Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1471. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Root varsa otadan güncelleme devamlı başarısız oluyor komşunun telefonunuda rootlamıştım onada root olduğu güncelleme yapamadık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Orijinalden alıntı: sametg

Usta peki bluetootj kulaklıkla dock u nereden aldın link atar mısın

Benim kutudan dock çıkmıştı dostum japonyadan ürün getiren tanıdık vardı ordan getirdi telefonu büyük kutulu modeliydi, sonra kasko filan yaptırmıştım. ofis için 2. docku gitti gidiyordan almıştım ama aynı satıcıda kalmamış şurdan alabilirsin LİNK

Kulaklık LİNK

Üstad bu bluetooth kulaklıkla ile müzik dinleyebiliyor musun.
    Bende hm1500 mü be var samsungun. Olmuyor onda. Merak ettim seninkinş.

• quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

quote:

quote:

Arkadaşlar uzun zamandır uyarı var telefonumda ama kitkat sorunlu diye yüklemiyordum. Bugün yüklemeye karar verdim ancak indiriyor güncellemeyi sonra telefon kapanıyor o yükleme ekranı geliyor fakat sonra hiçbir şey olmuyor ve recovery moda giriyor. Sistemi yeniden başlatıyorum ve yüklenemedi uyarısı veriyor. Sonra bu böyle döngü halinde devam ediyor.

OTA ile update yapamama sorunu yaşayan var mı? Ya da çözümünü bilen?

xperia z, 10.4.b.0.569, root, xposed yüklü.

569 4.2 olması lazım hatırladığım kadarıyla, dostum hala nasıl 4.2 kullanıyorsun 4.3 ve 4.4'e göre rezil bir sürüm bence. Romun stock rom değilse bahsettiğin sorunun yaşanması normal, root xposed yüklemekten anlıyorsan tahminimce rom flaşlayabilirsin dostum bence 4.3 rom flaşla şuan xperia z'nin en canavar sürümü bu, flashtool ile 5 dakkada orjinal sürümü flaşlayabilirsin LİNK

4.4'te ufak tefek bug var diyorlar biraz bekle sonra 4.4'e geçersin. Ama illa stock rom kullanmam şart değil diyorsan ben criskelo rom kullanıyorum 4.4 tabanlı ve çok stabil ses modu vs herşey dahili olarak var. Bootloader kilidi filan açmana gerek yok root recovery olsa yeterli

Veya existenz v1.5 rom var onuda kullanabilirsin, pişman olmazsın

Hocam kusura bakmayın uzunca yazmışsınız ama yanlış yazmışım 4.3 var b.101li sürüm 4.3 çok hoşuma gidiyor her şey yerli yerinde çok mutluyum ama güncellemeleri çok merak ederim ben. Fakat çok yerde kitkat sorunlu diye okuyunca vazgeçmiştim. Şimdi de rootlayınca telefonu güncelleyeyim dedim fakat ota ile yapıp rootu kaybetmeyeyim diyorum. Custom rom yüklemek de geçti aklımdan fakat data vs sıfırlanacak diye üşeniyorum Önce bir 4.4 stock deneyeyim sonra custom yüklerim belki. Şu ota sorununu bir halletsem

Hay Allah Ama şaka bir yana 569 deyince küfür edecektim içimden Geçenlerde birisi 4.1 kullandığını söyledi kitkat gelmedi falan deyince bi kötü oldu içim 4.1 nedir abi dedim

Dostum merak ederim ben diyenlerin hepsi şuan 4.3 daha iyiydi filan diyor boşuna heyecan arama bence, öyle ahım şahım birşey göremeyeceksin çünkü. Bence titanium backup'dan 10 dakikada tüm uygulama yedeklerini al, rehberini sd karta aktar müziklerini resimlerini ne olur ne olmaz pc'ye veya sd karta kopyala bas wipe data'yı. Ne olursa olsun android sonuçta en kralı bile arada sırada wipe ister, şu zamana kadar aynı romdasın telefon rahatlar emin ol. criskelo veya existenz roma geç beni dinle dostum stock rom yükleyip ben demiştim dedirtme bana
  • arkadaşlar benim önceden telefonumda albümlerden resim sildiğim zaman fotoğraflarda silinmiyodu ama şimdi albümden silince fotoğraflardanda siliniyo ama istemiyorum ordan silinmesini napmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

quote:

quote:

Benim kutudan dock çıkmıştı dostum japonyadan ürün getiren tanıdık vardı ordan getirdi telefonu büyük kutulu modeliydi, sonra kasko filan yaptırmıştım. ofis için 2. docku gitti gidiyordan almıştım ama aynı satıcıda kalmamış şurdan alabilirsin LİNK

Kulaklık LİNK

Dostum zaten kulaklık kapağı eskimesin diye önerdim yani otomatikmen tabiki müzik dinleniyor, kablosuz aramadan daha çok müzik ön planda bu üründe hm1500 ile bh-111 kıyaslanmaz bile
  •  XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ
     XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

quote:

quote:

Kulaklık LİNK

Dostum zaten kulaklık kapağı eskimesin diye önerdim yani otomatikmen tabiki müzik dinleniyor, kablosuz aramadan daha çok müzik ön planda bu üründe hm1500 ile bh-111 kıyaslanmaz bile

Şehir merkezine inince almak lazım bi tane,bu arada titanyum bachup un full sürümünü nerden indirebilirim, metin kardeşim linki vermişti bana yedek alamadım ben,şimdi arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: naz lı

arkadaşlar benim önceden telefonumda albümlerden resim sildiğim zaman fotoğraflarda silinmiyodu ama şimdi albümden silince fotoğraflardanda siliniyo ama istemiyorum ordan silinmesini napmam lazım

fotoğraflarda aynı albüm gibi hafızada olan resimleri gösterir silersen ondada gözükmez.demekki önceden resimleri otomatik yedekleme aktiftiki silince görebiliyordun.ayarlarını bi kontrol et istersen.
  • Arkadaşlar herkes selamlar, şu anda 4s kullanıyorum ama Z ile takas yapmayı düşünüyorum. Pil ömrü nasıldır? Kronik denebilecek sorunları var mıdır? Android işletim sisteminin hangi sürümü yayınlandı en son telefon için? Ve sizce takaslamaya değer mi? Sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Key

beyler guncellemeyi yapti 4.4 kitkat fakat tuş kilidi geç açiliyor veya açilmiyor zor geliyor ekran..nedendir?

telefonu 3 kere titretecek şekilde kapat aç dostum, zamanla düzelir. kullanmadığın ne gereksiz tüm uygulamaları sil misal google play gazete google+ google arama vs

Telefona resetmi atiyordu yoksa pili çikarip takmala ayni seymiydi o hocam?

• prof.exx kullanıcısına yanıt
    Biraz önce denedim V26.1 ile bana aynı geldi. bluetooth kulaklık ile önceki sürümdeki gibi v.27 ilede telefon görüşmesi yapamadım ses gelmiyor v1.5.5 üzerindeki ses modu bluetooth kulaklıkla problemsiz çalışıyor.yedegime dönecegim.blueotooh kulaklık kullanmayanlar root yetkisi olanlar ses modunu yükleyebilirler ben başarılı buldum.
  • quote:

quote:

quote:

beyler guncellemeyi yapti 4.4 kitkat fakat tuş kilidi geç açiliyor veya açilmiyor zor geliyor ekran..nedendir?

telefonu 3 kere titretecek şekilde kapat aç dostum, zamanla düzelir. kullanmadığın ne gereksiz tüm uygulamaları sil misal google play gazete google+ google arama vs

3 titreşim pili cıkarıp takma işlevi görüyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar uzun zamandır uyarı var telefonumda ama kitkat sorunlu diye yüklemiyordum. Bugün yüklemeye karar verdim ancak indiriyor güncellemeyi sonra telefon kapanıyor o yükleme ekranı geliyor fakat sonra hiçbir şey olmuyor ve recovery moda giriyor. Sistemi yeniden başlatıyorum ve yüklenemedi uyarısı veriyor. Sonra bu böyle döngü halinde devam ediyor.

569 4.2 olması lazım hatırladığım kadarıyla, dostum hala nasıl 4.2 kullanıyorsun 4.3 ve 4.4'e göre rezil bir sürüm bence. Romun stock rom değilse bahsettiğin sorunun yaşanması normal, root xposed yüklemekten anlıyorsan tahminimce rom flaşlayabilirsin dostum bence 4.3 rom flaşla şuan xperia z'nin en canavar sürümü bu, flashtool ile 5 dakkada orjinal sürümü flaşlayabilirsin LİNK

4.4'te ufak tefek bug var diyorlar biraz bekle sonra 4.4'e geçersin. Ama illa stock rom kullanmam şart değil diyorsan ben criskelo rom kullanıyorum 4.4 tabanlı ve çok stabil ses modu vs herşey dahili olarak var. Bootloader kilidi filan açmana gerek yok root recovery olsa yeterli

Hocam kusura bakmayın uzunca yazmışsınız ama yanlış yazmışım 4.3 var b.101li sürüm 4.3 çok hoşuma gidiyor her şey yerli yerinde çok mutluyum ama güncellemeleri çok merak ederim ben. Fakat çok yerde kitkat sorunlu diye okuyunca vazgeçmiştim. Şimdi de rootlayınca telefonu güncelleyeyim dedim fakat ota ile yapıp rootu kaybetmeyeyim diyorum. Custom rom yüklemek de geçti aklımdan fakat data vs sıfırlanacak diye üşeniyorum Önce bir 4.4 stock deneyeyim sonra custom yüklerim belki. Şu ota sorununu bir halletsem

Hay Allah Ama şaka bir yana 569 deyince küfür edecektim içimden Geçenlerde birisi 4.1 kullandığını söyledi kitkat gelmedi falan deyince bi kötü oldu içim 4.1 nedir abi dedim

Dostum merak ederim ben diyenlerin hepsi şuan 4.3 daha iyiydi filan diyor boşuna heyecan arama bence, öyle ahım şahım birşey göremeyeceksin çünkü. Bence titanium backup'dan 10 dakikada tüm uygulama yedeklerini al, rehberini sd karta aktar müziklerini resimlerini ne olur ne olmaz pc'ye veya sd karta kopyala bas wipe data'yı. Ne olursa olsun android sonuçta en kralı bile arada sırada wipe ister, şu zamana kadar aynı romdasın telefon rahatlar emin ol. criskelo veya existenz roma geç beni dinle dostum stock rom yükleyip ben demiştim dedirtme bana

Ya ben aslında custom rom hastasıyım. Telefonla uğraşmayı seviyorum hatta xperia arc vardı bende zden önce, denemediğim rom kalmamıştı. Bl kapat aç, cross device projeleri vs çok kurcalamıştım. Çünkü seviyorum böyle telefonu istediğim gibi kullanmayı.

Ama zyi aldığımdan beri çok yoğunum ve böyle vakit bulamıyorum bunlarla uğraşmak için. Hatta uğraşmamak için rootlamamıştım bile şu towelroot çıkana kadar. O yüzden bu ota ile halletmeye çalışıyorum. Zaten "online nandroid backup"(tavsiye ederim bu arada, telefonu kapatıp recovery moddan backup almak yerine telefon açıkken hatta diğer işlemlerinize devam ederken nandroid backup alabilrn bir program) diye bir program var her şeyimi yedekledim komple. Belki vaktim olursa custom rom işine girerim ama.

@cavit63
    Hocam xda forumunda falan gördüm rootlu olup da yapabilenler var. Hatta rootlu olanlar ota update yapıyorlar ki root gitmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖEY

Arkadaşlar herkes selamlar, şu anda 4s kullanıyorum ama Z ile takas yapmayı düşünüyorum. Pil ömrü nasıldır? Kronik denebilecek sorunları var mıdır? Android işletim sisteminin hangi sürümü yayınlandı en son telefon için? Ve sizce takaslamaya değer mi? Sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim.

iphone'dan iyi pil ömrü olduğu banko bu konuya hiç girmiyorum :D şuanda son android sürümü var. Tabiki değer ama ikinci el alacaksan sakın alma akraban bile olsa, xperia z'yi 4s ile takas yapan birisi sağlam telefon vermez ios akıcılık filan bahane eder başka şeyler vardır. ilk parti xperia z ürünlerinde kamerada siyah nokta vardı ve arka kasada açıklık olduğu söyleniyordu bunlara dikkat etmen yeterli, tekrar söylüyorum sakın 2. el alma demiştin dersin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya ben aslında custom rom hastasıyım. Telefonla uğraşmayı seviyorum hatta xperia arc vardı bende zden önce, denemediğim rom kalmamıştı. Bl kapat aç, cross device projeleri vs çok kurcalamıştım. Çünkü seviyorum böyle telefonu istediğim gibi kullanmayı.

Ama zyi aldığımdan beri çok yoğunum ve böyle vakit bulamıyorum bunlarla uğraşmak için. Hatta uğraşmamak için rootlamamıştım bile şu towelroot çıkana kadar. O yüzden bu ota ile halletmeye çalışıyorum. Zaten "online nandroid backup"(tavsiye ederim bu arada, telefonu kapatıp recovery moddan backup almak yerine telefon açıkken hatta diğer işlemlerinize devam ederken nandroid backup alabilrn bir program) diye bir program var her şeyimi yedekledim komple. Belki vaktim olursa custom rom işine girerim ama.

@cavit63
    Hocam xda forumunda falan gördüm rootlu olup da yapabilenler var. Hatta rootlu olanlar ota update yapıyorlar ki root gitmesin.

hmm anladım dostum bence ilk fırsatta gir rom olayına, nandroid backup'ım var zaten teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Biraz önce denedim V26.1 ile bana aynı geldi. bluetooth kulaklık ile önceki sürümdeki gibi v.27 ilede telefon görüşmesi yapamadım ses gelmiyor v1.5.5 üzerindeki ses modu bluetooth kulaklıkla problemsiz çalışıyor.yedegime dönecegim.blueotooh kulaklık kullanmayanlar root yetkisi olanlar ses modunu yükleyebilirler ben başarılı buldum.

o zaman geçmesem daha iyi, eyvallah hocam sağol
  • armutyus A kullanıcısına yanıt
    Daha önceki sürümlerde bende root gitmesin diye otadan güncelleme yapmıştım fakat son sürümlerde maalesef yapamadım.belki bende olmamıştır dedim fakat komşumun telefonundada hep problem yaşadım.ben başıma geleni yazdım olmayacak diyede iddia etmiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

tek titreşim reset, 3 titreşim batarya çıkartıp takmak gibi dostum
  • Criskelo kullanıyorum ota dan güncelleme geld güncellemeyi yapim mi ki

• Abilerim/kardeşlerim, forumda bir "Criskelo ROM" konusu mevcut mu ? Değilse sanırım açsak iyi olacak, OTA'dan güncelleme gelmiş ancak ben indiremiyorum, bile birisi anlatabilir mi v6.2 güncellemesini nasıl yapacağız :)
  • 
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.