. İlk deneyimim benimde, bunca zamandır stok kullanıyordum :) Nav ve status barını full şeffaf yapabiliyor muyuz? Stokta bazı Sony applerinde oluyordu.

• quote:

Evet full temizlik yapıp yükledim. İsimleri tam aklımda değil fakat wipe menüsünde 4 tane seçeneği seçmiştim. İlk deneyimim benimde, bunca zamandır stok kullanıyordum :) Nav ve status barını full şeffaf yapabiliyor muyuz? Stokta bazı Sony applerinde oluyordu.

Ayarlar, configurations, menüsünde binlerce ayar var. Dilediğin gibi özelleştirebilirsin.

Şeffaflıkla alakalı bir şey görmemiştim bakarım tekrar. İyi akşamlar

• quote:

Şeffaflıkla alakalı bir şey görmemiştim bakarım tekrar. İyi akşamlar

Bildirim Çekmecesi için: Ayarlar/Canfigurations/Panels/Natification Panel/QS Shade Transparence
    Navigasyon Tuşları için:
    Ayarlar /Canfigurations /Buttons/Navigation Bar/Snartband Settings/ Button Transparence...

O butonları şefflaştırıyor ben sadece siyah barın yok olmasını arıyordum. Ama display settings>enable expanded desktop kısmından barları kullanmayınca kaybolmayı etkinlestirdim. Tam ekran oluyor simdi.

• filojistoN kullanıcısına yanıt
    Şeffaflık deyince dostum, o geldi aklıma. Evet full ekran olabiliyor dediğin ayarlar ile.

• Arkadaşlar elimde bir adet yurt dışı xperia z var buna imei onarımı yapabilen varmı ve yada yaptırabilen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_keles

Arkadaşlar elimde bir adet yurt dışı xperia z var buna imei onarımı yapabilen varmı ve yada yaptırabilen ?

Sony'lere olmuyor diye biliyorum. Pasaport kaydı çözümdür.

• 
Sayfa: önceki 19541955195619571958
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.