Şimdi Ara

Xperia™ XZ Premium (Sony Mobile) Kullanıcılar Kulübü (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.963
Cevap
26
Favori
206.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben geçici root yapmıştım. sonra tekrar yazılımı yükleyince root gitmişti. kalıcı root için bootloader açık olması lazım ve magisk bootloader açık cihazlarda oluyor
    sizin bootloader açık mı
    imei değiştirme oluyor mu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

Mayıs da 24 Ay olacak durum bu
    Hangi program bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt
    Bootloader açık değil ama açarım magiski nasıl yüklerim peki

• Bir sorum olacaktı!
    Acaba siyah ekran hatası alan ve tamir ettiren var mı kullanıcılar arasında?
    Her şeyi çalışıyor ama ekran siyah, görüntü gelmiyor, dokunmatik çalışıyor, titreşim ve sesler geliyor.
    İkinci el aldım, 1 ay kullanıldı, bu arızayı verdi, tamircide 6 aydır yatıyor, aynısından tamire gelirse anakartta ölçüm yapılıp yanık parça aranacak dendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 23 Aralık 2019; 6:48:26 >
  • selamivural kullanıcısına yanıt
    Alın cihazı başka tamirciye verin. Avometre ile ölçse bulur bozuk parçayı. Olmadı termal kamera ile bakarakta bulur.

Benim tahminim. Ekran ile anakart arası bağlantı kablosunda yada anakartta ekran bağlantı soketi yada diyotunda bir sorun vardır

• NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidi açık cihazın bootloaderını tekrar nasıl kapatırım

• quote:

Orijinalden alıntı: kaygisiz

Bootloader kilidi açık cihazın bootloaderını tekrar nasıl kapatırım
    tekrar kapatma olmuyor.
  • Öyle çok fotoğraf kısmından anlamam fakat play store da herhangi bir uygulama ile telefonun kendi stock kamera uygulaması arasında fark olduğunu farkettim, en azından odaklama vs konusunda ciddi farklar farkettim. Sizce de böyle bir durum varmı ? telefonun kendi kamera uygulaması yeterli değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaygisiz

Alın cihazı başka tamirciye verin. Avometre ile ölçse bulur bozuk parçayı. Olmadı termal kamera ile bakarakta bulur.

Benim tahminim. Ekran ile anakart arası bağlantı kablosunda yada anakartta ekran bağlantı soketi yada diyotunda bir sorun vardır
    Yabancı forumlarda yanık kapasitör ve diyot değişiminden sonra ekrana görüntü geldiğinden bahsediyor ama bunun şeması olmadığı için açık bilgi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar uzun zamandır bu telefonu kullanmaktayım fakat, bir özelliğini hiç bir şekilde açmayı başaramadım. Özelliği: Wifi üzerinden arama bazı yerlerde gerekli yönergeleri denedim fakat wifi ile arama seçeneğini bulamadım bilen çözen yardımcı olursa çok minnettar kalırım. İyi günler.
  • Sondoron S kullanıcısına yanıt
    Bu özelliğin Xzp de donanımsal olarak desteği var ama yazılımsal olarak özellik kapalı. Neden kapalı bilmiyorum. Sanırım başka bir rom yüklemek gerekiyor kullanabilmek için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • google kamera kurmanin bi yolu var mi bu cihaza, mumkunse ve link verebilirseniz iyi olur, arastirdim bulamadim.

• 9mocha 9 kullanıcısına yanıt
    Çok denedim hocam maalesef bulamadım. Telefona root Explorer aracılığıyla dosyaları atmaktan tutun twrp ile flashlamaya kadar denedim fakat olmadı. Sadece stock kamera uygulamasının yeni versiyonlarını kurabildim. Bana kalırsa çok root kısmına girmeyin hocam tabiri caizse sürekli didiklemek zorunda kalıyorsunuz cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertercbn -- 29 Aralık 2019; 17:46:56 >
  • Reallyy R kullanıcısına yanıt
    Evet bende biraz araştırmış bulunmaktayım bu özelliği. Her türlü şeyi denedim tek yol farklı bir firmware yüklemek sanırım. Ama Vodafone TR sitesine baktığımda Wi-Fi üzerinden arama için desteklenen telefonlarda Xperia XZ1 yer alıyor. XZ1'i olan bir tanıdığım yok acaba onda bu seçenek var mı? Vodafone TR bugünlerde bu özelliği yineledi reklamlarda felan görmüşsünüzdür.
  • Sondoron S kullanıcısına yanıt
    Xz1 de bu özellik var xzp ile aynı roma sahip olmasına rağmen. Çok saçma cidden. Sony yine bildiğimiz gibi :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mertercbn M kullanıcısına yanıt
    peki daha iyi cekim kalitesine sahip bir kamera uygulamasi biliyo musunuz, boyle insan tonlarini vs. daha vurgun daha doygun yapan.ornegin bir fotografin iphonela cekilmis oldugunu anlayabiliyorum ozellikle insan cildi tonundan.

Aslında Nokia 8 kamera portu var xda sitesinde APK şeklinde yükleyebilirsiniz. Fakat bokeh tarzı özellikleri çalışmıyor. Odaklama konusunda gayet başarılı, telefon içerisinde çok bariz fark göremedim stock kameraya göre, bilgisayarda nasıl görünür bilemem hocam. Ben bu aralar arayış içerisindeyim eğer güzel bir kamera uygulaması bulursam size de haber veririm hocam.
    Cihazın kamera yazılımı gerçekten kötü, donanımsal pek sorun yok ama yazılım olarak kötü. Gerçi elle ayarlayınca iyi sonuçlar verebiliyormuş fakat onda da beceri gerektiğini düşünüyorum

tamamdir onu deneyeyim, daha iyisini bulup haber verirseniz dediginiz gibi iyi olur.

bu arada, herhangi bir abd komutu ile vs. root olmadan dahili sesi kaydedebilme imkanimiz var mi ekran videosu alirken? bayagi yabanci kaynak okudum ama bi sonuca varamadim.

Hocam az evvel xda'da gezerken Google cam port buldum. Panaroma dahil birçok özellik çalışıyor link vermek yasak mı değili bilemediğimden linki veremiyorum, Dion Slayer adlı bir kullanıcı paylaşmış az önce indirip yükledim gayet iyi çalışıyor gibi duruyor, bakmanızı öneririm

ozel mesajla yollayabilirsiniz linki

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.