Şimdi Ara

XPERIA Z için monxDIFIED ★ ULTIMATEZ ★ Z1 ROM v3.0 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
6
Favori
23.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monx'un yeni çıkarmış olduğu tam honami romunun anlatımı linkte arkadaşlar

LİNK
  • V03-00-01 çıkartmış ota test diye

monXdifiedZ-Honam1xZ-1031A2_74_v03-00-01-OTA.zip (39.3 MB) [03-00-00] FUL | RELEASED

değişikliler
    [MonXdifiedZ-UltimateZ-1031A2_74-03-00-01] OTA

[+] Küçük TWRP kurtarma düzeltmeleri
    --- Sabit ADB gecikmeler (kurtarma modunda anlık ADB)
    -! Google USB aygıtı kimliği kullanarak
    -! Burada sürücü frm yüklemeniz gerekebilir
    -!http://developer.android.com/sdk/win-usb.html
    --- UI / uyum düzeltmeleri
    [+] Telefon düzeltme
    --- Özel SMS bildirimi düzeltme
    --- RILJ tahliye düzeltme girişimi
    [+] Güncelleme uygulamaları
    --- Facebook v3.8
    --- Sony WALKMAN v7.15.A.0.0
    --- Sony Ev v6.1.A.0.5 (Launcher)
    --- Google Play Store v4.4.22

https://mega.co.nz/#!kRRwTTzT!EFgoHG9Uah6nTOxQCcixnQpO3Kg7rEIp3l5klBmUS9g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 5 Kasım 2013; 15:27:37 >

• adam ota güncelleme test etti ben hala romu kuracağım
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    v03-00 üzerine v03-01 recoweryden flaşlayarak yükledim bilğinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

v03-00 üzerine v03-01 recoweryden flaşlayarak yükledim bilğinize

Sanırım OTA olarak da yayınladı bunu aslında o yüzden ota update demiş. Ama indirdikten sonra recovery den de olur tabi. Aynı şey.

Cavit bey geçmiyor musunuz Z1'e? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 5 Kasım 2013; 16:55:01 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    Otadan denedim güncellemeyi görmedi(go manager)herhalde burdan olacaktı anladığım kadarıyla.Xda.da biriside sormuş ve recoweryden flaşlamış.Z1.e şimdilik düşünmüyorum teknosada gidip biraz kurcaladım hoşuma gitti aslında.kızım üniversiteye başladı bu sene kendimi fazla zorlamak istemiyorum Z2 çıkana kadar Z ile devam edeceğim
  • quote:

Otadan denedim güncellemeyi görmedi(go manager)herhalde burdan olacaktı anladığım kadarıyla.Xda.da biriside sormuş ve recoweryden flaşlamış.Z1.e şimdilik düşünmüyorum teknosada gidip biraz kurcaladım hoşuma gitti aslında.kızım üniversiteye başladı bu sene kendimi fazla zorlamak istemiyorum Z2 çıkana kadar Z ile devam edeceğim

Siz de benim kafadansınız Z2 yi bir görelim değil mi :) Ekranı belki daha iyi olur kim bilir :)
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    Monx zaten bize Z1 romu ile kolaylık sagladı fazla bir farkı kalmadı.Ekranda zaten ahım şahım bir fark görmedim.lg g2 vardı yanında onun ekran keskinliği hoşuma gitti.keskinliği yakalasalar yeterli olacak sony renkleri daha güzel.
  • quote:

Monx zaten bize Z1 romu ile kolaylık sagladı fazla bir farkı kalmadı.Ekranda zaten ahım şahım bir fark görmedim.lg g2 vardı yanında onun ekran keskinliği hoşuma gitti.keskinliği yakalasalar yeterli olacak sony renkleri daha güzel.

Renkler güzel ama bir şeyler eksik. Parlaklık mı desem keskinlik mi bilemedim. Canlı renk demiyorum o başka bişey ve sevmiyorum yapay dinamik renkleri. Ama cidden ekranı daha iyi olabilirdi Z1'in. Z2 de tamamen farklı bir panel kullanırlar umarım.
  • Ya ben eski sürümden upgrade ettim yeni kernel ve baseband i filan da flaşladım ancak Walkman durduruldu diyip duruyor benim gibi wipe etmeden upgrade eden var mı başka?

edit: walkman ve filmler de çöküyormuş aklına bişey gelen var mı wipe etmeden kurtarmak için?

Düzelttim garip bir yöntemle ihtiyacı olan olursa anlatırım

Görmeyeli rom değişmiş launcherda farklılıklar var hızlanmış filan ayrıca vay vay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 5 Kasım 2013; 22:58:45 >
  • Yeni yama çıkarmış x-reality çalışıyordu çözmüş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Ya ben eski sürümden upgrade ettim yeni kernel ve baseband i filan da flaşladım ancak Walkman durduruldu diyip duruyor benim gibi wipe etmeden upgrade eden var mı başka?

edit: walkman ve filmler de çöküyormuş aklına bişey gelen var mı wipe etmeden kurtarmak için?

Görmeyeli rom değişmiş launcherda farklılıklar var hızlanmış filan ayrıca vay vay

Hocam geçtin sonunda ya kaç gün geçti ilk senden beklerdik. çok ayıp Bu arada update bilgisi için teşekkürler ekliyorum hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

quote:

Ya ben eski sürümden upgrade ettim yeni kernel ve baseband i filan da flaşladım ancak Walkman durduruldu diyip duruyor benim gibi wipe etmeden upgrade eden var mı başka?

Hocam geçtin sonunda ya kaç gün geçti ilk senden beklerdik. çok ayıp Bu arada update bilgisi için teşekkürler ekliyorum hemen

1.3'den başarıyla 3.0'a hiç wipe etmeden geçiş yaptım tek yaptığım recovery den romu üstüne kurmak oldu sonra recoveryden çıkmadan telefonu kapatıp son baseband ve kernel'i de flaşladım o kadar. (.74 versiyon baseband kurdum Denmark romdan)

Tek sorun walkman ve filmler uygulamasında oldu onu da Titanium backup programıyla yedekleyip silip tekrar gackuptan geri dönmek ile çözülebiliyor. Ancak ben Link2SD ile sistem uygulamasını user uygulaması yapmaya çalıştım işe yaramadı ama programlar çalışmaya başladı sanırım izinlerle ilgili bi hata vardı düzeldi.

• quote:

quote:

quote:

1.3'den başarıyla 3.0'a hiç wipe etmeden geçiş yaptım tek yaptığım recovery den romu üstüne kurmak oldu sonra recoveryden çıkmadan telefonu kapatıp son baseband ve kernel'i de flaşladım o kadar. (.74 versiyon baseband kurdum Denmark romdan)

Tek sorun walkman ve filmler uygulamasında oldu onu da Titanium backup programıyla yedekleyip silip tekrar gackuptan geri dönmek ile çözülebiliyor. Ancak ben Link2SD ile sistem uygulamasını user uygulaması yapmaya çalıştım işe yaramadı ama programlar çalışmaya başladı sanırım izinlerle ilgili bi hata vardı düzeldi.

Hocam wipe işlemleri olmadan illaki bi yerde sıkıntı çıkartıyor ya uğraşmana değmez. uygulamalarını titaniumdan yedekle titanium klasörünü sd kartına kopyala ondan sonra tertemiz romu yükledikten sonra titaniumdan geri alırsın hemen, hem için rahat olur. diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof.exx -- 6 Kasım 2013; 10:10:56 >

• quote:

Hocam wipe işlemleri olmadan illaki bi yerde sıkıntı çıkartıyor ya uğraşmana değmez. uygulamalarını titaniumdan yedekle titanium klasörünü sd kartına kopyala ondan sonra tertemiz romu yükledikten sonra titaniumdan geri alırsın hemen, hem için rahat olur. diye düşünüyorum

Ya onu bende biliyorum wipe etmek gerek ama zamanı olmayan benim gibi adama zor geliyor işte artık. Eskiden günde 3 rom kurardık

Sonuç olarak henüz çözdüğüm force close sorunu dışında bi sorun çıkmadı bakalım biraz kullanayım da daha çok uygulama patlak verirse sıfırlarım ama şimdilik sağlam.

• quote:

quote:

Ya onu bende biliyorum wipe etmek gerek ama zamanı olmayan benim gibi adama zor geliyor işte artık. Eskiden günde 3 rom kurardık

Sonuç olarak henüz çözdüğüm force close sorunu dışında bi sorun çıkmadı bakalım biraz kullanayım da daha çok uygulama patlak verirse sıfırlarım ama şimdilik sağlam.

o zaman sorun yok hocam tamamdır :)

• quote:

.

Senin konunu da benim mesajın başına bi yere koyayım ben acemiler için daha faydalı olur

edit. Hatta ekledim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 6 Kasım 2013; 10:49:08 >
  • quote:

quote:

.

Senin konunu da benim mesajın başına bi yere koyayım ben acemiler için daha faydalı olur

edit. Hatta ekledim şimdi.

Aynı şeyleri düşünmüşüz be hocam Bende tecrübeli arkadaşlar için kısayoldan anlatımını ekledim mesaja

• quote:

Aynı şeyleri düşünmüşüz be hocam Bende tecrübeli arkadaşlar için kısayoldan anlatımını ekledim mesaja

Milletin kafa dönecek ehehehe
  • quote:

quote:

Milletin kafa dönecek ehehehe

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.